Danes je 17 Okt 2019, 12:06

Star performer gume

Ime pove vse!
  • Avtor
  • Sporočilo
Odsoten
Uporabniški avatar

freshslo

Obiskovalec

• Kraj: Menges

Star performer gume

Odgovor01 Nov 2012, 19:40

Ima kdo izkusnje z avtomobilskimi gumami star performer? Gledal sem jih na gumedirekt.si in so smesno poceni za dimenzijo 275/35,r19, katere rabim za zadaj. Trenutno imam vredestein in po ocenah na omenjeni strani so tam-tam, razen cene.
-CanAm Outlander 1000 XT
-CanAm Renegade 1000 XC ///Airdam CVTech & STM
-Suzuki Intruder M1800R
-Kawasaki Ultra 300X
Odsoten
Uporabniški avatar

catbrier

Obiskovalec

• Kraj: brežice

Re: Star performer gume

Odgovor01 Nov 2012, 20:56

Pozdravljen,iz lastnih izkušenj (16 let v gumarstvu) ti odsvetujem nakup [-X ,kupi raj za par eur več,pa se boš varno peljal...če hočeš,lahko pokličeš na 041-800-726 in ti zrihtam dobre gume za pravo ceno...
Odsoten
Uporabniški avatar

BIF

Obiskovalec

• Kraj: http://goeasttour.com/

Odgovor01 Nov 2012, 21:20

freshslo napisal/-a:Ima kdo izkusnje z avtomobilskimi gumami star performer? Gledal sem jih na gumedirekt.si in so smesno poceni za dimenzijo 275/35,r19, katere rabim za zadaj. Trenutno imam vredestein in po ocenah na omenjeni strani so tam-tam, razen cene.

Zanimivo...tudi sam imam Vredestein wintrac 4extrem...ZELO zadovoljen...ampak zaradi cene sem zudi pogledoval po Star Performerju....kaj pa vem....cena je res dobra, na spletu pa ravno dosti ne izvem...nekaj sem našel po tujih forumih kjer so ocene bolj boge :?
Odsoten
Uporabniški avatar

freshslo

Obiskovalec

Odgovor01 Nov 2012, 21:48

catbrier napisal/-a:Pozdravljen,iz lastnih izkušenj (16 let v gumarstvu) ti odsvetujem nakup [-X ,kupi raj za par eur več,pa se boš varno peljal...če hočeš,lahko pokličeš na 041-800-726 in ti zrihtam dobre gume za pravo ceno...

Kaksne so slabosti Star Performer gum ? Prosim napisi vec, da bom vedel zakaj. Sedaj si isto napisal, ko bi jaz napisal odsvetujem nakup Lenovo prenosnika ?!

Teste sem gledal tukaj, kjer je na podlagi 6736 uporabnikov narejen indeks
http://www.testipnevmatik.com/cgi-bin/a ... 1z102&&&SI

In se test Vredestein Ultrac, ki jih imam trenutno gor za primerjavo:
http://www.testipnevmatik.com/cgi-bin/a ... 9z118&&&SI

Malce mi je dal pred casom misliti pogovor na kavi z Bifom in Laklom o gumah SUN-F : Maxxis Bighorn, ce je mogoce tukaj star performer : vredestein ultrac :)
-CanAm Outlander 1000 XT
-Suzuki Intruder M1800R
-Kawasaki Ultra 300X
Odsoten
Uporabniški avatar

BIF

Obiskovalec

• Kraj: http://goeasttour.com/

Odgovor01 Nov 2012, 22:13

Zdaj sem spet v dilemi.... :-k
Pred mnogimi leti sem za fotra naročil gume Kenda (zimske)...toliko, da se niso vsi križali, pri vulkanizerju pa so nejeverno kimali....sicer se ni za pohvalit ampak foter ima te gume še danes in je zelo zadovoljen.
Enako je bilo pred 3 leti ko sem kupil Vredestein (na podlagi testov)...guma je res fenomenalna, ampak se je žal izjemno podražila.
Kaj pa vem...res je da guma glavo čuva...po drugi strani pa nisem nek exstremni voznik.... :-k
Odsoten
Uporabniški avatar

freshslo

Obiskovalec

Odgovor01 Nov 2012, 22:20

Vredestein gume lahko dobim skoraj po nabavnih cenah, ker sva z uvoznikom kolega, vendar je se vedno vsaj 30% drazja od Star Performerja. Trenutni avto bom imel max. se leto ali leto in pol in ce mi toliko casa zdrzijo Star Performer...

Bi pa rad slisal dejansko razliko med gumama ? Ali je to razlika v materialu in kaksna ? Ali bo prej ratala trda ? Ali bo imela ze nova manj oprijema in zakaj ... ?!
-CanAm Outlander 1000 XT
-Suzuki Intruder M1800R
-Kawasaki Ultra 300X
Odsoten
Uporabniški avatar

catbrier

Obiskovalec

Odgovor02 Nov 2012, 16:40

freshslo napisal/-a:
catbrier napisal/-a:Pozdravljen,iz lastnih izkušenj (16 let v gumarstvu) ti odsvetujem nakup [-X ,kupi raj za par eur več,pa se boš varno peljal...če hočeš,lahko pokličeš na 041-800-726 in ti zrihtam dobre gume za pravo ceno...

Kaksne so slabosti Star Performer gum ? Prosim napisi vec, da bom vedel zakaj. Sedaj si isto napisal, ko bi jaz napisal odsvetujem nakup Lenovo prenosnika ?!

Teste sem gledal tukaj, kjer je na podlagi 6736 uporabnikov narejen indeks
http://www.testipnevmatik.com/cgi-bin/a ... 1z102&&&SI

In se test Vredestein Ultrac, ki jih imam trenutno gor za primerjavo:
http://www.testipnevmatik.com/cgi-bin/a ... 9z118&&&SI

Malce mi je dal pred casom misliti pogovor na kavi z Bifom in Laklom o gumah SUN-F : Maxxis Bighorn, ce je mogoce tukaj star performer : vredestein ultrac :)

Pozdravljen,glede gum ki jih rabiš je stanje bolj klavrno,trenutno na zalogi Dunlop sp-01-cena za got.-279 eur ,čakam pa še odgovor,kaj je vse možno dobit in pa cene......kar se pa tiče gum Star Performer,imajo pa razloge,zakaj jih ne prodajajo-slaba struktura oz. "okostje" gume,ja, in pa hitro pretrde ratajo,posledice so ti menda znane.... kar se tiče Vredestein gum,se pa borijo za sam vrh na lestvici po kvaliteti v bolj "eksotičnih" dimenzijah........ javim ko dobim kaj več informacij..
lp Danijel
Odsoten
Uporabniški avatar

freshslo

Obiskovalec

Odgovor02 Nov 2012, 17:52

Star preformer dobim brez popustov za 130 EUR z ddv, Kumho pa 155 EUR.

Z Dunlop gumami imam strasno slabe izkusnje, po dveh sezonah so obakrat postale trde k kamen in je bila voznja v dezju pravo drsalisce.
-CanAm Outlander 1000 XT
-Suzuki Intruder M1800R
-Kawasaki Ultra 300X
Odsoten
Uporabniški avatar

catbrier

Obiskovalec

Odgovor02 Nov 2012, 18:23

Živjo,a zdej imaš gor Vredeastein ultrac sessanta? Z njimi sem imel samo dobre izkušnje ...Drugače pa,da ne bo kdo mislil da prekupčujem z gumami,tukaj sem vprašal za ceno (in bil 16 let zaposlen):http://www.vulkanizerstvo-lasic.si/info/1/podjetje ,ni mišljeno kot reklama,če pa je,pa naj moderator briše....Drugače pa,vidim da si res dobil nekje zelo ugodne cene za gume.....javim ko dobim kaj podatkov...
lp Danijel
Odsoten
Uporabniški avatar

freshslo

Obiskovalec

Odgovor02 Nov 2012, 21:21

Ja, trenutno imam te gor. Z njimi sem naceloma zadovoljen, edini minus je glasnost. Ampak so kar nekaj drazje kot star performer.
-CanAm Outlander 1000 XT
-Suzuki Intruder M1800R
-Kawasaki Ultra 300X
Odsoten
Uporabniški avatar

jay886

Obiskovalec

• Kraj: Ruše

Odgovor03 Nov 2012, 16:07

freshslo napisal/-a:Malce mi je dal pred casom misliti pogovor na kavi z Bifom in Laklom o gumah SUN-F : Maxxis Bighorn, ce je mogoce tukaj star performer : vredestein ultrac :)

nič bat, big horn ni zastonj BIG... po ceni kakor tudi po kvaliteti. V to me nič več ne prepriča, ko vidim te pnevmatike po prevoženih 4000km kot nove brez razpok itd.

Sam pa se na te teste preveč ne oziram...vem pa zagotovo, da so Vredestein res top pnevmatike in bodo verjetno naslednje na avtomobilu. Tudi po 10.000km se še vedno držijo kot nove... Se pa lahko vsi strinjamo v normalnih pogojih bodo vsekakor obojne dobro opravljale svoj posel. Drugo bi bilo, če bi primerjali kakšno kitajsko pnevmatiko iz obija s temi. Pa glasne so od vsega začetka ali se je glasnot pojavila kasneje? Ker dosti krat je ravno nepravilno obračanje vzrok glasnosti... sem si sam 1x izkusil to.

Pa ob naročanju preko gumi-direkt pazi na letnice... 1x sem imel živo štalo z njimi :-$
2011 Shineray 300 xy hitro prodan..
2012 Can Am outy 800r max..... bo kr nekaj časa ostal...

Slika
Odsoten
Uporabniški avatar

freshslo

Obiskovalec

Odgovor04 Nov 2012, 02:24

Star performer so azijske-taiwan (nankang) ;) Obracanje pri meni ne pride v postev, ker so zadaj sirine 275/35/19, spredaj pa 255/40/19 !
-CanAm Outlander 1000 XT
-Suzuki Intruder M1800R
-Kawasaki Ultra 300X
Odsoten

balantic

Začetnik

• Kraj: Kamnik

Odgovor04 Nov 2012, 18:41

Sicer se me nič ne tiče. Vendar me resnično zanima kater avto imaš da so zimske pnevmatike take dimenzije.
Glede gum pa je tako jaz imam na svojem avtu savo eskimo in sem resnično zadovoljen, čeprav pravijo da je v suhem in mokrem zelo slaba mene še ni razočarala na nobeni podlagi. Sem tudi sam pregledal kar veliko tistih testov ko sem kupoval gume, vendar so tile testi kar precej prirejeni. Enkrat je bila omenjena sava zelo slaba drugič tik pod vrhom...Verjetno je odvisno na katerem mestu bo samo to koliko denarja dobi revija od posamezne firme. Če bi bil jaz na tvojem mestu bi še pogledal za Goodyear ultragrip 8 in pa za Continental Winter Contact(sicer ne vem ali se dobita v taki dimenziji). Če pa sta v igri samo ti dve gumi kateri si omenil pa defenitivno nebi šparal in bi šel po Vredestein.
Odsoten
Uporabniški avatar

freshslo

Obiskovalec

Odgovor04 Nov 2012, 20:29

Vseskozi je govora o letnih gumah! Ne vem, kje si ti videl, da iscem zimske. Zimske imam na drugem avtu.
-CanAm Outlander 1000 XT
-Suzuki Intruder M1800R
-Kawasaki Ultra 300X
Odsoten

balantic

Začetnik

• Kraj: Kamnik

Odgovor04 Nov 2012, 21:10

BIF napisal/-a: Zanimivo...tudi sam imam Vredestein wintrac 4extrem...ZELO zadovoljen...ampak zaradi cene sem zudi pogledoval po Star Performerju....kaj pa vem....cena je res dobra, na spletu pa ravno dosti ne izvem...nekaj sem našel po tujih forumih kjer so ocene bolj boge :?

Sicer tule...in glede na letni čas. Se opravičujem!
Odsoten

lozinka

Obiskovalec

• Kraj: Novo mesto

Odgovor04 Nov 2012, 23:48

freshslo napisal/-a:Star performer so azijske-taiwan (nankang) ;) Obracanje pri meni ne pride v postev, ker so zadaj sirine 275/35/19, spredaj pa 255/40/19 !

Sam imam tako dimenzijo odzadaj in podobno spredaj. Glede na to da je to vozilo verjetno z "hudimi" performansami toplo ti odsvetujem spogledovanje s čunga lunga znamkami. Če si za svoje udobje in varnost (povdarek na varnost) ne moreš privoščit eno od top gumarskih znamk, ti priporočam, od vseh do zdej omenjenih, Kumho. To je največji približek temu kar bi tvoje vozilo moralo imeti. Ne šparaj na varnosti.
Evo link z enega drugega foruma. Sicer je tema za 2012 leto, a bistvene razlike ni niti za 2013.
http://forum.bmwslo.com/showthread.php? ... ke&page=57
Odsoten
Uporabniški avatar

freshslo

Obiskovalec

Odgovor05 Nov 2012, 14:23

Ni problem v tem, da si ne bi mogu privoscit. Bolj me firbec matra, ce so res toliko slabse kot so cenejse in ravno zaradi tega jih bom narocil.... Beri: za test ;)
-CanAm Outlander 1000 XT
-Suzuki Intruder M1800R
-Kawasaki Ultra 300X
Odsoten
Uporabniški avatar

catbrier

Obiskovalec

Odgovor05 Nov 2012, 14:40

Pozdravljen,dobil ponudbo za Nankang NS-2,novejši model gume,dokler sem bil še v gumariji,so se dokaj dobro obnesle in so šle dobro v prodajo,cena za komad 144 eur za gotovino,dobavni rok je pa 1 teden.....drugih proizvajalcev trenutno ni na zalogi.....
lp Danijel
Odsoten
Uporabniški avatar

freshslo

Obiskovalec

Odgovor05 Nov 2012, 19:58

Hmmm, cist tko za info, star performer je nankang, njihova blagovna znamka sportnih gum...vsaj tako pise na njihovi strani ;)

Se pravi da poznas nankang... Kako so se obnesle po nekaj casa uporabe?

Cena 144 eur je zelo visoka! Dobim cca. 20 eur ceneje na gumo.

Pocas bom pa le izvedel lastnosti teh gum :)
-CanAm Outlander 1000 XT
-Suzuki Intruder M1800R
-Kawasaki Ultra 300X
Odsoten
Uporabniški avatar

catbrier

Obiskovalec

Odgovor05 Nov 2012, 20:33

freshslo napisal/-a:Hmmm, cist tko za info, star performer je nankang, njihova blagovna znamka sportnih gum...vsaj tako pise na njihovi strani ;)

Se pravi da poznas nankang... Kako so se obnesle po nekaj casa uporabe?

Cena 144 eur je zelo visoka! Dobim cca. 20 eur ceneje na gumo.

Pocas bom pa le izvedel lastnosti teh gum :)

Živjo,glede Nankang gum vem sledeče,so samostojni proizvajalci blagovne znamke in nisem slišal da bi bili pod okriljem S.P. ali obratno oz. da bi izdelovali več blagovnih znamk gum, tako da....kar pa piše na njihovi spletni strani,se pa ne bom spuščal v debato,ker pol bi moral kakšno vulkanizersko skrivnost odkriti ;),glede lastnosti Nankanga moram reč da imam samo dobre izkušnje (no,zmeraj se je našel kdo ki jih je kritiziral,tako kot pri avtih,nekdo bo hvalil fiata in oh in sploh,drug bo pa grajal počez,veš kaj mislim ,sem hotel reč,več je bilo zadovoljnih kupcev kakor nezadovoljnih),in tudi večina kupcev je nazaj kupovalo Nankang,tudi na mokri podlagi je dobra,nikoli nisem imel reklamacije na to blagovno znamko,ni bilo nobenga problema glede balansiranja in potem po 10-20 tisoč kilometrov niso tresle, bom približno rekel primer-225/45x17 so delale okrog 25-40 tisoč km,odvisno od vozila ina pa seveda šoferja,tako da če jih dobiš po 20 eur ceneje,nimaš kaj falit....
lp Danijel
Odsoten
Uporabniški avatar

freshslo

Obiskovalec

Odgovor05 Nov 2012, 20:44

Tole sem mislil, glede nankang-star performer :

http://www.starperformer.net/us.html

Mislim, da je ze prva slika dovolj zgovorna, da gre za istega proizvajalca.
-CanAm Outlander 1000 XT
-Suzuki Intruder M1800R
-Kawasaki Ultra 300X
Odsoten
Uporabniški avatar

catbrier

Obiskovalec

Odgovor05 Nov 2012, 20:58

Odsoten
Uporabniški avatar

Jam

Obiskovalec

• Kraj: Selnica ob Dravi

Odgovor05 Nov 2012, 22:15

Še jaz bom rekel nekaj glede čunga lunga gum: Bolše rabljen BRP kot druge kitajske(občasno tudi nekitajske) jajce. Sami si prevedite kaj sem mislo :)
Odsoten
Uporabniški avatar

jaka

Mojster

• Kraj: Ljubljana - Brezovica

Odsoten
Uporabniški avatar

jay886

Obiskovalec

• Kraj: Ruše

Odgovor06 Nov 2012, 15:55

edina dobra stran nangang-a je ta, da imajo res vse dimenzije.. pa naj bodo še tako extremne :arrow:

@jam: lepo si začel razmišljat :twisted: :lol:
2011 Shineray 300 xy hitro prodan..
2012 Can Am outy 800r max..... bo kr nekaj časa ostal...

Slika
Naslednja

Vrni se na Offtopic

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost