Danes je 13 Nov 2018, 19:30

Izkušnje z Linhai 260

• Avtor
  • Sporočilo
Odsoten

zalec64

Začetnik

Izkušnje z Linhai 260

Odgovor22 Okt 2009, 20:20

Pozdravljeni. Sem novi član tega foruma, ki ga že nekaj časa prebiram in se tudi sam odločam za nakup ATV-ja. Praktično sem se že odločil za Linhaja. Veliko je napisanega o močnejših različicah malo pa o 260-ki. Ta je trenutno cenovno zelo ugodna, posebej še 4x4. Zanima me kakšne izkušnje imate s tem strojem. Pozdrav iz Bele Krajine.
Odsoten
Uporabniški avatar

czy

Obiskovalec

• Kraj: Mežica

Odgovor22 Okt 2009, 20:32

Za kakšne nedeljske vožnje je ok, sicer pa daleč premalo moči, sploh za 4x4.
Odsoten
Uporabniški avatar

snezzak

Obiskovalec

• Kraj: Novo mesto

Odgovor22 Okt 2009, 20:48

czy napisal/-a:Za kakšne nedeljske vožnje je ok, sicer pa daleč premalo moči, sploh za 4x4.

Kot je zgoraj napisano se v celoti strinjam.
Po mojem mnenju je za 4x4 pogon prešvoh.
Drugače pa ga pojdi preizkusit, pa se koga za rokav pocukaj da ti da svojga malo za zapeljat da dobiš filing.
SYM Quad Lander 250
Včasih mal prešvoh - včasih mal prehiter
Odsoten

ro-bi

Obiskovalec

Odgovor22 Okt 2009, 21:56

Jaz ti mojega dam komot za en krog.
lp
R
Odsoten
Uporabniški avatar

el.presidento

ON™®

• Kraj: Ivančna Gorica

Odgovor23 Okt 2009, 08:04

Glede moči je zelo relativno vprašanje. Če pridejo z Linhai 300 4x4 praktično povsod, ne vem zakj ne bi prišli tudi z 260 in zakaj bi bilo krepko premalo moči, za osnovnega uporabnika je odličen za extremnega pa tako in tako ni nikoli dovolj. Motorja Linhai 300 in 260 sta popolnoma enaka, razlika je le v kubikaži in sicer samo 18 ccm3 in prav nič več. In prav tako ima 18 KM kot 300-tka. Poleg tega ima pa še reduktor.

Primer 300-tke z enakim motorjem (toerj le 18 ccm3 več), samo da je tale CUV težak okoli 500kg (skoraj še enkrat težji od Goona).

Video: http://www.youtube.com/watch?v=HytWopVfCsg
www.atv.si, www.atv-oprema.si
2015 - SMC Jumbo 720R 4x4
2014 - Cectek 600, Aeon Cobra S 330
2013 - Access Outback 400, Adly 400XS
2012 - SMC Jumbo 720R 4x4
2011 - CF Moto Z6, SMC Jumbo 720R 4x4
2010 - SMC Jumbo 360 R, Dinli 700 Monster
2009 - SMC Stinger 520RR
2008 - Adly 300xs
2007 - SMC Captain 300 Tuning
2006 - Barossa Silverhawk 250R Tuning
2005 - Barossa Cheetah 250
Odsoten
Uporabniški avatar

czy

Obiskovalec

Odgovor23 Okt 2009, 09:05

To da pride Linhai 300 4x4 praktično povsod je malo smešna trditev. "Osnovni" uporabnik niti ne rabi 4x4. Za po ravnem je čisto ok, v malo večji hrib se pa hitro zapiha, če pa imaš na njem sopotnika je pa reduktor skoraj obvezen.
Ne mešaj jabolk in hrušk, CUV ima drugačno prestavno razmerje.

zalec64 je vprašal za mnenje in jaz sem mu ga dal. Ni pa nujno da se morate drugi strinjat s tem. Zame je Linhai 300 4x4 za pomoč pri kakšnih manjših opravilih in za neko umirjeno vožnjo brez kakeršnjih koli športnih ambicij.
Druga stvar je pri Robijevem, ki gre po ravnem in v hrib skoraj enako hitro. Ampak za to je bilo potrebno kar nekaj posegov in ni 4x4.
Odsoten
Uporabniški avatar

rudi12

Duvator pripravnik

• Kraj: Ljubljana

Odgovor23 Okt 2009, 09:13

el.presidento zaka si šele sedaj povedal,da se lahko z Linhai-em voziš tudi po terenu. :shock:
Jaz sem se pa do sedaj samo po dvorišču ob nedeljah.Grem takoj na travnik probat če je res tudi za teren narejen in da bom videl,če se lahko voziš tudi med tednom in ne samo ob nedeljah kot razlagajo nekateri!!! :twisted: :smeeeh: :smeeeh: :smeeeh:
4x4 norc!!!)Slika
Slika
Odsoten
Uporabniški avatar

czy

Obiskovalec

Odgovor23 Okt 2009, 09:40

rudi12 napisal/-a:el.presidento zaka si šele sedaj povedal,da se lahko z Linhai-em voziš tudi po terenu. :shock:
Jaz sem se pa do sedaj samo po dvorišču ob nedeljah.Grem takoj na travnik probat če je res tudi za teren narejen in da bom videl,če se lahko voziš tudi med tednom in ne samo ob nedeljah kot razlagajo nekateri!!! :twisted: :smeeeh: :smeeeh: :smeeeh:

Sploh ne razumem bedakov, ki razmetavajo denar za močnejše atvje z raznimi zaporami diferenciala, ko pa ti vedno znova dokazuješ, da je Linhai vsemogočen.
Morda pa imamo le mi na našem koncu takšno mnenje, in se je nekdo le slučajno nastavil na tak primerek, ki nas spravlja v dvom ob tvojih teorijah.
Me zelo veseli, da si ti z njim zadovoljen in sploh ne dvomim, ko se bo ta iztrošil, da boš nabavil enakega. Ampak vsi pa morda le nimajo enakih meril kot ti in tistih nekaj je dobro, da so o tem seznanjeni kaj lahko pričakujejo. Zdi se mi nefer, da nekdo morda celo vzame kredit ali porabi zadnje prihranke za tako željeni atv in kupi zelo opevanega linhaja a po nekaj dneh ugotovi, da to ni to.
To se je zgodilo mojemu kolegu, ki je verjel v vsemogočnost. Prve dni se je vozil po cesti in tam je čisto ok, ko pa je šel prvič z nami na furo po makedamskih cestah okoliških hribov, pa ne vem za koga je bila večja muka, za njega ali za nas, ki smo ga morali na vsakem križišču čakat. Tolažil se je s tem, da bo bolje, ko mu snamejo "blokade" a žal tudi to ni pomagalo. Zdaj ga siromak prodaja že skoraj eno leto, pa nič, niti ga ne more dati kam v račun za močnejšega. Vozi pa se ne, ker nima veselja.
In to samo zaradi takšnih kot si ti. Ali je vse to vredno tega?
Odsoten
Uporabniški avatar

jaka

Mojster

• Kraj: Ljubljana - Brezovica

Re: Izkušnje z Linhai 260

Odgovor23 Okt 2009, 10:00

zalec64 napisal/-a:. Praktično sem se že odločil za Linhaja.

Mislim, da se glede na tole odločitev spet popolnoma brez smisla prepiramo. Fant se je odločil in naj mu bo vožnja lepa.
Je pa o Linhaju toliko napisanega, tudi v uporabi je že nekaj časa, tako, da sploh ne razumem več novih uporabnikov, ki trdijo, da so že vse prebrali, potem pa sprašujejo in sprašujejo, kot da prvič slišijo.
zalec64, dobrodošel na forumu. Vseeno, probaj še enkrat malce pobrskati po forumu na temo o Linhajih.
Odsoten
Uporabniški avatar

rudi12

Duvator pripravnik

Odgovor23 Okt 2009, 10:08

Czy očitno si alergičen na Linhai-a samo zato ker ga vozim jaz (Loncin te je pa presenetil z zmožnostmi :smeeeh: :smeeeh: :smeeeh: :bravo: )
Za ta denar je Linhai najboljša izbira med 4x4 ATV-ji.Nimajo vsi toliko denarja kot ti ,za metanje stran zlatarjem (potem pa iščejo poceni mehanika,ki jim odnaša za vsako malenkost rit,vmes pa se hvalijo kako jim ni težko dati za navaden servis 400+€).
Tvoj BF je skoraj še enkrat dražji kot Linhai,pa si imel že toliko okvar in popravil,kot jaz na Linhaiu ne po dveh letih vsakodnevne vožnje ( pa jaz nisem nikdar pljuval po njem,tako kot ti po Linhai-u)

Do sedaj sem pisal o zmožnostih in nezmožnostih Linhai-a ,o dobrih in slabih straneh,vendar je pač tako,da je za denar,ki ga daš zanjga in nanjga še vedno najbojša izbira 4x4 ATV-jev.

Glede tvojega kolega,se pa obrni na Jakata,ki išče prodajalca z normalno ceno za 300 4x4. :D
4x4 norc!!!)Slika
Slika
Odsoten
Uporabniški avatar

czy

Obiskovalec

Odgovor23 Okt 2009, 10:26

rudi12 napisal/-a:Czy očitno si alergičen na Linhai-a samo zato ker ga vozim jaz

Ti in tvoj čudež, a si ali pa te ni, mi je čist vseeno. Odgovoril sem ti le zato, ker vedno repliciraš moj odgovor. Če bi pa podal le svoje mnenje pa verjemi, da bi mi bilo zanj prav malo mar. Nikoli nisem iskal kakšnih poceni storitev, ampak le dobrega mehanika, ki ga tudi imam.
Gar pa se primerjave bf in tvojega čudeža tiče sem ti pa že enkrat napisal.

Uživaj še naprej,

lp czy ;)
Odsoten
Uporabniški avatar

rudi12

Duvator pripravnik

Odgovor23 Okt 2009, 11:39

Czy poišči si strokovno pomoč.
Nisem repliciral tebi,ampak (in posebaj je bil moj post namenjen El presidente-ju),kot se iz začetka mojega posta vidi,vendar ti znoriš na vsak moj post in -nevem zakaj misliš,da je namenjen samo tebi-dolgoveziš o nesposobnosti vožnje z Linhai-em.
Vsaka čast,da si lahko privoščiš BF-ja,ki ti ga mora Ro-bi cele noči popravljati,medtem,ko se ti hvališ na forumu,kaj vse si ti naredil na njemu.(samohvala z tujim delom,tako kot že neštetokrat na tem forumu)
Uživaj še naprej,vendar še vedno drži moja trditev,da za tak denar Linhai nudi največ. :D
4x4 norc!!!)Slika
Slika
Odsoten
Uporabniški avatar

czy

Obiskovalec

Odgovor23 Okt 2009, 12:03

Rudi, Rudi malo se zbudi, verjemi toda nisi moj tip... :D

Robi mi šraufa vse moje tehnične stvari, bf je le ena malenkost in jaz se ne hvalim ampak le napišem, da morda nekomu kakšno stvar olajšam in ne zavajam kako je nekaj oh in sploh, če temu ni tako.

Uživaj še naprej in verjemi, da sem zelo vesel, da ti Linhai nudi takšno zadovoljstvo.
Odsoten
Uporabniški avatar

el.presidento

ON™®

Odgovor23 Okt 2009, 12:05

czy napisal/-a:To da pride Linhai 300 4x4 praktično povsod je malo smešna trditev. "Osnovni" uporabnik niti ne rabi 4x4. Za po ravnem je čisto ok, v malo večji hrib se pa hitro zapiha, če pa imaš na njem sopotnika je pa reduktor skoraj obvezen.
Ne mešaj jabolk in hrušk, CUV ima drugačno prestavno razmerje.

zalec64 je vprašal za mnenje in jaz sem mu ga dal. Ni pa nujno da se morate drugi strinjat s tem. Zame je Linhai 300 4x4 za pomoč pri kakšnih manjših opravilih in za neko umirjeno vožnjo brez kakeršnjih koli športnih ambicij.
Druga stvar je pri Robijevem, ki gre po ravnem in v hrib skoraj enako hitro. Ampak za to je bilo potrebno kar nekaj posegov in ni 4x4.

Zakaj "smešna trditev"? Zakaj daleč premalo moči za 4x4? Pri tvojem prvem postu nisi napisal nobenega razloga za kakšen namen se ti zdi da je premalo moči. A že veš za kaj ga bo rabil da si tako preprican? Mogoče ni tak ekstremist kot si ti in bo rabil 4x4 samo za to da bo plužil sneg z njim. A je za to tudi premalo moči? Se ti zdi da je za pluženje okoli hiše bolje da odšteje 7 jurjev in kupi Brute Force 750? Ne ti ne jaz ne veva zakaj ga bo rabil.

Absolutno se strinjam da napišeš svoje mnenje in temu ne nasprotujem ampak drugič povej konkreten razlog za kaj se ti zdi da ni dovolj močan, in ne na splošno da ni dovolj močan za 4x4. Če ne bi bil dovolj močan potem najbrz tega motorja ne bi delali že celo večnost.

Ima 4x4, reduktor ima dovolj močan. Kaj še rabi poleg tega? Se pa strinjam, da tam kjer bo Linhai rabil reduktor ga ti s svojim 750 po vsej verjetnosti ne boš rabil. Nikjer pa nisem pisal da bo prišel povsod niti kako hitro pride praktično povsod.

Mislim da tukaj ni mešanja jabolk in hrušk, razmerje pri CUV je drugačno in svoji teži primerno, Goon ima pa razmerje prirejeno svoji teži. Motorja pa sta pri obeh praktično enaka. Če bi imel CUV težo kot jo ima goon potem ne bi potreboval drugačnega razmerja. Na koncu bosta oba prišla na približno enak hrib, en bo prej drug kasneje.

Torej če praviš da se 4x4 ne rabi in da je premalo močan se po tvoje bolje splača kupit 2x4 za ceno 3.670 kot 4x4 enak model za isto ceno? Kupec se še vedno lahko odloči in kupi 2x4 za isto ceno, če seveda ne rabi 4x4 oziroma se če želi večje hitrosti in pospeške in ne rabi 4x4 pogona, lahko odloči za kakšen drug delavni model ali celo športni za ceno ki jo je zmožen ali željen plačati.

Popolnega ATV-ja ni to smo menda že vsi dojeli. Moči tudi nikoli ni dovolj. Vsak služi svojemu namenu. Vendar za ceno 3.670 sem mnenja da je za osnovnega uporabnika in začetnika to odličen ATV in dovolj močan.
2009 - SMC Stinger 520RR
2008 - Adly 300xs
Odsoten
Uporabniški avatar

czy

Obiskovalec

Odgovor23 Okt 2009, 12:20

Poglej, vprašal je za mnenje in jaz sem napisal svoje. Ti napiši svoje in to je to. Ker pa si se spustil v razpravo, sem jo jaz le nadaljeval.
Ja, jaz bi se odločil za drugo možnost.
Pa mislim, da je brezveze nadaljevati, ker itak ne bomo prišli do konca.
Moram peljat bf ja k Robiju, da mi fedre poštima. ;)

Lp czy
Zadnjič spremenil czy, dne 23 Okt 2009, 12:27, skupaj popravljeno 1 krat.
Odsoten
Uporabniški avatar

el.presidento

ON™®

Odgovor23 Okt 2009, 12:26

Ok se strinjam ;)
2009 - SMC Stinger 520RR
2008 - Adly 300xs
Odsoten
Uporabniški avatar

Civava

Obiskovalec

• Kraj: Škofa Loka

Odgovor23 Okt 2009, 13:39

Moram peljat bf ja k Robiju, da mi fedre poštima. Wink

Torej ima Rudi prav, ko pravi, da vedno nekaj šramfaš :twisted:
Odsoten
Uporabniški avatar

czy

Obiskovalec

Odgovor23 Okt 2009, 13:56

Civava napisal/-a:
Moram peljat bf ja k Robiju, da mi fedre poštima. Wink

Torej ima Rudi prav, ko pravi, da vedno nekaj šramfaš :twisted:

Rudi ima vedno prav.
Odsoten
Uporabniški avatar

hurco

Obiskovalec

• Kraj: škofja loka

Odgovor23 Okt 2009, 14:57

Po mojem je to smešna trditev:
sicer pa daleč premalo moči, sploh za 4x4

V praksi so razlike opazne pri večjih hitrostih od 20 ali 30 km na uro. Tam je veliko oz. vse odvisno od moči. Dokler pa ti uporabljaš reduktor in si zakopan v nekem blatu ali plužiš sneg ali .... tam je pa vsak 4x4 od 200 naprej dovolj močan.
Odsoten
Uporabniški avatar

Drago

Član kluba

• Kraj: Novo mesto

Re: Izkušnje z Linhai 260

Odgovor23 Okt 2009, 15:24

zalec64 napisal/-a:Zanima me kakšne izkušnje imate s tem strojem. Pozdrav iz Bele Krajine.

Imam občutek, da je tudi na tem forumu nekaj nepismenih. Belokranjec je napisal Zanima me kakšne izkušnje imate s tem strojem. Verjamen, da nekateri, ki ste se oglasili v tej temi, imate izkušnje z omenjeno mašino, prepričan sem pa, da vsi ne. In tisti, ki jih nimate, bodite raje tiho in se ne smešite. Če bi vsi pisali, kaj se nam zdi in kako naj bi bilo, bi forum izgubil svoj smisel - pomoč uporabnikom.
Slika
Odsoten
Uporabniški avatar

czy

Obiskovalec

Odgovor23 Okt 2009, 15:26

hurco napisal/-a:
V praksi so razlike opazne pri večjih hitrostih od 20 ali 30 km na uro. Tam je veliko oz. vse odvisno od moči. Dokler pa ti uporabljaš reduktor in si zakopan v nekem blatu ali plužiš sneg ali .... tam je pa vsak 4x4 od 200 naprej dovolj močan.

Kupit ATV zaradi pluženje snega, je ravno toliko smiselno kot dirkanje s snežno frezo po brezpotju.
Kar pa se ostalih trditev tiče, se bom komentarja vzdržal ker nima smisla.
Samo eno vprašanje; a ti strmine premaguješ z reduktorjem?

@Drago; če je to letelo name, si se še bolj zmotil kot v temi s fotoaparati. Bil sem lastnik 300 2x4, ki ga sedaj fura Robi in z njim naredil 1500 km, s 300 4x4 naredil kar nekaj km predvsem tam kjer si lastnik ni upal zapeljati. Oba sta mi še vedno na voljo in ti lahko naredim kakšno detajlno primerjavi, če v karkoli dvomiš vabljen na prezentacijo. Jaz nikoli ne govorim na pamet, saj vsako stvar stestiram preden karkoli napišem. Vedno pa napišem svoje osebno mnenje s katerim ni nujno in niti ne pričakujem, da se strinja kdorkoli drug.
Odsoten
Uporabniški avatar

hurco

Obiskovalec

• Kraj: škofja loka

Odgovor23 Okt 2009, 16:22

Samo eno vprašanje; a ti strmine premaguješ z reduktorjem

Največkrat da! Malo kje so najstmejše strmine tako "gladke" , da bi lahko kako drugače. Z reduktorjem dosežeš tudi hitrost 50 na uro če hočeš, samo jermen je pač na jermenicah v drugem položaju kjer za isto pot naredi več vrtljajev in s tem 3x manj obremenjen.
Odsoten
Uporabniški avatar

czy

Obiskovalec

Odgovor23 Okt 2009, 16:24

hurco napisal/-a:
Samo eno vprašanje; a ti strmine premaguješ z reduktorjem

Največkrat da! Malo kje so najstmejše strmine tako "gladke" , da bi lahko kako drugače. Z reduktorjem dosežeš tudi hitrost 50 na uro če hočeš, samo jermen je pač na jermenicah v drugem položaju kjer za isto pot naredi več vrtljajev in s tem 3x manj obremenjen.

Aha, hvala za odgovor.
Odsoten

ro-bi

Obiskovalec

Odgovor23 Okt 2009, 18:32

Daj , umirite konje!
Vaših prepirov ne bom komentiral, ker ste ko deca.

Kar se tiče linhaia- jaz sem z mojim zelo zadovoljen! To je nenormalno vzdržljiva reč, po nekaj spremembah se tudi peljem že kar solidno. Dopade se mi, da je razmeroma lahek in zadnji del komot dvignem kar visoko, ko zagazim za kak hlod.
Po makadamski cesti je pri hitri vožnji tudi zelo dober. Nizko težišče, trše vzmetenje in toga prema. Zdrsne predvidljivo in potem gre počeeeez in zadaj ostajajo mnogo močnejši z glasnejšimi šoferji :)
Moti me blokada, ki bo v tednu dni odpravljena, če bom imel malo lufta na šihtu.
V primerjavi z 4 x 4 je moj poskočnejši, hitrejši, glasnejši,....
4 x 4 ti mnogokrat pride prav, a zelo velikokrat je potrebno kako oviro premagati z hitrostjo, za to pa rabiš takojšnjo moč. Npr en manjši, a strm in spolzek klanec je treba skoraj preskočit. Tam bi po mojem 4 x 4 hitro obtičal.
Bil bi pa odličen za pluženje, vleko prikolice, zmerne vožnje po naravi,....
Hvaležen, z malo stroški vzdrževanja in všečen na oko.
Nikakor pa ni za kakega adrenalinca, ker je prelen.

lp
Robi
Odsoten

zalec64

Začetnik

Še enkrat izkušnje z Linhai 260

Odgovor24 Okt 2009, 13:19

Zdravo. Včeraj sem bil cel dan z doma in sem šele sedaj odprl "pošto". Vidim, da sem dvignil kar nekaj prahu. Vem, da nekateri pišete iz lastnih izkušenj drugi pa bolj iz prepričanja... Bom pa postavil še eno vprašanje. Nudi Linhai 400 4x4 - za jurja dražji tudi toliko več oz. je rse toliko več vreden? ATV-ja ne rabim zaradi sproščanja adrnalina-imam jih že čez 40(let seveda), pač pa predvsem za vožnjo po gozdnih poteh, v hrib in ne za daljše vožnje. Pa brez kreganja prosim. Lp
Naslednja

Vrni se na Linhai

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost