Danes je 15 Nov 2018, 03:24

Vitel na Linhai V-twin

• Avtor
  • Sporočilo
Odsoten

Podlipc

Začetnik

• Kraj: Stari trg pri Ložu

Vitel na Linhai V-twin

Odgovor28 Jun 2012, 10:00

Pozdravljeni,
Na kolesnika bi rad zmontiral vitel, katerega bom največ potreboval za dvigovanje ter spoščanje snežne deske. Ogledanega imam "mamuta CE-EWP2500" pa se mi postavlja vprašanje, če bi ga sploh lahko montiral na mojega kolesnika (Linhai 550 v-twin).
Na netu sem našel dimenzije omenjenega vitla in postal sem skeptičen glede montaže (prostora kjer naj bi bil vitel).
Zanime me ali je kdo že montiral tak vitel na linhaja? Prosil bi za mnenje, po možnosti tudi slike, kaj je potrebno predelati če je to potrebno,...
Kakšen vitel bi lahko montiral (približno enakega cenovnega razreda, warm je predrag!)??
Prosim lastnike linhajev in ostele strokovnjake za informacije.
Informacije bodo koristile še komu.

Bodite atv-jevsko :lol:
LPodlipc
Odsoten
Uporabniški avatar

el.presidento

ON™®

• Kraj: Ivančna Gorica

Re: Vitel na Linhai V-twin

Odgovor28 Jun 2012, 19:41

Tukaj si lahko pogledaš par slik enega primera: http://www.facebook.com/media/set/?set= ... 422&type=3

Slika
www.atv.si, www.atv-oprema.si
2015 - SMC Jumbo 720R 4x4
2014 - Cectek 600, Aeon Cobra S 330
2013 - Access Outback 400, Adly 400XS
2012 - SMC Jumbo 720R 4x4
2011 - CF Moto Z6, SMC Jumbo 720R 4x4
2010 - SMC Jumbo 360 R, Dinli 700 Monster
2009 - SMC Stinger 520RR
2008 - Adly 300xs
2007 - SMC Captain 300 Tuning
2006 - Barossa Silverhawk 250R Tuning
2005 - Barossa Cheetah 250
Odsoten

tomy30

Obiskovalec

Odgovor30 Jun 2012, 15:19

Imam enak vitel kot imaš ti nagledanega,in z malo muke in predelave ga lahko potlačiš med hladilnik in odbijač.
Krmilna elektronika pa je dislocirana,in jo imam pod sedežem.

Zgleda pa takole:
Slika
Odsoten

maks

Začetnik

Odgovor30 Jun 2012, 20:09

Zdravo!
Mene pa zanima Vas lastnike Linhai w-Tvin, kako ste zadovoljni z njim. Ful mal se piše o Lihaiih pa me zanima. Zaenkrat sem še samo opazovalec in samo prebiram :shock: forum nasledno sezono pa bom nabavu ATV :lol: pa mam zaenkrat v mislih ravno tega-z vitlo in vlečno kljuko! A se vitlo splača hkrati nabavt al je pol kašna boljš varjanta :?: .
Hvala vnaprej
Odsoten

Podlipc

Začetnik

• Kraj: Stari trg pri Ložu

Odgovor02 Jul 2012, 09:40

maks napisal/-a:Zdravo!
Mene pa zanima Vas lastnike Linhai w-Tvin, kako ste zadovoljni z njim. Ful mal se piše o Lihaiih pa me zanima. Zaenkrat sem še samo opazovalec in samo prebiram :shock: forum nasledno sezono pa bom nabavu ATV :lol: pa mam zaenkrat v mislih ravno tega-z vitlo in vlečno kljuko! A se vitlo splača hkrati nabavt al je pol kašna boljš varjanta :?: .
Hvala vnaprej

ŽIVJO,
Moja dosedanja izkušnja z W-tvinom je dobra. Vedeti moraš za kaj ga uporabljaš. Jaz osebno sem ga kupil za delo okoli doma, prevažanje prikolice, pripravo drv. Sedaj si želim na njega zmontirati še vitelj, da bom pozimi plužil dvorišče in dovozno pot. Drugih velikih popotovanj z njim ne delam.
Kupil sem rabljenega, starega 2 leti z 800 km. Imel je sicer eno napako ("regler" mi ni polnil akumolatorja, zato je tudi motor ugasnil ko se je spraznil akumolator), vendar sedaj ko je zamenjan "regler" dela lepo in sem zadovoljen. Svetujem ti da čimveč prebereš na forumu pod rubriko LINHAI in si boš ustvari mnenje. To je tudi zame prvi atv in sem prav tako kot ti iskal informacije. Prebral sem cel forum! Svojo sliko sem si ustvari ko sem prebiral forum. Res je, da sem se odločal med dragonom (400 - 4x4) in W-tvinom, pa mislim da sem se odločil pravilno. Nekaj informacij pa sem tudi pridobil od uporabnikov (tu pri nas jih je kr nekaj, tudi drugih znamk). Zame je Linhai cenovno najugodnejši ze ceno dela kar ga mislim uporabljati.
LPodlipc
Odsoten
Uporabniški avatar

BIF

Obiskovalec

• Kraj: http://goeasttour.com/

Odgovor02 Jul 2012, 10:53

W-tvin je res zanimiv model! Posebaj zaradi 2x po 2-eh valjev postavljenih v obliki dvojnega v kar mu daje izjemno uravnoteženost motorja....tako bi jaz sklepal iz oznake W-tvin. Prvi in edini na tržišču v segmentu atv!
....malo šale...brez zamere. Če že debatirate o določenem modelu je dobro vsaj prav napisat oznako....napačno napisana oznaka, vas zna ob googl-anju zavest. ;)
V-twin bo pa prav. Pomeni da je dvo-valjni motor z postavitvijo valjev v obliki črke V!
Odsoten
Uporabniški avatar

jay886

Obiskovalec

• Kraj: Ruše

Odgovor02 Jul 2012, 12:49

tako pa prepoznaz čistokrvnega V-twinaša
http://www.youtube.com/watch?v=wNpk4hhw ... ture=share :arrow:

drugače pa preveri kakšen vitel ima v originalu gor. Za dobro ceno se že dobi vitel od mamuta. Je pa tudi res, da bo moč odvisna tudi od moči reglerja. Vsekakor pa velja eno: vedno prižgan motor pri vitlanju. Škoda obremenjevat akumulator in kasneje štarter pri slabšem zagonskem toku.
2011 Shineray 300 xy hitro prodan..
2012 Can Am outy 800r max..... bo kr nekaj časa ostal...

Slika
Odsoten

tomy30

Obiskovalec

Odgovor02 Jul 2012, 20:47

Vitelj boš že nekako zmontiral,mislim pa, da boš imel večje težave z vpetjem pluga saj nima motor v osnovi nič pripravljenega.
Originalnega vpetja ni za dobiti (vsaj pred letom in pol ga ni bilo),tiste univerzalne plate na u sponke mi pa malo švohne delujejo.
Odsoten
Uporabniški avatar

lakl

Obiskovalec

Odgovor02 Jul 2012, 20:58

Ne rabiš "u" sponk ampak lahko narediš trdnejšo osnovo! Sam sem navaril vijake in preko okvirja potem naredil nosilno ploščo. Vijaki so bili prislonjeni na okvir (in tudi preoblečeni) na vrhu okvirja pa privijačena prečna plošča. V osnovi se da na vsak okvir montirat,le malce improvizacije je potrebno! Preverjeno učinkovito in funkcionalno!
Tudi Warn je imel na starejših modelih montažnih plošč "u" sponke in še danes delujejo brez težav!

Slika izdelave moje plošče za snežno desko
Slika
Odsoten

tomy30

Obiskovalec

Odgovor10 Avg 2012, 20:09

Evo Podlipc ,še nekaj slik zmontiranega vitla na linhai 600:
Kot vidiš je privijačen z tremi vijaki na "šus plato",originalna montažna plošča pa je malo obdelana.
Gre pa res na tesno not,ampak da se pa.
Kar se tiče pa pluženja,pa ni nobenega problema saj je moped težak in v redukturju mu moči nikoli ne zmanjkuje.
Ti kar napravi desko širine 130-140 cm,in ne pozabi na varovalne vzmeti.

Slika
Slika
Slika
Slika

Vrni se na Linhai

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost