Danes je 14 Nov 2018, 14:43

Nakup prvega ATV-ja

Vse v zvezi z ATV-ji, opremo,...
  • Avtor
  • Sporočilo
Odsoten

alank

Začetnik

Nakup prvega ATV-ja

Odgovor30 Jun 2018, 22:59

Pozdravljeni,

zanimam se za nakup ATVja in sicer 125ccm oz tudi več, ker sem izvedel, da potrebuješ izpit za avto in ne za motor (jaz imam sicer A1) tja nekje do 500EUR (rabljeno, novo). Zanima me, na kaj je treba biti pozoren, imate kakšne predloge, mnenja ali kaj priporočate? Iščem nekaj zanesljivega, ker bi počasi navadil tudi otroka na to zadevo.

Mogoče pozna kdo koga, ki takšno stvar prodaja? Nekaj sem gledal na avto.net ampak nimam ideje, na kaj mora bit pazljiv...edino kar sem slišal je, veliko kritik o Access Motor(s).

Hvala za vse info in mnenja!

Lp
Odsoten
Uporabniški avatar

lakl

Obiskovalec

Re: Nakup prvega ATV-ja

Odgovor01 Jul 2018, 05:04

125 ccm te ne bo nesel, če nimaš samo 50 kil. Za odraslega dedca glej raje nad 250 ali še bolje 350 ccm. Prvo si pri kakšnem znancu rentaj za kakšnih par metrov ATV da vidiš občutke, zmogljivost... ker za ta denar dobiš že resno vozilo in ne kinder ATV z 125 ccm. :D

ATV je vozen z B kategorijo :cry:
Odsoten

bugimajstr

Obiskovalec

• Kraj: bela krajina

Odgovor01 Jul 2018, 05:25

moped za 500 evrov??pa da bi se ti vozil z njim..mislim da nebo šlo..pa še zanesljiv..hehehehe..na zanesljivih so samo gume za 500 evrov.
Odsoten
Uporabniški avatar

brinovc

Obiskovalec

• Kraj: za devetimi gorami in desetimi vodami

Odgovor01 Jul 2018, 11:00

bugimajstr napisal/-a:moped za 500 evrov??pa da bi se ti vozil z njim..mislim da nebo šlo..pa še zanesljiv..hehehehe..na zanesljivih so samo gume za 500 evrov.

=D> =D> =D>
Socializem je odličen sistem, dokler ga financirajo kapitalisti.
Božo Dimnik:Oče me ni kaznoval zato, ker sem kradel, pač pa zato, ker so me pri tem dobili.
Odsoten

mitja_mico

Začetnik

Odgovor05 Nov 2018, 17:18

Najprej lep pozdrav vsem ljubiteljem štirikolesnikov, takšnih in drugačnih...
Prijavil sem se na forum z namenom, da opišem mojo izkušnjo nakupa prvega štirikolesnika.

Proti koncu oktobra 2017 sem za 4990 EUR pri firmi TIPOM d.o.o. v Mariboru kupil ATV znamke LINHAI 500. Kar bom sedaj opisal je čista resnica in nimam namena širiti nobenih laži ali obrekovanj, le dejstva!!!

Od navdušenja da sem kupil štirikolesnika (pa čeprav je kitajec, za kaj več pač ni bilo denarja) mi je bilo super pri srcu. Užitek v vožnji, vožnja potekala po asfaltiranih ter drugih urejenih poteh. Vendar so se kmalu po nakupu že pričele težave. Do konca oktobra 2018 (torej v enem letu) sem imel štirikolesnik na servisih skoraj več kot pa doma. Tovarniške napake so se kar vrstile, od števca, speed senzorja, okvara štiripogona, okvara lamb sonde, zamenjava preklopa 4×4 na diferencialu ter stikalo za vklop 4×4 na krmilu, dotočili so prav tako antifriz, katerega je nivo padal sam od sebe, opravljena menjava bata, obročkov, cilindra (prevelika poraba motornega olja, v prvih 6 mesecih sem ga moral doliti cca. 3 litre!!!) ter komplet sklopke, tesnilo pokrova motorja in ohišje sklopke ter na koncu še mi "zariba" in se ponovno razdira motor in popravlja. Samo zadnje popravilo, ko mi je motor zaribal je trajalo 42 DNI!!!!! Tovarniških napak v glavnem malo morje. Nisem mogel verjeti, kaj se vse to dogaja!!! Odnos prodajalca TIPOM nekorekten, pri menjavi sklopke mi prizna samo 50% garancije, kar pomeni da sem moral drugih 50% plačati sam, in to zaradi tovarniške napake!!!! Vendar sem potem, po prerekanju z direktorjem firme TIPOM in naknadni prijavi na tržni inšpektorat (v tej zadevi sem jih poprosil le za mnenje) uspel, da sem dobil ta denar povrnjen, kaj sem plačal za sklopko. Popravila so trajala izredno dolgo, čeprav so mi dejali ob nakupu štirikolesnika, da se rezervni deli dobijo hitro. V glavnem podjetje TIPOM in generalni uvoznik teh štirikolesnikov S.B.A. iz Grosupljega so me globoko razočarali. Zahteval sem vrnitev celotne kupnine vendar sem dobil negativen odgovor. V kratkem gre seveda prijava na tržni inšpektorat, da bodo oni odločili ali sem upravičen do vrnitve celotne kupnine ali pa zamenjave z novim, brezhibnim, ker ta je daleč od brezhibnega že od samega začetka. Vem da bo marsikdo rekel, zakaj pa sem kupil kitajca, ampak pri drugih ni videti, da bi imeli takšne probleme kot jih imam jaz. Prodali so mi blago, ki NI bilo brezhibno, saj so se že od samega začetka začele pojavljati tovarniške napake. KATASTROFA! koliko je tukaj kriv generalni uvoznik SBA ne znam pojasniti, odgovornost pa bi definitivno moralo prevzeti podjetje TIPOM d.o.o. Tega ni storilo in se izgovarjajo na vse možne načine. Če le imate možnost, velik ovinek pri tem podjetju, seveda pa je to le vaša odločitev, nikogar se ne sili v nič, le napisal in delil sem svojo izkušnjo katera pa je katastrofalno slaba. Takšnega odnosa do popravil in vlečenja popravil v "neskončnost", da ni videti ne konca ne kraja...
Zadnjič spremenil mitja_mico, dne 05 Nov 2018, 19:17, skupaj popravljeno 1 krat.
Odsoten
Uporabniški avatar

sircelj84

Obiskovalec

• Kraj: Ilirska Bistrica

Odgovor05 Nov 2018, 17:25

Ti priporočam,da ta post zbrušeš in počakaš kaj bo tržna inšpekcija in sodišče reklo,da ne iz tega nastal tak primer,ki je že na forumu zapisan.Podobne težave,s tem,da he biu kupec tožen od prodajalca in tožbo tudi dobil...
Ne takoj javno govort takih zadev-še posebej imen firm,ter direktorjev....
Odsoten
Uporabniški avatar

lakl

Obiskovalec

Odgovor05 Nov 2018, 17:32

Zdravo!
Žal mi je, da se ti je to zgodilo in upam na ugodno rešitev v tvojo korist. Lepo, da si svojo izkušnjo delil z nami in naj bo v poduk ostalim, kateri še vedno trdijo, da za “mali” denar lahko dobijo top, premium vozilo ali pa, da je njihov nakup boljši, kot kak preverjen dražji model. Kot je v navadi potem ni več informacij z strani uporabnikov, kaj se z njihovimi vozili dogaja. #-o
Odsoten
Uporabniški avatar

Čarli

Obiskovalec

• Kraj: D. Bistrica

Odgovor05 Nov 2018, 18:44

sircelj84 napisal/-a:Ti priporočam,da ta post zbrušeš in počakaš kaj bo tržna inšpekcija in sodišče reklo,da ne iz tega nastal tak primer,ki je že na forumu zapisan.Podobne težave,s tem,da he biu kupec tožen od prodajalca in tožbo tudi dobil...
Ne takoj javno govort takih zadev-še posebej imen firm,ter direktorjev....

Pozdravljen lepo da si opisal svoje izkušnje ,svetujem ti pa enako kot "sircelj84" umakni post oziroma zbriši imena pravne in fizične osebe ,da neboš imel težav
Odsoten
Uporabniški avatar

BIF

Obiskovalec

• Kraj: http://goeasttour.com/

Odgovor05 Nov 2018, 18:50

Predlog @sircelj84 podpiram.
Se je na tem forumu že zgodilo, da so se morali avtorji podobnih zapisov javno opravičevati (čeprav so imeli prav), ker je pravniški jezik pač veliko bolj zapleten kot zdrava pamet.
Vsekakor pa apeliram, da po končanem postopku opišeš celotno zadevo...v poduk tistim....no že sami vedo katerim.
Odsoten

mitja_mico

Začetnik

Odgovor05 Nov 2018, 19:36

ne vidim razloga zakaj bi izbrisal mojo izkušnjo z omenjenim podjetjem. Ne širim laži, le delim svojo izkušnjo. Nikomur ne vsiljujem kakšne odločitve,sploh nimam tega namena, vsak se odloči za sebe in kaj bo naredil. V kolikor bo podjetje vložilo kakšno tožbo, se bom boril z vsemi pravnimi sredstvi in verjemite da bom na koncu zmagal jaz! Vse kar sem zapisal, kaj je bilo vse narobe, kako dolgo so servisi trajali ipd... imam črno na belem. Še enkrat poudarjam, da nikomur ne vsiljujem svojega mnenja, le delim svojo izkušnjo katera je resnična in verodostojna, tako kot že napisano imam vse črno na belem. Definitivno pa grem v borbo še dalje preko tržnega inšpektorata ter kasneje morebiti še sodišča, saj sem od tržnega inšpektorata dobil potrditev, da v kolikor imam dokazila za vse te servise in kaj je bilo vse narobe, da ocenjujejo da gre za stvarno napako in bi moral biti upravičen do vrnitve celotne kupnine ali pa zamenjave z novim, brezhibnim. In ker je moja zahteva dobila negativen odgovor s strani podjetja se ureja dalje preko prijave. Vsak se mora boriti za svoj prav če ve 100% da ima prav in jaz vem da imam. Že zaradi dejstva, ker imam potrditev s strani pristojnega organa se borim dalje.

Moram pa poudariti tudi to, da delim izkušnjo tudi z drugimi že zaradi tega, ker se malo ljudi bori za svoj prav in niso pravilno obveščeni o vseh takšnih in drugačnih zadevah s pravnega vidika. Vem da z glavo skozi zid ne gre, sploh mi ni do tega, da bi se to vleklo po raznih ustanovah... ampak za 5000 EUR bi pa skoraj moral dobiti takšen ATV, da ga ne bi bilo treba 2 krat razdirat v manj kot enem letu...

Edino kaj dam prav podjetju je to, da sem se v svoji zahtevi skliceval na garancijske pogoje in so mi upravičeno zavrnili saj moj ATV ni bil skupno na popravilu 45 dni ali več zaradi iste napake (tako veleva zakon). V zahtevku bi se moral sklicevati na stvarno napako, vendar sem mnenja, da bi prav tako dobil negativen odgovor. Sedaj pa bo tržni inšpektorat ocenil ali je stvarna napaka ali ni.
Odsoten
Uporabniški avatar

Čarli

Obiskovalec

• Kraj: D. Bistrica

Odgovor05 Nov 2018, 19:55

saj se strinjamo s tabo vendar kot ti je napisal @Bif pravo je skregano z zdravo pametjo
Odsoten
Uporabniški avatar

frm

Obiskovalec

• Kraj: Šmarje-Sap

Odgovor05 Nov 2018, 20:17

Ze dolgo,dolgo sem na tem forumu,Mitja,deluješ pošten,in iskren,tu se fomuraši samo še prijavljajo,ti si pa prvi,ko si napisal pošteno svojo lastno zgodbo,jas osebno držim pesti,da vse to kvalitetno saniraš,sam nič ne bo bolje,ko so mehki materiali,vedno bo enkrat eno,enkrat drugo,če je možno,denar nazaj,pa se naj oni naprej ukvarjajo,ti pa dodaš se jurja,in se boš vozil,ko gospod,seveda na rabljenim,pa če tudi boš moral še kaj gor uvložit,boš vsaj zadovoljen.,Pa spet bla bla bla,samo moje mnenje,
2012 Yamaha Raptor 700R
Odsoten

mitja_mico

Začetnik

Odgovor05 Nov 2018, 20:23

frm napisal/-a:Ze dolgo,dolgo sem na tem forumu,Mitja,deluješ pošten,in iskren,tu se fomuraši samo še prijavljajo,ti si pa prvi,ko si napisal pošteno svojo lastno zgodbo,jas osebno držim pesti,da vse to kvalitetno saniraš,sam nič ne bo bolje,ko so mehki materiali,vedno bo enkrat eno,enkrat drugo,če je možno,denar nazaj,pa se naj oni naprej ukvarjajo,ti pa dodaš se jurja,in se boš vozil,ko gospod,seveda na rabljenim,pa če tudi boš moral še kaj gor uvložit,boš vsaj zadovoljen.,Pa spet bla bla bla,samo moje mnenje,

In točno to kar si napisal je moja želja!!! vem samo eno, NIKOLI VEČ KITAJCA, rajši se da kakšnega jurja ali dva zraven pa se rabljenega kupi nekaj kar ni kitajec! kdo je zaupanja vreden prodajalec (mislim kot podjetje) to je presoja vsakega, eden ima tu težave, eden ima tam, pač vedno bodo težave, to je dejstvo. In zaradi tega ker je moj kitajec, je tako kot si napisal - mehki materiali, vedno bo nekaj narobe. Kdor je kupil kdaj kitajca, dvomim da je šlo brez napak...
Odsoten
Uporabniški avatar

sircelj84

Obiskovalec

Odgovor05 Nov 2018, 20:31

In to trdi večina članov tle na forumi,ljudem,ki sprašujejo kaj kupiti,ker člani z dolgoletnimi izskušnjami-so dali to že skoz,svetujejo,da noben ni tako bogat,da bi 2x kupoval...

In to je predobra šola za naprej,ampak škoda,da je blo že v štartu vrženih 5000 kekcu,v dimnik...

Frm ma na yamahi že 60.000 km - brez okvar,jaz mam že druho yamaho prva je šla od doma z 20.000 km,brez enega problema,sedaj imam drugo-močnejšo,se tudi bliža 20.000 km,ma še use dele gor originalne,vožnje pod 400 km ni,daljše pa so,bif je ogromno km dau skoz z brp jem-misl,da ne samo enim,rogi prav tako,potem je še freshlo,brinovc,berti...Usi svetujejo enako...Kdo ve zakaj...
Odsoten
Uporabniški avatar

frm

Obiskovalec

Odgovor05 Nov 2018, 20:39

Naj bo to samo u razmislek bodočim članom,čeprov polovica od tega jim sigurno dela brezhibno,sam še niti ene objave zadnjih let same vožnje nisem videl,ali je to že preteklost....,ali je teško kaj objaviti,.
2012 Yamaha Raptor 700R
Odsoten
Uporabniški avatar

lakl

Obiskovalec

Odgovor05 Nov 2018, 21:30

Res je!
Moj prvi Kitajec Loncin 250 še danes prestavlja prikolice in čolne na obali! Še vedno brez okvar. O drugem Kitajcu vse najlepše, dokler se ni”razmigal”. Potem je šel v bolj nežne roke in po znanih podatkih še vedno deluje. No, pol pa je bilo kitajskega sranja zame dovolj. Danes kupim od njih le artikle pod 20$ da me potem srce ne boli!
Upam, da boš v svoje dobro rešil težavo.
Miljon X smo tukaj svetovali in bili tudi popljuvani, danes pa se redki upajo napisati dejansko stanje z vozilom.
Odsoten

beno5

Obiskovalec

Odgovor06 Nov 2018, 06:03

Citam forum redovno,sam nimam kaj objavljat kar samo vozim.Verjemi da sem prevozil ogromno teškega terena vecinoma sam,nikoli me ni bilo strah da stroj ne bo zmogel ali da me pusti na cedilu.Razen nekaj strganih manšetn in tekocega vzdrževanja ki je redno mogoce še prevec pogosto nic drugega.Lažem evo izgleda da me bo baterija izdala 10 let je stara razmišljam o nakupu nove.Takšen Linhaj je lani vozil z nami na eni nedeljski lagano sportski vožnji,v nekem potoku je padel drev in je bilo kar nerodno prebiti se mimo,Canami so vsi z lahkoto šli mimo, blatnike je stisnilo kar globoko,Linhaji oba blatniki popokali ko otroške igrace.Na vrh hriba portapaki se dobesedno razpadel, zvari popokani mene bi bilo sram tekšne stvari sploh prodajati.Spomnim se da je doticni gospod izjavil da se ne bo vozil vec z nami kar smo unicevalci strojev.Ampak turca je bila prav za zacetnike lagano sportska pa je šlo vse narobe.Ko se samo spomnim kako so me na ogledu CF v Grosuplju prepricevali o kvaliteti Cf in nesmiselnosti zapravljanja za dražje znamke.Hvala Bogu da im nisem nasedel in se dobro opekel.
Odsoten
Uporabniški avatar

dule1

Začetnik

Odgovor06 Nov 2018, 11:00

Beno , pri meni popolnoma ista zgodba ,danes sem hvaležen Bif-u in compani da sem se tako odločil, tankam in vozim, no pred snegom še nove maxxis ceros in potem ... :sanke1:
Odsoten
Uporabniški avatar

BIF

Obiskovalec

Odgovor06 Nov 2018, 18:00

dule1 napisal/-a:Beno , pri meni popolnoma ista zgodba ,danes sem hvaležen Bif-u in compani da sem se tako odločil, tankam in vozim, no pred snegom še nove maxxis ceros in potem ... :sanke1:

No...to je pa res lepo slišati. Včasih dobim občutek, da pišemo in razlagamo gluhim. Sem pa vesel, kadar kak naš stavek dobi srečen konec.
Pa ne mislim tukaj samo na BRP. Na splošno menim, da se splača vložit kak evro več...pa četudi malce kasneje, ali pa za solidno rabljeno vozilo. Znamka tukaj ni toliko pomembna, pomembno je, da izhaja iz premium družine. Ve pa se katere so tiste znamke za katerimi se splača gledat.
Da bo jasno še v naprej: Kawasaki, Yamaha, Polaris, BRP, Suzuki...konec.
Kateri model, katera znamka od naštetih...to pa so potem že nianse in individualna pričakovanja.
Odsoten
Uporabniški avatar

BIF

Obiskovalec

Odgovor06 Nov 2018, 18:07

frm napisal/-a:Naj bo to samo u razmislek bodočim članom,čeprov polovica od tega jim sigurno dela brezhibno,sam še niti ene objave zadnjih let same vožnje nisem videl,ali je to že preteklost....,ali je teško kaj objaviti,.

Jaz bi kaj objavil...samo nimam več štirikolesnika.... :mrgreen:
Odsoten
Uporabniški avatar

sircelj84

Obiskovalec

Odgovor06 Nov 2018, 18:17

BIF napisal/-a:
frm napisal/-a:Naj bo to samo u razmislek bodočim članom,čeprov polovica od tega jim sigurno dela brezhibno,sam še niti ene objave zadnjih let same vožnje nisem videl,ali je to že preteklost....,ali je teško kaj objaviti,.

Jaz bi kaj objavil...samo nimam več štirikolesnika.... :mrgreen:

Mam jaz eno yamaho ugodno za prodat... :finga:
Odsoten
Uporabniški avatar

frm

Obiskovalec

Odgovor06 Nov 2018, 19:16

Pa še to,nimam jas tu kaj več pomagati,za to so mehaniki,še bolj,pa to,ko se ponavlja vedno eno in isto,enako,kupil bi,kaj priporočate,razno,mi osli pa vedno trobimo eno in isto-enako-,MENI O TEMU SE VEČ NE DA RAZGLJABLJATI,pri tok napisanega,bolje da bi celi forum naredil kaki moto pitnik v juniju,ko so noči tople,da se malo spoznamo,za to bi bil bolj interesiran,vse to bo pa tko kot je še očitno v nadalje,KONEC,PIKA
2012 Yamaha Raptor 700R
Odsoten

uros116

Obiskovalec

• Kraj: Mozirje

Odgovor06 Nov 2018, 20:52

Ne vozimo za brezveze dražje znamke :) Osebno vozim - tankam. Vsaj zaenkrat brez problemov.
Odsoten
Uporabniški avatar

frm

Obiskovalec

Odgovor06 Nov 2018, 21:27

Lej Uroš,baš me boli kdo kaj vozi,vsak se sam odloči ,in škoda pogrevati eno in isto z obe strani,
2012 Yamaha Raptor 700R
Odsoten
Uporabniški avatar

BIF

Obiskovalec

Odgovor06 Nov 2018, 22:47

To imaš prav. Vsak naj vozi kar żeli. Samo ne potem naštet pet kitajcev pa spraševat katerega izbrat.
Ko razložimo kako in kaj in ne dobi potrditve slike, ki si jo je že prej naredil v glavi izbere pač šestega kitajca in nas odjebe.
Jaz se ne mislim nikomur opravičevat da povem kaj si v resnici mislim. In v resnici si mislim, VEM, in imam izkišnje....kitajci so navaden kurac...nateg za nevedne nevarni za zdravje in denarnico.
Niti en njihov avto ni dosegel najnižjega standarda, da bi lahko vozil po evropskih cestah. Potem vesta kakšen drek so štirikolesniki, katerih standardov in minimalnih normativov nihče ne preverja. Vsi so homologirani, vsi dosegajo vse standarde, ker so vsi certifikati navadni falsifikati...goljufi in plagiatorji...in to hudičevo slabi.
Niti kopirat ne znajo.
Moj nasvet bo vedno enak....roke stran od kitajskega sranja.
Naslednja

Vrni se na ATV QUAD Štirikolesniki

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost