Danes je 15 Nov 2018, 03:29

Linhay Muddy 400 4x4 problem hladnega vžiga

• Avtor
  • Sporočilo
Odsoten

nokia62

Začetnik

Linhay Muddy 400 4x4 problem hladnega vžiga

Odgovor29 Sep 2014, 18:06

Zdravo vsem!
Sem zaenkrat še ponosni lastnik atv-ja katerega vžgem 2x ali 3x tedensko in zapeljem sem ter tja.

Začelo se je po kakih 2h mesecih od nakupa novega. Pred tem je bil vžig brezhiben če si dal ZAUG ali ne.

Po tem se je motor začel matrati. Kakšen dan kasneje je tudi ugasnil takoj ko je ratalo ga vžgat.
V tem času je treba ful pazit kako delaš z gasom ker je zelo občutljivo vžiganje in v hipu crkne
oz. ti uspe zalit svečko IN ZADEVA JE KONČANA.

POTLEJ PA GREŠ zamenjaš svečko in HEUREKA......... motor vžiga kot nov....... 1 mesec.......
in se spet ponovi cikel......motor se kuja..... zamenjam svečko in zopet kot nov......
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
SVEČKA JE PA RES ZMERAJ sajasta in črna ( 7162 DR8EA) NGK

Na servisu zvem da je PLATINASTA svečka rešitev za to in bo potlej brez problema vžigalo.

JAZ PA MOČNO DVOMIM DA BO RES. Ker nekaj mora biti z vžigom ali dodajanjem goriva oz ne vem kaj . Od kje potlej zažgana svečka.

RAD BI SAMO VEDEL ALI IMAM SAM JAZ TA PROBLEM ALI ŠE KDO pri tej ZNAMKI
Zadnjič spremenil nokia62, dne 30 Sep 2014, 09:50, skupaj popravljeno 1 krat.
Odsoten
Uporabniški avatar

rambo123

Obiskovalec

• Kraj: Hrastnik

Re: Linhay Muddy problem hladnega vžiga

Odgovor29 Sep 2014, 18:51

Svečka mora biti čokoladne rjave barve. Glede na tvojo barvo svečk je potrebno naštelati frgazer, pravilno razmerje zrak-bencin,imaš prebogato mešanico in ti svečko zaliva... Je pa res, da je sicer iridium svečka boljša kot navadna...ti jo priporočam.
Street Fighter Quad Team Slovenia
Odsoten
Uporabniški avatar

frm

Obiskovalec

• Kraj: Šmarje-Sap

Odgovor29 Sep 2014, 19:20

Mogoče ulivaš kako mešanico-šala,ne bi ti znal povedati,mogoče bi moral vse skupaj še enkrat nastaviti,če ni izgorevanja svečka ni kriva.Pri mojem devetnajst tisoč sedaj,pri sedemnajstih menjava originalne svečke,resnično nobenih problemov,v te stroki ne bi znal dosti,mogoče bi moral narediti intezivni rengen,vse skupaj ponovno nastaviti.
2012 Yamaha Raptor 700R
Odsoten

nokia62

Začetnik

Odgovor29 Sep 2014, 20:15

DA SE RAZUMEMO:
po vsaki menjavi svečke je ponovno nov motor.... stvar dela da je veselje. In vžig je zame ves point vsega. Ne pa da vedno razmišljam a bi ga vgasnil ali ga naj raje ne. [-X

Za primerjavo:
Z očetom sva imela za v gozd mot. žago DOLMAR za katero sem VEDNO potreboval 3 majice za preoblečt preden sem sploh pričel z žaganjem da sem tega hudiča vžgal in potlej delal poln jeze.

Sedaj sem si privoščil STIHL. in razlika je v tem da grem domov v isti majici kot sem prišel..... če me razumete.
Z njo je prav veselje delat in z bilo kako stvarjo katera služi svojemu namenu.
Drugače pa sam šibica in zažgi boga.... če se ne da zrihtat :axe:

RAD BI DA SE NAJDE NEGDO KI JE ZE IMEL TA PROBLEM. KER TO MI JE ŠKODA IMET ALI PA RAZKIRAM 100eu za svečke in bo za 1 leto mir :finga:
Odsoten
Uporabniški avatar

rambo123

Obiskovalec

Odgovor29 Sep 2014, 20:27

...stvar je taka kot sem ti prej napisal, imaš pa motor verjetno še v garanciji in naj ti to na uradnem servisu odpravijo....
Odsoten

bondbond

Začetnik

Re: Linhay Muddy 400 4x4 problem hladnega vžiga

Odgovor02 Okt 2014, 11:43

Imam enako muddy 400 in dragonfly 400 -kupljena maja 700km.

Imel sem podoben primer, ko se je mrzel zazaugal, da ga sam ga nisem prižgal niti z novo svečko. Motor je prižgal
malo zatrokiral in ugasnil. Kadar sem ga na začetku ko je bil nov prižigal z zaugom sem vedno imel težave.

Vozim se v glavnem med vikendi vžigam pa vedno brez zauga in nimam več težav. Vžge vedno po enem tednu v prvo. Dodam dam malo gasa in ga pustim da nekaj min prosto dela.

Se mi je pa enkrat zgodilo, da je ugasnil pri vožnji brez gasa po cesti navzdol. Svečka je bila popolnoma suha in sivo črna. Tudi, ko sem dal novo svečko ni prižgal. Potem mi je kolega pripeljal bencin v katerega sem omočil staro svečko. Motor je kresnil od prve in od takrat po 500 km vse bp.

lp,
b
Odsoten
Uporabniški avatar

rambo123

Obiskovalec

Odgovor02 Okt 2014, 18:48

Če si imel sivo črno barvo svečko, nimaš pravilno nastavljen frgazer oziroma razmerje zrak-bencin....dobi preveč zraka, zato je tudi takšna barva svečke...pravilna barva svečke mora biti čokoladne rjava
Odsoten

nokia62

Začetnik

Odgovor18 Okt 2014, 19:44

Kot prvo se strinjam s tabo bondbond in sicer da ko čaraš kaj v zvezi z zaugom je to čisto brezpotrebna stvar.
Največ sitnosti naredi to, kot ti praviš in tudi sam sem prišel do tega da se ga ne poslužujem, ker brez ravno tako deluje B.P.

Sem pa drugače nabavil tisto svečko od iste firme NKG in sicer Irridium oz. platinasta je kao eno in isto.
Uglavnem. Rezultat ni zanemarljiv. Zaenkrat zelo z veseljem vžiga.... sem mi zdi da bolj z veseljem kot prej z prejšnjimi.
Bom pa z zaključki raje še malo počakal in objavil tukaj koliko časa je zdržala. Ker potlej je pa res v igri nastavitev bencina in zraka oz. kaj v tej smeri. (teženje na uradnem servisu pač) :)
Odsoten
Uporabniški avatar

rambo123

Obiskovalec

Odgovor20 Okt 2014, 18:13

Če nisi poštimal prej razmerje zrak-bencin, ti tudi ta svečka ne bo pomagala če ti bo zalilo....prvo moraš porihtat razmerje in potem bo veselje z iridium svečko :)
Odsoten

nokia62

Začetnik

Odgovor29 Okt 2014, 06:19

rambo123 napisal/-a:Če nisi poštimal prej razmerje zrak-bencin, ti tudi ta svečka ne bo pomagala če ti bo zalilo....prvo moraš porihtat razmerje in potem bo veselje z iridium svečko :)

evo "rambo" tvoja trditev drži. če pogledam kdaj sem objavil mojo zadnjo objavo in tole danes ni neke pretirane časovne distance med datumi.

Irridium ne reši ničesar. MOTOR ponovno ne vžge. Tako da ja :) treba z temi vsemi zbranimi podatki iti na servis.
Moram pač probat vse zadeve :D

Na servis je pač težko vozit dokler nekaj stran ne pade in si potlej primoran v to.
Ker sedaj bom pač ene 3 tedne zihr zopet brez motorja.... ker definitivno bo še nekaj za naročit in se bo popravilo iz 1 ure zavleklo v 1 mesec :D :D :D

TAKO DA ČE IMA KDO od vas kake POSEBEJ DOBRE izkušnje ali priporočila za kakega uradnega serviserja (pa je lahko zaradi mene tud iz Madžarske... ) bi lepo prosil ... oz. dal za pivo :drinkers: :D
Odsoten
Uporabniški avatar

el.presidento

ON™®

• Kraj: Ivančna Gorica

Odgovor29 Okt 2014, 07:22

Sklepam da ga imaš še v garanciji. Pelji na pooblaščen servis in naj preverijo.
www.atv.si, www.atv-oprema.si
2015 - SMC Jumbo 720R 4x4
2014 - Cectek 600, Aeon Cobra S 330
2013 - Access Outback 400, Adly 400XS
2012 - SMC Jumbo 720R 4x4
2011 - CF Moto Z6, SMC Jumbo 720R 4x4
2010 - SMC Jumbo 360 R, Dinli 700 Monster
2009 - SMC Stinger 520RR
2008 - Adly 300xs
2007 - SMC Captain 300 Tuning
2006 - Barossa Silverhawk 250R Tuning
2005 - Barossa Cheetah 250