Danes je 16 Jun 2019, 20:01

Nasvet pri nakupu ATV Arctic Cat ali česa drugega

Vse v zvezi z ATV-ji, opremo,...
  • Avtor
  • Sporočilo
Odsoten

coha

Začetnik

Nasvet pri nakupu ATV Arctic Cat ali česa drugega

Odgovor06 Jun 2019, 11:14

Najprej lepo pozdravljeni vsi člani tega foruma.
Sem novinec, pravkar registriran. Prosim vas za pomoč.
Kot otrok, sem se vozil z štirikolesnikom, sedaj pri 24 se je spet prebudil otrok v meni. Odločam se za nakup štirikolesnika. Prebral sem celi forum prek in počez, kjer je nasvetov malo morje. Ne kupovati kitajca, rajši boljso znamko starejšega letnika. Iščem štirikolesnik izključno za fun factor. Vožnja po asfaltu, makadamu, gozdnih cestah. Mora biti obvezno registriran ter za 2 osebi. Budget je tam do 4500€ več ne dam. Po brskanju na avto netu mi je padel v oči tale:

https://www.avto.net/Ads/details.asp?id=14211553

Zadeva ima 4x4, tudi diferencial, kar je za moje pojme po cesti v vožnji v ovinke bomba. Pa še vitel in priklop.
Ima kdo tak štirikolesnik?
Zanima me ali so dobro narejeni ter zanesljivi? kako je z dobavo rezervnih delov, ter servisi?
Če pa kdo misli, da je boljše kupiti kaj drugega za podoben denar, pa kar z besedo na dan.
Odsoten

beno5

Obiskovalec

Re: Nasvet pri nakupu ATV Arctic Cat ali česa drugega

Odgovor06 Jun 2019, 12:41

Ta ni za dve osebi.
Odsoten

coha

Začetnik

Odgovor06 Jun 2019, 14:00

Sem videl zdaj ja, da je samo za eno osebo. Šment. Lahko priporoča kdo kaj drugega?
Odsoten

coha

Začetnik

Odgovor06 Jun 2019, 14:14

No zdaj sem klical lastnika, ki mi je potrdil da je homologiran za 2 osebi, ter da ima to vpisano tudi v prometnem dovoljenju. Tako, da to potem ni problem. Tamo, da me bolj zanima če mi ta ATV priporocate ali ne.
Odsoten

cut4ever

Začetnik

• Kraj: Nova Gorica

Odgovor06 Jun 2019, 14:27

Na Avto netu sta dva CF moto 450 podaljšana.
Moj kolega ima sicer X8, jaz pa Can am 450 L max.
Oba prideva povsod, če voziš še eno osebo zraven pa sploh ne boš potreboval močnega, prideš z vsakim povsod.
Za norenje pa tudi moj OK, sicer po pameti, ubijem se lahko tudi s tem.
Za moje pojme je CF moto dobro narejen, samo čuvaj ga. Za pohajkovanje v dvoje po gozdnih poteh, makadamu in asfaltu je važno, da je zanesljiv. Z norenjem boš vsakega uničil.

Drugače pa glede Arctic mačke: za eno osebo je za krajše razdalje, za potovanje pa tale ni za dve osebi. Oseba zadaj ne bo imela kam dati nog, trkala bosta s čeladami in ni najbolj udobno. Moje mnenje. Moja je na podaljšanem Can am-u zadaj kot na prestolu.
Odsoten

coha

Začetnik

Odgovor06 Jun 2019, 15:03

Pa ta CF moto je kaj se tiče zanesljivosti pred artic cat ali sta tu tu? Glede na to da je čisti kitajc. Verjetno bi se večinoma vozil sam, ko pa se bi 2 pa bi bile to ture na max 20km, nič dlje, za ostalo je avto. Tip mi je reko 4500€ zadnja cena, je to dobra kupčija, ali se da dobiti za ta denar še kaj več?
Odsoten
Uporabniški avatar

brinovc

Obiskovalec

• Kraj: za devetimi gorami in desetimi vodami

Odgovor07 Jun 2019, 09:28

coha napisal/-a: bi bile to ture na max 20km, nič dlje, za ostalo je avto.

Tako sem tudi jaz od začetka razmišljal, pa me je kmalu zelo zanimalo, kaj neki je za tistim čisto tazadnim hribom... in furce so postale dolge 20 km X 10 in več.
Socializem je odličen sistem, dokler ga financirajo kapitalisti.
Božo Dimnik:Oče me ni kaznoval zato, ker sem kradel, pač pa zato, ker so me pri tem dobili.
Odsoten
Uporabniški avatar

ork

Obiskovalec

• Kraj: Styria

Odgovor07 Jun 2019, 11:12

Arctic cat xc 450 je v bistvu Kymco Maxxer 450i. Nič bolj "amerški" kot CF.

https://www.kymco.de/atvquadutv/quad/ma ... froad-lof/
WEB Racer
Odsoten

coha

Začetnik

Odgovor07 Jun 2019, 12:26

Koliko sem prebral po forumih, Kymco nihče ne graja kaj dosti. Pravijo da je solidno dobra zadeva. Vendar jih je na avtonetu v tem trenutko zelo malo, 2, od tega oba 250ccm. Torej svetujete da malo počakam, pa kupim ko pride kaj drugega gor?
Odsoten

beno5

Obiskovalec

Odgovor07 Jun 2019, 12:55

Ti kupi Cf moto ne boš rabil hodit v telovadnico,verjemi da vem kaj govorim.Vsi ki ti hvalijo to kitajsko šaro naj ga imejo sami doma.Idi probaj da boš malce delal promerjave. [-X
Odsoten
Uporabniški avatar

sasog

Obiskovalec

• Kraj: Ljutomer

Odgovor07 Jun 2019, 13:55

Vzemi tega arctic cat, verjemi da bo dolgo laufal brez problemov, ker je to dejansko Kymco
Odsoten

coha

Začetnik

Odgovor07 Jun 2019, 22:33

Bom si vzel čas in ga šel pogledat, moram paziti posebej na kaj? ko ga preglejujem? kje se da najbolj videt ali je z ATVjem bilo grdo ravnano.
Odsoten

beno5

Obiskovalec

Odgovor08 Jun 2019, 06:18

Ce nisi lastil quad dost ne boš vidu,posebeno ce je umazan.Lahko se zapelješ da slucajno ne vlece levo ali desno,res morajo gume biti tocno napompane.Res je da ce ga je vozil in vzdrževal kot treba, motor mora izgledat zelo dobro.Ko sem jst kupoval sem vozil tudi Kimco, super mi je in je bil v ožjem krogu favoritu za nakup.Z mano je bio clovek ki si je lastil quad dolgo casa,in sem mislil da bo na oko vidu a je kaj narobe.Quad je bil umazan da še barvo si teško vidu,ni enostavno kupiti takšen quad ki je cenovno bil skoraj na ceni novega TGB ali CF.Sreca da je fant pošten in dejal motor je res umazan ampak je kot nov.In res je bilo tako kot je povedal.Še danes deset let in 25 000 km je kot iz trgovine,tako da boš vedu ce so mlajši in menj km da morajo biti top brez napakce.Še nekaj tukaj pod mojo hišo je parkiran neki Linhay,malce sem pogledal pod lupino in ti povem beži od tega cim bolj proc.to je za po dvorišcu nic vec zvari so tekšni kot da bi ptici srali.Vse eno ti želim veliko srece pr nakupu, kar jo boš potreboval dobro odpri oci.
Odsoten

coha

Začetnik

Odgovor09 Jun 2019, 12:59

Zadeva je dobra, sploh ni švoh ATV, vendar tako kot je bilo napisano prej v postih, premalo je to za dve osebi, si naklačen gor. To me je odvrnilo od nakupa. Sem malo brskal po netu, pa ne najdem nič "sport look" za 2 osebi. Vse kar je za dve osebi je delovni ATV, to pa mi ne sede. Mogoče sem res prezakompliciran. Ve mogoče od vas za kako podobno zadevo temu ATVju samo da je komot za 2 osebi?
Odsoten

Bogomolka

Obiskovalec

Odgovor09 Jun 2019, 14:36

Canam renegade je sport look sam je out of your budget

Poslano z mojega BLA-L29 z uporabo Tapatalk
Odsoten
Uporabniški avatar

zinko

Obiskovalec

Odgovor09 Jun 2019, 17:50

In registriran za eno osebo #-o

Kaj pa kakšen Ds650
Odsoten

coha

Začetnik

Odgovor09 Jun 2019, 19:13

Ja veš da mi je 9 jurjov preveč za 4kolesnik. Avto imam vreden 4, toliko za primerjavo haha.
Ds 650 je tudi za eno osebo ali? pa še brez diferenciala je to. Če nebo nič za dva sedet, bom verjetno primoran vzeti Mačko, pa bo pač baba doma :D
Odsoten
Uporabniški avatar

catbrier

Obiskovalec

• Kraj: brežice

Odgovor09 Jun 2019, 19:45

"Če nebo nič za dva sedet, bom verjetno primoran vzeti Mačko, pa bo pač baba doma :D"
[-X #-o.... To leti na zadnje 2 besede :mrgreen:
Odsoten
Uporabniški avatar

sasog

Obiskovalec

• Kraj: Ljutomer

Odgovor10 Jun 2019, 03:40

coha napisal/-a:Ja veš da mi je 9 jurjov preveč za 4kolesnik. Avto imam vreden 4, toliko za primerjavo haha.
Ds 650 je tudi za eno osebo ali? pa še brez diferenciala je to. Če nebo nič za dva sedet, bom verjetno primoran vzeti Mačko, pa bo pač baba doma :D

Zadnjega diferenciala tudi mačka nima, ma samo kotni prenos. Diferencial zadaj ma zelo malo štirikolesnikov....
Odsoten

coha

Začetnik

Odgovor10 Jun 2019, 06:59

¸Kako da nima diferenciala? mora imeti, če je vsako kolo za sebe. Ne vrtita se obe kolesi enako. Nima pa zapore diferenciala. to pa ja
Odsoten

cut4ever

Začetnik

• Kraj: Nova Gorica

Odgovor10 Jun 2019, 09:15

coha napisal/-a:¸Kako da nima diferenciala? mora imeti, če je vsako kolo za sebe. Ne vrtita se obe kolesi enako. Nima pa zapore diferenciala. to pa ja

Tako, kot je že bilo zgoraj povedano. Ne, ne vrtita se posebej, zadnji kolesi se skupaj vrtita. Dobro se vidi na tleh, ko se pelješ počasi v ovinek. Pod kolesom na notranji strani naredi špuro oz. koplje na mestu.

https://www.midwesttraction.com/resource-center/atv/the-difference-between-solid-axle-and-independent-rear-suspension/
Odsoten

coha

Začetnik

Odgovor10 Jun 2019, 16:42

Tega pa nisem vedel :-k vsak dan se človek nauči kaj novega :)
Odsoten
Uporabniški avatar

cuvaj

Obiskovalec

• Kraj: Sevnica

Odgovor10 Jun 2019, 18:14

coha napisal/-a:Tega pa nisem vedel :-k vsak dan se človek nauči kaj novega :)

Res je! Pa tisto z babo ni bilo lepo. Mi jih vedno vzamemo s seboj. In to ne BABE ampak žene, dekleta, ljubice...
Odsoten

coha

Začetnik

Odgovor10 Jun 2019, 18:45

Če bi poznali background, bi vedeli zakaj baba. Sam to mi ni za razpravljat. Ja, hudicevo težko bom našel kak 4kolesnik v tem rangu za 2 osebi. Preglejujem avtonet 10x na dan, če bi kaj prišlo gor. Pa več ali manj hodijo gorcsami kitajci. Kako pa je kaj z dobavljivostjo rezervnih delov pri znamkah Kymco, AC?
Odsoten
Uporabniški avatar

lakl

Obiskovalec

Odgovor11 Jun 2019, 21:26

Vedno težje #-o
Naslednja

Vrni se na ATV QUAD Štirikolesniki

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost