homologacija izpuha

Odgovori
ases1984
Obiskovalec
Reactions:

homologacija izpuha

Odgovor Napisal/-a ases1984 » 10 Jul 2014, 16:00

Me zanima ce obstaja sploh kaksen sportni izpusni sistem ki je homologiran.?mam rama racing in sem dal gor celotni sportni izpusni sistem.sam ni homologiran in me zanima kaksne probleme lahko imam.hvala

Uporabniški avatar
jaka
Mojster
Reactions:
Kraj: Ljubljana - Brezovica

Re: homologacija izpuha

Odgovor Napisal/-a jaka » 10 Jul 2014, 16:27

ZVCP

III. VOZILA V CESTNEM PROMETU

Naprave in oprema

59. člen

(1) Vozilo mora imeti v cestnem prometu brezhibne predpisane naprave in opremo ter izpolnjevati predpisane pogoje glede varstva okolja.

(2) Motorno in priklopno vozilo, registrirano v tujini, sme biti v cestnem prometu v Republiki Sloveniji, če ima brezhibne naprave in opremo, predpisano z veljavno mednarodno konvencijo o cestnem prometu. V zimskih razmerah mora imeti zimsko opremo, predpisano za motorna in priklopna vozila, registrirana v Republiki Sloveniji.

(3) V vozilu in na njem smejo biti vgrajene samo naprave, nadomestni deli, oprema ali posamezni sklopi, ki so homologirani, če se za takšne naprave, dele, opremo ali posamezne sklope zahteva homologacija, in tipsko ali posamično odobreni za to vozilo.

Najmanjši problem bo plačilo polžnice, največji pa takojšen izredni tehnični pregled, odvzem vozila (ali dokumentov) in montaža originala pri pooblaščenem servisu, po dokazilih (in plačilih) pa dobiš vse nazaj. Takrat spet lahko montiraš nazaj, kar si imel namontirano. 8)
In pri motoristih (Policija nas šteje med njih) se vsak dan vse bolj in bolj to tudi dogaja.

ases1984
Obiskovalec
Reactions:

Odgovor Napisal/-a ases1984 » 10 Jul 2014, 16:43

Pa ze prvic placa al samo opozorijo prvic?:)

Uporabniški avatar
jaka
Mojster
Reactions:
Kraj: Ljubljana - Brezovica

Odgovor Napisal/-a jaka » 10 Jul 2014, 16:49

Kako bo kdo razpoložen in kakšne volje bo, vedo tukaj.
http://www.karin.je/

Odgovori