Danes je 14 Nov 2018, 08:27

Linhai 400 Okvara / pogon-menjalnik?

• Avtor
  • Sporočilo
Odsoten

400Linh

Začetnik

Linhai 400 Okvara / pogon-menjalnik?

Odgovor18 Jul 2017, 19:15

Pozdrav na forum!

Pred malenkost več kot letom sem se odločil za nakup Linhai 400 4x4, kateri ima danes narejenih ca 4000 km.
Quad je izredno ohranjen, z njim se nikoli ni grdo ravnalo ali pretiravalo, skratka cestna ali makadamska vožnja...

Pred dnevi se mi pa je zgodilo, da sem po nesreči pri prevelikih obratih prestavil menjalnik v pogon naprej, in je glasno zaropotalo oz. "zašrotalo", prosti tek na servisu je bil nastavljen na 1400 obratov in si lahko prestavljal normalno, sedaj sem moral spustit pod 1000 da lahko dam v brzino brez "šrotanja", ampak normalno da sedaj ugašuje. Ko ugasnem motor v prostem teku v "leru" se še nekaj časa nekaj vrti kot vztrajnik, prej se seveda to ni dogajalo.
Od tega dogodka dalje imam ca 8km/h manjšo hitrost ko speljem pa samo ropota kot traktor in se komaj premakne z mesta, nato pri ca 10km/h zadeva deluje dokaj normalno, pri polni hitrosti pa rahlo "cuka".

Danes sem odprl plastični pokrov in glej ga zlomka - počen del, nevem kako se reče - glej sliko.
Glede na prej opisano, ali je možno da je to vsa škoda ki je nastala, katera se vidi na sliki ali je možno, da še je kje kaj polomljenega v drobovju - motorju, menjalniku pogonu? Ter okvirni strošek takšne škode.

Za pomoč in nasvete se Vam v naprej zahvaljujem.

Hvala!, Novinec

Slika

Vrni se na Linhai

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost