Danes je 23 Jul 2019, 00:03

Na Krk

Vsa srečanja, prireditve, pikniki, dogodki,... in vse vaše avanture na terenu.
  • Avtor
  • Sporočilo
Odsoten
Uporabniški avatar

kiwi

Obiskovalec

• Kraj: Haloze

Na Krk

Odgovor19 Jul 2011, 08:28

No pa sma nazaj :)

Na pot sma štartala v petek (8.7.) ob 7:20 zjutraj. 4 - kolesnik sem lepo otovoril zadaj v kovček orodje in rezervni jermen, nato pa gor hladilno torbo in dokumente itd.... Vso prtljago sma zložila v večji planinski nahrbtnik, še prej pa sma jo dala v vrečo za smeti. Za vsak slučaj, če bi naju presenetila kje kaka ploha. Nahrbtnik sem potem dal na prednji nosilec in ga pripel z gumami. čez sem dal še mrežo in jo spet zapel. Gor pa sem zapel še fotoaparat, da je bil pri roki.
Tako sma krenila na pot, k naju je vodila skozi Podlehnik, Žetale, Rogatec, Rogaška Slatina, Šmarje pri jelšah, Šentjur, Sevnica, Žužemberg, Kočevje, nato prehod meje, Delnice in potem skozi Fužine, pa spust proti mostu na otok Krk in v mesto Krk. Tako sma naredila dobrih 300km. Vmes sma naredila dva večja postanka po skoraj eno uro in še enega krajšega ko sma tankala.

V Krku sma vzela sobo kar preko agencije za 28€. Če kdo rabi kdaj mu dam kontakt. Lastnika sta starejši par iz Zagreba in se da z njima vredu dogovorit. Parking sem imel točno za 4 kolesnik po brajdami :) pod balkonom.
Zadnjič spremenil kiwi, dne 19 Jul 2011, 09:28, skupaj popravljeno 1 krat.
Odsoten
Uporabniški avatar

strugar1

Obiskovalec

• Kraj: Dol pri Hrastniku

Odgovor19 Jul 2011, 08:34

Lepo, pa kaka slikca manjka. :D
Odsoten
Uporabniški avatar

jaka

Mojster

• Kraj: Ljubljana - Brezovica

Odgovor19 Jul 2011, 08:52

Evo, malce korajže, zaupanja in pot bo ostala v lepem spominu. :klapklap
Odsoten
Uporabniški avatar

kiwi

Obiskovalec

Odgovor19 Jul 2011, 09:32

Ste me pa prehiteli :) Evo slikice.
Prvi postanek je bil v Sevnici. Tolko da sma sendviče prenesla iz hladilne torbe v želodec :)
Slika

Naslednji postanek je bil tik pred mejo Brod na Kupi, kjer sma našla ob cesti lepo senco z klopco. Sicer ne vem kako je mišljeno da bi se tam ustavil, ker z avtom ne moreš čez tisti robnik oz. ga skoraj nimaš kam dati ampak za 4 kolesnik pa je bilo taman.

Slika

Tako pa sma mela parkiran 4 kolesnik pod balkonom.
Slika
Odsoten
Uporabniški avatar

kiwi

Obiskovalec

Odgovor19 Jul 2011, 09:53

Na poti proti Stari Baški.
Slika

Plaža še malo naprej od stare baške. Malo bolj odmaknjena. Voda sicer prvih nekaj metrov hladna potem pa ok. Po informacijah domačina bi naj bil izvir sladke vode, ki se tukaj izliva v morje. Drugače pa gužve ni ker malo ljudi pozna take plaže.

Slika

Plaža malo pred staro baško ko se spustiš po dolgem klancu navzdol.
Tukaj je že malo večja gužva. Majo pa pivo, kar na prejšnji plaži ni blo :)
Prevozno sredstvo je treba pustiti ob cesti in iti 5 minut po skalah dol do plaže.
Slika

Prednost 4 kolesnika, ker ga stlačiš skoraj povsod kot recimo motor.
Slika

Baška - gužva za pop...... ampak ok.... sma šla pač malo na izlet....
Slika
Odsoten
Uporabniški avatar

dukimen

Obiskovalec

Odgovor19 Jul 2011, 10:02

lepa furca.. in lepe slikce. še z večjim veseljem jih bosta gledala pozimi 8)
ko sem gledal, kako sta naložila motor (in verjetno bi ga za daljše potovanje še bolj) sem se spomnil na našega člana RAFLj, ki se je s svojim SYMom 250 tudi redno vozil na morje in mu je montiral dodaten prtljažnik. morda poiščeta njegove prispevke in pogledata kaj je naredil..
Odsoten

lozinka

Obiskovalec

• Kraj: Novo mesto

Odgovor19 Jul 2011, 22:58

dukimen napisal/-a:lepa furca.. in lepe slikce. še z večjim veseljem jih bosta gledala pozimi 8)
ko sem gledal, kako sta naložila motor (in verjetno bi ga za daljše potovanje še bolj) sem se spomnil na našega člana RAFLj, ki se je s svojim SYMom 250 tudi redno vozil na morje in mu je montiral dodaten prtljažnik. morda poiščeta njegove prispevke in pogledata kaj je naredil..

No tudi mi dva z ženo sva taka pacijenta. Odzadaj veliki kufer, odspredaj pa dodatni nosilec, in na njega nova (prejšnji teden kupljena) platnena torba, zelo praktična. Vse to na Sym-u 300.

Drugače lepo izgleda ta vaš dopust, upam da bo še kaka slikca.

Tudi mi se odpravljava na dopust v soboto, sicer bom SYM-a dal v kombi pa še en kolega bo šel znami s svojim mopedom. Njegov ni 100% zanesljiv zato kombi. Imava namen spet mal po Krku šarat in en dan se naložit na trajekt pa na Rab. Zvečer nazaj na Krk. 8)
Odsoten
Uporabniški avatar

strugar1

Obiskovalec

Odgovor20 Jul 2011, 04:52

Včeraj sva z kolegom debatirala okrog tvoje poti ( citiram: nekaj več kot 300 km) pa nama ni šlo skupaj ne za eno smer, ne za obe, koliko km je v eno smer ? Verjetno si pogledal na števec, ko sta prišla dol.
LP
Odsoten
Uporabniški avatar

Rogi

Poznavalec

• Kraj: Plave - Posočje

Odgovor20 Jul 2011, 05:55

:) So se pa časi spremenili. Jaz sem včasih hodilna Krk v Baško z biciklom.Pa brez sopotnice sem bil. :(
Odsoten
Uporabniški avatar

kiwi

Obiskovalec

Odgovor20 Jul 2011, 06:00

Res je da na števec nisem točno gledal. Po googlu mi na tej relaciji pokaže 276km. Zato tudi meni ni čisto jasno. Vendar ko sem kasneje približno potegnil vse kilometre skupaj sem odračunal kilometre (kilometre na ptevcu 4 kolesnika), ki bi jih naj naredil na poti in je prišla številka ki sem jo napisal..... tu nekje..... Je pa res da sem ugotovil da mi števec kaže okoli 6 - 7 km/h več kot po GPS. Tako da smatram, da je tudi tukaj verjetno prišlo do napake meritve. Ne izključujem možnosti, da je realnih kilometrov pod 300.... sicer pa se ne obremenjujem preveč s tem :D Važna mi je bla fura he he.....

Drugače pa nisem mel več včeraj časa dodati še kakih slikic gor in bom to probal zdaj nadoknaditi še.
Malo sem se poigral tudi z slikanjem ponoči.
Slika

Prej sem že pozabil povedati. V stari baški na tej plaži do katere moraš iti peš po skalah. Če greš od te plaže po plaži in še naprej v hrib kjer gre pot enih 250m prideš do še ene male plažice, ki nudi večji del dneva - popoldan lepo senco. Je pa plaža čisto zase. Voda pa je takoj globoka.
Slika
Odsoten
Uporabniški avatar

kiwi

Obiskovalec

Odgovor20 Jul 2011, 06:04

Rogi napisal/-a::) So se pa časi spremenili. Jaz sem včasih hodilna Krk v Baško z biciklom.Pa brez sopotnice sem bil. :(

Že ko sma doma povedala da grema z 4 kolesnikom so nama rekli da sma nora :D Če bi pa rekla da grema s picikli pa bi naju verjeno odpeljali v Ormož na zaprti oddelek he he :D

dukimen, ja sem že pregledal tisti prispevek od RAFLJ-a. Lepo si je to uštimal. Res potrebuješ za tako pot še prednji prtljažnik. Jaz sem sicer bil skeptičen, če bo vse šlo tako lepo gor ampak ko sem nahrbtnik dal gor in probal pa sem videl da bo glih vredu. Edino zadaj si moram omisliti večji kufer. Sedaj je zaadaj le 46 litrni in je ravno za dve čeladi. Ampak čeladi sma ponavadi pripenjala kar na motor z ključavnico na zajlo ali pa jih vzela s sabo. Ker nisem probal če gre na motor tudi marela sem se potem tudi tolkel po glavi da je nisem doma vzel. Na krku sem jo potem kupil in sma jo vozila s sabo. Montiral pa sem jo zadaj za kufrom na nosilec tako da je bla nad lučmi in sma jo potem seveda pripeljala domov. Za naslednjič vem :)

Lozinka, tudi mene je malo mikalo da bi en dan šibnila z trajektom na Rab ampak bi si zato morala vzeti malo več dopusta. Ker pa to v tem času ni blo mogoče bomo to pustili še za drugič :lol:
Tako da definitivno se še vračama v kvarner.
Zadnjič spremenil kiwi, dne 20 Jul 2011, 07:37, skupaj popravljeno 2 krat.
Odsoten
Uporabniški avatar

Rogi

Poznavalec

• Kraj: Plave - Posočje

Odgovor20 Jul 2011, 06:05

Ne se obremenjevat s km. Važno je da sta uživala s štirikolesnikom in brez. :)
Odsoten
Uporabniški avatar

kiwi

Obiskovalec

Odgovor20 Jul 2011, 06:25

No in prišel je tudi dan odhoda v torek zjutraj - pakiranje.
Slika

Natovorjen.
Slika

In ko sma natankala nekje med Malinsko in Omišaljem (če se ne motim) pritulijo mimo naju najprej rešilec, potem trije avti gasilcev in 2 avta policije. Takoj nama je blo jasno da se je nekaj zgodilo in potem sma nekaj kilometrov pred mostom že naletela na stoječo kolono. Prišlo je do težke prometne nesreče in je bila kompletna cesta zaprta tako da nisem niti poskušal da bi kaj obvozil in sma čakala slabi 2 uri da se je cesta odprla in so začeli spuščati promoet enosmerno.
Te kar malo stisne ko pelješ mimo razbitin pa vse krvavo okrog. Malo nama je sicer blo vroče ko sma čakala ampak hvalabogu je blo to še zjutraj tako da sonce še ni blo tako močno.
Slika

V glavnem da strnem vse skupaj. Pot nama je bila izredno všeč in nama diši po več :D
Imela sma intercom med čeladama in to je bila kar vredu odločitev, ker nekaj ur biti na motorju je že malo tečno če se ne moreš pogovarjat. Pa ko kaj vidiš ne moreš obrazložit kaj si videl itd......
Sem pa tudi sedaj pridobil zaupanje v 4 kolesnik, ki me sicer tudi prej ni razočaral ali pustil na cedilu razen enkrat ko mi je strgalo jermen. Ampak to se lahko zgodi na kateremkoli 4 kolesniku. Tudi takem za 10 in več tisoč evrov.
Tako da še enkrat tistim ki se odločajo med raznimi novimi kitajci in rabljenimi kymcoti, sym-i itd ..... ne razmišljat predolgo in rajši vzet neko preizkušeno rabljeno zadevo.

Lp
Boštjan
Odsoten
Uporabniški avatar

jaka

Mojster

• Kraj: Ljubljana - Brezovica

Odgovor20 Jul 2011, 07:48

Sam imam zadaj torbo (glej slike). Slaba lastnost torbe je, da je preveč udobna za sopotnico, ki večkrat "zadrema". :lol: Za spredaj pa ti svetujem Louisovo nepremočljivo torbo (cena cca 17 eur). Glej Rogijeve slike. Čelade pa tudi midva kar z kolesarsko ključavnico zakleneva.
Še enkrat - bravo in kar korajžno naprej v nove avanture.
Odsoten
Uporabniški avatar

andrej.slovsa

Obiskovalec

Odgovor20 Jul 2011, 08:13

Jest sm pa mislu da sam moja zaspi na motorju. Jaka hvala za idejo odmontirav bom zadnji kufer :idea:
Odsoten

lozinka

Obiskovalec

Odgovor20 Jul 2011, 21:16

strugar1 napisal/-a:Včeraj sva z kolegom debatirala okrog tvoje poti ( citiram: nekaj več kot 300 km) pa nama ni šlo skupaj ne za eno smer, ne za obe, koliko km je v eno smer ? Verjetno si pogledal na števec, ko sta prišla dol.
LP

Verjetno ni velik falil, recimo tako: od NM do mesta Krk (via Kočevje) je 156 km, od njega do NM po tej poti ki je išel je približno isto tolk, tako da je tu nekje :D
Odsoten
Uporabniški avatar

strugar1

Obiskovalec

Odgovor21 Jul 2011, 04:37

Hvala za odgovore. Pojavilo se je namreč nekaj interesa za takle izlet. :lol:
LP
Odsoten
Uporabniški avatar

kiwi

Obiskovalec

Odgovor21 Jul 2011, 06:10

Strugar1, saj pravim mogoče sem se kje usekal v km ampak nekje v grobem je tu tu. Ker laže števec za okoli 6 km/h pomeni, da mi skupno pokaže tudi več prevoženih kilometrov kot jih je realno tako da je moj števec pokazal verjetno več. Nisem pa si tudi zapisoval točnih kilometrov ker ko sem šel tankat sem poresetiral števec tako, da sem po kilometrih približno vedel koliko še imam bencina, tak sem najbolj ziher :)

Lp Boštjan
Odsoten

lozinka

Obiskovalec

Odgovor22 Jul 2011, 21:01

Končno se tudi mi odpravljamo na Krk, en moped je že v Sprinterju drugi bo jutri dopoldan, popoldan bomo že verjetno iskali kako konobo ob morju in mrzel pir. Če se bo gdo potepal po otoku komot naj pokliče ali sms pošlje na 041/408-808 :partyman: :klapklap :klapklap
Odsoten

lozinka

Obiskovalec

Re: Na Krk

Odgovor13 Jun 2012, 22:46

Skoraj leto dni je naokrog in čas je da se premaknemo proti morju :D 23 junija štartava z ženo na Krk in to na mopedu, nič več kombija (on mora delat) ampak zajahat pa gasa. V nedeljo pride kolega s svojim motorčkom na prikolici (zamenjal motor na mopedu, zdej ima ganc novega) in srčno upam da bo zdržal teden dni po otoku [-o< (lani crknil tretji dan). \:D/
Priprave so se že začele, 4kolesnik mora bit tipi topi do odhoda (čeprav mu niti zdej kaj ne manjka) =D>
Odsoten
Uporabniški avatar

kiwi

Obiskovalec

Odgovor18 Jun 2012, 11:15

Tudi mene vedno bolj vleče vendar bojo moje fure letos bolj omejene zaradi novega družinskega člana :D

Sem pa Kymco-ta vseeno registriral in pripravil na sezono ...... za vsak slučaj :D

Lp Boštjan
Odsoten

lozinka

Obiskovalec

Odgovor21 Jun 2012, 22:46

Priprave grejo proti koncu. Na motorju narejen servis in zamenjane sprednje ploščice. Žena počasi pakira sprednjo potovalno torbo in obenem pozablja da ne greva z avtom, "ni dosti prostora za vse kaj bi vzela sabo" #-o . V soboto dopoldan še uštimam vse skupaj gor na moped in enkrat okrog 13 kreneva =D>
Odsoten
Uporabniški avatar

kiwi

Obiskovalec

Odgovor02 Sep 2016, 13:17

No torej za vse radoznalce :D Planirala sma najprej pot po sloveniji – gorenjska vendar sma ruto zadnji moment premenila zaradi slabe vremenske napovedi in se odločila da krenema malo nižje. Za destinacijo sma si izbrala Krk. Tam sma sicer že bila z 4 kolesnikom pred lei vendar nama je ostalo še precej neraziskanega. Tako sma v ponedeljek 7 :30 krenila proti Krku. Pot naju je vodila sicer po več ali manj enaki poti kot sma jo naredila takrat. Podlehnik, Rogatec, Rogaška Šmarje, Šentjur, Sevnica, Žužemberk, Kočevje, Delnice ter na Krk. Moram povedati da med Sevnico in Planino pod Sevnico še vedno niso asfaltirali ceste :D kar mi je bilo sicer v veselje vendar je vse skupaj videti kot da so pozabili asfaltirati :D Proti Krku sma se spustila iznad zaliva Bakarac ter proti krčkemu mostu. Takoj preko mosta sma se ustavila ko naju je že zagnjavil eden z apartmaji. Pa sma šla vseeno naprej do Krka kjer sma dobila sobo z lastno kopalnico in skupno kuhinjo za dva dni za 78€. Razpakirala sma 4kolesnik in šla na zasluženo večerjo. Na poti se nama ni mudilo. Večkrat sma se ustavila in spila kakšno kavico itd…. malo nafilala komunikacijo na čeladah potelefonirala itd… V Agenciji kjer sma dobila sobe sem povprašal o kakšnih neasfaltiranih poteh in povedal zakaj sma prišla pravzaprav na Krk (da malo raziščema) in sma dobila malo bolj natančno karto kjer so bile vrisane makadamske poti po otoku. Cesta krčkoga blaga in Maslinačka cesta itd….
Slika

Prečkanje Krke - ker je bilo pred nama delo na cesti naju je navigacija usmerila po eni drugi poti kot bi sicer.
Slika

4 kolesnik parkiran na cilju :)
Slika
Odsoten
Uporabniški avatar

BIF

Obiskovalec

• Kraj: http://goeasttour.com/

Odgovor02 Sep 2016, 13:26

Lepo, lepo...čakamo nadaljevanje.... :D
Odsoten
Uporabniški avatar

kiwi

Obiskovalec

Odgovor02 Sep 2016, 13:32

Naslednji dan sma se tako odpravila raziskovat Krk. Najprej sma štartala proti Vrbniku. Najprej sma morala najti makadamsko pot iz Samega Krka in to nama je v drugem poskusu že uspelo. Vozila sma med nasadi oljk in na enem delu sma se vprašala če bi sploh šla naprej. Pa ker nama ni dalo mira sma probala. Dobesedno po skalah. In prilezla sma prek. Naenkrat sma bila na cesti za Vrbnik :D Tukaj sma videla da so ob poti še nekakšna Jezera in sma asfalt prečkala in zopet zavila na makadam. Dokaj hitro sma prišla do pašnikov ob jezeru in samega jezera. Tu sma se malo ustavila in dotankala. BIF hvala za dodaten rezervoar :D Potem pa proti Vrbniku na drugem delu otoka. Ker sma postajala lačna nisma šla pogledat še vinske ceste, ki je vodila na precej visoko razgledno točko (za kar nama je bilo potem kar malo žal), ampak sma jo mahnila zopet na dugo stran otoka kjer sma šla iskat Zaliv Sveti Juraj in tam zraven domačo restavracijo. Po nekaj neuspešnih poskusih, kjer sem moral uporabit tudi 4x4, sma se odpravila na pivo v omenjeno restavracijo in povprašala kako se pride do tega zaliva ter nato našla. Voda glih ni bila tako prijetna za kopanje čeprav je sijalo sonce vendar je pa ves dan kar lepo pihal maestral. Po ogledu zaliva sva se odpravila proti Krku in na večerjo. Naredila sma okoli 120 do 140 km.

Slika

Tudi tankat je blo treba vmes
Slika

Slika

Ni mi blo treba ves čas vozit :)...... Tudi zadaj se lepo sedi....
Slika

Vrbnik
Slika
Slika
Slika

Spet makedam proti zalivu Sv. Juraj
Slika
Slika
Slika
Slika

Zasluženo ob koncu drugega dne :)
Slika
Naslednja

Vrni se na Srečanja, prireditve, terenska doživetja,...

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost