Danes je 16 Jun 2019, 19:58

Balkan open road

Vsa srečanja, prireditve, pikniki, dogodki,... in vse vaše avanture na terenu.
  • Avtor
  • Sporočilo
Odsoten
Uporabniški avatar

BIF

Obiskovalec

• Kraj: http://goeasttour.com/

Re: Balkan open road

Odgovor23 Sep 2015, 08:22

Jah...kar se mene tiče s tem nimam težav.
Opis, fotografije in video zapis je narejen predvsem za lastno arhivo. Brez zadržkov se strinjam, da se deli tudi z drugimi, ki jih to zanima....v glavnem pa začenjam razumet Rogija in v prihodnje bom postopal enako.
Je pač tako, da so aktualnejše teme iz domače garaže in dvorišča....te pa mene ne zanimajo, ker sem motor kupil natančno za to kar z njim počnem in ker opravlja svojo nalogo odlično se mi ni zdel zato nikoli precenjen. Zato je izbira vozila tudi bila takšna kot je in bo tako tudi v prihodnje, dokler bo zdravje, volja in finance.
S tistimi, ki so ljubitelji tovrstnih zadev sem tudi sicer v zasebni navezi in bodo vedno dobrodošli in deležni vseh mojih občutkov in opisov iz takšne avanture...ki zathteva bistveno drugačen pristop, veliko odgovornosti in truda, kot razvijanje raznih teorij o tem in onem, o čemer se tudi meni ne ljubi več polemizirat...sploh ker praksa, ki jo takšne poti potrjujejo in vozila, ki to prenesejo, gladko demantira razparave o nekvaliteti, precenjenosti, okvarah.... ipd.
Najbolj sem upal, da bodo potopisi spodbudili še koga in se bo lotil podobnega, da bi lahko skupaj delili izkušnje, poti in občutke.
In ker je omalovaževana še zadnja tema za katero sem menil, da briše meje slovenceljstva, ne vidim več nobenega smisla v sodelovanju na forumu.
Lep pozdrav zato vsem in veliko varnih kilometrov želim...kjerkoli že boste in s čemerkoli že boste.
Odsoten

cwetto

Začetnik

Odgovor23 Sep 2015, 10:46

BIF napisal/-a:Jah...kar se mene tiče s tem nimam težav.
Opis, fotografije in video zapis je narejen predvsem za lastno arhivo. Brez zadržkov se strinjam, da se deli tudi z drugimi, ki jih to zanima....v glavnem pa začenjam razumet Rogija in v prihodnje bom postopal enako.
Je pač tako, da so aktualnejše teme iz domače garaže in dvorišča....te pa mene ne zanimajo, ker sem motor kupil natančno za to kar z njim počnem in ker opravlja svojo nalogo odlično se mi ni zdel zato nikoli precenjen. Zato je izbira vozila tudi bila takšna kot je in bo tako tudi v prihodnje, dokler bo zdravje, volja in finance.
S tistimi, ki so ljubitelji tovrstnih zadev sem tudi sicer v zasebni navezi in bodo vedno dobrodošli in deležni vseh mojih občutkov in opisov iz takšne avanture...ki zathteva bistveno drugačen pristop, veliko odgovornosti in truda, kot razvijanje raznih teorij o tem in onem, o čemer se tudi meni ne ljubi več polemizirat...sploh ker praksa, ki jo takšne poti potrjujejo in vozila, ki to prenesejo, gladko demantira razparave o nekvaliteti, precenjenosti, okvarah.... ipd.
Najbolj sem upal, da bodo potopisi spodbudili še koga in se bo lotil podobnega, da bi lahko skupaj delili izkušnje, poti in občutke.
In ker je omalovaževana še zadnja tema za katero sem menil, da briše meje slovenceljstva, ne vidim več nobenega smisla v sodelovanju na forumu.
Lep pozdrav zato vsem in veliko varnih kilometrov želim...kjerkoli že boste in s čemerkoli že boste.

Ostali smo brez besed, zato smo tiho
Ampak zato nič manj navdušeni in še željni takih zgodb.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
Odsoten
Uporabniški avatar

Titan

Obiskovalec

Odgovor23 Sep 2015, 12:47

BIF napisal/-a:Opis, fotografije in video zapis je narejen predvsem za lastno arhivo. Brez zadržkov se strinjam, da se deli tudi z drugimi, ki jih to zanima....

In v čem je potem tu problem ki ga vidita samo ti in Lakl? Sta čakala da vama bodo z vseh strani čestitali in vaju hvalili? :-k
Sem spremljal tole že od začetka in lahko rečem da ste lepo poročali, fotografirali itd. ampak jaz grem na kakšno turo zaradi svojega užitka in tudi fotografijo kakšno prilepim tu gor ampak nikoli nisem to storil zato da bi dobil ne vem kakšen odziv. :roll:
Sicer pa lahko pogledaš število ogledov tega foruma in boš videl če ljudi to zanima ali ne...
Če pa potrebujete več pozornosti dajte pa vse skupaj nekam v časopis, revijo, TV....

lp
SMC Captain 300 Tuning :prvi:
Odsoten
Uporabniški avatar

lakl

Obiskovalec

Odgovor23 Sep 2015, 14:21

Sem pričakoval takšno reakcijo.Titan.
Nisi me razumel.
Slikam in snemam za lastne užitke in spomine. Z objavo v spletu-forumu je edina želja, da forum živi, da se tudi spodbuja ostale uporabnike, da se tudi kam zapeljejo in nato delijo svoje izkušnje, dogodivščine, podajo idejo za novo avanturo...
Redno spremljam registrirane uporbnike na forumu in me najmanj zanima nakup, popravila okvare nizko cenovnih vozil iz Buco doo.
Tudi stroškovnik je omenjen v poročilu in ne mi sedaj bluzit, da je takšna avantura draga in si je ne more negdo privoščit in izpeljat- mogoče je pa le delit noče z nami...
Odsoten

Tomok

Obiskovalec

• Kraj: Lj-Šentvid

Odgovor23 Sep 2015, 14:36

Ne se jezit!
Jaz pa mislim, da bi veliko ljudi šlo na tako pustolovščino, pa nimajo možnosti ker njihov partner tega enostavno ne razume in tudi malo več zic ledra in kondicije je treba kot jo ima večina. Meni osebno so take avanture super za branje mislim, ker pa vozim cestaka pa sigurno vaših pustolovščin ne poznam jih pa podpiram. Da bi pa komentiral je pa malo mimo, ker se mi samo bežno sanja kako se imate in kako vam je.
No bom pa vseeno rekel vsaka čast, večina itak ne upa več kot par km od garaže pa neglede na moped.

L. P. Tomo
Smc ram 520 rr
Smc Jumbo 301
Ligier be four 220
Odsoten
Uporabniški avatar

Titan

Obiskovalec

Odgovor23 Sep 2015, 16:03

lakl napisal/-a:Slikam in snemam za lastne užitke in spomine. Z objavo v spletu-forumu je edina želja, da forum živi, da se tudi spodbuja ostale uporabnike, da se tudi kam zapeljejo in nato delijo svoje izkušnje, dogodivščine, podajo idejo za novo avanturo...

In prav je tako, samo morate razumet da nismo/niso vsi v takem položaju da bi se lahko po mili volji vozili na daljše "ture".
Tudi sam bi se rad kdaj kam dlje peljal, ampak običajno vreme zagode, kadar je pa vreme še dokaj vredu, imam pa delo doma. #-o Zato se običajno vozim po že znanih poteh po okolici (cca. 10-20 km v eno smer) in to ne bi bilo ravno najbolj zanimivo za brat/gledat. Tudi moped ni pravilno obut za asfalt, zato se ga, če je le mogoče, izogibam ali pa se peljem po stranskih cestah kjer ne oviram prometa. Že zaradi tega kakšne daljše ture odpadejo. Poleg tega tudi nimam "družbe" kot sta bila ti in BIF. Nekaj prijateljev sicer ima enoslednike, ampak oni bi se peljali po asfaltu, jaz pa tiščim čimbolj stran od kakšnih "hitrih cest" :lol:
SMC Captain 300 Tuning :prvi:
Odsoten

bugimajstr

Obiskovalec

• Kraj: bela krajina

Odgovor24 Sep 2015, 06:11

hmm..ne se kregat.:) tei raporti so super..ko mi otroci malo porastejo grem tudi jaz definitivno na kakšno dalšo avanturo.do takrat sem pa omejen na max enodnevne fure ker je treba doma poštimat živali pa še otroci so majhni in je panika če ni atija dlje časa..že po enem dnevu me napadejo kot da me niso videli že sto let.:) tako da..močno podpiram takšne raporte iz voženj.:)
Odsoten
Uporabniški avatar

kiwi

Obiskovalec

• Kraj: Haloze

Odgovor28 Sep 2015, 10:12

Meni so ti raporti o vožnjah pravi balzam in jih zelo rad prebiram. Če bi imel ustrezen 4 kolesnik prej preden je prišla družina in reševanje stanovanjskega problema bi verjetno prebirali tudi moje potopise v BIF-ovem, LAklovem, Rogijevem itd.. stilu... Upam da ko otroci malenkost odrastejo da bo lažja izvedba ali udeležba takšnih potovanj in seveda bom tudi takrat rad delil informacije in doživetja tukaj na forumu ali pa mogoče še kje drugje. Predvsem zato ker mogoče s tem še koga vzpodbudiš da se kam odpravi. Ker razmišljam, da bi kdaj sam obiskal balkanske države bivše SFRJ mi bojo vse te informacije ki jih sedaj nekdo daje na forum še kako prav prišle. Predvsem mi bojo olajšale planiranje poti. Zato vsekakor podpiram deljenje teh informacij in se za njih v naprej zahvaljujem.

Je pa res, da je forum v zadnjem času malo zamrl. Predvsem sedaj ko ni več Jaka. Se mi zdi da je Jaka bil marsikomu vzor in ga je rad posnemal v popotovanjih ter deljenju informacij. Zato bi bilo škoda če še BIF in ostali prenehajo s tem in je fajn če se tistim, ki posnemajo Jaka, da malo vzpodbude namesto kritik.

Upam, da z mojim mnenjem nisem koga užalil ker to ni bil moj namen.

Lep pozdrav
Boštjan
Odsoten
Uporabniški avatar

tripz

Obiskovalec

• Kraj: Tolmin

Odgovor12 Okt 2015, 16:35

Pozdravljeni,

tudi jaz sem do potankosti prebral članek in ni edini katerega sem prebral tukaj na forumu. Res svaka vam čast, da imate čas za to. Jaz bom to počel ko odrastejo podmladki. Planiram pa definitivno!!! Fantje vi ste mi inspiracija :mrgreen:
Prejšnja

Vrni se na Srečanja, prireditve, terenska doživetja,...

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost