Danes je 23 Sep 2019, 06:14

Delovni ATV- pomoč/nasveti

Vse v zvezi z ATV-ji, opremo,...
  • Avtor
  • Sporočilo
Odsoten

BBB

Začetnik

Delovni ATV- pomoč/nasveti

Odgovor11 Sep 2019, 10:16

Pozdravljeni!

Doma imamo hribovsko kmetijo in prišlo je do želje po ATV-ju v namene za preglede zemljišč, prevoze orodja in materiala s prikolico ipd., saj je traktor velikokrat prevelika izbira. Ker nimam izkušenj z ATV-ji pišem tukaj z namenom da mi malce olajšate nakup. Nakup, bi sicer bil izveden med marcom in aprilom, vendar bi kot laik do takrat rad imel čimveč informacij, da bi bil nakup mirnejši, zato sem se podal v iskanje zdaj.
Uporabljal bi ga predvsem oče, zato ni potrebe po preveč poskočni različici, važno bi bilo le da ima dovolj moči.
Priporočljivo bi bilo če bi imel tudi vitel.
Zanima me tudi ali priporočate daljšo ali krajšo verzijo ATV-ja, ter katera znamka bi bila najprimernejša?
Sem pa omejen z budgetom (5000€-6000€) zato se bojim da nimam na voljo ravno kvalitetne izbire.
Kupil, bi tudi kakšnega rabljenega, če se je izkazal kot zanesljiv model.

V naprej se zahvaljujem za pomoč.
Lep pozdrav :)
Odsoten
Uporabniški avatar

lakl

Obiskovalec

Re: Delovni ATV- pomoč/nasveti

Odgovor11 Sep 2019, 17:15

Pozdravljen.

To, kar si opisal bi bila moja izbira ta na spodnjem linku

https://www.avto.net/Ads/details.asp?id=12507543

Novo, vitel ti vgradijo in imaš mir. Ampak malo boš moral še dodati v kaso ali pa ne - saj imajo ugodno financiranje.
Odsoten
Uporabniški avatar

gmajnar

Obiskovalec

• Kraj: Bločice pri Blokah

Odgovor12 Sep 2019, 05:33

Točno tega bi ti tudi jaz priporočil. Sem ga imel sam ravno za take potrebe, kot bi ga ti.
Je vzdržljiv in dovolj močan za vse sorte opravil. Imel sem kratko verzijo in sem še vedno zagovornik te. V naših krajih ni hudih klancev, so pa goste šume, skozi katere se laže prerineš z manjšo mašino. Pa še dva sva se lahko vozila na njem, kljub kratkosti, če je bilo treba.
Odsoten

jurchy

Začetnik

Odgovor19 Sep 2019, 17:32

Za hribovsko kmetijo (sploh če ne rabiš registracije) in za prikolico ter druga dela vzemi takega z dvemi cilindri.
Jaz imam Kawasakija 650 in ga uporabljam izključno za to, kupil novega in do sedaj cca 6000km in 600 ur samo redni servisi (jermen je še original), tretji komplet gum je gor pa samo gre. Rabljenega dobiš za cca 4000€.
Pozabi na razne kitajce in tajvance, govorim iz izkušenj, kupi preverjen stroj z znano zgodovino in ne bo problema.
Lp, Jure
Odsoten
Uporabniški avatar

gmajnar

Obiskovalec

• Kraj: Bločice pri Blokah

Odgovor20 Sep 2019, 05:17

Jaz imam zdaj Kawasakija, vendar moram reči, da mi je bila Yamaha bolj všeč. Manj problemov.

Vrni se na ATV QUAD Štirikolesniki

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost