Danes je 25 Apr 2019, 13:16

Nakup novega štirikolesnika

Vse v zvezi z ATV-ji, opremo,...
  • Avtor
  • Sporočilo
Odsoten
Uporabniški avatar

lakl

Obiskovalec

Re: Nakup novega štirikolesnika

Odgovor10 Feb 2019, 18:27

sasog napisal/-a:Jaz bi vsekakor raje vzel xtp model ;)
Verjemi da se splača vzet z malo boljšo opremo

Tudi moje mnenje je enako. Vsi ti dodatki te pridejo potem dražje. Razlika je v vsaki malenkosti, katero z časom uporabe začneš pogrešati. Vitel sem uporabljal ogromno. Zaščita rok je neprecenljiva že iz vidika zaščite pred vetrom, vode od dežja in mokre trave, vej na ozkih poteh in debelejših vej kot zaščita pred udarci. Predvsem v hladnem vremenu so nepogrešljive v kombinacijimz ogrevanimi ročkami. Barvna kombinacija je lepša in še lažje se vzdržuje, saj je to barvana plastika.
Cevna zaščita je že dobra, saj bo zaščitila plastiko pred udarci, kateri se ti bodo sigurno dogajali na ribiških avanturah.
Res pa je, da za razliko med xt in xtp moraš krepko opravit nadur :mrgreen:
Odsoten

Popi

Začetnik

Odgovor10 Feb 2019, 18:32

A obstaja 570 xtp? Nabavil si boš dodatke,ki ti bojo potrebni za tvoj način uporabe.
Odsoten

Kurpar

Obiskovalec

Odgovor10 Feb 2019, 19:23

Na mojem linku, ki sem ga dodal piše samo XT model. Ja moram prespat zadevo, premislit koliko so mi potrebni ti dodatki. Je pa tako sem kar dvignil začetni budget, da sem sploh prišel do odločitve za kolesnik BRP, dodatnih 1,7k eur pa ni malo.

Pa hvala za mnenja.

Lp
Odsoten
Uporabniški avatar

lakl

Obiskovalec

Odgovor10 Feb 2019, 19:48

Popi napisal/-a:A obstaja 570 xtp? Nabavil si boš dodatke,ki ti bojo potrebni za tvoj način uporabe.

Navaden 570 in XT katerega so oropali z nekaterimi dodatki (beri oropan XTP). Zanimivo pa je, da se med omenjenima modeloma najde, kakšen, kateri ima še kak dodaten kos dodatne opreme. Tudi sam sem takšnega kupil.
Pred nakupom svetujem tehten premislek o potrebni opremi. Jaz za sebe vem, kaj vse potrebujem in kaj ne za svoj način vožnje. Svetujem lahko nekomu, kateri se bo z mano vozil po istih poteh, terenih in ne nekomu, katerega ne poznam in ne vem za kaj vse bo vozilo uporabljal.
Kot sem že omenil je potrebno hitro zamenjat pnevmatike, kar ni mali strošek. Carlise se bodo z dvigom temperatur in malo bolj pogoste cestne uporabe hitro obrabile. Tudi prvi kilometri se bodo hitro nabirali in prvi servis je praktično hitro napovedan. Nakup kakšnega kovčka, torbe, čelade, jakne... pa smo že zraven nakupa in registracije vozila dodali preko jurčka. :-k
Odsoten

Kurpar

Obiskovalec

Odgovor11 Feb 2019, 06:01

lakl napisal/-a:
Popi napisal/-a:A obstaja 570 xtp? Nabavil si boš dodatke,ki ti bojo potrebni za tvoj način uporabe.

Navaden 570 in XT katerega so oropali z nekaterimi dodatki (beri oropan XTP). Zanimivo pa je, da se med omenjenima modeloma najde, kakšen, kateri ima še kak dodaten kos dodatne opreme. Tudi sam sem takšnega kupil.
Pred nakupom svetujem tehten premislek o potrebni opremi. Jaz za sebe vem, kaj vse potrebujem in kaj ne za svoj način vožnje. Svetujem lahko nekomu, kateri se bo z mano vozil po istih poteh, terenih in ne nekomu, katerega ne poznam in ne vem za kaj vse bo vozilo uporabljal.
Kot sem že omenil je potrebno hitro zamenjat pnevmatike, kar ni mali strošek. Carlise se bodo z dvigom temperatur in malo bolj pogoste cestne uporabe hitro obrabile. Tudi prvi kilometri se bodo hitro nabirali in prvi servis je praktično hitro napovedan. Nakup kakšnega kovčka, torbe, čelade, jakne... pa smo že zraven nakupa in registracije vozila dodali preko jurčka. :-k

Ja tako kot si rekel hitro še padel jurček, kmalu po nakupu kolesnika. Glede na to da sem dvignil začetni budget in prišel do renomirane znamke je bilo kar nekaj. Ta dodatna oprema pa stane še dodatna 2k :eur in tisti jurček ki si ga omenil pa smo že na treh. Ta oprema mi ni niti toliko pomembna, sem mel pri starem kolesniku ogravnje ročič amapk je bilo v okvari pa nisem nekaj pretirano pogrešal. Zaščita za roke je fajn, sem pa gledal, da jo dobiš seveda neorginal BRP že za 80€, če bo potreba. Še najbolj me pri XTP vleče barva. Še sreča, da sem se pri 570 DPS pogodil za zastojn kovček :mrgreen:

lp
Odsoten
Uporabniški avatar

frm

Obiskovalec

• Kraj: Šmarje-Sap

Odgovor11 Feb 2019, 19:05

Težško bi vrjel,da danes se gdo sploh podari kaj,mogoće...
2012 Yamaha Raptor 700R
Odsoten

Kurpar

Obiskovalec

Odgovor11 Feb 2019, 19:55

frm napisal/-a:Težško bi vrjel,da danes se gdo sploh podari kaj,mogoće...

Ja sem se pogodil, že dobil slike kovčka na mail. :mrgreen:

Lp
Odsoten
Uporabniški avatar

lakl

Obiskovalec

Odgovor11 Feb 2019, 21:16

frm napisal/-a:Težško bi vrjel,da danes se gdo sploh podari kaj,mogoće...

Lani kupil nov motor z dodatno opremo v vrednosti 400 €! Katera mi ni bila obračunana. Pa nisem nič izsiljeval cene. Naročil motor z dodatno opremo in na predračunu je bila cena motorja in oprema gratis.
Odsoten

Kurpar

Obiskovalec

Odgovor20 Feb 2019, 19:30

Pozdravljeni!

Evo sanje so se uresničile, domov pripeljal BRP-ja. Sedaj sem ponosen lastnik spodnje zadeve. Danes naredil registracijo prvih 30km, za več je bilo že pozno, so pa občutki neverjetni :twisted: :mrgreen:

Obenem bi se še enkrat zahvalil vsem, ki ste mi pomagali z nasveti, mnenji, ki so mi pripomogli k nakupu.

Slika
Slika
Slika
Slika

lp
Odsoten
Uporabniški avatar

lakl

Obiskovalec

Odgovor20 Feb 2019, 19:45

Čestitke!
Naj ti služi ... =D>
Odsoten
Uporabniški avatar

catbrier

Obiskovalec

• Kraj: brežice

Odgovor20 Feb 2019, 20:26

=D> =D> veliko varnih kilometrov, naj ti dobro služi... Lp
Odsoten
Uporabniški avatar

zinko

Obiskovalec

Odgovor20 Feb 2019, 20:33

Čestitke \:D/

Veliko varnih kilometrov O:)

Lp
Odsoten
Uporabniški avatar

BIF

Obiskovalec

• Kraj: http://goeasttour.com/

Odgovor20 Feb 2019, 21:16

Lepo...čestitam. še vedno najlepša barva.
Čez čas, ko se bo adrenalin polegel, boš lahko naredil realno primerjavo, pa me zanima tvoje mnenje in izkušnja.
So moja opisanja mnenja v tej temi realna ali pretiravanja?
Priporočam, da ga lepo "ajnfaraš"....čeprav bo spet kdo mogoče razlagal drugače....moj nasvet je, da ga lepo z mirnega furaš, da vse sede na svoje mesto. Čeprav te bo srbel palec...časa za to bo še dovolj.
Srečno na poteh.
Odsoten

beno5

Obiskovalec

Odgovor20 Feb 2019, 21:56

Cestitke srecno vožnjo in max užitkov. =D>
Odsoten

Bogomolka

Obiskovalec

Odgovor20 Feb 2019, 22:05

Wauuuwiii niso kr tko brpje klical "kanarčki"
Srečno vožnjo

Poslano z mojega BLA-L29 z uporabo Tapatalk
Odsoten
Uporabniški avatar

sircelj84

Obiskovalec

• Kraj: Ilirska Bistrica

Odgovor20 Feb 2019, 22:22

Srečno vožnjo in desni palec pod kontrolo!!!

\:D/ =D>
Odsoten
Uporabniški avatar

Berti

Obiskovalec

• Kraj: brežice

Odgovor21 Feb 2019, 06:52

Čestitke, gume pa le spusti, za vikend smo imeli primer, da je imel na 1.7 bara napumpane gume, 4kolesnik je imel 200km, lastnik pa ni preveril.
Odsoten

beno5

Obiskovalec

Odgovor21 Feb 2019, 07:09

Berti napisal/-a:Čestitke, gume pa le spusti, za vikend smo imeli primer, da je imel na 1.7 bara napumpane gume, 4kolesnik je imel 200km, lastnik pa ni preveril.

To je skakalo ko koza z takšnim pritiskom. #-o
Odsoten

mihado

Začetnik

Odgovor21 Feb 2019, 16:37

Zelo lep in glih prav močan. Srečno vožnjo.
Odsoten
Uporabniški avatar

frm

Obiskovalec

• Kraj: Šmarje-Sap

Odgovor21 Feb 2019, 19:16

Lep je,pa ne taprvi dan it z njim v blato,pol ne bo več,
pa srečno po svoji volji,in veliko užitkov,srečmo
2012 Yamaha Raptor 700R
Odsoten
Uporabniški avatar

lakl

Obiskovalec

Odgovor21 Feb 2019, 19:28

BIF napisal/-a:Lepo...čestitam. še vedno najlepša barva.
Čez čas, ko se bo adrenalin polegel, boš lahko naredil realno primerjavo, pa me zanima tvoje mnenje in izkušnja.
So moja opisanja mnenja v tej temi realna ali pretiravanja?
Priporočam, da ga lepo "ajnfaraš"....čeprav bo spet kdo mogoče razlagal drugače....moj nasvet je, da ga lepo z mirnega furaš, da vse sede na svoje mesto. Čeprav te bo srbel palec...časa za to bo še dovolj.
Srečno na poteh.

Kokice :popcorn in pivo :drinkers: dokler čakamo odgovor. :-k \:D/ :-({|=

Aja! Ded ima novi moped pa se preganja z njim po okolici ter nima časa odgovarjat. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Odsoten

Popi

Začetnik

Odgovor21 Feb 2019, 22:36

Pa mislim,mora da pade piknik.Drugače pa ja,simpatičen nakup
Odsoten

uros116

Obiskovalec

• Kraj: Mozirje

Odgovor21 Feb 2019, 22:44

dober je. Veliko varnih km. Tak kot moj prejšni. Zdej pa že raketa v garaži.
Odsoten
Uporabniški avatar

jevi

Obiskovalec

• Kraj: Kozjanski park

Odgovor23 Feb 2019, 15:31

Čestitam in srečno vožnjo.
LP Jevi

-------------------------------------------------
2009-2015 Kawasaki Brute Force 750 4x4
2016-2017 Polaris sportsman 570
2017-? Polaris sportsman 850
------------------------------------------
Odsoten

Kurpar

Obiskovalec

Odgovor24 Feb 2019, 09:24

Pozdravljeni!

Najprej hvala vsem za lepe želje. Do sedaj sem prevozil slabih 100km in nekako mi čedalje bolj postaja jasno, zakaj je nekaterim tu bilo smešno ko sem napisal, da sem bil z starim CF Moto-jem zadovoljen, namreč razlika je 100 proti 1, sevada na strani BRP-ja. :twisted: . Na začetku ko sem ga gledal še samo po netu, mi je bilo škoda, da ni bilo možnosti vzet kakšne zelena, črne ali pa sive barve, ampak ko sem ga videl v živo mu ta oranžna barva v nulo paše in nebi menjal za nobeno drugo barvo. Tudi na slikah se mi je zdel manjši, ko pa ga vidiš v živo je pa prava vlka mrcina :mrgreen: . Kolesnik je enostavno bomba, pospeški dveh cilindrov v nulo, ki pričarajo nasmešek na obraz, vodljiv, servo, da bi ga lahko premikal z enim prstom, moči je kot ste svetovali zadosti, saj je prehitevanje odločno, hitro, morem se pa navadit je precej tišji kot pa CF. Prebral sem navodila, moram še poštudirat, kdaj se vozit z normal mode, kdaj pa v sport mode, mogoče kak nasvet?. Moja mi je rekla, da ko vsedem na njega, če nebi imel ušes bi se okorg smejal :lol: :mrgreen: .Edino kar se mi je zgodilo, da sem verjetno malo na hitrico porinil ključ v (nerazgibano) ključavnico in se je tisti "pleh" na ključu malo zvil in mi je parkrat napisalo key is not recognized, malo sem ga stisnil potem je šlo normalno. Po prvem tipanju in prevoženih borih 100km, zadovoljen, da bolj nebi mogel biti, še pa naju čaka veselica :mrgreen:

@BiF tvoja opisanja v temi so še kako realna in opis malo višje to potrjuje. Glede ajnfaranja pa je tako, ja v navodil sem prebral, da bi naj bila ta perioda do 200km, ampak moram reči, da sem se ene parkrat pregrešil, ko me je strašansko zasrbel palec, se pa seveda brzdam :mrgreen:

@Berti na koliko bi naj spustil gume?

@frm ja nisem šel niti taprvi, niti ta drugi dan, je kar hudo it ko vidiš kak je vse novo pa kak se sveti, ko sem zapeljal tretji dan v makedam mi je bilo kar hudo :lol: , amapak temu je stroj namenjen in stran poti so pravi užitek :mrgreen:

@lakl ja moped je tu, časa za odpisat ni bilo veliko, al sem bil na njem ali okoli njega, ali pa smo s kolegi kaj popili na njega :lol:

lp
PrejšnjaNaslednja

Vrni se na ATV QUAD Štirikolesniki

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost