Danes je 16 Nov 2018, 02:52

problem z Ferozo

Terenski avtomobili, motorne sanke, hovercrafti, enduro, supermoto, motocross...
  • Avtor
  • Sporočilo
Odsoten

lilly7

Začetnik

problem z Ferozo

Odgovor03 Jul 2010, 13:17

Živjo!

Pred kratkim sem kupila Ferozo let. 91 super ohranjeno brez rje ipd. edina težava je rezervoar iz katerega teče (dobesedno) bencin, če ga napolnim čez 20 litrov.
Sedaj pa problem: zjutraj, ko avto prižgem in speljem se obnaša, kot da ni
možno dodati plina (gasa) in ko speljujem iz križišča je kot, da bi hotel ugasnit (vendar se to še ni zgodilo), ker vedno dalj časa držim sklopko in s tem to preprečim. To traja kakšnih 5-7 min vožnje nato je vse super.
V čem bi lahko tukaj bila težava?
Zahvaljujem se za odgovore.
cao
Odsoten
Uporabniški avatar

Pero

Obiskovalec

• Kraj: Zgornja Kungota

Odgovor04 Jul 2010, 20:04

Motorja žal ne poznam dovolj, predvidevam pa, da ne funkcionira čok hladnega vžiga.
Po turi paše pošten počitek:
Slika
Odsoten

Furman

Začetnik

Odgovor10 Jul 2010, 15:07

Kar se tiče crkavanja, ima morda ročni čok za zrak in ga ti ne uporabljaš, ali pa ima bolj verjetno avtomatskega, pa je zaradi nesnage ali korozije zaštekal odprt, ko se ti motor vsaj malo segreje pa dela brez problema. Naj nekdo , ki se vsaj malo spozna pogleda in po potrebi namaže vsaj z WD40
Pa tisti rezervar zamenjaj, da ti ne bo en dan hudičevo vroče :evil: Bencin, ki teče ven in po možnosti na kak pregret del izpuha ali celo kaplja priteče v bližino katalizatorja je lahko, kabum in bakla od avta. Ne se hecat :oops:
Odsoten

lilly7

Začetnik

Odgovor10 Jul 2010, 22:28

hvala obema za pomoč. ja vem, da je rezerovar lahko ful problem in bi ga rada zamenjala vendar ne dobim dela. mission imposible! kriza. ja bom dala pregledat avto nekomu sam je vedno problem, ko je tolk avtomehanikov in nevem komu naj zaupam. jaz se očitno ne spoznam dovolj na avtomobile, ker že to kar si napisal sem morala dat kolegu "prevest" :roll:

Vrni se na Ostala terenska vozila

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost