SMC Jumbo 700 4x4

hugo
Obiskovalec
Reactions:

Odgovor Napisal/-a hugo » 28 Jan 2011, 21:15

Kaj pa obljubljena hitrost po EEC se je spustila pod 100? Ni bilo govora o trimestni številki?

Uporabniški avatar
Berti
Obiskovalec
Reactions:
Kraj: brežice

Odgovor Napisal/-a Berti » 28 Jan 2011, 21:30

Prov všečen je. Ga bi lahko drugi vikend sprobal na terenu v okolici NM.

Uporabniški avatar
Bohorc
Obiskovalec
Reactions:
Kraj: Mirna
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Bohorc » 28 Jan 2011, 21:44

hugo napisal/-a:Kaj pa obljubljena hitrost po EEC se je spustila pod 100? Ni bilo govora o trimestni številki?
Danes sem šel tudi v to smer, da poizvem kolikšna je maksimalna hitrost mopeda: vožnja po ravnini - 102,2 km/h, z predpostavko, da je bila prej minimalna klančina navzdol in da je že bilo dovolj hitrosti in mi ga ni bilo treba tiščat od začetka na polno, plin sem dodajal postopoma, maksimalno hitrost pa sem dobil pred začetkom minimalne klančine navzgor, nakar je hitrost po vožnji navzgor po tem vzponu padla na 99 km/h, za obrate pa bom pogledal jutri na display koliko jih je bilo, če se ne motim je bilo cca 6900, kar je tudi največ do sedaj, po več prevoženih kilometrih se bodo obrati sigurno povečali :twisted:

Kamor ne prideš peš-
prideš z ATV-jem :twisted:
Arctic Cat Cruiser 700 4x4
Gladiator Quad Riders

farmer
Obiskovalec
Reactions:
Kraj: Vrhloga Slovenska Bistrica

Odgovor Napisal/-a farmer » 28 Jan 2011, 21:53

Lej imam isti kovček in sem si naredil sam zaklep če te zanima poglej nekaj fotk :D
http://atv-street-quad.mojforum.si/atv- ... out55.html

Uporabniški avatar
Bohorc
Obiskovalec
Reactions:
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Bohorc » 28 Jan 2011, 22:23

farmer napisal/-a:Lej imam isti kovček in sem si naredil sam zaklep če te zanima poglej nekaj fotk :D
http://atv-street-quad.mojforum.si/atv- ... out55.html
Ja, tudi mene moti to, da ima vsaka ključavnica svoj ključ, sem že tudi jaz razmišljal o skupnem zaklepanju ali pa, da bi eno ključavnico ukinil in jo dal na sredino in luknje obstoječih klučavnic zapolnil z epoksijem, ali z nečem drugim. Bo prišel čas tudi za to ;)

Kamor ne prideš peš-
Gladiator Quad Riders

Uporabniški avatar
Bohorc
Obiskovalec
Reactions:
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Bohorc » 28 Jan 2011, 23:25

Nekaj slik, narejnih danes s telefonom, zato slabša kakovost :oops:.

Od spredaj...
Slika
...iz profila...
Slika
..."armaturka"...
Slika
...iz strani
Slika

Kamor ne prideš peš-
Gladiator Quad Riders

farmer
Obiskovalec
Reactions:
Kraj: Vrhloga Slovenska Bistrica

Odgovor Napisal/-a farmer » 29 Jan 2011, 07:39

\:D/ :tonqe: :rozman :bbb:

Uporabniški avatar
el.presidento
ON™®
Reactions:
Kraj:: Ivančna Gorica
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a el.presidento » 29 Jan 2011, 11:07

hugo napisal/-a:Kaj pa obljubljena hitrost po EEC se je spustila pod 100? Ni bilo govora o trimestni številki?
Tako je, obljubljena EEC hitrost se je spustila za 8km/h manj kot je bila objavljena prvotno. Objavljeno je bilo 103 km/h v COC pa piše 95 km/h, zato smo zadevo popravili kot piše v COC. Ampak to je seveda EEC hitrost za katero vsi vemo da ni pomembno koliko piše. Sklepam pa da bo s 26" gumami malenkost hitrejši od tistega s 25" gumami ker ima večji obseg gume. Prav tako sklepam da bo pri enaki hitrosti na tistemu s 26" gumami kazalo na števcu manj kot na tistemu s 25" gumami.

www.atv.si
2019 - Access 850
2015 - SMC Jumbo 720R
2014 - Cectek 600, Aeon Cobra S 330
2013 - Access Outback 400, Adly 400xs
2012 - SMC Jumbo 720R
2011 - CF Moto Z6, SMC Jumbo 720R
2010 - SMC Jumbo 360R, Dinli 700 Monster
2009 - SMC Stinger 520RR
2008 - Adly 300xs
2007 - SMC Captain 300 Tuning
2006 - Barossa Silverhawk 250R Tuning
2005 - Barossa Cheetah 250

Uporabniški avatar
brinovc
Obiskovalec
Reactions:
Kraj: za devetimi gorami in desetimi vodami
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a brinovc » 29 Jan 2011, 11:56

Bohorc napisal/-a: Če imaš kakšne slike o tvoji rešitvi, bom zelo hvaležen :)
Evo slikc mojega kufra na vodilih od viličarjevega sedeža:

Slika

Slika

Slika

Grizz je še krepko umazan (najbolj zadnji del z kufrom) od nedeljskega potepa po notranjskih mraziščih. Ne perem za vsako figo. Važno je, da takoj očistim sneg okoli polosi, ker drugače manšete primrznejo in adijo homokinetični zglob, če ne opaziš.

Svetujem ti tudi, da montiraš kako kvalitetno tesnilo na pokrov kufra. Jaz sem montiral kar mizarsko tesnilo za vhodna vrata. Se dobro obnese in ob pranju z visokim tlakom komajda kaj vode spusti v notranjost.

LP!

Socializem je odličen sistem, dokler ga financirajo kapitalisti.
Božo Dimnik:Oče me ni kaznoval zato, ker sem kradel, pač pa zato, ker so me pri tem dobili.

Uporabniški avatar
Bohorc
Obiskovalec
Reactions:
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Bohorc » 29 Jan 2011, 12:14

brinovc napisal/-a:Evo slikc mojega kufra na vodilih od viličarjevega sedeža
Dobr si tole poštimal :idea: . Kar se tesnenja tiče sem tudi jaz, takoj ko sem šel kovček iskat mimogrede kupil samolepljivo tesnilo za okna ali vrata in jih nalepil na pokrov kovčka. Na tistem delu, kjer so ključavnice sem nalepil dva sloja tesnil, da se ne sliši šklopocanje od ključavnic, kako imaš pa ti to narejeno, ali imaš en ali dva sloja tesnil :?:

Kamor ne prideš peš-
Gladiator Quad Riders

Uporabniški avatar
brinovc
Obiskovalec
Reactions:
Kraj: za devetimi gorami in desetimi vodami
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a brinovc » 29 Jan 2011, 12:29

Nalepil sem nekoliko prirejeno tesnilo za vhodna vrata. Ta zadeva žal ni samolepilna. Sem jo bil primoran prilepiti z http://home.mnet-online.de/soko/rema_rtti/zoom/6283.jpg

LP!

Socializem je odličen sistem, dokler ga financirajo kapitalisti.
Božo Dimnik:Oče me ni kaznoval zato, ker sem kradel, pač pa zato, ker so me pri tem dobili.

darkside
Obiskovalec
Reactions:
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a darkside » 12 Feb 2011, 13:52

tega motorja si še ne lastim - imam pa vprašanje
če kupim tale motor, gor pa priklopim kakšne priključke (prikolica, snežna freza, kosilnica itd. - seveda perko ločenega motorja) mislite da bi bilo z štirikolesnikom kaj narobe. osebno mislim da ne ker je dovolj močan.

motor bi uporabljal za kakšno delo. seveda ga na začetku nebi obremenjeval ampak bi težo postopoma dvigoval da ga nebi že na začetku uničil in mi nebi več dolgo služil.

teža priklopov je kakšnih 200-250 kg, tudi v prikolico nebi dajal neke ogromne teže ampak na začetku le kakšno malenkost potem pa vedno več

Uporabniški avatar
Bohorc
Obiskovalec
Reactions:
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Bohorc » 14 Feb 2011, 12:14

darkside napisal/-a:tega motorja si še ne lastim - imam pa vprašanje
če kupim tale motor, gor pa priklopim kakšne priključke (prikolica, snežna freza, kosilnica itd. - seveda perko ločenega motorja) mislite da bi bilo z štirikolesnikom kaj narobe. osebno mislim da ne ker je dovolj močan.
Glede na to, da je motor dovolj močan ne bo nikakršnih težav, kar se moči tiče, priključke preko ločenega motorja brez skrbi priključiš, saj je to delovni ATV, ravno tako boš brez težav vlekel prikolico ;).

Kamor ne prideš peš-
Gladiator Quad Riders

darkside
Obiskovalec
Reactions:
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a darkside » 14 Feb 2011, 12:34

sem postavil vprašanje tudi v temi "nakup štirikolesnika" in sem tam dobil odgovor tudi da nebo problemov

bi pa še nekaj vprašal (vprašanje je mogoče res neumno ampak bolje vrašati kot ostati neumen)

tam sem tudi izvedel da moram gledati tudi da ima reduktor
in vprašanje - kaj pravzaprav je reduktor?
kolikor sam vem je kot za neko povečevanje moči da se takrat ne muči motor kaj preveč (ali ne?)

Uporabniški avatar
Bohorc
Obiskovalec
Reactions:
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Bohorc » 14 Feb 2011, 13:16

darkside napisal/-a:sem postavil vprašanje tudi v temi "nakup štirikolesnika" in sem tam dobil odgovor tudi da nebo problemov

bi pa še nekaj vprašal (vprašanje je mogoče res neumno ampak bolje vrašati kot ostati neumen)

kolikor sam vem je kot za neko povečevanje moči da se takrat ne muči motor kaj preveč (ali ne?)
Reduktor je v bistvu menjalnik, ki zmanjša hitrost vrtenja koles, in s tem pridobi na moči. Predstavljaj si kolo na prestave: spredaj imaš tri zobnike različne velikosti, zadaj npr. 10. Ko boš prestavil spredaj na manjši zobnik in zadaj na večjega se boš v klanec peljal veliko lažje, kot pa če imaš razmerje ravno obratno, izgubiš pa na hitrosti, tako sem bil za lažjo predstavo poučen jaz. Poleg reduktorja je dobra zadeva tudi zapora diferenciala - to pomeni, ko aktiviraš zaporo diferenciala, se vsa kolesa vrtijo z enako hitrostjo, ne glede na to, koliko so kolesa obremenjena. Namreč, kot verjetno veš, se tisto kolo, ki ima slabši oprijem na podlago raje zavrti v prazno, kot pa tisto kolo, ki je bolj obremenjeno in ima boljši oprijem na podlagi, pri zapori diferenciala pa ni važno koliko je obremenjeno posamezno kolo, vrtela se bodo enako, z isto hitrostjo.
Tako so meni pred leti razložili gozdarji - traktoristi pojem reduktorja in zapore diferenciala- po domače "špere", mislim, da so kar dobro zadeli ;).

Kamor ne prideš peš-
Gladiator Quad Riders

Uporabniški avatar
Civava
Obiskovalec
Reactions:
Kraj: Škofa Loka
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Civava » 14 Feb 2011, 14:41

darkside napisal/-a:sem postavil vprašanje tudi v temi "nakup štirikolesnika" in sem tam dobil odgovor tudi da nebo problemov

Tako je beseda ni konj!

hugo
Obiskovalec
Reactions:

Odgovor Napisal/-a hugo » 14 Feb 2011, 19:00

Jumbo ima zaporo diferenciala na vseh 4 kolesih? Vklopi se ročno, takrat ko je hkrati vklopljen tudi štirikolesni pogon? Odprt ima 50KM? Si morda vozil Dinly-a 700, ki je kar precej šibkejši si me zdi? Odprt 36 KM? Imam prav? Kolikšne so kaj razlike v praksi glede moči?

Uporabniški avatar
jaka
Mojster
Reactions:
Kraj: Ljubljana - Brezovica

Odgovor Napisal/-a jaka » 14 Feb 2011, 19:15

hugo napisal/-a:Jumbo ima zaporo diferenciala na vseh 4 kolesih?
Na zadnjih kolesih ni diferenciala (izjema - Cectek in 1-2 kitajska modela). Zadaj je samo kotni prenos, ki zgleda takole.

Slika

Uporabniški avatar
Bohorc
Obiskovalec
Reactions:
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Bohorc » 14 Feb 2011, 20:35

hugo napisal/-a:Jumbo ima zaporo diferenciala na vseh 4 kolesih? Vklopi se ročno, takrat ko je hkrati vklopljen tudi štirikolesni pogon? Odprt ima 50KM? Si morda vozil Dinly-a 700, ki je kar precej šibkejši si me zdi? Odprt 36 KM? Imam prav? Kolikšne so kaj razlike v praksi glede moči?
Kot je že napisal in z sliko pokazal Jaka zadaj ni diferenciala, Jumbo ima zaporo na prvih dveh kolesih, ki se vklopi, kot si sam ugotovil ročno in takrat, ko je vklopljen tudi prvi pogon.
Dinli je šibkejši za 6 KM, ne sliši se veliko, a ti lahko teh dodatnih 6 konjev pride včasih še kako prav, še zlasti če vlečeš težje priklope.
Je pa Dinli nekoliko večji in nižji, vse podatke pa dobiš na http://www.atv.si/, kontaktiraj Boštjana, se dogovori z njim za ogled in test in to je to ;).

Kamor ne prideš peš-
Gladiator Quad Riders

Uporabniški avatar
Bohorc
Obiskovalec
Reactions:
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Bohorc » 20 Feb 2011, 17:54

Obljuba dela dolg, danes sem si končno vzel nekaj časa in motor poslikal z fotoaparatom :twisted:

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Kamor ne prideš peš-
Gladiator Quad Riders

darkside
Obiskovalec
Reactions:
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a darkside » 12 Mar 2011, 19:26

kolk pa je kaj cena tega special edition?
pa včem se razlikuje od navadnega? samo po tem da ima že vlečno napravo, alu felge in bighorn gume ali še po čem?

Uporabniški avatar
Bohorc
Obiskovalec
Reactions:
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Bohorc » 12 Mar 2011, 23:05

darkside napisal/-a:kolk pa je kaj cena tega special edition?
pa včem se razlikuje od navadnega? samo po tem da ima že vlečno napravo, alu felge in bighorn gume ali še po čem?
SMC Jumbo 700 4x4 J - MAX Special Edition ima dodatno opremo:
-ALU platišča 14" z gumami BIGHORN MAXXIS 26 x 10 - "14"
-vlečna kljuka
-vitlo

Za ceno se obrni na Boštjana v WBC

Kamor ne prideš peš-
Gladiator Quad Riders

Uporabniški avatar
jaka
Mojster
Reactions:
Kraj: Ljubljana - Brezovica

Re: SMC Jumbo 700 4x4

Odgovor Napisal/-a jaka » 08 Mar 2014, 14:27

Original !
Slika

Slika

Wings - ojoj, ojoj, tole se pa sliši :mrgreen: :mrgreen:

Slika

Slika

Uporabniški avatar
Berti
Obiskovalec
Reactions:
Kraj: brežice

Odgovor Napisal/-a Berti » 08 Mar 2014, 14:59

Jaka kaj pa dB ?

Uporabniški avatar
Jam
Obiskovalec
Reactions:
Kraj: Selnica ob Dravi

Odgovor Napisal/-a Jam » 08 Mar 2014, 15:46

Tega sn pa že zjutraj videl :D Lepo sta zrihtala.

Odgovori