Danes je 15 Nov 2018, 03:25

Izkušnje z Linhai 260

• Avtor
  • Sporočilo
Odsoten
Uporabniški avatar

rudi12

Duvator pripravnik

• Kraj: Ljubljana

Odgovor24 Okt 2009, 15:29

Zakaj sploh potrebuješ 4x4,če se boš vozil samo po gozdnih poteh?
Da še odgovorim na vprašanje: Razlika med 260 in 400-tko je vredna 1000€ :D
4x4 norc!!!)Slika
Slika
Odsoten
Uporabniški avatar

slavkofpvv

Obiskovalec

• Kraj: Dragatuš

Odgovor24 Okt 2009, 16:09

Torej vzemi Jumbota! Lepši, hitrejši, močnejši,... Za po gozdnih poteh res ne boš potreboval 4x4!
Odsoten

zalec64

Začetnik

Odgovor24 Okt 2009, 16:18

Da se razumemo. Pri meni so gozdovi v hribih, kjer so tudi večji in daljši nakloni, ne pa ravnica po kateri se sprehajajo starčki. In da ne govorimo o tem kakšne so te poti, po katerih spravljajo les gozdni traktorji, kjer so jarki, kamni pa tudi kakšna veja ali hlod čez pot. Jaz bi si rad "prišparal" kakšen korak zato sem prepričan, da rabim vsaj reduktor. Ker pa je sedaj za isto ceno možno dobiti 4x4 (260ka seveda) vas sprašujem ali menite da za moje potrebe zadostuje ta ATV ali bi rabil močnejšega. Lp
Odsoten
Uporabniški avatar

primozzep

Obiskovalec

• Kraj: Javorniški Rovt

Odgovor24 Okt 2009, 16:40

zalec64

imel sem 250 ccm in je bil zeloooooo kmalu premalo
raje daj še malo na kupček in kupi nad 500 ccm
Odsoten
Uporabniški avatar

rudi12

Duvator pripravnik

Odgovor24 Okt 2009, 16:42

Kot si mogoče že opazil na forumu,vsi pišejo,da moči ni nikoli dovolj.400-tka ti bo vsekakor zadovoljila tvoje potrebe.Če boš pa plezal ,pa vzami še vitel. :D
4x4 norc!!!)Slika
Slika
Odsoten
Uporabniški avatar

slavkofpvv

Obiskovalec

• Kraj: Dragatuš

Odgovor24 Okt 2009, 16:51

Mislim, da se poznava.Delaš na GG Črnomelj? Ne? Za tvoje delo bo 260-ka popolnoma dovolj. Obišči Boštjana in se odloči. On ti bo najbolje svetoval. Pa hitro nabavi, da bomo šli kak krog.
Odsoten
Uporabniški avatar

hurco

Obiskovalec

• Kraj: škofja loka

Odgovor24 Okt 2009, 18:38

Pojdi do Boštjana, ti bo zagotovo dal za peljat in boš sam preizkusil.
Odsoten

selekt

Začetnik

Odgovor26 Okt 2009, 15:05

zalec64 pozdravljen, tudi vsi ostali.

Sem iz Črnomlja in imam Linhaja 300 4x4 že nekaj let - odkar se je dal kupiti v Sloveniji. Če rabiš kakršne koli informacije mi lahko javiš na mail.
Uporabljam ga za točno take namene kot si jih opisal. Imam kar nekaj izkušenj v zvezi Linhaj-a 300 4x4.

l.p.
Odsoten

Ogled

Obiskovalec

Odgovor27 Okt 2009, 09:31

zalec64 napisal/-a:... Ker pa je sedaj za isto ceno možno dobiti 4x4 (260ka seveda) vas sprašujem ali menite da za moje potrebe zadostuje ta ATV ali bi rabil močnejšega. Lp

260, oz. 300 (Muddy) gre z reduktorjem in vklopljenim 4x4 ter seveda dobrimi gumami tako daleč in v take naklone kot si boš upal sam. In več, le da takrat tebe ne bo več v sedlu! :twisted:
Tudi po makedamu v gozdovih je max hitrost okoli 75km/h kar spoštljiva, še sploh, če lahko na tej cesti za ovinkom kakšnega kolega na traktorju srečaš.
Za po asfaltu pa ni, saj lahko komot med vožnjo malicaš in radio poslušaš in čakaš, kdaj se bodo končno kilometri odvrteli.
Odsoten
Uporabniški avatar

rudi12

Duvator pripravnik

Odgovor27 Okt 2009, 10:02

260, oz. 300 (Muddy) gre z reduktorjem in vklopljenim 4x4 ter seveda dobrimi gumami tako daleč in v take naklone kot si boš upal sam

Končno nekdo,ki ve da z Linhai-em prideš tudi navh klancev,kjer sam misliš,da ne bo prišel.Sam sem že kar nekajkrat priplezal na terene,kjer smo vsi mislili,da 300ccm nebo zmožen,vendar sem si rekel "kamor gre bik,naj gre še štrik" in je šlo brez problema.
Tudi po asfaltu sem se veliko vozil z njim (res,da ni hiter,vendar si lahko vsaj okolico dodobra ogledaš med vožnjo)brez problemov. :D
4x4 norc!!!)Slika
Slika
Odsoten

hugo

Obiskovalec

Odgovor30 Okt 2009, 18:55

Pozdravljeni!

Od letošnjega poletja sem tudi sam lastnika Linhai-a, 260, 4#4. Za začetek naj povem, da nisem nek divjak, ki bi uporabljal atv za sproščanje adrenalina. Precej se vozim po gozdnih poteh, travnikih, itd.

Če najprej nekaj napišem o 4#4, ali se splača ali ne. Rekel bom takole, je slabost in dobro hkrati, je pa odvisno na katero stran pri tebi to nagne. Meni je osebno prednost, saj z njim dostikrat peljem prikolico, vklopim 4#4, reduktor in zadeva gre kamor hočeš, seveda pretiravam ne, ampak neka zdrava pamet ti pove, kaj je pretežko za tak štirikolesnik (govorim o tovoru). Na kakih gozdnih poteh, kjer teren visi, in je hkrati klanec, vklopiš reduktor in 4#4 in brez dabi tvegal premagaš precejšne nagibe, medtem, ko bi klanec brez reduktorja BP premagal, vendar se bi zaradi hitrosti prevrnil. Prav pride tudi na poteh, ki so mokre, polne listja, itd. Za premagovanje potokov, itd.

Slabost se pa pojavi ko zapelješ na cesto, saj se pozna tistih 300 kg več, ki ti jih naprti verzija 4#4! Po ravnini to ni problem, v klanec mu pa hitro ta prtljaga postane odveč,... Govorim tu o najstrmejših asfaltiranih odcekih, ki so kar zajetni v naši vasi in jih ne srečaš kar tako v sloveniji. Čeprav saj ni problem, gre brez reduktorja, vendar je hitrost nižja, še posebej se pozna če sta na motorju dva.

Vendar jaz še vseeno raje vozim sabo tisith 300 kg sabo, saj mi 4#4 le pride večkrat prav.

Nasplošno pa je zadeva, zelo vredu, dosedaj sem izgubil samo eno matico, nad zadnjo lučjo, ki pa sem jo doma v delavnici hitro našel. ;)
Čez izdelavo nimam pripomb.

Imam pa še nekaj malo bolj tehničnih vprašanj:

-REDUKTOR

Jaz ga uporabljam striktno po navodilih, kadar si res klanci in bi običajni prenos matral mašino; kadar vlečem prikolico z nizko hitrostjo. Oz. držim se tiste meje 11 km/h ! Tako kot je napisano na motorju.

Skratka zanima me, ali je slabo za motor, da uporabljam reduktor za višje hitrosti, npr. 22 km/h. Ker pogosto vlečem polno prikolico po gozdni poti in uporabljam reduktor, saj se teren precej spreminja, od zelo velikih klancev in spet do nekaj metrskih ravnin, kjer mi je pa reduktor odveč in vedno preklopim v običajen prenos. Kaj če bi tu reduktor uporabljal z višjo hitrostjo?

Skratka kakšne so slabosti uporabe reduktorja pri višji hitrosto od priporočene???

-UPORABA 4#4

Jaz ga vklopim, samo tedaj ko ga res nujno potrebujem, oz. ko je sila. Vendar se mi je pa že zgodilo, da tedaj ko bi ga rabil ni bil vklopljen...

Kako je s tem, je dobro da se ga uporablja tudi takrat ko ni potreben? Mislimiz preventive, da se ne kje zakoplješ, itd. Mislim koliko, ga je smiselno uporabljati..

In pri kakšni hitrosti ga je pametno 4#4 izklopiti?

-Pri mojem modelu me zanima glede "zavga" le ta naj bi bil avtomatski, se mi pa je zgodilo, da mi pred dnevi ni hotel motor vžgati. Prižgal se je šele v četrto in tudi takrat sem ga malo moral namestu ogreti, nevtralni položaj in malo naviti vrtljaje motorja, ker bi mi spet ugasnil. Po parih sekundah pa je deloval brez BP.

Poleti s tem nisem imel težav nikoli, zdaj pa je zima in me zanima kako je pozimi pametno postopati. Ker nisem navajen, da ima avtomatski "zavg"! Z akumulatorjem zagotovo ni problem, saj pozimi gledam da ga ne vklopim velikokrat oz. da ko ga vklopim, "laufa" dlje časa. Je priporočljivo akumulator v zimskem času pobirati ven in ga dajati na malo bolj topel kraj. Ker jaz ga imam v strojni lopi, kjer temperature padejo tudi pod 5 stopinj, včasih...

Lep pozdrav in hvala za odgovore! 8)
Odsoten
Uporabniški avatar

rudi12

Duvator pripravnik

Odgovor30 Okt 2009, 19:36

Reduktor jaz uporabljam tudi pri višjih hitrosti brez problema.
4X4 na terenu brez problema (na asfaltu pa utegneš imeti pri višjih hitrostih težave pri vožnji - se zana zgoditi,da bo vlekel levo-desno)

Za akumulator,če je dober,ni problema tudi pozimi (jaz imam motor zunaj pokrit z ponjavo in vžge na tvoj način tudi pod -15stopinj)

Vžigaj pa ga v nevtralni in z malo gasa,ki ga nekaj časa držiš in ne povečuješ,saj utegne motor zadušiti in crkne. "Zaug" ne prime takoj in ko slišiš,da je "zagrabil",lahko spustiš tudi ročko za gas. :D
4x4 norc!!!)Slika
Slika
Odsoten
Uporabniški avatar

czy

Obiskovalec

• Kraj: Mežica

Odgovor30 Okt 2009, 19:37

Akumolatorju škodi toplota in ne mraz. ;)
Odsoten

hugo

Obiskovalec

Odgovor30 Okt 2009, 20:06

Pozdrav!

Nisem imel v mislih konkretnih temperatur, ampak tam okrog dobrih 15 stopinj, v garaži, kjer je parkiran avto. Ker v strojni lopi so zadnje čase temperature, res precej nizke.

:idea: Ok, rudi ta ugotovitve so mi bolj ali manj znane, tudi ta postopek vžiganja, sem že naštudiral, bolj ali manj...
Bolj me zanimajo stranske posledice uporabe 4#4 pri višji hitrostih in tudi uporaba reduktorja pri višji hitrosti od priporočene (11km/h)?
Skratka prosil bi za malo bolj konkretna mnenja?!! :)
Drugače pa čakam na prvi servis in ga bom tudi do tedaj uporabljal po pravilih, da ne bo slučajno kakšnih težav... :P

Kako pa kaj preverjanje, vseh delov motorja in vseh tekočin, kako pogosto to počnete vi? Ali se spravite zraven, ko zadeva obstoji? :roll: :lol:

Lp 8)
Odsoten
Uporabniški avatar

jaka

Mojster

• Kraj: Ljubljana - Brezovica

Odgovor30 Okt 2009, 23:51

hugo napisal/-a:Bolj me zanimajo stranske posledice uporabe 4#4 pri višji hitrostih in tudi uporaba reduktorja pri višji hitrosti od priporočene (11km/h)

Po dosedaj videnem in tudi "šraufanem" posledic pri uporabi 4x4 in reduktorja pri Linhajih ni bilo kakšnih posledic, če je bila hitrost višja.
Opozarjam pa na posledice pri vklopljenem 4x4, kjer bo oz. je oprijem prvih koles dokaj dober.
Takrat bodo nastale posledice.
Iz vseh mojih izkušenj, toplo priporočam uporabo 4x4 samo takrat, ko boš obstal v res hudem blatu,snegu itd...oz takrat, ko z zadnjim pogonom obstaneš.
Uporabo reduktorja (ne glede na hitrost), pa priporočam pri vleki prikolice, hudih in dolgotrajnih vzponih itd...vse to pa predvsem zaradi sklopke, ki v teh (če lahko tako rečem) malce bolj ekstremnih obremenitvah zelo trpi.
Odsoten

ro-bi

Obiskovalec

Odgovor30 Okt 2009, 23:56

Glede reduktorja- jaz ga uporabljam do blokade. Na števec ne gledam in ne vem, kako hitro je to.
Zadnjič sem z prikolico navozil 4 kubike peska v klanec in sem držal polna ves čas, pa ni nič ven pogledalo, samo iz izpuha se je slišala blokada tatatatata.
:lol:

Še glede čoka- jaz sem ga vzel ven in luknjo zalil z epoxyem. Se mi je večkrat zgodilo, ko sem tiščal v daljši klanec in se je vplinjač zelo shladil, da je kar med vožnjo čok spet vklopilo. Ni pomagal niti direkt zvezan grelec. Zdaj ga malo napumpam in ponavadi vžge iz prve.

Torej ko je mrzlo, pritisni na plin 3x, 4x in potem vžgi, ko boš notri napljuval nekaj goriva ;)
Odsoten
Uporabniški avatar

czy

Obiskovalec

• Kraj: Mežica

Odgovor31 Okt 2009, 00:13

jaka napisal/-a:Iz vseh mojih izkušenj, toplo priporočam uporabo 4x4 samo takrat, ko boš obstal v res hudem blatu,snegu itd...oz takrat, ko z zadnjim pogonom obstaneš.

Ko enkrat obstaneš in vklopiš 4x4 bo prednji pogon zabasal na mestu le z veliko, veliko sreče. Vsaj pri temu, ki ga jaz poznam.
Odsoten
Uporabniški avatar

hurco

Obiskovalec

• Kraj: škofja loka

Odgovor31 Okt 2009, 01:52

Sicer ne vozim linhai-ja je pa moj štirikolesnik sestavljen prav tako iz železa kot tvoj. Po mojih izkušnjah lahko 4x4 uporabljaš kjer koli brez škode razen na asfaltnih površinah in pa do hitrosti 2/3 končne. Tam je itak brez veze da imaš 4x4 vklopljen. Reduktor zagotovo tudi lahko uporablajš vsaj do ene 30 na uro, po mojem so malo preterali z varnostjo v tvojih navodilih. Vsekakor je najbolje da ovire prepelješ z neko normalno hitrostjo, kot pa da se vkopavaš in telovadiš na sto in en način.
Odsoten

hugo

Obiskovalec

Odgovor31 Okt 2009, 20:07

jaka napisal/-a:
hugo napisal/-a:Bolj me zanimajo stranske posledice uporabe 4#4 pri višji hitrostih in tudi uporaba reduktorja pri višji hitrosti od priporočene (11km/h)

Po dosedaj videnem in tudi "šraufanem" posledic pri uporabi 4x4 in reduktorja pri Linhajih ni bilo kakšnih posledic, če je bila hitrost višja.
Opozarjam pa na posledice pri vklopljenem 4x4, kjer bo oz. je oprijem prvih koles dokaj dober.
Takrat bodo nastale posledice.
Iz vseh mojih izkušenj, toplo priporočam uporabo 4x4 samo takrat, ko boš obstal v res hudem blatu,snegu itd...oz takrat, ko z zadnjim pogonom obstaneš.
Uporabo reduktorja (ne glede na hitrost), pa priporočam pri vleki prikolice, hudih in dolgotrajnih vzponih itd...vse to pa predvsem zaradi sklopke, ki v teh (če lahko tako rečem) malce bolj ekstremnih obremenitvah zelo trpi.

Ali lahko malo opišeš kakšne so možne posledice??
Da bi bil sam malo bolj pozoren na tiste dele, ki najbolj trpijo pri tem....

Vidim da si med forum-ci precej znan kot dober mehanik štirikolesnikov.... :lol: Kakšne so tvoje izkušnje o 260-ki, si že katero imel kaj konkretno v rokah? Mislim variomat,itd.?

Pa še nekaj, ko si omenil, da ga je dobro šele tedaj uporabiti ko zakoplješ? A pri tem, ni nevarnosti da se kaj poškuduje. Npr. večkrat vlečem prikolico in se mi včasih začnejo zadnja kolesa vrtetii na mestu in kopati, vendar raje zapeljem vzratno na ravnico, vklopim 4#4 in ponovim vajo.
Se ja 4#4 vklopi z manjšo zamudo? Oz. prednja kolesa začnejo grabiti malo pozneje oz. po kakem metru? Ali sem malo pomešal z izklapljanjem?

Lp
Odsoten
Uporabniški avatar

el.presidento

ON™®

• Kraj: Ivančna Gorica

Odgovor02 Nov 2009, 11:39

Pri CVT-jih se običajno menja jermen ali sklopka. Odvisno od modela.

Pri vseh naših prodanih linhajih 260/300 mislim da jermena sploh ne vem če smo ga že kdaj menjali (mogoče kakšen kos vendar se ne spomnim). Se je pa že menjala kakšna sklopka. Sklopka se ne bo hitro obrabila sama od sebe brez vzroka. Čisto za primer, en jo je prvič menjal pri 13.000 km drugi zaradi napačne uporabe že pri 300 km. Ta pri 300 km je na sredini velikega hriba štartal z hitro prestavo in ga matral toliko časa da je skuril sklopko, namesto, da bi štartal z reduktorjem. To je tako kot bi z avtomobilom v hrib štartal z recimo drugo brzino in sklopko držal na polovici.

4x4 pogon se do sedaj kateremu koli našemu kupcu še ni pokvaril, razen pri enem je bilo trebati menjati sprednji križ ki nosi platišče.
www.atv.si, www.atv-oprema.si
2015 - SMC Jumbo 720R 4x4
2014 - Cectek 600, Aeon Cobra S 330
2013 - Access Outback 400, Adly 400XS
2012 - SMC Jumbo 720R 4x4
2011 - CF Moto Z6, SMC Jumbo 720R 4x4
2010 - SMC Jumbo 360 R, Dinli 700 Monster
2009 - SMC Stinger 520RR
2008 - Adly 300xs
2007 - SMC Captain 300 Tuning
2006 - Barossa Silverhawk 250R Tuning
2005 - Barossa Cheetah 250
Odsoten
Uporabniški avatar

rudi12

Duvator pripravnik

Odgovor02 Nov 2009, 12:25

razen pri enem je bilo trebati menjati sprednji križ ki nosi platišče

Pa še tega ne zaradi nedeljske vožnje!!!! :twisted:
4x4 norc!!!)Slika
Slika
Odsoten
Uporabniški avatar

Mitjag

Obiskovalec

• Kraj: Laze v Tuhinju

Odgovor17 Nov 2009, 09:35

OK mogoče paše to tukaj.
Zadnjič sem šel s svojim Linhai-em testirat snežne razmere. Na menini je bilo okoli 30cm snega oz toliko da sem že konkretno plužil.
Seveda brez 4×4 in z cestnimi gumami bi bila stvar skoraj neizvedljiva, zato sem ga primerno obul in v snegu vozil z vklopljenim 4×4 nekje do hitrosti max 30km/h (saj dejansko več nisem upal ker snega je bilo toliko da sem zaradi traktorskih kolesnic skoraj nasedel na snegu in sem moral voziti z eno stranjo v kolesnicah in z drugo po celem snegu)
Moja opažanja:
- 4×4 zelo zelo težka balanca :)
- najbolj pa me je čudilo nekaj kar sem opazil pri vklopljenem 4×4. Ko sem vklopil je nekaj časa bil vklopljen vendar ko je bil teren raven in ko ni bilo ovinkov se je 4×4 izklopil čeprav nisem preklopil nazaj dvokolesni pogon. Ko sem se nato ustavil je zopet samodejno preklopilo na 4×4 in spustilo 3 piske. Ker nisem majster za te stvari bi prosil da mi nekdo razloži za kaj tukaj gre da motor sam preklaplja na dvokolesni pogon čeprav je stikalo na 4×4.?

Drugače pa je prestal vožnjo brez zapletov in z odliko tudi po celem snegu kjer z dvokolesnim pogonom zagotovo ne bi nikamor prišel.
Odsoten
Uporabniški avatar

jaka

Mojster

• Kraj: Ljubljana - Brezovica

Odgovor17 Nov 2009, 16:25

Da je balanca težja pri vklopljenem 4x4 je popolnoma normalno. Tisto o avtomatskem prikljapljanju in izkljapljanju 4x4 med voznjo pa prvič slišim.
Odsoten
Uporabniški avatar

bostjanby

Obiskovalec

Odgovor17 Nov 2009, 18:59

Jaz mislim da ga je izklopilo zarad varnosti ker meni začne piskat če se peljem 4x4 pa v višji hitrosti.
Saj mene tudi nekaj ne dela to stikalo ker se mi pri štartu samo vklopi 4x4 pol pa mi neizklopi pogona čeglih mam vkloplen 2WD.
Odsoten

hugo

Obiskovalec

Odgovor18 Nov 2009, 18:22

Pozdravljeni!

To o težki balanci pri vklopljenem 4#4, je menda ja, povsem logično ... :o
Vendar pa kar se tiče izklapljanja in podobnih zadev, prvič o tem kaj slišim. Sam nisem nič kaj testiral te stvari, se držim pravil.... :oops: Tako, da 4#4 uporabljam največ do 15 km/h, ker se mi zdi po neki logiki, to boljše za motor in verjetno res ni pametno pri vklopljenem 4#4 dosegati enormnih hitrostih....

Vidim pa, da so navodila nekaj (koliko jih pač sploh je), praksa pa drugo. Zelo rad bi videl če bi kdo, konkretno napisal, pri kateri hitrosti, je pametno 4#4 izklopit, do katere hitrosti uporabljat reduktor, itd... :twisted:

Pa še nekaj, se morda, da piskajoč zvok pri vklopljeni vzratni vožnji malo zmanjšati, mislim jakost! Ker me včasih zelo moti, mač vklopljen žmigavc sredi križišča in cvili cel čas, potem te pa gledajo ljudje, kaj imaš to za eno otroško igračko.... :evil:

Pa glede sprednjih zavor me zanima, delujejo povsem normalno le, plastika ki je namenjena za parking je že bila ob nakupu novega povsem zglajena, tako da se ne zatakne v zarezico, ko želiš zapremzanga pustit na mestu. Za zadnje zavore, je ta plastika povsem normalna, saj zelo pazim da se lepo zatakne. Je pa res, da ima zadnja zavora precej več hoda kakor sprednja... Obstaja kaka kovinska izvedba ali je pač to potrošni material...?

Lp 8)
PrejšnjaNaslednja

Vrni se na Linhai

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost