Danes je 19 Okt 2019, 15:59

Tole pa morate videti...

Ime pove vse!
  • Avtor
  • Sporočilo
Odsoten
Uporabniški avatar

delorto1

Obiskovalec

Re: Tole pa morate videti...

Odgovor13 Okt 2015, 15:45

Slika
Odsoten
Uporabniški avatar

delorto1

Obiskovalec

Odgovor20 Okt 2015, 16:15

:mrgreen:
Zadnjič spremenil delorto1, dne 22 Nov 2015, 15:30, skupaj popravljeno 1 krat.
Odsoten
Uporabniški avatar

delorto1

Obiskovalec

Odgovor26 Okt 2015, 11:21

Zadnjič spremenil delorto1, dne 22 Nov 2015, 15:29, skupaj popravljeno 1 krat.
Odsoten
Uporabniški avatar

delorto1

Obiskovalec

Odgovor26 Okt 2015, 18:07

Zadnjič spremenil delorto1, dne 22 Nov 2015, 15:29, skupaj popravljeno 1 krat.
Odsoten
Uporabniški avatar

delorto1

Obiskovalec

Odgovor29 Okt 2015, 12:28

Zadnjič spremenil delorto1, dne 22 Nov 2015, 15:28, skupaj popravljeno 1 krat.
Odsoten
Uporabniški avatar

delorto1

Obiskovalec

Odgovor29 Okt 2015, 12:39

Odsoten
Uporabniški avatar

delorto1

Obiskovalec

Odgovor29 Okt 2015, 13:58

=D>
Odsoten
Uporabniški avatar

brinovc

Obiskovalec

• Kraj: za devetimi gorami in desetimi vodami

Odgovor29 Okt 2015, 15:25

Še ena totematska iz današnje izdaje >nekega nerežimskega medija<:
-----------------------
Sveži policijski podatkih iz današnjega jutra govorijo o 103.000 beguncih in migrantih, ki so doslej legalno in ilegalno prečkali schengensko mejo s Hrvaško. Rekordna številka je bila dosežena minulo sredo, ko je v Slovenijo prišlo skoraj 13.000 migrantov. Če te "vstopne podatke" primerjamo "izstopnimi", torej s številkami, ki jih policija navaja glede odhoda migrantov naprej v Avstrijo, pridemo do precej velike razlike, ki naj bi po naših izračunih, temelječih na neuradni policijski statistiki, znašala okoli 30.000 oseb. Res je, danes je bilo na ozemlju Slovenije v sprejemnih in namestitvenih centrih tudi prek 11.000 ljudi, tako da je dejanska razlika okoli 19.000 oziroma - če zaradi večje preglednosti to zaokrožimo - skoraj 20.000 oseb.

Špekulirajmo dalje: morda je nekaj od te "neevidentirane" množice vseeno zaprosilo za azil v Sloveniji in so zato vodeni v drugi, neodvisni kategoriji oseb. Toda po doslej znanih podatkih naj prosilcev azil ne bilo več kot nekaj deset. Pa zaokrožimo njihovo številko na 100. Kar pa prav nič ne spremeni našega prvotnega izračuna, da pri vsej tej očitno natančni statistiki in popisu migrantov nekaj ni v redu. Manjka namreč 20.000 ljudi! Kje so? Oziroma - če jih ni nikjer - ali to dejansko pomeni, da s temi "neuradnimi podatki policije" dejansko nekaj "ne štima"?!

Na pamet bi lahko našli dva možna odgovora: prvi pravi, da so številke, s katerimi operirajo slovenski organi, pretirane, da prihaja do dvojnega popisovanja v približno petini primerov (kar bi pojasnilo številko 20.000), medtem ko pa je drugi celo bolj zaskrbljujoč, saj predpostavlja, da se je na poti od slovensko-hrvaške do slovensko-avstrijske meje "izgubilo" skoraj 20.000 ljudi.

V prvem primeru lahko govorimo o neučinkovitem sistemu evidentiranja migrantov, kar seveda pomeni tudi vsaj delen razpad sistema SIS, ki obstaja na schnegenskih mejah Evropske unije, medtem ko v drugem stvari niso tako nedolžne; ne gre namreč samo za vprašanje, kam za vraga bi sploh lahko izginila tako velika množica, da o njej ne bi ostalo nobenega sledu, ampak gre v prvi vrsti tudi za varnostno tveganje: kdo so, kje so in kaj počnejo?
-----------------------------
Danes aktualno:
Predsednik KS Dobova Mihael Boranič je še dejal, da je zadovoljen, ker sodeluje tudi vojska. Po njegovo je zdaj vse drugače. »Žalostno pa je, da zdaj Radio študent zbira podpise za referendum glede sprememb zakona o obrambi, da bi vojake spravili z meje stran. Tudi moji otroci so bili študenti in nimam nič proti njim, ampak da zdaj to počnejo študenti, ne vem, kaj naj rečem. Samo vojska lahko uredi zadevo,« je povedal in dodal, da zaradi kritike dogajanja v krajevni skupnosti in občini Brežice ter nenaklonjenosti migrantom samo čaka, da pride policija in ga odpelje.

Domačin iz Dobove, ki se je predstavil kot Tone, je povedal, da je delo na poljih ovirano. Javno se ne bi rad izpostavljal, ker je njegovo znanko, ki je po televiziji izrazila nezadovoljstvo nad migranti in opozorila, da se boji bolezni, ki jih prinašajo, ena od prostovoljk prepoznala in jo napadla, da je rasistka. Kot je še povedal, vse dogajanje vidi kot invazijo in da bodo kmetje, če bo potrebno, obranili slovenstvo v teh krajih, kot so ga že velikokrat. »O, pa še kako dobro naši fantje sučejo sekire, zajca ustrelijo na sto in več metrov,« hitro zaključi kratek pogovor.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------

Ob tem mi dajo misliti besede mojega polnoletnega sina, ki mi je nedavno rekel:

Zakaj za vraga si nekateri jemljejo v tej državi pravico obsojanja drugačnega mnenja o ljudeh, kateri zaradi nepremostljivih kulturnih in verskih razlik ne sodijo v EU?
Zakaj je resnica o teh prišlekih takoj okarakterizirana kot nacionalistično, rasistično oz. ksenofobno dejanje?
Zakaj sem takoj opredeljen kot nesprejmljiv nacionalist, če hočem izraziti mnenje v smeri zaščite svojih življenskih navad, svojega doma in svojega širšega življenskega prostora pred nasilnim vdorom tuje kulture in vere, katerih vpliva ta prostor in družba preprosto ne preneseta?

LP!
Socializem je odličen sistem, dokler ga financirajo kapitalisti.
Božo Dimnik:Oče me ni kaznoval zato, ker sem kradel, pač pa zato, ker so me pri tem dobili.
Odsoten
Uporabniški avatar

delorto1

Obiskovalec

Odgovor30 Okt 2015, 17:26

=D>
Zadnjič spremenil delorto1, dne 22 Nov 2015, 15:27, skupaj popravljeno 1 krat.
Odsoten
Uporabniški avatar

delorto1

Obiskovalec

Odgovor02 Nov 2015, 21:06

=D>
Zadnjič spremenil delorto1, dne 22 Nov 2015, 15:26, skupaj popravljeno 1 krat.
Odsoten
Uporabniški avatar

brinovc

Obiskovalec

Odgovor03 Nov 2015, 20:43

Božo Dimnik:Oče me ni kaznoval zato, ker sem kradel, pač pa zato, ker so me pri tem dobili.
Odsoten
Uporabniški avatar

brinovc

Obiskovalec

Odgovor04 Nov 2015, 09:45

Oj!

Se nisem jaz izmislil:

Na eni strani Nemčija, ki danes velikodušno in solidarno odpira svoja vrata muslimanskim migrantom. Na drugi strani Madžarska, ki ta vrata zapira in brani svojo kulturo. Nič novega. Tukaj je zgodba o Švedski, ki je svoja vrata muslimanom začela odpirati leta 1970, in o Japonski, ki tega ni storila.

Švedska je ena najbolj odprtih evropskih držav v smislu odpiranja vrat migrantskim priseljencem. Toda Švedi danes za to plačujejo strahotno ceno. Politika nepremišljene solidarnosti je namreč najbolj udarila švedske ženske.

Zaradi priseljevanja velikega števila muslimanskih moških so ti s seboj prinesli tudi islamsko kulturno kaznovanja, kjer je moškim dovoljeno, da ženske kaznujejo tudi s posilstvom. Žena, ki svojega moža ne uboga v vsem, kar ji ta ukaže, je kaznovana s posilstvom.

Po šeriatskih zakonitostih, ki priznavajo posilstvo kot kazen za ženske, pa ne trpijo le muslimanske žene, temveč tudi Švedinje. Kot “nevernice” so izdale islamskega boga Alaha in so zato podvržene šeriatskemu pravu.

Število posilstev nad Švedinjami se je namreč od trenutka, ko je Švedska odprla svoja vrata muslimanskim priseljencem, povečalo kar za tisočkrat. To številko je vredno primerjati s številkami na Japonskem – z državo, ki je pred muslimani vrata trdo zaprla.

Vsak, ki se upa oglasiti, označen za islamofoba
Za nameček pa je šokanten tudi podatek, da se švedska politika, ki je migraciji povsem naklonjena, boji izdati javna opozorila pred posiljevalci. In – da je mera polna – mediji posiljevalce naslavljajo le kot “prebivalce Švedske”. Vse, ki si le upajo dvigniti glas in opozarjati na kulturne korenine in filozofijo posiljevanja, pa takoj označijo za islamofobe.

Japonska priseljevanja ne dopušča
Razlog, da se Japonska s tem problemom do danes še ni srečala, je enostaven. Japonska je v nasprotju s Švedsko veliko bolj napredna v prizadevanju, da bi ohranila svojo kulturo, kar je jasno razvidno iz njihove politike, povezane z muslimanskim priseljevanjem. Tega preprosto ne dopuščajo.

Dr. Mordechai Kedar, izraelski vojaški častnik, je v svojem članku “Japonska – država brez muslimanov” zapisal, da ima Japonska, država z 127 milijoni prebivalcev, le deset tisoč muslimanov. Muslimani na Japonskem predstavjljajo manj kot en odstotek prebivalstva, v Evropi pa muslimanske skupnosti postajajo večje in večje.

Trije razlogi za zaskrbljenost
Japonska je zaskrbljena zaradi muslimanskega vpliva zaradi naslednjih treh razlogov:

Japonska dojema muslimane kot fundamentaliste, ki se za nobeno ceno niso pripravljeni asimilirati v okolje, v katerega so se preselili. Japonci so prepričani, da muslimani svojih prepričanj niso pripravljeni spremeniti.
Na Japonskem ljudje priznavajo elemente budizma, ki so integrirani v kulturo. V principu je na Japonskem religija vpletena v nacionalne navade.
Japonci zavračajo koncept monoteizma in vero v abstraktnega Boga. Kristjani so na Japonskem sprejeti dobro, saj Japonci razumejo Jezusa kot Budo ali Sintho.

Kulturni samomor
Kedar je v svojem članku opozoril tudi na pomemben vidik, ki Japonski manjka v njeni politiki do muslimanskega priseljevanja in je prisoten v zahodnih demokracijah: “Najbolj zanimiv pristop do islama, ki ga ima Japonska, je, da ne čuti potrebe po opravičevanju muslimanom zaradi svoje migracijske politike, ki pač ni odprta za pripadnike islama.”

Japonci so prepričani, da si ne želijo storiti kulturnega samomora, kar bi se zgodilo, če bi dovolili množična priseljevanja muslimanov na Japonsko.

Japonska je kot na odgovor na migrantsko krizo ponudila velikodušno finančno pomoč ljudem v stiski, vendar bodo vrata za vstop na Japonsko za muslimane ostala zaprta. Japonci so odločeni ohraniti svojo kulturo.
Odsoten
Uporabniški avatar

gregor.dolenec

Obiskovalec

• Kraj: Kamnik okolica

Odgovor04 Nov 2015, 13:41

Vedno bolj mislim, da so edino Japonci še pri zdravi pameti.
Odsoten
Uporabniški avatar

delorto1

Obiskovalec

Odgovor04 Nov 2015, 18:09

=D>
Zadnjič spremenil delorto1, dne 22 Nov 2015, 15:25, skupaj popravljeno 1 krat.
Odsoten
Uporabniški avatar

brinovc

Obiskovalec

Odgovor07 Nov 2015, 20:37

In tole: http://www.rferl.org/media/video/afghan ... 40764.html naši instant humanisti zagovarjajo kot njihov način življenja, ki je zelo sprejemljiv za EU, ker nas bo kulturno obogatil...

...mnogi naši >>antiksenofobni resnicoljubi<< res ne vidijo dlje kot do svojih vek, in slišijo zgoj rasti repo v svojih ušesih. Ampak takle način kulturne obogatitve bi pa zagotovo resnično čutili...tudi v veselje mnogih Slovencev.

LP!
Odsoten
Uporabniški avatar

delorto1

Obiskovalec

Odgovor09 Nov 2015, 09:59

=D>
Zadnjič spremenil delorto1, dne 22 Nov 2015, 15:25, skupaj popravljeno 1 krat.
Odsoten
Uporabniški avatar

delorto1

Obiskovalec

Odgovor09 Nov 2015, 12:53

=D>
Zadnjič spremenil delorto1, dne 22 Nov 2015, 15:24, skupaj popravljeno 1 krat.
Odsoten
Uporabniški avatar

brinovc

Obiskovalec

Odgovor09 Nov 2015, 20:52

Komentar nekoga, ki razmišlja z svojo glavo oz. mu pralni prašek RTV - POPtv ne pride do živega:

Naši nimajo znanja in izkušenj s takšnimi situacijami. Operativci, ki so imeli bogate izkušnje s kriznimi situacijami iz vrha policije in teritorialne obrambe ter kasneje vojske so bili prisilno upokojeni, da so eldeesarji lahko v miru pokradli državo. Na terenu imamo danes sicer vzdržljive uniformirance, a kaj ko jih vodijo moje "sošolke" iz filofaxa ter fdvja pa eni ekonomisti in pravniki, ki nikdar niso bili niti na krvodajalski akciji, kaj šele da bi odslužili vojaški rok ali pa bili pri gasilcih. To je danes naša realna slika. Policiste in vojake usmerjajo otroci gospodarskih kriminalcev, ki so do 27 leta vlekli štipendije (ki so bile večje, kot plače policistov, vojakov, gasilcev, med.sester...), se hodili drogirati na rok koncerte in metati granitne kocke v policiste na študentskih demonstracijah. Takšni danes vodijo državo in vi od njih pričakujete, da se bodo obnašali kot voditelji?

In še malo švedske statistike o socialnih prejemkih in drugi državni pomoči (temnozeleni so domačini - švedi, svetlozeleni pa melaminski priseljenci Slika

ps: danes je v Malmöju že cca 50 % populacije priseljene.

LP!
Odsoten
Uporabniški avatar

delorto1

Obiskovalec

Odgovor10 Nov 2015, 11:20

=D>
Zadnjič spremenil delorto1, dne 22 Nov 2015, 15:24, skupaj popravljeno 1 krat.
Odsoten
Uporabniški avatar

delorto1

Obiskovalec

Odsoten

Tomok

Obiskovalec

• Kraj: Lj-Šentvid

Odgovor10 Nov 2015, 20:48

Si predstavljaš. Avtocesta voziš tistih 130 pa pade tale mim.
Tudi zacvikat ni časa.
Huuuudoooooooo!
Smc ram 520 rr
Smc Jumbo 301
Ligier be four 220
Odsoten

GHost14

Obiskovalec

Odgovor11 Nov 2015, 10:25

Tako je. Potem mu pa ''zapreš pot'' si pa glavni bedak daleč naokoli...
Odsoten
Uporabniški avatar

brinovc

Obiskovalec

Odgovor11 Nov 2015, 10:34

Obvezna dodatna oprema namesto prve pomoči za take dirkače:
Slika

LP!
Odsoten
Uporabniški avatar

brinovc

Obiskovalec

Odgovor11 Nov 2015, 11:10

delorto1 napisal/-a:http://nova24tv.si/aktualno/slovenke-v-frankfurtu-se-zaradi-varnosti-ze-pokrivajo-z-ruto/

Tole sem nekje snel:

Slovenski državljan, ki je 40 let delal za tekočim trakom, dobi 443 evrov pokojnine na mesec, država zanj plača 5208 evrov letno. Za prosilca za azil pa država plača 823 evrov oziroma 10.000 evrov letno, najnovejši podatek finančnega ministra pa je 13 000 evrov letno. Torej slovenski državljan dobi 5802 evra, migrant oziroma prosilec za azil pa 10.000 oziroma 13.000 evrov.

Janez ima kar prav: https://www.youtube.com/watch?v=OgVNW59Jyms
Odsoten
Uporabniški avatar

delorto1

Obiskovalec

Odgovor11 Nov 2015, 14:55

[-o<
Zadnjič spremenil delorto1, dne 22 Nov 2015, 15:23, skupaj popravljeno 2 krat.
PrejšnjaNaslednja

Vrni se na Offtopic

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost