Danes je 14 Nov 2018, 01:56

Najem snežnih sani ?

Terenski avtomobili, motorne sanke, hovercrafti, enduro, supermoto, motocross...
  • Avtor
  • Sporočilo
Odsoten
Uporabniški avatar

jay886

Obiskovalec

• Kraj: Ruše

Najem snežnih sani ?

Odgovor13 Nov 2011, 11:07

Ima kdo kakšen kontakt, info, ceno, lokacijo kje najeti snežne sani na Pohorju? (seveda, ko bo sneg :) ) Kako je kaj organizirano, ter kje so trase začrtane? Sem videl, da ski&sea renta, ampak za celi dan mi je preveč poleg tega pa ne mislim preveč na lastno odgovornost drezat v "zeleno Pohorje" Bi šli z prijatelji na eno izi furo pa bi bila urca preko glave :)
2011 Shineray 300 xy hitro prodan..
2012 Can Am outy 800r max..... bo kr nekaj časa ostal...

Slika
Odsoten
Uporabniški avatar

lakl

Obiskovalec

Re: Najem snežnih sani ?

Odgovor13 Nov 2011, 11:25

Gozdarska inspekcija jih ima nekaj v skladiscu. [-(
Pohorje je zelo zanimivo za sani in alergent za okoljevarstvene ustanove #-o
Odsoten
Uporabniški avatar

BoskoBRP

Začetnik

• Kraj: Šempeter

Odgovor12 Jan 2013, 17:59

A se kej sankate?
Odsoten

amg skupina

Obiskovalec

Odgovor13 Jan 2013, 11:18

BoskoBRP napisal/-a:A se kej sankate?

Se sankamo, ja! Jaz sem letos patentiral ORGINAL CAM AM MOTORNE SANKE!
Me čudi, da se že prej ni kdo tega spolnil, je čist simpl: Outy + 8m "štrika" + lesene sanke = MOTORNE SANKE :!:

8) :D
Bombardier Quest 650XT
Can Am Outlander 800R Max XT
Odsoten
Uporabniški avatar

BIF

Obiskovalec

• Kraj: http://goeasttour.com/

Odgovor13 Jan 2013, 11:40

Malo si zamudil s patentom.... :mrgreen:
http://www.youtube.com/watch?v=bmC4qG32 ... A&index=21
Lahko ga pa izpopolniš... :D
Odsoten
Uporabniški avatar

Bohorc

Obiskovalec

• Kraj: Mirna

Odgovor13 Jan 2013, 12:28

Hehehehehe, bom poizkusil dobiti posnetek naših lanskih vragolij. Štirikolesnik + 10m vrvi + traktorska zračnica, osebek, ki je sedel na zračnici pa s čelado (LED) na glavi :lol: .
Kamor ne prideš peš-
prideš z ATV-jem :twisted:
Arctic Cat Cruiser 700 4x4
Gladiator Quad Riders
Odsoten
Uporabniški avatar

brinovc

Obiskovalec

• Kraj: za devetimi gorami in desetimi vodami

Odgovor13 Jan 2013, 12:37

Pred dvajsetimi leti smo prakticirali zimske nočne izlete z traktorjem, za katerega smo priklopili tudi 9 sank. Obiskovali smo 12 km. oddaljeno hribovsko oštarijo. Je bilo prav zabavno, še posebej vračanje.

V današnjih časih so pa komunalci preveč aktivni z čiščenjem tiste ceste, tako da z grobim peskom posuta cesta ni ravno prijateljica tovrstne zabave.
Socializem je odličen sistem, dokler ga financirajo kapitalisti.
Božo Dimnik:Oče me ni kaznoval zato, ker sem kradel, pač pa zato, ker so me pri tem dobili.
Odsoten
Uporabniški avatar

Bohorc

Obiskovalec

• Kraj: Mirna

Odgovor13 Jan 2013, 16:52

Takole zgleda "šlaufanje" z Linhajem 300. Možakar na zračnici ima cca 120 kg. Ni pa posneto, kako sem jih vlačil s svojim motorjem ;)

http://www.youtube.com/watch?v=QlGB49IQZNM
Kamor ne prideš peš-
prideš z ATV-jem :twisted:
Arctic Cat Cruiser 700 4x4
Gladiator Quad Riders
Odsoten

amg skupina

Obiskovalec

Odgovor13 Jan 2013, 16:58

BIF napisal/-a:Malo si zamudil s patentom.... :mrgreen:
http://www.youtube.com/watch?v=bmC4qG32 ... A&index=21
Lahko ga pa izpopolniš... :D

Hudiča, jaz sem pa mislil, da sem vsaj toplo vodo najdu!! \:D/
Bombardier Quest 650XT
Can Am Outlander 800R Max XT
Odsoten

SEBO

Začetnik

Odgovor13 Feb 2013, 08:09

Jaz imam sam motorne sani in sem se zanimal če so kakšne organizirane vožnje na pohorju ali je možen najem,ko sem tako poklical na pohorje je ob mojem vprašanju možakar na drugi strani popolno znorel in mi povedal da je vožna v sloveniji strogo prepovedana in da mi bodo zaplenili sani. :evil:
Tako se sedaj vozim samo doma po sportnem letališču v vasi ampak vedno po isti ravnini gor dol je dolgčas zato se bom drugo leto raje peljal na zimski dopust na hrvaško ali bosno kjer okoljevarstveniki niso tako obsedeni in tudi država rada nekaj zasluži ;)
Odsoten
Uporabniški avatar

jaka

Mojster

• Kraj: Ljubljana - Brezovica

Odgovor13 Feb 2013, 08:26

Iz ministrstva za promet in okolje sem dobil pred leti takle odgovor!!!

Po Uredbi o prepovedi vožnje z vozili v naravnem okolju je vožnja po nekategoriziranih in gozdnih cestah možna. Po Zakonu o gozdovih in Pravilniku o gozdnih prometnicah je uporaba posebnih prevoznih sredstev na gozdnih cestah dovoljena, če z režimom uporabe gozdne ceste ni določeno drugače. Po Zakonu o javnih cestah je na nekategoriziranih cestah, kjer se ne odvija promet, vožnja z motornimi sanmi dovoljena na način in pod pogoji, kot jih določijo lastniki ali od njih pooblaščeni upravljalci teh prometnih površin.
Glede na odgovore lahko zaključimo, da je vožnja z motornimi sanmi po zasneženih gozdnih cestah, po katerih se ne odvija promet, dovoljena, če z režimom uporabe gozdne ceste ni določeno drugače.
Opozarjamo pa na Zakon o Triglavskem parku, ki v 12. členu (31. točka) prepoveduje uporabo motornih sani na celotnem območju Triglavskega narodnega parka, razen v zvezi z reševanjem ponesrečencev in za nujno oskrbo planinskih postojank ter za zimsko krmljenje in reševanje divjadi.
Odsoten
Uporabniški avatar

jay886

Obiskovalec

• Kraj: Ruše

Odgovor13 Feb 2013, 15:32

res je Jaka.Pred kratkim so na rtv popolnoma podali napačne podatke nakar so bili povabljeni na SS in so "krivico" popravili. Na Pohorju imaš kar nekaj poti, kjer se lahko voziš.... drugače kot z sankami niti ni možno. Sam sem bil letos precej presenečen, koliko sankačev imamo pri nas. Dejstvo pa je, da si zelo hitro v prekršku že pri razkladanju sank iz prikolice itd.

vedno bolj tudi mene mika nakup.. letos sicer "prepozn", ampak drugo leto pa bo kje zelena zima pa bom ](*,)

posnetek iz rtvslo
17;17 minuta http://tvslo.si/predvajaj/dnevnik/ava2.157087160/

lp
2011 Shineray 300 xy hitro prodan..
2012 Can Am outy 800r max..... bo kr nekaj časa ostal...

Slika
Odsoten
Uporabniški avatar

jaka

Mojster

Odgovor13 Feb 2013, 16:41

Na ministrstvo za promet sem poslal tudi tole sliko, opis prevoznega sredstva in prosil za obrazložitev, če se lahko vozim z tem v naravnem okolju, po cesti, pločniku ali kje drugje. :finga:
Slika Slika

Birokrati so mi poslali citat zakona (saj drugega tako ne znajo)

Pojmi in razlage:
(1) »posebna prevozna sredstva« so invalidski vozički, otroška prevozna sredstva ter športni pripomočki in naprave, ki omogočajo gibanje, hitrejše od hoje pešca, kot so: skiro, kotalke, rolke, rolerji, smuči, sanke, otroško kolo, monokolo, motorne sani, miniaturna motorna vozila, gokart in po namenu uporabe podobna prevozna sredstva, ki niso vozila po zakonu, ki ureja motorna vozila; (30. točka 1. odst. 3 člena ZPrCP).
(2) Uporaba posebnih prevoznih sredstev, ki jih poganja motor, in ki presegajo hitrost gibanja pešcev (gokart, motorne sani, miniaturna motorna vozila ipd.), v cestnem prometu ni dovoljena. (5. odst. 97 člena ZPrCP). Z globo 500 eurov se kaznuje za prekršek udeleženec cestnega prometa, ki ravna v nasprotju z določbo petega odstavka tega člena. (7. odst. 97. člena ZPrCP).
(3) (5. Odst. 97 člena ZPrCP).

Ko jim obrazložim, da moje "posebno prevozno sredstvo" :mrgreen: ne poganja motor, temveč elektromotor z nič emisijami izpušnih plinov in nič hrupa, kar pa v zakonodaji ni opredeljeno oz izrecno prepovedano (kar ni izrecno prepovedano je seveda dovoljeno) se je vse skupaj ustavilo. :-k :-k :-k
In birokrati so dobili "domačo nalogo" na katero mi morajo odgovoriti v 30 dneh. :twisted: :twisted: :twisted:
Bom poročal, kaj bodo "izumili".
Odsoten
Uporabniški avatar

tdk

Obiskovalec

Odgovor13 Feb 2013, 16:54

Jaka...zakaj mučiš in matraš že tako prezaposlene birokrate....če berejo forum te bodo :axe: :axe:

lp tdk
Odsoten
Uporabniški avatar

BIF

Obiskovalec

• Kraj: http://goeasttour.com/

Odgovor13 Feb 2013, 17:18

No na kazni seveda niso pozabili.... :evil:
Odsoten
Uporabniški avatar

brinovc

Obiskovalec

• Kraj: za devetimi gorami in desetimi vodami

Odgovor13 Feb 2013, 20:54

jaka napisal/-a:Bom poročal, kaj bodo "izumili".

Izumili bodo nekaj v stilu: [-X Ne, ne boš ti motil njihovih vibram orgazmov [-X Seveda zavito v celofan.

Saj se spomniš Svetelke in njenega komentiranja ter obiska Uršlje gore.

Kobajagi se imajo za naj izdelke človeštva, toda njihov prag tolerance je nižji od mrtvega morja.

LP!
Socializem je odličen sistem, dokler ga financirajo kapitalisti.
Božo Dimnik:Oče me ni kaznoval zato, ker sem kradel, pač pa zato, ker so me pri tem dobili.
Odsoten
Uporabniški avatar

jaka

Mojster

Odgovor13 Feb 2013, 21:08

brinovc napisal/-a:Saj se spomniš Svetelke in njenega komentiranja ter obiska Uršlje gore.

#-o #-o #-o #-o

Vrni se na Ostala terenska vozila

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost