Danes je 21 Jul 2019, 01:57

HUNT THE WOLF 2018

Obvestila, urniki, rezultati, poročila .....

Moderator: Enx

• Avtor
  • Sporočilo
Odsoten
Uporabniški avatar

ork

Obiskovalec

• Kraj: Styria

Re: HUNT THE WOLF 2018

Odgovor15 Apr 2019, 10:13

No, da se še jaz oglasim…

BIF – absolutno se v kratkem dobimo na drinku, da malo počvekamo o tem HTW, ki se je po vsej verjetnosti letos odvil zadnje leto. Vsaj po besedah organizatorja. Pa ne zaradi tragične nesreče, ki se je zgodila, ampak zaradi izgube glavnega sponzorja. Po besedah organizatorja, ki ne premore niti kančka pietete, morale ali sočutja. Tekma je bila prekinjena po odločitvi (skoraj) vseh tekmovalcev, če bi bilo po želji organizatorja bi se dirka nadaljevala kot da se ni nič zgodilo. Sploh pa ne premore absolutno popolnoma nič razsodnosti glede varnosti….. Zakaj so odseki, ki so bili še lansko leto namenjeni samo v extrem klasi, letos naenkrat primerni tudi za crossover ve samo on. In to odseki, ki jih niti vsi extrem vozniki lani niso bili v stanju popolnoma prevozit.

Konkretno pa samo še glede tega prekletega hriba…Killer Hilla, ki je bil eden izmed takih odsekov, ki je še lani bil za nekatere extrem voznike prevelik zalogaj. Letos je bil vključen v crossover kategorijo. In letos je na žalost potrdil zakaj ima tako ime. Lani smo ta hrib enostavno obvozili, organizator je poskrbel za dovolj ljudi, ki so usmerjale tekmovalce mimo tega spusta. Letos ni bilo na tej točki nikogar od organizatorjev, niti da bi komurkoli kaj pomagali, niti da bi bili takoj na licu mesta v primeru nesreče. Tekmovalci, ki so pač imeli to srečo, da so jih na tej točki pričakali mehaniki ali kdorkoli drug iz njihove ekipe, so se lahko z njihovo pomočjo relativno varno spustili po hribu. Tisti, ki smo bili sami, pa smo bili prepuščeni sami sebi ali pa je pomagal kdo, ki je bil slučajno tam iz kakšne druge ekipe. S kolegom sva imela srečo, da je bil na tem nekdo iz slovaške ekipe, ki je čakal na svojega tekmovalca. Jaz sem se spustil sam in z res veliko sreče odvozil spust, kolegu pa je pomagal Slovak s tem da se mu je za protiutež obesil na zadnji del motorja. Posnetki niti približno ne razkrijejo kako strm je ta spust, vmes sta dve prelomnici na katerih je ključno kako se boš odzval na reakcijo motorne zavore. Da bi pritisnil na zavoro niti pomislit ne smeš, ko ti sam motor začne preveč zavirat moraš v tisti strmini samo dodati gas…z občutkom. Berti se sprašuje, zakaj se angleška tekmovalca Katie in njen fant nista spustila s pomočjo… Prepričan sem, da v tistem trenutku ni bilo na vrhu hriba nikogar, ki bi jima pomagal. Slovaški mehanik je čakal svojega tekmovalca, ki pa je vozil par minut pred angležema. Da bi se pa peš v tako kratkem času vrnil na vrh hriba, pa je preprosto nemogoče.

Zakaj si pa angleža nista medsebojno pomagala pa je tud popolnoma razumljivo – po nekajurni vožnji si pošteno izčrpan in je skoraj nemogoče, da bi najprej svojemu kolegu pomagal po hribu navzdol , se peš vrnil na skrajno strm in dolg hrib in se nato še sam odpeljal navzdol. Pa, da ne bi kdo pomislil, da je to bila pač ena punca, ki je precenila svoje sposobnosti. Katie je bila vrhunska voznica, tekmovalka v angleškem crosscountry prvenstvu, ena najobetavnejših mladih angleških voznic. Kot nalašč, so se nam letos kar precej križale poti med tekmovanjem. Imel sem možnost videt kako je odvozila nekaj izredno zahtevnih odsekov, kako neverjetno hitra je bila na hitrih odsekih. Sem celo mnenja, da je bila v paru z svojim fantom ona tista, ki je bila boljši voznik. S kolegom sva dvakrat ravno njenemu fantu, z njeno pomočjo, pomagala postavit motor na kolesa ko se je prevrnil.
Kako se je zgodila nesreča si lahko predstavljam….zagotovo pa tega ne vem, ker nisem videl. Kdo je kriv za to? Morda, ampak samo morda in še to čist miceno je temu botrovala neizkušenost voznice v takem načinu vožnje, crosscountry dirke so pač precej drugačne. Večino, ogromni del odgovornosti, da je pa ta mlada punca morala umret pa nosi organizator. Ena oseba. Jaz, kolega in vsi tekmovalci smo bili globoko pretreseni nad tem. Čudil pa se ni nihče.

No še glede primerjave strmin na HTW in SE – ni primerjave. Strmine na HTW so ravno tako in še bolj strme. Z razliko, da so na HTW prekleto dolge, da so zelo redke, ki bi šle v ravni črti, večino je potrebno odpeljat v cik caku, kratkih serpetinah, redkokatera ja gladka, vse so prepredene z zlizanimi koreninami, večino se začne brez zaleta, štartaš iz nule direkt v strmino. Predvsem pa ni nikogar ki bi ti pomagal, te pričakal na ključnih delih. Je pa res, da ravno zaradi dolžine in serpetin izgubiš občutek kako strmo je v resnici. Čutiš pa na motorju…ko začne tudi v L izgubljat moč, ko se v serpetinah skoraj ustaviš in upaš, da boš v strmino lahko še speljal. Pa niti slučajno ne podcenjujem strmin v SE. Zelo strme so…ampak pač kratke, gladke, z zaletom….

Glede same katastrofalne organizacije, tega kako se na trasi križaš z vozniki iz drugih kategorij, stojiš po pol ure in več, čakaš da se končno sprosti trasa, da nadaljuješ, ti po hribu navzdol nasproti pripelje SXS, ko sam komaj gor prebijaš…. organizator pa se ob vsem tem samo nasmehne ko se pritožiš in zahtevaš bonus čas, kako organizator iz danes na jutri spremeni pravila tako, da na koncu razglasi za zmagovalca tistega, ki si ga je sam zamislil…. pa ob kakšni pijači BIF. ;)

Aja...še posnetek mojega spusta po Killer Hillu. Ta mehanik,snemalec je potem pomagal mojemu kolegu.... kasneje pa ga zelo verjetno ni bilo več na vrhu...na žalost
https://www.facebook.com/wolvesslovakia ... jY0MzQ1NQ/
WEB Racer
Odsoten
Uporabniški avatar

BIF

Obiskovalec

• Kraj: http://goeasttour.com/

Odgovor15 Apr 2019, 13:02

Aleluja. Eto hvala za kratki brifing za ostale bralce. Meni je itak važno zgolj in samo, da sta nazaj in da sta v redu.
Se pa neizmerno veselim kafeja...na starem placu seveda... ;) .
Se slišiva...
Sem pogledal posnetek...stariiii....ti veš kaj mislim s tem...jebi se...stariiii...jaz grem po obvozu.... :mrgreen:
Odsoten

Bogomolka

Obiskovalec

Odgovor15 Apr 2019, 14:57

Ork HVALA za tole objavo. Gledu sm posnetek in ga raj kr ugasnu k sm vidu kako je šlo dol. Škoda pa da se res ne poznamo ker se mi zdi da bi bilo zelo zabavno vidt na furi totalne amaterje in pa profi voznike! Rd bi pa vidu use tiste kitajčkarje kako bi se posral

Poslano z mojega BLA-L29 z uporabo Tapatalk
Odsoten

Sony77

Začetnik

Odgovor15 Apr 2019, 16:50

ORK,ORK,ORK 100 X hvala za posnetek.
Sem ga par x pogledal in..............samo nemo gledal.
VELIK poklon tebi in kolegu da sta se spustila po tem killer hilu in nocem vedet kok velika jajca nosita s sabo. :D
Bif je lepo napisal da vozita za svojo duso in za svoje zadovoljstvo,mi amatercki smo pa radovedni -brez zamere.
Mene predvsem zanima kako imata predelana motrorja in kaj vse sta predelala.
Odsoten
Uporabniški avatar

lakl

Obiskovalec

Odgovor15 Apr 2019, 17:16

Kaki “Killer hilll”
Kaj to nekaj nabijate brez veze. Killer hill ni nič, nula, zero!

To je “PROSTI PAD”. :-# :-# :-#
Odsoten
Uporabniški avatar

BIF

Obiskovalec

Odgovor15 Apr 2019, 17:17

Kolikor vem, sta oba motorja stock...torej iz trgovine. Dobra zaščita podvozja, nove gume HTR in pa mojstru sta dala nastavit amortizerje kar je BISTVENEGA pomena.
Odsoten
Uporabniški avatar

cuvaj

Obiskovalec

• Kraj: Sevnica

Odgovor15 Apr 2019, 18:02

Faaaak!
Še iz drugega zornega kota.
https://www.youtube.com/watch?v=lBs0pLd5a8E
Odsoten

Bogomolka

Obiskovalec

Odgovor15 Apr 2019, 20:05

Po tem hribu se še pes po rit pele dol

Vsa čast kdor se spusti dol al pa pleza gor!!!

Odsoten
Uporabniški avatar

ork

Obiskovalec

• Kraj: Styria

Odgovor16 Apr 2019, 06:54

Predelava motorja…. Drži to kar je Bif napisal. Edini neoriginalni stvari na motorju so HDPE zaščite podvozja ter bumperji. Oboje homemade. HDPE ker je bolj trpežno kot kovina, ter predvsem ker bistveno lepše drsi preko ovir. Homemade bumperji pa, ker Renegada z original bumperji preprosto nimaš kje prijet, ko ga je potrebno z rokami spravit preko ovir in pa sprednji vstopni kot z original bumperjem je katastrofalen.

Je pa tako kot je že Bif napisal – nastavitve amortizerjev so alfa in omega vsega.
WEB Racer
Odsoten
Uporabniški avatar

cuvaj

Obiskovalec

• Kraj: Sevnica

Odgovor17 Apr 2019, 11:45

Ork, kapo dol.
Bi pa prav rad videl fotko motorja pred dirko in po zaključeni dirki :D
Odsoten
Uporabniški avatar

BIF

Obiskovalec

Odgovor17 Apr 2019, 11:56

Lepi je...pred in po.... :mrgreen:
Odsoten

Bogomolka

Obiskovalec

Odgovor17 Apr 2019, 15:21

Seveda je lepi če je pa renegade!!!!

Odsoten

Maliprlek

Začetnik

Odgovor17 Apr 2019, 15:52

Pozdravljeni,
Ob branju tega prispevka sem moral opravit registracijo da lahko se jaz nekaj napisem.
Skoraj preprican sem da smo pred meseci ta dva mozakarja srecali na nasem izletu po Pohorju.
Vsaj tako je eden od nas povedal da ta dva tekmujeta. Vozita rdec in rumen atv engade.
Zakaj to pisem, namrec nase poti so se krizale ko smo se pripeljali po cesti in zagledali kako se dva mucita spravit stirikolesnik na cesto. Prijatelj se je takoj ponudil da pomaga, ostali smo pa nemo opazovali.
Nismo nemo opazovali kako so spravili stirikolesnik na cesto ampak smo nemo gledali..gledali od kje se je pripeljal.
Verjamite pa ne nakladam, pripeljal se je po navpicnem terenu in to ko je bil sneg, led oz. vse zamrznjeno. Verjetno ni videl da je med cesto in hribom luknja zaradi snega in ga nista mogla spravit sama z vitlo iz te luknje. Pa ne mislit da je atv padel, samo luknja je bila prevelika, nic drugega.
Jaz osebno se pes ne grem po tej strmini niti poleti kaj sele takrat ko je bilo ledeno da bi pa pomislil da bi se tam spustil z atv-jem pa NO-GO.
Smo slikali to strmino, ampak se na slikah vidi eden motor od njiju in ne bi rad lepil slik brez dovoljenja. Lahko pa mi verjamete strmo-skoraj navpicno in ona dva se tam peljeta.
Mozakarjema veliko srece v bodoce in upam da se se kdaj srecamo,da spregovorimo kaksen stavek.
Odsoten
Uporabniški avatar

BIF

Obiskovalec

Odgovor17 Apr 2019, 16:30

Hehehe...poznano... :mrgreen:
Najbolj tragično pa je, da njuno vožnjo na HTW komentirajo tepci iz naslonjača in to z besedami "sramota za atv svet slovenije"....
...katastrofa...
https://www.facebook.com/groups/3058751 ... up_comment
Odsoten

Bogomolka

Obiskovalec

Odgovor17 Apr 2019, 18:33

Pa neee no oni vozijo atv že 6 mescou seveda poznajo atv svet sam furam atv ze 15 let pa useen ne komentiram bedarij p. s bif si se ti kregal z njimi?

Odsoten
Uporabniški avatar

lakl

Obiskovalec

Odgovor17 Apr 2019, 18:47

Glej zdaj!
Zdaj jih grem še jaz malo nakurit! :mrgreen: “ CFmotoDream tim” :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Odsoten

Bogomolka

Obiskovalec

Odgovor17 Apr 2019, 19:07

Haha najbolši so mi ko da slike novega tgbja in napiše v kome t "brp driverji" komentirite hahah

Odsoten
Uporabniški avatar

catbrier

Obiskovalec

• Kraj: brežice

Odgovor17 Apr 2019, 19:13

#-o ](*,), pa dajte no, vsi ste enaki, eni čez druge nabijate..... ne, nisem član fb skupine ampak, vseeno, jebemtis no :butthead:
Odsoten
Uporabniški avatar

BIF

Obiskovalec

Odgovor17 Apr 2019, 19:22

Ehhh...saj debate o CF-ih me niti več ne zanimajo. Če oni verjamejo da je CF boljši kot BRP...pač naj verjamejo.
Gre za to, da tepci ki nimajo pojma, kaj je terenska vožnja komentirajo take zadeve.
Ja...jaz sem se "kregal" z njimi. V bistvu sem jim hotel dopovedati, da komentarji iz fotelja niso na mestu...in da HTW ni vožnja čez lokalne krtijeke....ampak tepec tega ne razume...in ostane tepec.
Žal mi je samo, da bo dirka drugo leto odpovedana...ker bi ta dva Extreme Bibi bedaka res rad videl na HTW...
Odsoten

Bogomolka

Obiskovalec

Odgovor17 Apr 2019, 19:38

Ahh bif ni poante sem bral tvoje komentarje in skoz komentarje sm točno vedu da si ti... Js se raj vzdržim teh butcev kokr da pametujem. Upam da ne užalim nekoga... Kdor se skriva pod fake imenom je zabe luzer!

Odsoten

Bogomolka

Obiskovalec

Odgovor17 Apr 2019, 20:20

Da nau kdo mislu na forum... Govorim o facebook imenih seveda

Odsoten
Uporabniški avatar

BIF

Obiskovalec

Odgovor17 Apr 2019, 20:49

Saj načeloma se s temi tepci ne spuščam v razprave. Pogrelo me je, ker poznam Orka in Zikeja in vem kje smo vozili ko smo še vozili skupaj in med nami vsemi je bil Ork največji adrenalinec. In če on reče, da je zajebano....potem mi verjemite....za 98% slovenskih atv lastnikov je to misija nemogoče....tudi za mene...nimam kaj skrivat. In potem se najdeta dva naduta tepca in vehementno komentirata z lepinjo v levi in jogurtom desni roki....in to žaljivo komentirata..pa še pol pismena za povrhu. Patetično pa je še to, da jima prikimavajo nekateri, ki so bili včasih glasni na tem forumu...in ko smo jih utišali z argumenti, so svoj azil našli na fb-ju. Ta fb skupina mi res deluje kot nek dom za mentalne azilante, ki en drugemu prikimavajo pa vsi vedo da si lažejo...ma ko jih jebe.
V starih cajtih smo take povabili na furo....pol pa še teden dni dele njihovih motorjev pobirali po šumi...
Odsoten

Bogomolka

Obiskovalec

Odgovor17 Apr 2019, 21:07

Kapo dol Bif!!

Odsoten
Uporabniški avatar

zinko

Obiskovalec

Odgovor17 Apr 2019, 21:59

:mrgreen: :mrgreen:

Tota je pa dobra bif :lol:

Včasih se pa res nasmejim :mrgreen:
Odsoten
Uporabniški avatar

Berti

Obiskovalec

• Kraj: brežice

Odgovor18 Apr 2019, 10:04

Ork je opisal realno in ni edini, ki je kritiziral organizacijo za letos.

Glede uni "oddol" , ki pametujejo po fc strani, pa škoda besed, verjetno kakšn dim preveč v riti, pol pa misli o uspehu.
PrejšnjaNaslednja

Vrni se na Tekmovanja

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost