Danes je 15 Nov 2018, 03:24

Linhai 500 novi model

• Avtor
  • Sporočilo
Odsoten
Uporabniški avatar

el.presidento

ON™®

• Kraj: Ivančna Gorica

Re: Linhai 500 novi model

Odgovor17 Dec 2016, 08:12

Za ta denar kolikor je trenutna cena se najbolje splača kupiti Linhai 500, seveda če si omejen z financami. V bistvu je najcenejši v svojem razredu, motor je že preizkušen in lepo deluje, okvar ni veliko (po pravici povedano, se najdejo okvare tudi pri bistveno dražjih štirikolesnikih). Tudi če se že najde kakšna okvara, do sedaj ni bilo nikoli kaj katastrofalnega.

Dobra in zelo pomembna stvar je tudi kar se tiče CVT-ja, jermen je močan, sklopka pa je v oljni kopeli. Za razliko Linhai 300 in 400 je bistveno bolj vzrdžjiv, saj imata ta dva modela manjši jermen in sklopko na suhem.

Če ga primerjamo recimo s kakšnim TGB-jem, ki je bistveno boljša znamka in ki ima le 10 cm3 več, je res TGB bistveno močnejši, hitrejši, živahen, itd... ampak je tudi kar dosti dražji.

Trenutno je cena Linhaja tako nizka da tudi če se ga čez kakšno leto naveličaš in želiš kupiti močnejšega ne boš zgubil celo premoženje pri prodaji rabljenega.

Ampak za to kar si napisal da potrebuješ je to, to.
www.atv.si, www.atv-oprema.si
2015 - SMC Jumbo 720R 4x4
2014 - Cectek 600, Aeon Cobra S 330
2013 - Access Outback 400, Adly 400XS
2012 - SMC Jumbo 720R 4x4
2011 - CF Moto Z6, SMC Jumbo 720R 4x4
2010 - SMC Jumbo 360 R, Dinli 700 Monster
2009 - SMC Stinger 520RR
2008 - Adly 300xs
2007 - SMC Captain 300 Tuning
2006 - Barossa Silverhawk 250R Tuning
2005 - Barossa Cheetah 250
Odsoten

adut

Začetnik

Odgovor17 Dec 2016, 10:32

Hvala za odgovor, potem se mi splača še malo stisniti pa kupiti tgb blade 550, ker ne bi rad menjaval motor. Bo zj kaj božicnice pa bo! L.p
Odsoten
Uporabniški avatar

el.presidento

ON™®

• Kraj: Ivančna Gorica

Odgovor17 Dec 2016, 19:36

Potem je pa bolje še malo počakati na božičnico ;).
www.atv.si, www.atv-oprema.si
2015 - SMC Jumbo 720R 4x4
2014 - Cectek 600, Aeon Cobra S 330
2013 - Access Outback 400, Adly 400XS
2012 - SMC Jumbo 720R 4x4
2011 - CF Moto Z6, SMC Jumbo 720R 4x4
2010 - SMC Jumbo 360 R, Dinli 700 Monster
2009 - SMC Stinger 520RR
2008 - Adly 300xs
2007 - SMC Captain 300 Tuning
2006 - Barossa Silverhawk 250R Tuning
2005 - Barossa Cheetah 250
Odsoten

adut

Začetnik

Odgovor18 Dec 2016, 07:47

Pol pa družinski izlet v Stično, se ve zakaj! Morem reč, da me zagrabila atv mrzlica, je nalezljivo. Doma sem izpod Snežnika prepletenega z polno gozdnimi potmi. Po branju foruma sem se najbolj bal, da so vzhodnjaske znamke res vse tako zanič, pa vidim, da za moje potrebe res ni tako. Vceraj sem odpeljal par krogov s jumbotom 302 in morem reči, da leti ko sneta sekira, skor preveč zame za čistega začetnika, izdelava in kvaliteta več kot zadovoljiva. Skratka linhai ali pa tgb bo pri hiši. L.p
Odsoten

Lipe

Začetnik

Odgovor29 Apr 2017, 17:41

Pred dobrim mesecom sem kupil omenjeni atv in sem naklepal že 2300 km :D za moje pojme odlična zadevca, sploh za ta denar, sem zelo zadovoljen! Vozim se pa samo po makedamu in gozdnih poteh (doma sem pod gorjanci, s stezami bomo rekli da nisem omejen :P ), razen v izrednih primerih tudi po asfaltu, predvsem do bencinske pa nazaj, parkrat pa sem bil primoran z njim tudi v službo, ker me je moj avto izdal. Glede na moje izkušnje in trenutne kilometre lahko povem sledeče:
-solidne lastnosti vožnje, je mehki po terenu, se lepo prilagodi raznoraznim jamam in izboklinam, koreninam itd..po cesti pa čisto stvar okusa, peljal sem se tudi 105 po ravnini, vendar je občutek neprijeten, prdvsem zaradi gum, močnooo močno bobnijo, vendar to se da urediti z menjavo gum, če bo namenjen asfaltu
-popolnoma dovolj moči! seveda bigger is better, ampak ne podcenjujte tega agregata, brez skrbi, potegne! Tako da za kakšen "greben" prelezt kar brez skrbi, samo reduktor, 4x4 pa brez skrbi, bo šlo, bolj je nevarno da se prevrneš na hrbet kot pa da bi motorju zmanjkalo moči, tudi če imaš zraven sopotnika (oba skupaj sva imela nekje 140 kg pa je vseeno šlo brez težav)
-pospeški...tukaj pa bi se dalo malo debatirat...malo je čudno, saj ima motor samo nekje 3900-4200 obratov pri polnem gasu in ne vleče neki najbolj, saj gre 40-50 v klanec ampak mislim da so obrati prenizki, da bi dal agregat vse od sebe, najverjetneje bom zamenjal valjčke, da se bo motor vrtel pri malce višjih obratih, ker me izguba končne hitrosti niti malo ne skrbi, pa bomo vidl če bo kaj razlike
-gume: pri teh kilometrih je obraba opazna ampak bojo zdržale vsaaj še enkrat toliko, tako da za to ne skrbet, tele gume so čist dobre, oprijema pa tudi glih prav, z njim sem rinu tut že po blatu pa se nikakor ne ustavi, kr gre pa gre :D sem upal da bom kje mal zagazu, da bo treba še znanje vitlanja uklopit, pa mi samo od sebe ni uspelo prit do te situacije, bo treba počakat da sneg pade ;)
-karoserija je trpežna, zaenkrat po vseh jamah in luknjah ni nikjer opazit kakšnega "lufta" kjerkoli, samo malo me moti da ni nikjer nobenih "niplou" za podmazat roke pa kaj takega (jih imam namen namontirat sam, vsaj na roke)
-moj model še nima zadnjega diferencijala, ta tanovi pa če sem prav videl ga ima, tako da o tem ne morem kaj dosti povdat, lahko samo povem da pri mojem deluje zelo uredu, sistem 4x4 se vklaplja in izklaplja brez težav
-jermen....to pa je zame kar velik problem, za katerega še nevem kako naj se lotim da ga rešim, namreč...jermen bo zacvilil že ob najmanjšem hribčku, če speljuješ iz mesta....res takoj zadrsi, nevem ali bi blo treba mogoče samo zamenjat vzmet na sekundarni sklopki ali bi bilo potrebno kaj drugega :?: jaz sem se navadil da pač se ne vstavljam sredi hriba, use potrebno si nastavim že prej, recimo 4x4 ali menjava z nizko prestavo. če pa vidim da sem precenil situacijo pa se spustim nazaj na ravno, nima smisla probavat speljat sredi hriba, ker ne bo šlo, samo jermen boš uničil.
-poraba je kar uredu, ne morem rečt koliko na 100 kilometrou, ker nima smisla, dokler po gorjancih naredim tolikšno razdaljo, preteče kar precej več časa, povprečna hitrost je nekje 40 km/h, lahko pa povem tako: iz Kostanjevice do Trdinovega vrha je 37 km, v obe smeri sem porabil dobrih sedem litrou, pa to je precej zahtevna pot, večinoma pri polnem gasu

okvirno bi bilo to to, če ima kdo kakšno vprašanje pa kr, z veseljem odgovorim
Lep pozdrav, Peter
Linhai 500 4x4 2016
Odsoten
Uporabniški avatar

lakl

Obiskovalec

Odgovor29 Apr 2017, 19:20

Lepo si to čudo opisal. Me kar prime, da bi ga imel v garaži... #-o
Odsoten

beno5

Obiskovalec

Odgovor29 Apr 2017, 19:33

kakšna je ta zahtevna pot da voziš gas do konca.
Odsoten

Lipe

Začetnik

Odgovor30 Apr 2017, 03:18

lakl napisal/-a:Lepo si to čudo opisal. Me kar prime, da bi ga imel v garaži... #-o

Zate čudo, zame soliden stroj \:D/
Linhai 500 4x4 2016
Odsoten

Lipe

Začetnik

Odgovor30 Apr 2017, 03:20

beno5 napisal/-a:kakšna je ta zahtevna pot da voziš gas do konca.

Razdalja po cesti je 37km, visinske razlike pa nekje 1200 metrou, ostri ovinki, klanci in bregovi, torej gas na pouno, bremza, ovinek, spet gas na pouno, hrib, spust in tako naprej :) nekaj kilometrou po makedamu, nekaj po gozdu, malo mešano bi se temu reklo
Linhai 500 4x4 2016
Odsoten

Lipe

Začetnik

Odgovor07 Maj 2017, 17:38

Vprasanje za vecje poznavalce, cemu je namenjena tista mala cevka na izpuhu?
Linhai 500 4x4 2016
Odsoten

Lipe

Začetnik

Odgovor05 Okt 2017, 23:58

Update po 5000 km:
-agregat laufa u piko, obrati enakomerni
-crknil ventilator hladilnika (po pogovoru z drugimi lastniki je to znana linhai tezave, jaz sem jo resil tako da sem kupil ventilator tocno istih dimenzij od podjetja SPAL, cena 82€, veliko boljsa kvaliteta kot original plus 50€ cenejsi)
-zamenjal sem valjcke, dal sem za 2 grama lazje, razlika se je ocitno poznala, u hrib je obcutno bolj vleklo vse do obratov kjer variomat ne igra vec vloge
-krmiljenje ima malo "lufta", vendar nic motecega, mogoce je za en-dva milimetra razlike od levega do desnega kolesa. Koncniki so isti tudi na Polaris sportsman modelih letnik 2006-2012. Malo motece je samo to, da je na stangi balance na zgornji strani (pod stevcem) lezaj iz gume in ima priblizno centimeter prostora. Treba je poudariti da je 80% teh kilometrov po grobem terenu (makedam, gozd, skalovje) in je ta obraba bila pricakovana
-jermen se vedno na case zacvili pri speljevanju pod naklonom, z valjcki tega problema nisem resil. Na parih forumih sem zasledil da so ta problem zacasno resili z obracanjem jermena v drugo smer, nisem pa se sprobal da bi potrdil
-IZPUH!!!!! Kolega ima podoben atv in je na kitajskem kupil sportni lonec za 45€ in mi ga posodil da sem sprobal kako bi to delovalo na mojem. Rahla predelava da se je dihtnga lepo usedla in ni pihalo mimo. Razlika je bila neverjetna!!!! Motorju se mesa! Sem ga ze narocil in komaj cakam da pride! Ko sem prestavljal lonce sem pregledal tudi se ostale dve cevi, v teh notri ni nicesar, nobene mrezice ali kaj podobnega, samo zadnji lonec je prepreden in zabit z raznoraznim "sranjem" ki ga tako mocno mori. Samo za primerjavo, v klanec kjer sem se pred menjavo izpuha lahko peljal priblizno 45 se zdaj brez tezav peljem 65! Seveda imajo veliko vlogo tudi lazji valjcki v variomatu, pa vseeno, razlika je res neverjetna. Uplinjaca se nisem dotikal ker sem imel lonec samo zacasno, bom ga nastavljal ko dobim svoj lonec. Najbrz bo dobrodosla tudi menjava glavne dize toda o tem prihodnjic.
Toliko zaenkrat. Ce ima kdo se kaksno vprasanje kar na dan z besedo
Linhai 500 4x4 2016
Odsoten

MihaMX

Začetnik

Odgovor06 Nov 2017, 07:55

Ojla fantje
mene pa zanima kako je z vožnjo v dolino in metanjem v prosti tek?
kolega je rekel da ga je to strašno motilo ker mu je pri vožnji brez gasa v dolino metalo v "ler".
gre pa za 500 dragonfly 4x4
lp, Miha
Odsoten

Lipe

Začetnik

Odgovor11 Jan 2018, 21:17

Ne vrze v ler, samo ko postanejo obrati prenizki za "oprijem" sklopke (pred jermenico, na notranji strani bloka) se le ta izklopi in menjalnik se naprej vrti prosto. Ravno obratno kot pri speljevanju, ce imas prenizke obrate se menjalnik ne bo vkljucil, ker je centrifugalna sila na sklopko premajhna, da bi se vkljucila. Jaz sem dal v svojega lazje valjcke zaradi vecje moci pri pospeskih in hkrati se je tudi ta "problem" odpravil saj je sklopka vrti pod vecjimi obrati, da ne razlagam celotnega sistema variomata.
Linhai 500 4x4 2016
Odsoten

dglavac

Začetnik

Odgovor02 Feb 2018, 17:32

Pozdravljeni tudi sam se v prihodnje odločam za menjavo atveja za linhaj 500 dragona.Pa me zanima LIPE kako to da imaš tako visoko končno hitrost ker končna bi naj bila okrog 80-90, meni bi odgovarjalo če je hitrost nekje 95kmh,da se po ravnem lahko peljem 85kmh da ne trpi preveč.Pa še drugi lastniki tega atveja napišite mnenja onjem kakšne slabosti če so,da se lažje odločim če sploh ga kupiti,kupil bi pa rabljenega,nekaj sem že sicer prebral pa vse eno kak nasvet pride prav.
Doma sem v pomurju tako da nebo preveč trpel,vožnja s prijatelji po gozdnih poteh malo za sprostitev in kak dan v službo.
LP Danijel
barossa sh 250
Odsoten

bugimajstr

Obiskovalec

• Kraj: bela krajina

Odgovor03 Feb 2018, 23:23

dglavac napisal/-a:Pozdravljeni tudi sam se v prihodnje odločam za menjavo atveja za linhaj 500 dragona.Pa me zanima LIPE kako to da imaš tako visoko končno hitrost ker končna bi naj bila okrog 80-90, meni bi odgovarjalo če je hitrost nekje 95kmh,da se po ravnem lahko peljem 85kmh da ne trpi preveč.Pa še drugi lastniki tega atveja napišite mnenja onjem kakšne slabosti če so,da se lažje odločim če sploh ga kupiti,kupil bi pa rabljenega,nekaj sem že sicer prebral pa vse eno kak nasvet pride prav.
Doma sem v pomurju tako da nebo preveč trpel,vožnja s prijatelji po gozdnih poteh malo za sprostitev in kak dan v službo.
LP Danijel

kolega prodaja..mislim da ga ma še..polarisa 500..to si kupi pa neboš mel problemov.
Odsoten
Uporabniški avatar

BIF

Obiskovalec

• Kraj: http://goeasttour.com/

Odgovor11 Feb 2018, 12:06

bugimajstr napisal/-a:kolega prodaja..mislim da ga ma še..polarisa 500..to si kupi pa neboš mel problemov.

....zanimiva trditev. Če si tako prepričan, pa daj človeku še pisno garancijo...pa eure na stran....pa res ne bo imel problemov.
Odsoten

dglavac

Začetnik

Odgovor22 Feb 2018, 17:16

No nekega konkretnega odgovora na moje vprašanje zaenkrat še nisem dobil pa vse eno če kdo kje ...težave ,mnenja.
Ali pa mord linhai M550,mnenje,izkušnje.
Hvala
L.P.Danijel
barossa sh 250
Odsoten
Uporabniški avatar

lakl

Obiskovalec

Odgovor22 Feb 2018, 20:12

Bom ti jaz podal odgovor, čeprav že nekaj časa nisem na sceni. Števci lažejo. Precej. Mirodajna je primerjava z GPS napravo. Predvsem na kitajskih zadevah. Pri tvoji željeni hitrosti bodo pogoste okvare. To je za ta vozila prevelika obremenitev za vse modele, tudi za top marke. Enostavno povedano- atv ni za to narejen. Ali spremeniš stil vožnje, ali spremeniš svoje poti, ali pa vozilo zamenjaš za primernejšo tvojemu namenu uporabe.
Žal tak je. Problemi se stopnjujejo z nepravilno uporabo, nepravilnim vzdrževanjem, preobremenitvijo in zaradi slabih vgrajenih materjalov. NE GLEDE NA ZNAMKO!!!
Odsoten

Lipe

Začetnik

Odgovor28 Mar 2018, 11:14

dglavac se opravičujem za pozen odgovor, nisem bil nič aktiven zadnje čase. Ja moje mnenje si že prebral, končna hitrost je taka po števcu, enkrat sem po ravnini na asfaltu po števcu dosegel celo 104km/h :D. Sem pa pred tremi dnevi moral zamenjat zadnje ploščice, kupil sem od goldfren model 284, pašejo u piko. Sem pa se zadnjič vozil z m550 od kolega in moje ugotovitve so bile takoj očitne, njegov motor je z original izpuhom in valjčki imel skoraj enake pospeške kot moj z drugim izpuhom in lažjimi valjčki. Ugotoviu sem da njegov pospešuje pri nekje 5000rpm medtem ko moj samo pri 4000, končna hitrost pri njemu pa je bila po števcu samo nekje 80-85, sepravi 20km/h manjša kot pri meni. Ker me je matral firbec sem se o zadevi pozanimal in dobil informacijo da so v linhai m550 valjčki lažji za KAR DESET GRAMOV!!!!! Razlika je res občutna! In seveda sem skleniu odločitev da moram kupit nove valjčke :D naročil sem dr. pulley, 17 gramske, poročam čez par dni ko jim prejmem in vstavim.
Naj še dodam da imam že močno obrabljene puše na zadnjih rokah, vozim se izključno po makedamu in terenu, torej je naloga puš kar konstantno na delu in je to obrabo kar nekako pričakovati. Nimam pa namena kupit originalnih puš ker stanejo dobrih 100€. Našel sem eno podjetje ki izdeluje puše in trenutno sem v dogovoru z njimi o izdelavi in nakupu pri njih, vendar še ni nič dorečeno, javim tudi o tem ko izvem vse potrebno.
Linhai 500 4x4 2016
Odsoten

dglavac

Začetnik

Odgovor31 Mar 2018, 11:58

Hvala na odgovoru,lepo in obširno napisano.
Lp.Danijel
barossa sh 250
Odsoten

Lipe

Začetnik

Odgovor03 Apr 2018, 19:01

Update: danes dobil in zmontiral dr.pulley drsnike, best thing I ever did!!!
Linhai 500 4x4 2016
Odsoten

Lipe

Začetnik

Odgovor10 Apr 2018, 18:35

Tako, malo bolj na siroko, zmontiral sem dr. Pulley drsnike, 17 gramske. Atv je mnogo bolj poskocen in mocan, obrati so se dvignili, sedaj se med pospesevanjem do 60 km/h vozim z nekje 5500 obrati, pred menjavo valjckov pa so bili obrati max 4000 do hitrosti 55-60 km/h. Ceprav so drsniki toliko lazji od originalnih (25 gramov) se koncna hitrosti NI spremenila, merjeno z navigacijo je koncna hitrost 96 km/h po makedamu z cst abuzz gumami napumpanimi na 0.4 bara. Razlika v "moci" se res pozna, motor lepse in enakomerno vlece. Sel sem se zapeljat na eno pobocje kjer sem do sedaj moral imet poln gas da sem prilezel do vrha, z novimi drsniki pa sem prisel cez brez problema brez polne moci agregata, ko sem odprl plin do konca pa je atv zacel celo obcutno pospesevati. Jaz sem izredno zadovoljen, nakup vreden vsakega evra!
Mislim da je atv sedaj primerljiv s katerimkoli 500 kubicnim atvjem, ce pa bi kdo rad ovrgel moje misljenje pa naj pride da pokazemo \:D/
Linhai 500 4x4 2016
Odsoten

Lipe

Začetnik

Odgovor17 Maj 2018, 02:57

Takole, spet en update na 7400 km.
Prva stvar:
Zamenjani končniki, namesto 120€ za originalne s plastičnim polnilom sem kupil 4 v celoti kovinske očesne ležaje (2x SIKAC 12M in 2x SILKAC 12M, podjetje CODEX) za 4€ po komadu in v njih vprešal puše, ki sem jih podrejal. Zakaj puše: da nisem rabil menjavat še štang sem rajši naročil očesne ležaje ki že imajo navoj ki ga potrebujem da jih samo našraufam, nažalost pa obstajajo samo z luknjo 12mm, vijaki pa so M10. Poleg tega so očesni ležaji "ožji" kot original končniki tako da s pušami rešim dve muhi na en mah.
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Druga stvar:
Čez vikend si bom naredil puše za obnovo zadnjih rok iz nuvilona, originalne puše je pobralo po notranjem robu in kolesa malce zevata navzven in imata zračnost. Zamenjal bom tudi originalne kovinske vložke z nerjavečimi.
Tretja stvar:
Svetujem vsem lastnikom da riskirate 15€ za loctite rdeče lepilo in zalepite vijake platisc na pesto, meni se jih je že kar nekaj obrnilo in mi povzročilo nepotrebne težave, ki se jih da odpravit preden do njih pride.
In še zadnje:
Na zadnjem kardanu sem opazil močno obrabljen kardanski križ, danes sem ga že prejel, cena 8€, dimenzije 22x50mm, jutri zamenjava.
Zadnjič spremenil Lipe, dne 17 Maj 2018, 21:16, skupaj popravljeno 2 krat.
Linhai 500 4x4 2016
Odsoten

Lipe

Začetnik

Odgovor17 Maj 2018, 03:04

Linhai 500 4x4 2016
Odsoten
Uporabniški avatar

Čarli

Obiskovalec

• Kraj: D. Bistrica