Danes je 23 Jul 2019, 13:11

Na Krk

Vsa srečanja, prireditve, pikniki, dogodki,... in vse vaše avanture na terenu.
  • Avtor
  • Sporočilo
Odsoten
Uporabniški avatar

kiwi

Obiskovalec

• Kraj: Haloze

Re: Na Krk

Odgovor02 Sep 2016, 13:47

Zadnji dan je bilo treba itak spakirati za domov vendar ker sma se malo prej zbudila in ker ni bilo dosti za pakirati (ker sma bila brez otrok :D )sma si privoščila še enega kratkega zjutraj v kafiču ob obali ter nato spakirala. Ker sma na Krku že večkrat videvala table za špiljo Biserujko sma rekal da grema še to spotoma pogledat. Tako sma štartala iz Krka proti Klimno in naprej Rudine ter do špilje. Vstopnina je bila 25 HRK na osebo. Je pa to podzemna jama z stalagmini in stalaktiti ki so jo včasih baje tuhotapci uporabljali za skrivanje blaga. Tam sem povprašal lokalca ki je prodajal sir če obstaja kakšna makedamska bližnjica proti Krčkemu mostu in nama je lepo razložil kako in kaj. Hitro sma bila zopet na makadamu ter potem asfalt do mosta. Iz mosta sma peljala do vasi Križišče. Ime je verjetno dobilo po tem ker je v centru vasi res eno smešno križišče z 5 ali 6 odcepi. In že sma peljala skozi ko sem zagledal tablo »OffRoad Staza na Vidikovac«. Itak da mi ni dalo mira in obrnema ter krenema na to stazo. Takoj sma bila na makadamu ter se dokaj intenzivno vzpenjala. Navigacija je celo preračunala pot kar je pomenilo da se nama ne bo treba vračati. Super. In peljema po makadamu vedno višje. Najdema lepo razgledno točko in naredima kar nekaj fotk. Krenema naprej. Sonce se je tako uprlo da je telefon pregrevalo in se je zaradi max nastavitve osvetlitve ekrana in nenehnega priklopa na polnilec tako pregreval da se je izklapljal.
Čez nekaj časa sma prišla na asfaltno stezo za Zlobin in nadaljevala pot. Začelo naju je konkretno hladiti, ker sma vozila ves čas po senci in sma se kar normalno oblekla za na pot. Nadaljevala sma do Fužin ter naprej po stari cesti za Delnice. Nekajkraj naju je sicer navigacija peljala čez neke bregove ker sem vnesel najkrajšo pot, drugače pa sma se vračala po poti kjer sma šla dol.

Klimno in zdravilno blato..... baje :) ....... na poti do špilje Biserujke...
Slika

Edina senca za parkiranje pri špilji
Slika

Slike so malo slabše ker ne dovolijo slikati z flešom :(
Slika
Slika

Makadam proti krčkemu mostu
Slika

OffRoad na Vidikovac
Slika
Slika

Vhod v zaliv Bakarac
Slika
Slika
Slika
Slika

Povratek domov - Žužemberk
Slika

Kratek postanek kjer se okrepčama :)
Slika

In seveda v večernih urah povratek domov.
Odsoten
Uporabniški avatar

kiwi

Obiskovalec

Odgovor02 Sep 2016, 13:48

V treh dneh prevoženih 740km. Komunikacija za čelade ki sem jih letos nabavil se je zelo dobro izkazala. Baterija bi lahko vzdržala malo dlje ampak ni takšen problem. Spiješ kavico in vmes napolniš. Dodaten kanister za gorivo nama je prišel prav. Navigacija pa je naslednja večja investicija. Telefon je sicer praktičen vendar se je osvetlitev displeja pokazala kot slaba točka, pravtako sama natančnost. Na Krku sma vozila po GPS koordinatah in je konkretno zgrešil. Ali pa nisma imela pravih točk na karti. Prav tako se je telefon večkrat izklopil (ali pa zmrznil) zaradi vročine ko se je pregrel. Tudi sama navigacija Igo ki jo imam inštalirano mi ni več tako všeč. Za avto je ok za tako uporabo kot pa sem jo zdaj rabil pa se ne obnese najbolje. Najverjetneje bom nabavil Garmina in ustrezne karte ter ga zaprl v kakšno vodoneprepustno torbico. Najraje bi Garmin Zumo vendar se mi zdi malo predrag.
4kolesnik je bil pred potovanjem na servisu tako da so bili na novo nastavljeni ventili, menjano olje, zavorna tekočina, hladilna tekočina in komplet pregledan. Deloval je brez napak. Na Krku sem gledal Kymcota 250, takega kot sem ga imel prej in sem se kar zamislil, da sem takrat z Kymcotom upal na takšno pot. Glede udobja in same lege na cesti ni primerjave. S sabo sma imela hladilno torbo, neko rezervno orodje, prvo pomoč, vlečno vrv, set za krpanje gum , rezervni jermen ter ostale drobnarije v zadnjem (80 litrskem)kovčku. Naprej pa sma imela dodaten rezervoar ter Louisovo torbo 50L za najino prtljago.
Nepozabna avantura, ki kliče po več in dlje :D
Odsoten
Uporabniški avatar

BIF

Obiskovalec

• Kraj: http://goeasttour.com/

Odgovor02 Sep 2016, 14:28

=D> =D> =D> Lepo nostalgijo si mi zdaj nabil...še posebaj, ker bi moral prav danes romat proti ladji za Albanijo...a se je zgodba obrnila drugače.
Kakorkoli...vse super...lepo da si dogodivščino delil z nami, predvsem pa mi je všeč, da se nisi ustrašil 400ccm. in še 1x več pokazal, da z pravo mašinco ni ovir.
Je pa res, da če si iz tega testa (kot kaže pa si)...te take zadeve zastrupijo in potem ni konca.
Kar se tiče navigacije...kakorkoli obračal...iz osebnih izkušenj...Že podpovprečen Garmin (lahko poceni cestna verzija v nepremočlivem ovitku) je boljša varianta kot katerekoli čunge-lunge. Res je to glupa naprava in moraš poznat njegov način "razmišljanja"...a na koncu me je vedno potegnil iz dreka...tudi tam kjer sem mislil, da to ni več možno. Je pa kombinacija Karta+lokalci+Garmin najboljši recept...edino pri lokalcih v Romuniji moraš bit malo previden. Kjer oni rečejo, da gre brez problema....si ga praviloma najebal....razen če imaš 4x4 in vitlo...potem gre.... ;)
Odsoten

bugimajstr

Obiskovalec

• Kraj: bela krajina

Odgovor03 Sep 2016, 05:50

lep raport..zanimivo branje in prebujanje skomin..mene tudi vleče da bi krenil na krk..spet..bo treba spomladansko turo ponovit.:)
Odsoten

lozinka

Obiskovalec

• Kraj: Novo mesto

Odgovor03 Sep 2016, 22:38

bugimajstr napisal/-a:lep raport..zanimivo branje in prebujanje skomin..mene tudi vleče da bi krenil na krk..spet..bo treba spomladansko turo ponovit.:)

Sej res, moramo najdet uno pot iz Porata do uvale Čavlena in potem do Poljic. Prvič mi ni ratalo ](*,) :---) !
Kiwi, super report, Krk je kar zanimiv za raziskovanje. Jst sem kar nekaj teh poti (dole rečejo "bijela cesta") raziskal še ko sem imel SYMa, v zadnjem letu-dve se mi niti ne da več lazit po otoku ker sem vedno dol ko so velike vročine. Bo treba enkrat v jesen pridet pa prečesat še neznane predele Krka!
Odsoten
Uporabniški avatar

kiwi

Obiskovalec

Odgovor05 Sep 2016, 07:42

Ja res je. Je še nekaj za raziskovanje :) Po google Earth se da komot iz porata do tiste uvale vendar ko si na terenu je slika malo drugačna.

LP
Odsoten

lozinka

Obiskovalec

Odgovor05 Sep 2016, 18:46

Točno tako je bilo, jst sem na guglu našel pot v naravi ne da ga je..š, problem je bil ker sem imel to našo bando Gladiatorsko seboj in seveda ko nisem našel poti so me se privoščili :finga: . Drugič bo pripravljen, garant \:D/
Odsoten

janezsko

Začetnik

Odgovor27 Sep 2016, 13:51

super potopis..ker sem tudi sam stacioniran na Krku že osem let sem tudi sam dosti uporabljal štirikolesnika dol..oziroma si ga priljem dol junija pa vračam septembra...samo na prikolici ko po cesti se mi ne da..pa še ženo mislim da ne bi prepričal...imaš pa res dosti poti makadamskih in asfaltiranih zunaj gl cest..pa tudi dasti dobrih gostiln se najde..v Poljici imaš na primer kod Tri maruna ..ena najbolših po moje na Krku..potem nad zalivom Sveti Juraj imaš kmečki turizam...tudi odlično Nado v vrbniku...pršutarno in gostilno Žužič v naselju Vrh...za kopat pa itak nešteto skritih zalivčkov....bi se bilo drugo leto fajn kaj slišat ali pa dogovorit za kakšno vožnjo poleti če bo kdo dol...
Odsoten

lozinka

Obiskovalec

Odgovor02 Okt 2016, 20:57

janezsko napisal/-a:super potopis..ker sem tudi sam stacioniran na Krku že osem let sem tudi sam dosti uporabljal štirikolesnika dol..oziroma si ga priljem dol junija pa vračam septembra...samo na prikolici ko po cesti se mi ne da..pa še ženo mislim da ne bi prepričal...imaš pa res dosti poti makadamskih in asfaltiranih zunaj gl cest..pa tudi dasti dobrih gostiln se najde..v Poljici imaš na primer kod Tri maruna ..ena najbolših po moje na Krku..potem nad zalivom Sveti Juraj imaš kmečki turizam...tudi odlično Nado v vrbniku...pršutarno in gostilno Žužič v naselju Vrh...za kopat pa itak nešteto skritih zalivčkov....bi se bilo drugo leto fajn kaj slišat ali pa dogovorit za kakšno vožnjo poleti če bo kdo dol...

Evo jst danes prišel s Krka, sicer brez 4cikla pa vendar. Ko ga bom drugič dol peljal ali se peljal bom obvestil, mogoče nam kaka vožnja rata.
Aja Tri maruna je zelo zanimiva konoba ampak tam je največja dodana vrednost gazda, spulen do amena. Čist podoben je jezusu s tistimi lasmi in bradico. Konobo je zrihtal tako da je notri tolk starin ko bi jih pobral vse na otoku, pa dva stola enaka nima v konobi =D> :D :D
Prejšnja

Vrni se na Srečanja, prireditve, terenska doživetja,...

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost