Danes je 14 Nov 2018, 01:57

Hovercraft?

Terenski avtomobili, motorne sanke, hovercrafti, enduro, supermoto, motocross...
  • Avtor
  • Sporočilo
Odsoten
Uporabniški avatar

MAD

Obiskovalec

• Kraj: Vrhnika

Odgovor09 Okt 2006, 06:43

:arrow: on ima enega na 1 motor...

Tega ima nekdo drug, pa mu ga blaž transportira, ker ima prikolico...
Slika
Odsoten
Uporabniški avatar

Quadoid

Član kluba

• Kraj: Ljubljana

Odgovor24 Nov 2006, 18:16

No, da ne boste rekli, da se zanimava samo za ATV-je, pa še to samo za Adly-e..:lol:
Ko sva v maju bila še brez ATV-ja, sva si privoščila začetni tečaj vožnje hover-ja pri Blažu...

Slika

Slika

Slika

Slika

Občutki so bili vsekakor mešani. Po eni strani polni navdušenja in zadovoljstva, po drugi strani pa sva prišla do spoznanja, da hover-ja še zdaleč ni tako enostavno voziti kot izgleda. Kdor ima zelo dober občutek za prenašanje teže telesa in zavijanja z balanco istočasno (kot pri ATV-ju npr.) tistemu bo nekoliko lažje. Je pa vsekakor izredno pomembno, da sredi ovinka NE spuščaš gasa, še mnogo bolj kot pri ATV-ju :deadhhead: :kolo: (zakaj bo mogoče razložil MAD).
Vse kar lahko rečem je, da sedaj malce bolj razumem MAD-a in ostale privržence hoverjev. Da ne bo pomote, nikoli ga ne bi zamenjal za ATV. [-( Vendar če bi imel dovolj časa in denarja, bi ga imel na morju, mnogo raje kot vsak čoln. Se mi zdi, da ti da več užitkov, z njim prideš skoraj povsod, pa še zaradi dovoljenj ti ne težijo, ker ne sodi med plovila. :supz: :supz:
Bo vsekakor treba ponoviti... 8)
Nič več ne sanjam že vozim... 8)
Odsoten
Uporabniški avatar

MAD

Obiskovalec

Odgovor26 Nov 2006, 15:25

No najprej bi nalepil tale film z lanskega leta...

http://klub.mad-hovercraft.si/hover.wmv - nisem siuguren če ga še nisem prej, pa se mi vseeno ne da gledat postov nazaj...

Odogovor tebi Hondoid...

Blaž ime zelo majhno parcelo, katera je namenjena služenju denarja, in ne užitkom, ki ti jih lahko ponudi hovercraft... :D , prav tako njegov hovercraft ni narejen za extremne zadeve kot moj naprimer (čeprav sem trenutno brez.. .čakam BUFOta)

Poglej moje filme na youtubu http://www.youtube.com/view_play_list?p=331FFAD54DFD00B0

Po eni strani polni navdušenja in zadovoljstva, po drugi strani pa sva prišla do spoznanja, da hover-ja še zdaleč ni tako enostavno voziti kot izgleda. Kdor ima zelo dober občutek za prenašanje teže telesa in zavijanja z balanco istočasno (kot pri ATV-ju npr.) tistemu bo nekoliko lažje. Je pa vsekakor izredno pomembno, da sredi ovinka NE spuščaš gasa, še mnogo bolj kot pri ATV-ju

Malo občutka je res potrebnega, drugače pa če imaš dovolj veliko zemljišče ali dovolj vode na razpolago, ga zelo hitro skapiraš... Hovercraft je treba samo začutiti pod seboj... to je vse... za to pa rabiš neomejeno časa in neomejeno prostora, kar pa pri Blažu ne dobiš :lol:

Bomo pa jaz in moja ekipa poskrbeli v bodočem za poligon na 15 hektarjih zemlje ter malo vode kjer bo moč najeti visokozmogljive BUFO hovercrafte in si res dati duška... sam je še veliko dela... bo pa...

Se mi zdi, da ti da več užitkov, z njim prideš skoraj povsod,

Tukaj se strinjam s tabo... evo me...
Slika
Slika
Odsoten
Uporabniški avatar

Quadoid

Član kluba

Odgovor26 Nov 2006, 18:11

MAD, upam, da me nisi narobel razumel, nisem želel napisati nič slabega :)
Seveda se da hoverja obvladati, če imaš dovolj časa in prostora. Hotel sem povedati samo to, da pač nekaterim začetnikom dela zelo velike težave ravno to, da morajo poleg tega, da zvijejo, prenašati še svojo težo. Če npr. pri motociklu ali ATV-ju samo malo zaviješ z balcanco, bo vozilo tudi zavilo (vsaj malo), med tem ko hover ne bo zavil popolnoma nič (vsaj Blažev ni hotel). Največ prevrnitev ATV-jev se zgodi skozi ostro ali hitro vožen ovinek, ker nekateri (bolj nevešči) vozniki enostavno pozabijo na pravilno prenašanje teže(samo zavijejo z balanco). Pri Hoverju pa moraš na to še toliko bolj paziti, če ne, te še ob tako močnem zasuku balacane ne bo ubogal popolnoma nič in pristaneš lahko bogve kje :? :lol: . Ko pa ti to pride "v kri", pa verjamem da ni težav in da ga lahko voziš z lahkoto peresa. ;)

Če pa boš ti in tvoja ekipa v dodoče res poskrbeli za velik prostor in najem BUFO hovervraftov, pa se toplo priporočam. Upam, da nas boš o tem kaj obvsestil (čimprej se razume)... :D 8)
Zadnjič spremenil Quadoid, dne 26 Nov 2006, 19:05, skupaj popravljeno 1 krat.
Odsoten
Uporabniški avatar

MAD

Obiskovalec

Odgovor26 Nov 2006, 18:18

Če dobro pogledaš moj bivši hovercraft zadaj v turbino opaziš razliko med tistim ki si ga ti vozil...
Slika
Zavija mnogo lepše... vendar je prenos teže še vedno najpomembnejša stvar...
Slika
Odsoten
Uporabniški avatar

Quadoid

Član kluba

Odgovor26 Nov 2006, 19:10

:bbb: Odlična slika MAD!
Na njej se namreč zelo dobro vidi, kako moraš prenašati težo, saj sediš povsem na robu "kabine" hoverja.
Opazil pa sem, da imaš dva "fanbalde" -a zadaj. A zato hover zavija mnogo lepše :?:
Odsoten
Uporabniški avatar

MAD

Obiskovalec

Odgovor26 Nov 2006, 19:21

To ga Blaž pele... je pr nemu slikan... on je manjši in lažji in se mora bolj nagibat...men se ni treba tok 8)

Sem imel dva usmernika ja... se kr neki pozna ja... samo še tretji horizontalni manjka za na vodo pri večjih brzinah...
Slika
Odsoten
Uporabniški avatar

baron21

Obiskovalec

• Kraj: Novo mesto

Odgovor09 Jan 2008, 09:04

Živijo!

Sem malo pregledoval svoj video arhiv pa sem našel tale video:

http://www.youtube.com/watch?v=TkHKTVLMTW4

Posnel sem ga januarja 2005 na Blagomixu v Logatcu.
Odsoten
Uporabniški avatar

MAD

Obiskovalec

Odgovor10 Mar 2008, 21:31

Živijo!

Sem malo pregledoval svoj video arhiv pa sem našel tale video:

http://www.youtube.com/watch?v=TkHKTVLMTW4

Posnel sem ga januarja 2005 na Blagomixu v Logatcu.

To si pa snemu čist is tm nekje k sm jest stav pa gledu, čudno da te nism vidu.

Na posnetku je Blaž s svojo ropotuljo, senca proti našim klubskim hovercraftom. Smo posneli prispevek z avstrijsko televizijo, ogledate si ga lahko na povezavi...
http://www.hovercraft-club.si/mediji.htm
Slika
Odsoten

great wall

Obiskovalec

Odgovor10 Mar 2008, 21:45

imam jaz tud hover...ali bez craft :)...tole pa mi zgleda full noro... :D
katero brzino lahko postiže?
Odsoten
Uporabniški avatar

MAD

Obiskovalec

Odgovor10 Mar 2008, 21:53

Z žabo smo zmagali na dirki v italiji, dirkalniki pa grejo lahko preko 120 na uro... tako da preko 100 gre sigurno :D
Slika
Odsoten

great wall

Obiskovalec

Odgovor10 Mar 2008, 22:09

MAD napisal/-a:Z žabo smo zmagali na dirki v italiji, dirkalniki pa grejo lahko preko 120 na uro... tako da preko 100 gre sigurno :D

a je to res dobro zaštičeno kad izlaziš iz vode na teren? npr kad uletiš na šljunak ali kamenje precej oštro?...nije opasno pri brzini 100-120..da se on prevrne,npr da napravi salto???
Odsoten

XXXL

Poznavalec

Odgovor10 Mar 2008, 23:14

great wall napisal/-a:
MAD napisal/-a:Z žabo smo zmagali na dirki v italiji, dirkalniki pa grejo lahko preko 120 na uro... tako da preko 100 gre sigurno :D

a je to res dobro zaštičeno kad izlaziš iz vode na teren? npr kad uletiš na šljunak ali kamenje precej oštro?...nije opasno pri brzini 100-120..da se on prevrne,npr da napravi salto???

Lahko tudi kozolec razbije. Preverjeno... 8)
Odsoten
Uporabniški avatar

Quadgirl

Mojce

Odgovor11 Mar 2008, 10:25

Tkole človek malo po internetu brska....
http://www.atv.info/article.cfm?id=601

Težko je najti prave besede, s katerimi bi opisali to EDINSTVENO, VISOKO ZMOGLJIVO ATV VOZILO, NA ZRAČNO BLAZINO - BUFO hovercraft -vaš idealen ATV, za po vodi in kopnem.

:bravo: Bravo MAD!
Slika
Adly 300S crossroad
Odsoten
Uporabniški avatar

Uroš

Obiskovalec

Odgovor11 Mar 2008, 12:18

XXXL napisal/-a:
great wall napisal/-a:

Lahko tudi kozolec razbije. Preverjeno... 8)

Vsi udeleženci so ostali brez prask, razen kozolec in sopotnik :twisted:
Odsoten
Uporabniški avatar

MAD

Obiskovalec

Odgovor11 Mar 2008, 15:46

Težko je najti prave besede, s katerimi bi opisali to EDINSTVENO, VISOKO ZMOGLJIVO ATV VOZILO, NA ZRAČNO BLAZINO - BUFO hovercraft -vaš idealen ATV, za po vodi in kopnem.

Besedilo na atv.info, je predvsem zaradi optimizacije spletnih strani in povezav ki kažejo na njo, tako naprimer na ključne besede v googlu ULTIMATE ATV (svetovnem, ne slovenskem) .... , moja spletna stran rangira med prvih 10 zadetkov. Glede na to da veliko ljudi še danes ne ve kaj je hovercraft, naprimer iščejo ATVje in najdejo nas.
Prav tako ko klikneš slike, vidiš na prvi strani dve naši sliki. Tako nas najdeš klub temu da ne veš da obstajamo.

Enako rangira naša stran v najdi.si na prvi strani med zadetki na iskalno besedo ATV. Na besedo hovercraft pa smo seveda prvi.

To je pač eden od načinov da te na spletu najdejo tudi tisti ki ne vedo da obstajaš, kaj šele da obstaja to kar delaš.

Optimizacije spletnih strani ne jemati preveč osebno, je le zaradi teksta in ključnih besed in omenjen tekst je del tega. Res pa je da je BUFO No. 1 med hovercrafti v svojem razredu ;)
Slika
Odsoten
Uporabniški avatar

Quadgirl

Mojce

Odgovor12 Mar 2008, 09:22

Optimizacije spletnih strani ne jemati preveč osebno, je le zaradi teksta in ključnih besed in omenjen tekst je del tega.

Se opravičujem MAD, vendar je bil izsek iz teksta mišljen kot pohvala! Tudi z izrazom ATV ni prav nič narobe. Poglej:

Izraz 'all-terrain vehicle (ATV)' se uporablja za številna majhna, odprta motorizirana vozila, oblikovana za 'off road' uporabo. Različice s štirimi kolesi se imenujejo tudi 'quad bike(QUAD)', modeli s tremi kolesi se imenujejo 'all-terrain (motor)cycles (ATC)', obstajajo tudi šest in osem cikli ter vozila na zračno blazino (tim. hovercraft-i). Voznik lahko sedi na teh modelih kot na motociklu, v avtomobilu ali čolnu. Načeloma mu dodatna kolesa, pri nižjih hitrostih, omogočajo večjo stabilnost, v primeru zračne blazine pa se lahko premika tudi po mehkih površinah (voda, sneg, močvirje...).

:D Pa brez zamere!
Slika
Adly 300S crossroad
Odsoten
Uporabniški avatar

MAD

Obiskovalec

Odgovor12 Mar 2008, 17:21

To mi deli...
:bravo:
Slika
Odsoten
Uporabniški avatar

MAD

Obiskovalec

Odgovor02 Sep 2008, 14:51

Bli na svetovnem avgusta...
Slika

Video na... http://www.youtube.com/watch?v=JyIm-IyVzuk
Slika
Odsoten
Uporabniški avatar

brinovc

Obiskovalec

• Kraj: za devetimi gorami in desetimi vodami

Odgovor02 Sep 2008, 15:41

Čestitam za udeležbo na svetovnem prvenstvu.

Dobr driftate :D :D :D .

A bo tudi v Slo kdaj takole tekmovanje?

LP!
Odsoten

XXXL

Poznavalec

Odgovor02 Sep 2008, 16:54

Vse v redu, konec koncev je to Svetovno prvenstvo. Čeprav vabijo ljudi iz vseh koncev, naj pridejo tekmovat. Kot na vaško veselico. Zakaj na OI na tek na 100m ne vabijo prostovoljcev iz celega sveta...?
Moti me tudi to (pač, sem si še tvojo stran pogledal...), Bufo gor, Bufo dol,... naj naj naj boljši, najbolj varen hover na svetu,... bla, bla,... tako bi opisal kratek povzetek strani. A Bufo na sredini rekreativne lestvice, voznik pa kljub najbolj varnem hoverju v bolnišnici. Kaj bi šele bilo, če ne bi bil tako varen... :shock:
Odsoten
Uporabniški avatar

MAD

Obiskovalec

Odgovor02 Sep 2008, 17:00

Tako tekmovanje je vsake 2 leti, naslednje bo najbrž v Nemčiji.

Štartnina nanese cca 800 - 1000 EUR, letos se je udeležilo cca 100 prijavljenih dirkalnikov, poleg še cel kup hovercraftov ki niso dirkali.

Vsak hovercraft je treba pripeljati s prikolico, in privleči z avtomobilom.

Skratka zelo veliko vozil in priklopnikov ki jih je treba nekam parkirati...

Potem potrebuješ še veliko jezero in velik travnik (ta na švedskem je bil premajhen)

Lahko predlagaš lokacijo?

Če že najdeš tako jezero pa se takoj oglasijo okoljevarstveniki in ribiči da se bo ekosistem podrl...

Skratka s švedske ravno v tem trenutku emigrara ogrmna jata ptic, ki so jim bile razmere v Flottsbroju nevzdržne... sldakovodne ribe pa so se zaradi ustrahovanja s hovercrafti do nas, ki takih stvari ne dovolimo, odpravile kar po morju...

Saj vam z ATVji morajo bit take stvari znane... :D

Slovenjia je in bo ostala zaplankana država za take stvari, dobro da so vsaj meje odprte :!:
Slika
Odsoten
Uporabniški avatar

MAD

Obiskovalec

Odgovor05 Sep 2008, 11:11

Moti me tudi to (pač, sem si še tvojo stran pogledal...), Bufo gor, Bufo dol,... naj naj naj boljši, najbolj varen hover na svetu,... bla, bla,... tako bi opisal kratek povzetek strani. A Bufo na sredini rekreativne lestvice, voznik pa kljub najbolj varnem hoverju v bolnišnici. Kaj bi šele bilo, če ne bi bil tako varen...

Tako pač je... :D BUFO je dejansko najzmoglivejši rekreacijski hovercraft na svetu, in se brez dodatnih dirkaških nastavitev za dirkanje lahko kosa z več kot 2/3 dirkalnikov. Na svetovnem je sodeloval kot navaden hovercraft, skratka kot enodružinski terenec na dirki formul...
Ostali proizvajalci na Svetovnem pač ne sodelujejo z rekreativnimi modeli, ker tam dejansko nimajo kaj iskati :D

Sedaj ga predelujem za dirko tako da naslednje leto tekmujem z dirkaško nastavljenim hovercraftom, ki bo posegel v sam vrh evropskega prvenstva.

In zakaj je BUFO tako najboljši - zato ker so mi ga pomagali konstruirati ljudje s 25 letnimi dirkaškimi izkušnjami :idea: - zadeva pač deluje bolj kot vsi ostali na trgu...

Glede nesreče...
BUFO je vseh 7 dirk in timing vozil brezhibno in zanesljivo, kljub temu da se je več hovercraftov zaradi sunkov vetra prevrnilo (vsak dan vsaj 3je)... slike na http://www.worlds.raceresults.info

Glede bolnišnice... moj pilot je vozil 2 hovercrafta, in sicer F2 in F50 BUFOta. Nesreča se je zgodila z F2 hovercraftom pogledaš pa si jo lahko v video posnetku na povezavi http://www.youtube.com/watch?v=bT9Qh8ucyck - čisto na koncu filma v počasnem posnetku nesreča belega F2 hovercrafta, in sicer ker je crknil sprednji motor, nato pa sta v njega priletela 2 druga dirkalnika.

Zaradi te nesreče BUFO ni vozil v finalu :idea: - ker ni imel pilota
Slika
Odsoten
Uporabniški avatar

MAD

Obiskovalec

Odgovor05 Sep 2008, 11:21

Čeprav vabijo ljudi iz vseh koncev, naj pridejo tekmovat. Kot na vaško veselico. Zakaj na OI na tek na 100m ne vabijo prostovoljcev iz celega sveta...?

:D Prijavi se če se lahko - tekmujejo lahko hovercrafti z licenco in piloti z licenco... pa jo dobi če jo lahko... Moj hovercraft ima trenutno Italjansko licenco, slovensa pa naprimer še dolgo ne obstajala

Res pa je da vabijo ljudi s celega sveta saj je to vendar Svetovno Prvenstvo, in število dirkalnikov je OMEJENO.
Vabijo pa tudi ostale hovercrafte ki ne tekmujejo, - to je pa meeting.

:idea: :idea: :idea:
Slika
Odsoten

XXXL

Poznavalec

Odgovor05 Sep 2008, 15:16

Na slikah sta v vseh treh dneh dva prekucnjena. Nekaj jih je sicer na ''dveh kolesih'', a so se verjetno rešili, sicer bi sledila slika hoverja v vodi...
Sicer pa, dokler z rezultati ne dokažeš, da je Bufo naj naj, tudi govoriti ni treba... Tudi jaz bi bil naj naj v svetovnem merilu s quadom, samo nekaj če-jev manjka. Tako kot pri tebi.
PrejšnjaNaslednja

Vrni se na Ostala terenska vozila

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost