Danes je 12 Nov 2019, 03:51

Mini CNC stroj

Ime pove vse!
  • Avtor
  • Sporočilo
Odsoten

mvidnjevi

Obiskovalec

Mini CNC stroj

Odgovor18 Dec 2016, 21:14

Zanima me če si kdo na forumu lasti tak podoben stroj. Imel bi par vprašanj. Ker si ga v budoče zelim nabavit.
http://www.bolha.com/stroji-orodja/obde ... 221&kw=cnc
Odsoten
Uporabniški avatar

Berti

Obiskovalec

• Kraj: brežice

Re: Mini CNC stroj

Odgovor19 Dec 2016, 06:22

Znanec si ga je sam naredil in mu odlično deluje. Koliko ga je stala nabava pa ti ne vem. Določene komponente je dobil v Šenterneju pri enemu zbiratelju vsega(če on nima nima nihče).
Odsoten

mvidnjevi

Obiskovalec

Odgovor19 Dec 2016, 11:28

Samo nabavo stroja nebi preveč zakompliciral za nekje 1500€ bi dobil tak stroj ki si ga želim.
Problem je o programih risanja in programiranja kaj je tudi zakaj ga bi rad nabavit.
V službi delam s programom solidworks. Najrajši bi s tem programom delal. Doma ga že imam. Samo ne vem kako pretvorit da bo na mach 3 programu delalo in tako potem na stroju naredilo izdelek.
Najbolj varno pa je če dobim ob nakupu stroja še programe za 3d risanje in programiranje ki so licencni ampak ne predragi ali vsako leto za obnavljat licenco ki tudi stane.
Odsoten

Ghoul

Obiskovalec

Odgovor19 Dec 2016, 19:02

Pozdravljen,
Pomoje (nisem pa siguren :)) da bi moglo biti izvedljivo tudi z solidworks-om, samo shraniti oziroma izvoziti ga moraš v "obliki" da ga mach podpira oziroma bere. Govorim o končnicah .prt, .stl itd... Sklepam da bi moral solidworks imeti na voljo pravo, nisem pa siguren ker jaz "uporabljam" drug modelirnik. Pomojem bi bilo za pogledat kaj v tej smeri, kaj mach podpira..Čeprav sklepam da to že vse veš... :)

Mislim pa da ob nakupu stroja, modelirnika ne dobiš zraven (no mogoče kakšno okrnjeno verzijo, pa še to dvomim), pomoje samo stroj in potrebno programsko opremo. Kar se pa licenc tiče pa ja imaš prav :eur :eur ...Če se motim naj me kdo popravi.
Odsoten

Ghoul

Obiskovalec

Odgovor19 Dec 2016, 19:08

Tale video nekako potrjuje moj prejšnji post...Kot kaže je izvedljivo, samo v .stl obliki ga shraniš in zadeva naj bi delovala.

https://www.youtube.com/watch?v=l7hLqqCy_rU
Odsoten

mvidnjevi

Obiskovalec

Odgovor24 Dec 2016, 18:26

Da ti programi so kr dragi. Sploh zame ki se bi rad učit oz. Mogoče kdaj pozneje kak € iz tega zaslužit...
Sem si ta posnetek in še veliko več posnetkov pogledal na youtubu in mogoče si zdaj med prazniki še ogledam eno tako mini delavnico. Nima gravirke ima samo cnc rezkalne stroje sama osnova je valda podobna..

Problem je v tem da se morajo programi med sabo tudi ujemat in potem še sam stroj. A bom videl če kaj rata :D

Vrni se na Offtopic

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost