Servis

Odgovori
Uporabniški avatar
oberskitona
Začetnik
Reactions:

Servis

Odgovor Napisal/-a oberskitona » 03 Apr 2012, 16:29

Tako na mojem sym-u je stevec obrnil nekaj preko 300km, sedaj pa je na vrsti servis.
Prijazni gospod na moto ptuj mi je povedal, da zal garancije ni ceprav je moped nov, ker je generalni uvoznik propadel in ni placnika njihovih storitev. Ja nic kaj cmo koliko cenejsi moped pa se glih pogliha da nima garancije.

Cital sem servisno knjigo, ampak je malo razlika, da je moj moped bil v slovenijo priopeljan ze leta 2009. Zato bi jas nekako sedaj naredil servis in zamenjal vse kar bi bilo potrebno po vasem mnenju.

Zanima me katero olje priporocate za motor katero za menjalnik in ali je v kardanu tudi smiselno menjat olje? in katero v tem primeru kupit.

Ali sem na kaj pozabil morda kaksno pomembno zadevo, ki bi jo bilo smiselno poservisirat...

hvala lp

BRP Outlander 570

Uporabniški avatar
oberskitona
Začetnik
Reactions:

Re: Servis

Odgovor Napisal/-a oberskitona » 04 Apr 2012, 07:08

Se opravicujem da nisem podrobneje napisal kaj me muci.

Prebral poste o servisih in menjavah olja, pojavi pa se problem ko citam o razlikah v motornem olju za suhe sklopke za mokre sklopke, o dodatkih v olju za sklopke...tukaj pa se zgubim ker nikjer nisem najdel opisano kaksno sklopko ima moj moped. Prebral tudi celotna navodila o popravljanju motora za e-ton ki so bila na forumi ker je zraven napisano da je agregat identicen in tudi tam pise samo viskoznost olja ne pa tudi glede dodatkov za sklopko. Morda res noro sprasujem ampak bolje, kot da enkrat naredim skodo (zaradi napacnih maziv)raje trikrat vprasam.

Da malo jasneje zastavim vprasanje

za motor motul 5100 10-40 bo pravo?
katero olje za v menjalnik?
ali naj menjam tudi olje v kardanu in kaj se vliva v kardan?
obstaja se kaj kar bi bilo dobro preverit oz. zamenjat glede na to da je zadeva stala v sami trgovini vec kot 2 leti?

BRP Outlander 570

Uporabniški avatar
jaka
Mojster
Reactions:
Kraj: Ljubljana - Brezovica

Odgovor Napisal/-a jaka » 04 Apr 2012, 17:43

Suha sklopka.
Slika

Mokra sklopka.
Slika

Uporabniški avatar
oberskitona
Začetnik
Reactions:

Odgovor Napisal/-a oberskitona » 05 Apr 2012, 09:19

Verjetno je res tesko rect ali je mokra ali suha sklopka, ti dve sliki mi povesta priblizno toliko kot nic. Truda z objavljanjem slik pa je vrjetno vec kot samo napisat katero olje vzet.
Ker sem v nemciji cez tedn tesko pogledam doma pod pokrov, kaksno sklopko ima, ker sem tu v blizini trgovine in servisa z atv-ji mi je prijazni prodajalec prodal olje polsinteticno 10w40 Putoline DX4.(ja na forumu pise da ni slabo niti ni napacno)
Za sklopko pa ni vedel ali je suha ali mokra in mi je prodal EUROL sae 80 ( http://motorrad.moobilo.de:8080/eurol-e ... 63878.html ), ko smo skupaj s serviserjem razcistli, da v kymcote katerih pooblasceni serviser so vlivajo enako olje.
V navodilih iz http://www.e-ton.se/documents/Vector300 ... l_1-55.pdf linka pise:
Gear oil viscosity SAE 140(Recommended SYM Hypoid gear oils) ampak takega tu na servisu nimajo...

Zelel sem potrditev, ker glede na vse prebrano na forumu v temah najdenih z "iskalnikom"
SMC Jumbo 302 o zobnikih in pusi, ko bi naj bil krivec olje v menjalniku
v neki drugi temi opozorilo "80 al 90 se uporablja v menjalnikih ja, če pa je zraven mokra sklopka, ... pa to olje ne bo glih OK"
v neki drugi temi problem z nekim navitjem ki je potopljeno v olje

no upam da se razume moj strah pred nepravilno izbiro, ce ne pac ne zal...

Sedaj pa se vprasam jas ali sem cisto nor, ker ne najdem odgovora na vprasanje ali res nihce ne ve preprostega odgovora kaksno olje v menjalnik...eh pa saj, ce bo slo bo, ce ne bo pac zamlelo...
over and out

BRP Outlander 570

Uporabniški avatar
catbrier
Obiskovalec
Reactions:
Kraj: brežice
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a catbrier » 05 Apr 2012, 13:51

Pozdravljen,imam e-ton300 in ima identičen motor tvojemu,v motor dajem 10/40 (jaz vlivam motul od začetka-nič ne popije med servisom na 2000 km),v menjalnik oz. prenos točim sae 90 (menjava na 4000km),za zadnji prenos ko je osovina oz. aksa pa tudi natoči sae 90,tako delam na kolegovem pa vse špila kot treba.Glede suhih in mokrih sklopk pa tu ni treba filozofirat,ker motor nima sklopke,ampak variomat (Jakatove slike-suha sklopka),ki opravlja delo sklopke oz. menjalnika,zobniški prenos na motorju je pa samo ko daš ročko v položaj za vožnjo,ostanejo zobniki v oprijemu od 0 pa do končne kolko jo pač ima ,se nič na prestavlja...če sem kaj narobe napisal se opravičujem.

lp Danijel

Uporabniški avatar
oberskitona
Začetnik
Reactions:

Odgovor Napisal/-a oberskitona » 05 Apr 2012, 15:32

Najlepsa ti hvala za za podatek.

lp

BRP Outlander 570

Uporabniški avatar
rambo123
Obiskovalec
Reactions:
Kraj: Hrastnik

Odgovor Napisal/-a rambo123 » 05 Apr 2012, 18:00

oberskitona napisal/-a:Najlepsa ti hvala za za podatek.

lp
Jaz imam enakega kot ti....in tudi uporablajm olje od motula 5100 SAE 10-40w, za menjalnik in reduktor sem pa dal mineralno olje od motula za menjalnike SAE 80-90W
V motor gre 1,2l olja, v menjalnik 1,3l, v reduktor pa 1,5dl...
Če boš pa še kdaj svečko menjal ti priporočam iridium NGK CR 8EIX... :lol:

Street Fighter Quad Team Slovenia

Uporabniški avatar
oberskitona
Začetnik
Reactions:

Odgovor Napisal/-a oberskitona » 05 Apr 2012, 22:01

v menjalnik 1,3 l olja v servisni knijižici pise 6,5 dl in sem zato z nasmeskom nabavil 0,75l v nemciji tako da sedaj pač bo menjava olja v menjalniku počakal do naslednjega tedna, da nabavim še manjkajočo količino, ker dvomim da bom pri nas dobil eurol firmo. ](*,)

No najlepše hvala ta vso pomoč

LP Aleš

BRP Outlander 570

Uporabniški avatar
rambo123
Obiskovalec
Reactions:
Kraj: Hrastnik

Odgovor Napisal/-a rambo123 » 05 Apr 2012, 22:54

oberskitona napisal/-a:v menjalnik 1,3 l olja v servisni knijižici pise 6,5 dl in sem zato z nasmeskom nabavil 0,75l v nemciji tako da sedaj pač bo menjava olja v menjalniku počakal do naslednjega tedna, da nabavim še manjkajočo količino, ker dvomim da bom pri nas dobil eurol firmo. ](*,)

No najlepše hvala ta vso pomoč

LP Aleš
Drugače ti vse to piše tudi na motorju koliko gre kam olja :lol:
Ni problema glede pomoči, če boš še kaj rabil kar vprašaj ;)

Street Fighter Quad Team Slovenia

Odgovori