Nakup štirikolesnika

Uporabniški avatar
Bohorc
Obiskovalec
Reactions:
Kraj: Mirna
Kontakt:

Nakup štirikolesnika

Odgovor Napisal/-a Bohorc » 29 Dec 2010, 13:47

Pozdravljeni!
Kot lastnik kitajskega železja in plastike :oops: sem se odločil za nakup kvalitetnejšega mopeda, a imam težavo, ker sta v igri dva: SMC 360R Jumbo in Dinli 700 4x4. Dejansko ne vem, ali bom res rabil štirikolesni pogon, saj ima SMC velika kolesa in reduktor in sem mišlenja, da bi tudi s tem lahko vozil po malo zahtevnejših terenih (klanec, blato), ali pač ne?
Gre se mi tudi za udobje, saj bo na daljših turah prisotna moja boljša polovica, da mi ne bo jamrala, da jo vse boli...
Zanimajo me dobre in slabe lastnost obeh štirikolesnikov in vaše izkušnje z njima. Za vse vaše cenjene nasvete, ki mi bodo v veliko pomoč pri odločitvi in nakupu se vam že vnaprej zahvaljujem ;)
Lep pozdrav!

Uporabniški avatar
Drago
Član kluba
Reactions:
Kraj: Novo mesto

Odgovor Napisal/-a Drago » 29 Dec 2010, 22:48

Lastim si Dinlija. Dobro sem preskusil tudi Jumbota. Oba sta dovolj udobna za dva, vendar bo Jumbotu kmalu pošla sapa. Ima samo nekaj čez 300 ccm in ti bo kmalu postal prešvoh. Jumbo ima tudi manjšo porabo goriva(če to kaj pomeni). Če finance niso ovira, bi se jaz vsekakor odločil za močnejšega. Sploh pa, ko probaš po celem snegu.

Slika

Uporabniški avatar
freshslo
Obiskovalec
Reactions:
Kraj: Menges
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a freshslo » 30 Dec 2010, 00:30

od teh dveh DINLI, pri SMCju ti zna res hitro postati presvoh kot je napisal Drago. Kaj pa mogoce kaksnega rabljenega japonca za podoben denar ?

-CanAm Outlander 1000 XT
-CanAm Renegade 1000 XC ///Airdam CVTech & STM
-Suzuki Intruder M1800R
-Kawasaki Ultra 300X

Uporabniški avatar
Bohorc
Obiskovalec
Reactions:
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Bohorc » 30 Dec 2010, 07:54

:eur mi ne predstavljajo neke ovire, ampak ne bi rad presegel meje 7500€(v to ceno vključujem zadnji kovček in vitel). Tudi kar se porabe goriva tiče se nič ne sekiram, tako, da zaradi tega nimam nikakršnih zadržkov. Ker v zimskem času moped ne bo miroval, pomeni, da se bom vozil tudi po snegu in mislim, da bi prvi pogon v takšnih razmerah prišel še kako prav.
Kar se tiče nakupa rabljenega japonca pa mi nekak ne diši, ker imam namen ta moped imeti nekaj časa in če sem se odločil za porabo denarja nekje do 7500€, si bom kupil novega, pa ne me narobe razumet, da se nekaj preseravam, ampak tako bom vedel od začetka kaj je bilo z njim narobe in kakšen moped imam...
Sicer sem že včeraj po prihodu iz WBC-ja doma celo popoldne premišljeval kako in kaj :?: Nekako me je trgovec prepričal, da je Jumbo to, kar rabim, a je moja velika želja imeti moped z 4x4 pogonom in da Jumbo ni to kar bi rad imel. Celo popoldne sem nato prebiral forume, z ženo sva predebatirala zadevo in na koncu prišla do odločitve, da pride v poštev Dinli. Upošteval sem pač tudi njene želje, saj bo dostikrat sopotnica :heart: . Sedaj, ko pa sem prebral vajina odgovora, sem se dejansko 100% odločil za nakup tega štirikolesnika.
Dragota, kot lastnika Dinlija bi lepo prosil, če mi lahko zaupa, ali se na začetku pojavljajo kakšne večje težave.
Še enkrat hvala lepa obema za odgovore.

Lep pozdrav!

hugo
Obiskovalec
Reactions:

Odgovor Napisal/-a hugo » 30 Dec 2010, 18:24

Kaj ti pa je v WBC-ju povedal glede Jumbota 700? Ta se mi zdi, da bi bil optimum? Samo ceno bo verjetno višja? :lol:

sendro
Obiskovalec
Reactions:
Kraj: Zg.posočje

Odgovor Napisal/-a sendro » 30 Dec 2010, 18:43

Ga mam tud jaz Dinlija in če bi gledal na porabo ki se mimogrede giblje tam okrog 10-12l/100 ga tud jaz ne bi kupu.Samo ko se enkrat vsedeš gor na njega in vidiš kaj ta "moped" zmore po terenu in snegu(4x4+lock) ali pa na daljši turi u 2-h ko na zicu ni gužve ne boš hotel več dol z njega pa naj je odzunaj +20 al -10.
Težave...hm...se znajo pojavit pa pri vseh novih motorjih pa na je za 3 jurje al pa 12 jurjev.Mislim da ne boš nič falil z nakupom 700-tke pa tud tvoja boljša 1/2 bo zadovoljna zad za tabo.

Uporabniški avatar
Drago
Član kluba
Reactions:
Kraj: Novo mesto

Odgovor Napisal/-a Drago » 30 Dec 2010, 23:48

Drži, kar ti je povedal trgovec. Jumbo je dovolj za dva, vendar... Ko se boš želel voziti po snegu, ti bo prednji pogon še kako prav prišel. V mislih imam 30 cm cevca, ne spluženih cest s 5 cm pršiča. Tam se vsak pelje.

Poraba se pri meni giblje od 8 do 12 l, odvisno od načina vožnje. Bilo je že manj in tudi več.

Največja težava na začetku je navaditi se velikosti in teže, obrabe gum po asfaltu in poiskati pravi servis. Originalne gume so zelo dobre za teren, po asfaltu, pa jih zelo hitro pobira. Jaz sem zadevo rešil z nakupom distančnikov in kompleta platišč s cestnimi gumami. Žal pa moram vsakič montirati tudi distančnike, če uporabljam originalna kolesa, če pa uporabljam kolesa s cestnimi pnevmatikami pa jih moram odmontirati, ker drugače gume drsajo ob okvir. Testiral sem tudi avtomobilske gume 195/65-15 in 205/70-15, vendar se ni obneslo zaradi slabše vodljivosti in drsanja po okvirju.

Najlepše je, ko presedlaš s 300 ccm na 700. Prvih 500 km utekanja motorja dodobra spoznaš zadevo, nato pa odpreš motor, da zadiha na polno, pa je spet en mesec veselica. Potem pa ugotoviš, da bi bilo fino, ko bi imel vsaj še enkrat več konjev. In tako v nedogled, vedno je prešvoh.

"Obvezna" oprema: kovček zadaj - čimvečji (80 l je premalo), vitel, vetrni ščit, ogrevane ročke, dodatne luči in meglenke (za ponoči po snegu), pa seveda še kar je najpomembnejše: osebna zaščitna oprema. Jaz bi težko pogrešal tudi interfon v čeladi, radijsko postajo in navigacijsko napravo.

Edit: pozabil sem na najpomembnejše: dobra družba, s tabo in za/pred tabo.

Slika

Uporabniški avatar
Bohorc
Obiskovalec
Reactions:
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Bohorc » 31 Dec 2010, 08:34

@hugo:Nisva se pogovarjala o Jumbo 700, ampak o Jumbo360R, ta ima samo zadnji pogon in 360 ccm in ne bom naredil nekega preskoka(sedaj vozim Shineray 300 ccm :oops: ), kar se tiče kobiture, o kakovosti pa raje ne bi.
@Drago: hvala za odgovore še enkrat. Ja, trgovec mi je res detajlno povedal vse glede Jubmota, vsaka mu čast, zelo pohvalno, ampak kot sem omenil ni to tisto kar si jaz želim.
Glede opreme pa ja: zadnji kovček in vitel sodita k "obvezni" opremi zraven takšnega mopeda, za ogrevane ročke pa po pravici povedano niti nisem razmišljal - pozabil na ta detajl.
Kakšen strošek pa predstavljajo ogrevane ročke in protivetrna zaščita?
Za osebno zaščito je poskrbljeno, nič bat, to sem imel nabavljeno za oba z ženo, še preden sem kupil moped, ker to je kar se mene tiče najbolj pomembna stvar.
Drugače pa vsaka vam čast: vaši odgovori so mi bili res v veliko pomoč, tako, da sem se res lahko odločil kateri moped naj nabavim in sedaj samo še pika na i, pa po njega enkrat po novem letu :lol:

Uporabniški avatar
BIF
Obiskovalec
Reactions:
Kraj: http://goeasttour.com/
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a BIF » 31 Dec 2010, 08:53

Pri 7,5K EUR bi se pa jaz že resno spogledoval z AC-700. Na terenu mu težko najdeš partnerja...glede na renome in izvor pa tudi cesta ni vprašljiva....je hudič ko si že v takem cenovnem razredu, da dobiš marsikaj. Seveda je tudi Dinli dobra izbira amapk če primakneš še 500EUR pa greš iz dobrega na vrhunsko!

Uporabniški avatar
alvin77
Obiskovalec
Reactions:
Kraj: Notranje Gorice
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a alvin77 » 31 Dec 2010, 11:23

Prisegam na Dinlija sem zelo zadovoljen :D

:D
Dinli A700

Uporabniški avatar
andrej
Obiskovalec
Reactions:
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a andrej » 31 Dec 2010, 11:40

BIF napisal/-a:Pri 7,5K EUR bi se pa jaz že resno spogledoval z AC-700. Na terenu mu težko najdeš partnerja...glede na renome in izvor pa tudi cesta ni vprašljiva....je hudič ko si že v takem cenovnem razredu, da dobiš marsikaj. Seveda je tudi Dinli dobra izbira amapk če primakneš še 500EUR pa greš iz dobrega na vrhunsko!
Se strinjam da je boljša izbira AC-700.

Uporabniški avatar
row
Obiskovalec
Reactions:
Kraj: na polju
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a row » 31 Dec 2010, 12:08

Tu se Bifu pridružujem 100%. Dinli in AC, skoraj kot fičo in Mercedes! To potem ugotoviš, čez čas!

Če bi bila žoga na bencin, bi bil fusbaler!

rožle
Obiskovalec
Reactions:

Odgovor Napisal/-a rožle » 31 Dec 2010, 13:29

AC, ga imam sam 2 leti nobenih problemov.

lp

Uporabniški avatar
Bohorc
Obiskovalec
Reactions:
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Bohorc » 31 Dec 2010, 14:09

Zdej sm pa že čist zmešan, sam več ne vem kaj naj kupim :oops: Zdaj sem resno začel razmišljat kar o AC, samo spet sta v igri dva: PANTHER in CRUISER, bom moral obiskat tudi prodajalca teh mopedov, da mi razloži razliko med njima, verjetno so pri Cruiserju samo dodani kovček, sedež... ostalo pa je verjetno isto kot pri Pantherju, vsaj mislim si tako. Upam da potovalna različica nima slabših terenskih karakteristik, kar se vzdržljivost tiče...
Kaj pa servisi in rezervni deli za tak moped?

Kamor ne prideš peš-
prideš z ATV-jem :twisted:
Arctic Cat Cruiser 700 4x4
Gladiator Quad Riders

Uporabniški avatar
andrej
Obiskovalec
Reactions:
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a andrej » 31 Dec 2010, 14:25

Servis in prodajo imas v Trzinu. Kolega je tam nabavil in servisira in nima nobenih problemov.

Uporabniški avatar
Bohorc
Obiskovalec
Reactions:
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Bohorc » 31 Dec 2010, 14:49

A mogoče kdo pozna razliko med Pantherjem in Cruiserjem :?: Zame je Panther čist dovolj, pa me žena prepričuje, da če bom že kupil AC-ja, naj vzamem Cruiserja,(saj veste, ženska mora met vedno zadnjo besedo), priznam, tudi meni je všeč 8) , pa se malo bojim, da ni ravno za na teren, verjetno so ti potovalni dodatki vsi snemljivi in potem naj bi bil to Panther, ali je tudi kakšna razlika v podvozju in vzmetenju? Dobrodošla mi je vsaka informacija.

Kamor ne prideš peš-
Gladiator Quad Riders

Uporabniški avatar
Civava
Obiskovalec
Reactions:
Kraj: Škofa Loka
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Civava » 31 Dec 2010, 15:31

Tudi jaz pravim AC je bojša izbira. Vzemi cruiserja razlika je samo med kovčkom i sprednjo šipo. Le to lahko dol vzameš za 5 sekund. Če se voziš po hosti jo ne potrebuješ za cestno križarjenje je nepogrešljiva. Crusier ima tudi ogrevane ročice spredaj in zadaj in zdajšni tudi servo belanco čeprav jo skorajda pri A C ju ne potrebuješ je pa komot. Sam sem pred kratkim stestiral 700 stotko im moram reči ,da sem zelo zadovoljen z njo. Dobro potegne odlično se obnese tako v hosti kot na asfaltu še posebaj z cestnimi avtomobilskimi gumami je vožnja fenomenalna . Vodljivost naravnost odlična volan popolnoma lahkoten. Tudi moja se je odlično počutila od zadaj in tudi , ko je sama vozila solo je bila navdušena. Vem celo za enega, ki bo naprodaj takoj , ko pridejo 1000 ke. Lastnik ga bo menjal staro za novo star je mislim eno leto in ima caa 4000 km prevoženih. Ne me držat za besedo ker nisem čisto siguren v podatke. Vem pa ,da je motor kot nov v to pa sem siguren , ker sem ga videl na svoje oči. Če te še kaj zanima ti lahko povem lahko tudi na zs.

l.p.

Uporabniški avatar
BIF
Obiskovalec
Reactions:
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a BIF » 31 Dec 2010, 15:40

ligor napisal/-a:A mogoče kdo pozna razliko med Pantherjem in Cruiserjem :?: Zame je Panther čist dovolj, pa me žena prepričuje, da če bom že kupil AC-ja, naj vzamem Cruiserja,(saj veste, ženska mora met vedno zadnjo besedo), priznam, tudi meni je všeč 8) , pa se malo bojim, da ni ravno za na teren, verjetno so ti potovalni dodatki vsi snemljivi in potem naj bi bil to Panther, ali je tudi kakšna razlika v podvozju in vzmetenju? Dobrodošla mi je vsaka informacija.
Razlika med Cruiserjem in Patherjem je v dolžini in pa seveda v vzmetenju, ki je pri Cruiserju trše in prilagojeno večji teži. Seveda pa je nastavljivo po želji.

Uporabniški avatar
ciko74
Začetnik
Reactions:
Kraj: Šmartno
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a ciko74 » 31 Dec 2010, 15:58

Kaj pa Linhaja 550 si gledu.

Uporabniški avatar
Bohorc
Obiskovalec
Reactions:
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Bohorc » 31 Dec 2010, 16:14

ciko74 napisal/-a:Kaj pa Linhaja 550 si gledu.
Gledal, a mi ni pisan na kožo, končna hitrost mi ne odgovarja, prodajalec mi je rekel da je max. hitrost 85 km/h.

Kamor ne prideš peš-
Gladiator Quad Riders

Uporabniški avatar
Bohorc
Obiskovalec
Reactions:
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Bohorc » 31 Dec 2010, 16:20

Civava napisal/-a:Tudi jaz pravim AC je bojša izbira. Vzemi cruiserja razlika je samo med kovčkom i sprednjo šipo. Le to lahko dol vzameš za 5 sekund. Če se voziš po hosti jo ne potrebuješ za cestno križarjenje je nepogrešljiva. Crusier ima tudi ogrevane ročice spredaj in zadaj in zdajšni tudi servo belanco čeprav jo skorajda pri A C ju ne potrebuješ je pa komot. Sam sem pred kratkim stestiral 700 stotko im moram reči ,da sem zelo zadovoljen z njo. Dobro potegne odlično se obnese tako v hosti kot na asfaltu še posebaj z cestnimi avtomobilskimi gumami je vožnja fenomenalna . Vodljivost naravnost odlična volan popolnoma lahkoten. Tudi moja se je odlično počutila od zadaj in tudi , ko je sama vozila solo je bila navdušena. Vem celo za enega, ki bo naprodaj takoj , ko pridejo 1000 ke. Lastnik ga bo menjal staro za novo star je mislim eno leto in ima caa 4000 km prevoženih. Ne me držat za besedo ker nisem čisto siguren v podatke. Vem pa ,da je motor kot nov v to pa sem siguren , ker sem ga videl na svoje oči. Če te še kaj zanima ti lahko povem lahko tudi na zs.

l.p.
Če prav razumem, potem tudi ta premaguje brezpotja brez težav :?: Plastiko bi v primerih, ko bi se vozil po gozdu, brezpotjih...pobral dol, da se ne uniči in polomi in akcija :twisted: V ponedeljek grem na ogled v Trzin, se bom prepričal še pri prodajalcu. Upam na najbolše ;)

Kamor ne prideš peš-
Gladiator Quad Riders

Uporabniški avatar
BIF
Obiskovalec
Reactions:
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a BIF » 31 Dec 2010, 16:51

Verjemi, da zmore več, kot si boš ti kadarkoli upal pomislit! Da bi pa plastiko jemal dol......no to pa še nisem slišal. Jaz sem svojega v sredo prevrnil po bregu in to večkrat pa se ni nič polomilo! Odtrgalo je sicer zadnje kolo ampak plastika pa je ostala cela! Da bi odšraufal plastiko.......nimam besed! :?

Uporabniški avatar
Berti
Obiskovalec
Reactions:
Kraj: brežice

Odgovor Napisal/-a Berti » 31 Dec 2010, 17:16

Civava napisal/-a:Vzemi cruiserja razlika je samo med kovčkom i sprednjo šipo. Le to lahko dol vzameš za 5 sekund. Če se voziš po hosti jo ne potrebuješ
Bif tole plastiko je misliv ;) LP

plinko
Obiskovalec
Reactions:

Odgovor Napisal/-a plinko » 31 Dec 2010, 17:31

Jaz sem se podobno odločal dva meseca.... na koncu vzel panterja in sem zelo zadovoljen. Po cesti zelo dobro vodljiv, hiter, po terenu vrhunski, za delo pa tudi več kot odličen.

Uporabniški avatar
BIF
Obiskovalec
Reactions:
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a BIF » 31 Dec 2010, 17:32

Sorry sem narobe razumel. Ja tisto pa ja..seveda! Se opravičujem, ampak sem prebral že nekaj neverjetnih postov in sem mislil....oh joj še eden!
Res brez zamere, absolutno moja napaka...še enkrat opravičilo!

Odgovori