sym 250 težave

Odgovori
bzorec@amis.net
Začetnik
Reactions:

sym 250 težave

Odgovor Napisal/-a bzorec@amis.net » 01 Jan 2010, 18:22

Pozdravljeni.
Sem lastnik syma 250 in odkar sem ga kupil, sem opazil neki čudni zvok(zacvili), običajno se ta pojavi pri hitrosti okoli 50kmh ali ob speljevanju in zaviranju.
Ko sem jim na servisu to povedal, so mi rekli da mi to nekaj nekje vibrira, ampak to skoraj ni mogoče, ker sem vse pregledal. Jaz sem posumil na vodno pumpo ali kaj takega.
Prosim za pomoč, če ve kdo kaj okoli tega in se vam že vnaprej zahvaljujem.
lp Bojan

Uporabniški avatar
rafi
Začetnik
Reactions:
Kraj: Škofja Loka
Kontakt:

sym 250 težave

Odgovor Napisal/-a rafi » 06 Jan 2010, 20:47

Imam SYM 300 in sem imel (imam) podobno težavo, ko sem to reklamiral so mi na servisu rekli, da se s tem ne bodo ubadali (pač nekaj vibrira).
Ker me je to motilo sem začel ugotavljati kaj bi lahko bilo. Pri mojem sym-u je pod motorjem zaščitna pločevina, ki je spredaj ukrivljena po cevi, privarjena pa je na vrhu in pri določenih obratih (50 km/h) ta zavibrira in udarja ob cev. Ker do tega spoja ni lahko priti sem tam samo založil pertinaks ploščico (večkrat jo zgubim) in se zvok pločevine ob cev ne sliši.

LP

bzorec@amis.net
Začetnik
Reactions:

Odgovor Napisal/-a bzorec@amis.net » 07 Jan 2010, 07:33

Hvala za odg. bom šel takoj pogledat, če je to tudi pri mojem.
lp

bzorec@amis.net
Začetnik
Reactions:

Re: sym 250 težave

Odgovor Napisal/-a bzorec@amis.net » 11 Jan 2010, 14:15

rafi napisal/-a:Imam SYM 300 in sem imel (imam) podobno težavo, ko sem to reklamiral so mi na servisu rekli, da se s tem ne bodo ubadali (pač nekaj vibrira).
Ker me je to motilo sem začel ugotavljati kaj bi lahko bilo. Pri mojem sym-u je pod motorjem zaščitna pločevina, ki je spredaj ukrivljena po cevi, privarjena pa je na vrhu in pri določenih obratih (50 km/h) ta zavibrira in udarja ob cev. Ker do tega spoja ni lahko priti sem tam samo založil pertinaks ploščico (večkrat jo zgubim) in se zvok pločevine ob cev ne sliši.

LP
pozdravljen Rafi!
Jaz sem po tvojem nasvetu naredil tako, kot si rekel, da si naredil ti, ampak se mi še vedno sliši tisti zvok, tak da mislim, da ni to pri meni napaka ali pa ima 300 kak drugačno zaščito pod motorjem, zato bi te prosil, če maš kako slikico kak to pri tebi zgleda ko si podložil pertinaks.
Ko sem potrkal po tisti pločevini(zaščiti motorja) se je res slišal čuden zvok tak da sem bil ziher da je to krivo, pa sem podložil z lesom, ampak ko sem se peljal na test, se je naprej slišal ta zvok.
lp

Uporabniški avatar
rafi
Začetnik
Reactions:
Kraj: Škofja Loka
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a rafi » 13 Jan 2010, 18:03

Slikce nimam (moja Nokia zelo slabo slika), pa to je tudi težko dostopno mesto. Sneti bi moral mašino, da bi lahko prišel do mesta, kjer bi lahko dobro založil pločevino ali ponovno zavaril.
Ugotovil pa sem tako, da sem šel na polje in dodajal gas (auspuh kar žari) do določenih obratov, s pajserjem in leseno palico pa sem pritiskal ob razne stvari, tako da sem locilral kaj in kje vibrira.

LP Rafko

ivan
Začetnik
Reactions:

Odgovor Napisal/-a ivan » 09 Mar 2010, 21:10

Problem da ti zacvili pri dololočeni hitrosti, če je to v sprednjem delu probaj pogledat pri amortizerju lahko da ti zavibrira vzmet. Amortizerje si naredi bolj na trdo, men je pri kymcotu naredilo isto.
l.p.

bzorec@amis.net
Začetnik
Reactions:

Odgovor Napisal/-a bzorec@amis.net » 10 Mar 2010, 09:20

Točno to je bil vzrok tega grdega zvoka. Ko sem amortizerje naredil bolj na trdo, mi je še naprej cvililo, ker so še tolko vibrirale vzmeti, pol pa sem jih zavil v neko navadno blago tako da so napete in je zvok izginil :D
Tako da je problem rešen, moram še samo nekje nabavit original pregrinjala za zaščito vzmeti. Ima kdo kaki predlog kje jih nabavit??

lp in hvala za pomoč Bojč

davorin88
Začetnik
Reactions:

Odgovor Napisal/-a davorin88 » 26 Avg 2014, 19:57

Da ne odpiram nove teme, bom kar tu opisal svoje probleme.

Po štirih mesecih druženja je moj SYM QL 250 začel oddajati čudne zvoke. Sliši se, kot bi nekaj kovinskega vibriralo. Sliši se pa ali iz fergazarja ali tam nekje okoli. Šravfi so vsi dobro zategnjeni, pravtako ni videt, da bi kje dva kovinska dela skup drgnila. Zraven vam prilagam posnetek. Zvok se najbolje sliši takoj ko odvzamem gas.

https://www.youtube.com/watch?v=PX5jJ901oj0

Upam, da mi boste lahko pomagali.
Hvala in LP!

SYM Quadlander 250

krigl
Obiskovalec
Reactions:
Kraj:: Kamnik

Odgovor Napisal/-a krigl » 26 Avg 2014, 20:02

Pogledi zascito na izpuhu, ce jo ima seveda... ne vem na pamet

Tomok
Obiskovalec
Reactions:
Kraj: Lj-Šentvid

Odgovor Napisal/-a Tomok » 26 Avg 2014, 20:29

Na mojem Jumbotu je močno vibriral prenos menjalne ročice do menjalnika. Slišalo se je ravno tako nekako kot pri tebi.
Zadevo sem rešil z gumi podložkami na spojih. Pa tudi zaščita izpuha se tako sliši če je losana.

Smc ram 520 rr
Smc Jumbo 301
Ligier be four 220

davorin88
Začetnik
Reactions:

Odgovor Napisal/-a davorin88 » 28 Avg 2014, 19:42

Evo pa sem našel problem.
Odtegnil se je šravf (označen na sliki), ki je od spodaj prišravhan na ščit za noge. Posledično je kovinska palčka, ki podpira ščit, ob vibracijah motorja odarjala ob njega.

Slika

Jaz pa seveda prej pol mopeda razdrl pol je bilo to vzrok... #-o

SYM Quadlander 250

Odgovori