Nasvet pri nakupu ATV Arctic Cat ali česa drugega

Vse v zvezi z ATV-ji, opremo,...
coha
Začetnik
Reactions:
Kraj:: Ptuj

Re: Nasvet pri nakupu ATV Arctic Cat ali česa drugega

Odgovor Napisal/-a coha » 12 Jun 2019, 12:44

Našel sem naslednjo stran https://www.megazip.net/zapchasti-dlya- ... OeEALw_wcB
Vsi rezervni deli, so še zraven lepo z načrtom oštevilčeni.
Že kupoval kdo od tu?

BigOne
Obiskovalec
Reactions:
Kraj:: Slovenska Bistrica

Odgovor Napisal/-a BigOne » 04 Jul 2019, 13:11

Jaz bi si sposodil temo, ima kdo naštudirane znamke in modele, kateri imajo vzadi pravi diferencial z možnostjo zapore?

Zaželjen je motor z 2 valjema.

Uporabniški avatar
brinovc
Obiskovalec
Reactions:
Kraj: za devetimi gorami in desetimi vodami
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a brinovc » 06 Jul 2019, 09:01

BigOne napisal/-a:Jaz bi si sposodil temo, ima kdo naštudirane znamke in modele, kateri imajo vzadi pravi diferencial z možnostjo zapore?

Zaželjen je motor z 2 valjema.
Kolega ima Polaris Sportsman 1000 z zadnjim diferencialom in vkloplivo špero. Zelo se pohvali.

Socializem je odličen sistem, dokler ga financirajo kapitalisti.
Božo Dimnik:Oče me ni kaznoval zato, ker sem kradel, pač pa zato, ker so me pri tem dobili.

BigOne
Obiskovalec
Reactions:
Kraj:: Slovenska Bistrica

Odgovor Napisal/-a BigOne » 08 Jul 2019, 08:25

Če kdaj menjam za močnejšega, definitivno gledam, da bo imel diff z možnostjo špere.

beno5
Obiskovalec
Reactions:

Odgovor Napisal/-a beno5 » 08 Jul 2019, 12:30

BigOne napisal/-a:Če kdaj menjam za močnejšega, definitivno gledam, da bo imel diff z možnostjo špere.
Ce rad driftaš ga ni cez G1 vse drugo je prav smešno v primerjavi.Res se je teško navadit,ko ga enkrat naštudiraš ga ni da mu kontrira.

Uporabniški avatar
BIF
Obiskovalec
Reactions:
Kraj: http://goeasttour.com/
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a BIF » 08 Jul 2019, 16:44

Mislim, da ne išče nekaj za driftanje ali kar bi potrebovalo spretnost. Kolikor sem razbral išč avto z bilanco in brez strehe....
Po moje bi bilo ceneje, če bi kupil kakšnega Suzuki Samurai brez strehe...ima diff spredaj in zadaj, 4x4...lahko ima visoko kilometrino, žre isto kot štiricikl, je poceni, vzdrževanje poceni, servis na 10.000....če pa pol volana održe, pa je skoraj bilanca.
Fantje...malo ste se izgubili v bistvu ATV-ja. Zdaj že serjete z takimi neumnosmi, da se res vprašajte, kaj hočete....se razkazovat po cesti (kjer izgledate smešni...če vam to še niso povedali)...ali se it vožnje po brezpotjih, za kamor je ATV namenjen. V tem primeru ne rabite nekega diff sranja in led lučk, pa kaj vem kakega šminkerskega sranja še....če pa ste bolj cestakarji potem pa res raje glejte kak avto...

Uporabniški avatar
kiwi
Obiskovalec
Reactions:
Kraj:: Haloze
Kraj: Haloze
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a kiwi » 12 Jul 2019, 07:15

No ker je bilo prej že govora o Kymcotih. Za moje pojme zelo vzdržljivi in zanesljivi. Seveda ob pravilnem vzdrževanju.
Jaz jih glih ne bi metal v isti koš kot CF moto.
Kot dokaz prilagam link kjer se vidi kaj je zmogel kymco mxu 250. Tale kymco je naredil kar nekaj tur malo dlje od sosedovega gozda. To lahko potrdi tudi sasog :lol:
http://www.stirikolesniki.si/viewtopic. ... lit=na+krk

Glede tega ko pravite da se dva ne moreta peljati itd.... Malo je seveda odvisno od konstitucije osebkov, ki se vozijo. Midva z ženo sva se peljala v glavnem čisto komot. Celo mi je znala zaspati zadaj :lol: Tudi Lakl je imel kratkega outlanderja in je bilo za dva odrasla čisto dovolj.

Kot je že BIF povedal -->malo si je treba prečistiti kaj dejansko bi sploh rad. Dejstvo je da v mojem primeru se verjetno vsaj 80% vozim sam. Zdaj pa bo nekdo rekel zakaj pa imam potem max-a. Zato ker se ob strmih vzponih na terenu počutim bolj sigurnega in seveda ker nisem kupoval novega in mi je tale takrat priletel v roke.
Jaz sem imel verjetno malo drugačne zahteve ob nakupu kot ti.
Malo razmisli če res potrebuješ 4x4. Če bi rad samo več prostora za 2 in z takim budgetom mogoče še malo pogledaš SMC 360 pri WBC-ju.

Sam imam trenutno 2007 letnik canam outlander max z 400ccm, ki pa ima na števcu 28.000 km.
No zdaj pa mi naj eden z CFmoto ali tgb itd pove če ima toliko in se še vedno upa vsesti brez problema in se zapeljati do recimo Crikvenice in nazaj kar tak.
Malo sem se mogoče oddaljil od teme. Se opravičujem ampak dejstvo je da si z buđetom 4500€ nekje ravno na meji, da bi dobil kaj pametnega.

Za kymco rezervne dele dobiš v grazu, kjer je tudi centralno skladišče za evropo če se ne motim. Nekatere stvari pa znaš dobiti tudi pri nas, ker se prekriva z arctic catom. Ali pa preko spleta.

Saj ne vem če se sem z odgovorom kaj pomagal, mogoče pa sem :lol:

Lp Boštjan

coha
Začetnik
Reactions:

Odgovor Napisal/-a coha » 28 Jul 2019, 19:53

Ponovno pozdravljeni, po dolgem iskanju na netu, je prišel na avtonet na stroj https://www.avto.net/Ads/details.asp?id=14437100
Jutri imam dogovorjen ogled. Pogovarjal sem se z žensko srednjih let, ki je povedala da je motor bil vozen samo po asfaltu, nedeljske vožnje, vsi servisi redno delani na pooblaščenem servisu. Kupili so ga ker so se vsi želeli voziti, zdaj pa več noben. Zdaj pa je rekla da škoda, da ji 5 jurjev stoji v garaži. Za kak evro manj se še da dogovoriti mi je rekla. Tako da me zanima kako vaše mnenje pred jutrišnjim ogledom. So kakšne serijske težave? ker koliko sem prebral forum so to dobri ATVji, brez hib. Je to dober nakup za tako ceno?

coha
Začetnik
Reactions:

Odgovor Napisal/-a coha » 29 Jul 2019, 21:46

Danes bil na probni vožnji z tem TGBjem. Pelje se dobro, vendar težave
- Motor ugasne ko ni dodanega gasa, neglede ali je v liru, ali brzini, ugasne.
- Motor ugasne, ko poskusiš menjati prestavo
- Menjava prestave gre zelo težko, oz sploh ne gre, tako da moras včasih tri krat it po malo naprej da dobiš na to v vzvratno, če seveda ne crkne.
Z ceno sma prišla na 4800€ vendar sem rekel, da ne dam toliko, ker ima motor težave.
Aja, potrebno bo narediti veliki servis, še dodaten strošek. :evil:

beno5
Obiskovalec
Reactions:

Odgovor Napisal/-a beno5 » 30 Jul 2019, 15:44

coha napisal/-a:Danes bil na probni vožnji z tem TGBjem. Pelje se dobro, vendar težave
- Motor ugasne ko ni dodanega gasa, neglede ali je v liru, ali brzini, ugasne.
- Motor ugasne, ko poskusiš menjati prestavo
- Menjava prestave gre zelo težko, oz sploh ne gre, tako da moras včasih tri krat it po malo naprej da dobiš na to v vzvratno, če seveda ne crkne.
Z ceno sma prišla na 4800€ vendar sem rekel, da ne dam toliko, ker ima motor težave.
Aja, potrebno bo narediti veliki servis, še dodaten strošek. :evil:
Mogoce ni dost za popravit, mogoce te bo kar drago stalo.Najboljše bi bilo ce bi ga peljali na nek dober servis da odpravijo napake in potem realno govoriti o ceni.

bugimajstr
Obiskovalec
Reactions:
Kraj: bela krajina

Odgovor Napisal/-a bugimajstr » 30 Jul 2019, 20:52

sam bejži..ne nakoplji si stroška ki ti bo stal v garaži ali na servisu.. moje mnenje..

Odgovori