Danes je 15 Nov 2018, 03:47

Tresenje krmila

• Avtor
  • Sporočilo
Odsoten
Uporabniški avatar

janekec

Začetnik

Tresenje krmila

Odgovor20 Apr 2016, 21:44

Pozdravljeni, sem nov tukaj na forumu in tudi pred dobrim mesecem sem postal lastnik novega linhaia 400 4x4. Stvar pa je sledeča, namreč pri hitrosti nad 40km/h prične krmilo nenormalno tresti levo in desno kot bi bilo nekaj zvito ali pa bi bile gume ovalne. Ali je mogoče potrebno samo centriranje koles ali je vzrok lahko kje drugje. Gume pa so terenske (bighorn stil). Vožnja po asfaltu se mi zdi potem precej mučna in pa težko je držati smer, kar se mi zdi nevarno.
Odsoten

zigasoncek

Začetnik

Re: Tresenje krmila

Odgovor21 Apr 2016, 05:31

Zapelji nazaj h prodajalcu oz. na servis..

LP

Žiga
Odsoten
Uporabniški avatar

BIF

Obiskovalec

• Kraj: http://goeasttour.com/

Odgovor21 Apr 2016, 06:48

janekec napisal/-a:Pozdravljeni, sem nov tukaj na forumu in tudi pred dobrim mesecem sem postal lastnik novega linhaia 400 4x4. Stvar pa je sledeča, namreč pri hitrosti nad 40km/h prične krmilo nenormalno tresti levo in desno kot bi bilo nekaj zvito ali pa bi bile gume ovalne. Ali je mogoče potrebno samo centriranje koles ali je vzrok lahko kje drugje. Gume pa so terenske (bighorn stil). Vožnja po asfaltu se mi zdi potem precej mučna in pa težko je držati smer, kar se mi zdi nevarno.

Dobrodošel v "šareni" svet štirikolesnikov.
Če boš za vsako tako stvar vozil motor nazaj k prodajalcu, boš zakuril več goriva kot je vreden motor.
Najprej, predvidevam, da si seveda prebral forum-e in se podrobno pozanimal kako in kaj, ter si razjasnil kje in kako se boš vozil. Na podlagi tega si verjetno sprejel odločitev o nakupu....gotovo je bilo tako...mar ne?
Enako si verjetno naredil v zvezi z gumami.
Glede na to, da imaš na motorju kopijo-kopije bighorn-a ti moram povedat, da to NISO gume za asfalt in da ne bodo NIKOLI tekle mirno. Vendar sem prepričan, da to vse že veš, saj predvidevam, da si s temi gumami ciljal na terensko vožnjo. Tam ti namreč krmila ne bo treslo...vsaj ne iz razloga kot ga navajaš.
In ker si nabavil vozilo dobro oborožen z vsemi informacijami se malce čudim tvojemu vprašanju, saj je odgovor jasen ob zanemarjanju malenkosti, kot je recimo poreklo motorja itd.
Odsoten
Uporabniški avatar

jerebtomy

Obiskovalec

• Kraj: Žiri

Odgovor21 Apr 2016, 08:16

Men je pa všeč kadar trese levo in desno....sploh zadn konc :finga:
Zdaj pa resno,kot je napisal"bif",jaz bi pa samo še dodal da se vožnja štirikolesnika
po cesti razlikuje od vožnje bilo katerega drugega vozila(vsaj po mojih izkušnjah-mogoče se motim)
in se je je treba privaditi.
Tudi ko je vse tip top je včasih kar mučno,k čemur pa v veliki meri pripomorejo tudi naše ceste-žal.
Štirikolesnik se najbolje počuti tam za kamor je bil narejen,posledično pa tudi njegov jezdec. :D
2011-2013 Shineray XY 300 STE- z veseljem prodan
2014-2015 KTM 640 LC4 SM -na žalost prodan
2013-2017 Access SP 450 R - žal prodan
2018- BRP BAJA DS650X
Odsoten
Uporabniški avatar

janekec

Začetnik

Odgovor24 Apr 2016, 10:42

Hvala vsem za pojasnila. :)

Vrni se na Linhai