izkušnje SYM quadlander 600

Uporabniški avatar
kiwi
Obiskovalec
Reactions:
Kraj:: Haloze
Kraj: Haloze
Kontakt:

Re: izkušnje SYM quadlander 600

Odgovor Napisal/-a kiwi » 30 Dec 2015, 14:57

Ja res je :) 300tka ima kardan pogon. Sem imel Kymco 250, ki je bil mogoče malenkost švohnejši motor vendar sem z njim tudi marsikam prilezel. Tudi v dvoje. Vendar ko sem probal 4x4 sem takoj vedel kaj je pravo zame :) Glede na to pa da nisem imel z kymcotom nobenih problemov sem predvideval, da bi moral biti tudi Sym nekako v podobnem rangu in sem takrat precej razmišljal o njem. Pravzaprav, bi ga verjetno imel. če se ne bi tisti prodal, ki sem ga mislil kupit. No potem pa je prišel BRP :)

Lp Boštjan

Uporabniški avatar
rambo123
Obiskovalec
Reactions:
Kraj: Hrastnik

Odgovor Napisal/-a rambo123 » 30 Dec 2015, 15:14

kiwi napisal/-a:Ja res je :) 300tka ima kardan pogon. Sem imel Kymco 250, ki je bil mogoče malenkost švohnejši motor vendar sem z njim tudi marsikam prilezel. Tudi v dvoje. Vendar ko sem probal 4x4 sem takoj vedel kaj je pravo zame :) Glede na to pa da nisem imel z kymcotom nobenih problemov sem predvideval, da bi moral biti tudi Sym nekako v podobnem rangu in sem takrat precej razmišljal o njem. Pravzaprav, bi ga verjetno imel. če se ne bi tisti prodal, ki sem ga mislil kupit. No potem pa je prišel BRP :)

Lp Boštjan
Ja saj imata sym in kymco isti agregat.....drugač je pa 4x4 zakon...sam mora pa biti tudi ostalo vse u nulo, sam sem sicer imel Dinli Massai 700 in sem ga mora držati kot bika za roge...vse je super bilo na njemu sam težek handling za off fure...

Street Fighter Quad Team Slovenia

mad_max
Začetnik
Reactions:
Kraj:: Primorska
Kraj: Primorska

Odgovor Napisal/-a mad_max » 31 Dec 2015, 07:41

Hvala za razlago, torej mene zanima 600 kubicna ter 4x4 zadeva...ceprou je taivanc in ne kitajc vem da ni tako slaba zadava ampak vseeno se bojim dati 3k€+ za neko zadevo ki ni ravno med znanimi ce lahko tako recem v vrhu, glede rama pa je tko da ima itak subaru agregat tako da je to zadosten razlog cetudi je drugace taiwanc :)
Glede voznje mi je jasno ampak se da tudi z sportnim peljati izven cest seveda ne govorim za resen offroad, sem ze vozil yamaho raptor 660 tako da vem! V glavnem nekaj asfalta ter makadama in ostalih gozdnih poti imam v planu se vozit tako da bi sportna razlicica tudi prenesla, seveda se ne bi branil 4x4 zadeve.

Uporabniški avatar
lakl
Obiskovalec
Reactions:

Odgovor Napisal/-a lakl » 31 Dec 2015, 10:25

Vožnja z sportakom in delavcem se ne da primerjati v nobenem pogledu. Ne glede na izvor se ta dva štirikolesnika ne moreta primerjati zato se moraš prvo odločit v katerem sedežu sploh želiš sedeti. Potem je na vrsti izbira modela in njegov izvor zat si prvo razjasni kaj bi rad imel in šele na to si potem poišči kaj pametnega.
Med delavci sem imel tudi dva kao športaka in ker sem takšen kot sem -sem na 4x4 in govorim iz izkušenj :lol:

mad_max
Začetnik
Reactions:

Odgovor Napisal/-a mad_max » 31 Dec 2015, 11:01

Vem da se ne da primerjati, glede na moje potrebe bi mi 4x4 najbolj odgovarjal ampak ni neke izbire kolikor vem razen kitajcev ter kar je teh taiwancu...tako da bi raje nekaj bolj zanesljivega zato sem se nekako odlocil za sportno verjanto ker dobis za moj budget max 4k€ vec

Uporabniški avatar
BIF
Obiskovalec
Reactions:
Kraj: http://goeasttour.com/
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a BIF » 31 Dec 2015, 11:06

mad_max napisal/-a:Vem da se ne da primerjati, glede na moje potrebe bi mi 4x4 najbolj odgovarjal ampak ni neke izbire kolikor vem razen kitajcev ter kar je teh taiwancu...tako da bi raje nekaj bolj zanesljivega zato sem se nekako odlocil za sportno verjanto ker dobis za moj budget max 4k€ vec
....ta VEČ...je lahko na koncu mnogo manj.... :-k

Uporabniški avatar
frm
Obiskovalec
Reactions:
Kraj:: Šmarje Sap
Kraj: Šmarje-Sap

Odgovor Napisal/-a frm » 31 Dec 2015, 13:00

Bif,lahko to tvojo zadnjo objavo bolje objasniš.

2012 Yamaha Raptor 700R

Uporabniški avatar
BIF
Obiskovalec
Reactions:
Kraj: http://goeasttour.com/
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a BIF » 31 Dec 2015, 14:30

[quote="mad_max"]Vem da se ne da primerjati, glede na moje potrebe bi mi 4x4 najbolj odgovarjal ampak ni neke izbire kolikor vem razen kitajcev ter kar je teh taiwancu...tako da bi raje nekaj bolj zanesljivega zato sem se nekako odlocil za sportno verjanto ker dobis za moj budget max 4k€ vec[/quote]

Tukaj je razvidno kaj v osnovi želi. Vendar se je odločil, da se bo prilagodil financam ne pa temu kar dejansko želi.
Torej bo kupil pogon na zadnja kolesa....kar bo dovolj za nekaj začetnih voženj. Vendar je vožnja po cestah bolj kot ne mučenje, sploh pa če bo kdaj vseeno zavil na stranpoti bo hitro uvidel, da je nebogljen s tistimi majhnimi koleščki, ki se vrtijo v prazno.
In potem se bo treba rešit zgrešenega nakupa, vmes praviloma izgubiš nekaj denarja in si na slabšem izhodišču kot si bil.
Kar je še dober izhod, ob predpostavki, da nisi motorja kje porolal, ker si hotel vozit po brezpotjih (off-road)...kar navaja v postu kot svojo željo.

spidi64
Začetnik
Reactions:

Odgovor Napisal/-a spidi64 » 31 Dec 2015, 18:52

Pozdravljeni
Pred leti sem kupil nov sym 600,z njim nisem imel nobenih problemov.Vozil sem se največ po cesti nobenega tuljenja škripanja..... hitrost največ 105km/h.Motila me je edino poraba goriva pod 10l na 100km se ni dalo,tudi poraba prednjih gum je bila občutna to sicer krivim vožnjo po asvaltu.Zato sem ga tudi prodal.Moči je bilo za začetek več kot dovolj-Jaka mi je povedal kako naj blokado odstranim.To je bilo to in srečno vožnjo karkoli boš kupil.
Vsem ki to berete pa srečno in veliko varnih kilometrov v letu 2016
Lp. :)

mad_max
Začetnik
Reactions:

Odgovor Napisal/-a mad_max » 01 Jan 2016, 20:11

Najprej ko sem se odlocil za to da grem v nakup 4 kolesnika sem zacel gledati za 4x4 zadevami ampak ko sem videl kaksne so cene in to da pac za moj budget ( max 4k€ ) ni drugega kot kitajcev in nekaj taiwancu v katere pac nekako nisem preprican oz se pac bojim raznih okvar, zlomov itd kar pac ljudje govorijo ko se gre za te vzhodne znamke, da se vedno nekaj pokvari ali zlomi itd sem pac zacel gledat sportne quade!
Glede zelje po voznji je tako da pac ce vzamem 4x4 bom lahko tudi pozimi se vozil in pa seveda bolj offroad kar pac z sportnim ne gre, za sportnega pac bi potem vozil bolj makadam, asfalt itd...
Mogoce bom odprl drugo temo da ne bo tolko nepregledno ampak kdor ze bere tole me zanima kaj priporocate za delovca, cena max 4k€ raje manj pa vsaj 500 kubou in da ni ravno kitajc oz kaj se lahko kupi za tak denar da je najbolji nakup! Seveda rabljeno.
Nekim km ne bi delal, recimo 1000-2000 km letno...

Uporabniški avatar
Titan
Obiskovalec
Reactions:
Kraj:: Slovenija

Odgovor Napisal/-a Titan » 01 Jan 2016, 22:35

Da se še jaz vmešam... Kot lastnik športnega tajvanca (300ccm) lahko rečem da sem pozitivno presenečen nad tem, kam vse lahko prilezeš brez 4x4. Če ne rineš ravno v globoko blato, sneg itd. se da z zadnjim pogonom in s terenskimi gumami seveda, peljati popolnoma normalno tudi po kakšni slabši gozdni poti, gozdu itd. (sem doma iz hribov, tako da klanci mi niso tuji). Edino kar je zame pomanjkljivost pri športnih je to, da nimajo "reduktorja" oz. počasnejše prestave, saj je že prva prestava včasih prehitra (vsaj pri mojem) za kakšen teren in si moraš pomagat s "kurjenjem sklopke".
Ne bom pametoval, ker še nisem imel prilike peljati kakšnega resnejšega 4x4 ATV-ja, ampak po mojem mnenju je za 80-90% terenov po Sloveniji športni ATV čisto ok, če seveda ne rineš v ekstreme. :roll:
S svojim sem že nekajkrat priplezal na vrh kakega klanca, kjer me je bilo bolj strah, da se prevrnem na rit, kot pa da se mi ATV vkoplje, kljub temu da je bila podlaga zrahljan pesek ali pa moker travnik. [-o<
Verjamem da je 4x4 še vedno boljši za off-road, vendar pa pogon na zadnja kolesa spet ni tako slab kot pravijo nekateri... [-(
Drugač sem pa na avto.netu za okoli 4.000 € zasledil nekaj oglasov za Outlander 400 ki je 4x4...

Pa da pokomentiram še "strah pred tajvanci": resda nisem prevozil veliko kilometrov, ker se vozim večinoma po okolici, vendar v 5 letih s svojim SMC-jem nisem imel drugih stroškov kot bencin, olje, akumulator in CDI, od tega je bila za zadnja dva najverjetneje kriva moja "šlamparija".
Je pa odvisno tudi od režima vožnje. Če voziš agresivno in daljše poti, bo kakšna kvalitetnejša znamka zagotovo dlje preživela, če boš pa imel ATV za krajše ture ob vikendih, pa pomojem tudi z kakšno cenejšo znamko ne moreš zgrešit.

GHost14
Obiskovalec
Reactions:

Odgovor Napisal/-a GHost14 » 02 Jan 2016, 13:03

mad_max napisal/-a:Najprej ko sem se odlocil za to da grem v nakup 4 kolesnika sem zacel gledati za 4x4 zadevami ampak ko sem videl kaksne so cene in to da pac za moj budget ( max 4k€ ) ni drugega kot kitajcev in nekaj taiwancu v katere pac nekako nisem preprican oz se pac bojim raznih okvar, zlomov itd kar pac ljudje govorijo ko se gre za te vzhodne znamke, da se vedno nekaj pokvari ali zlomi itd sem pac zacel gledat sportne quade!
Glede zelje po voznji je tako da pac ce vzamem 4x4 bom lahko tudi pozimi se vozil in pa seveda bolj offroad kar pac z sportnim ne gre, za sportnega pac bi potem vozil bolj makadam, asfalt itd...
Mogoce bom odprl drugo temo da ne bo tolko nepregledno ampak kdor ze bere tole me zanima kaj priporocate za delovca, cena max 4k€ raje manj pa vsaj 500 kubou in da ni ravno kitajc oz kaj se lahko kupi za tak denar da je najbolji nakup! Seveda rabljeno.
Nekim km ne bi delal, recimo 1000-2000 km letno...
Primer:
http://www.avto.net/_MOTO/ad.asp?ID=10407928&show=1
ni ravno 500ccm, je pa v cenovnem rangu in definitivno presega kakšnih kitajskih 500 alči več ccm. Sicer je že kar v letih, kar pa ni nujno da je slabo. Če je res vzdrževan kot piše, potem bi lahko bil odličen nakup. Je pa tudi na forumu eden precej aktiven član s takšnim mopedom (viewtopic.php?t=7348), pa si v njegovi temi preberi kaj več...

Drugače pa, kakor v prejšnjih postoh hvalijo Sym-a:
http://www.avto.net/_MOTO/ad.asp?ID=10443150&show=1

Ja, pri obeh je cena čez 4k€. Nekaj boš verjetno še zbarantal, tako da bo na koncu prišlo mogoče 200€ čez zastavljen budget, ampak po mojem mnenju bo vredno teh par 100€...

mad_max
Začetnik
Reactions:

Odgovor Napisal/-a mad_max » 03 Jan 2016, 11:04

Tele outlanderje 400 sem tudi opazil, prvo sem kar preskocil ker nekako gledam za 500ccm in vec in pa sevada je brp nad mojim budgetom vendar razmisljam v tej smeri ce grem na delavca da se malo pocakam da se naberejo € in raje vzamem potem outlanderja 400 kot katerikoli kitajc ali taiwanc ce tudi je 800ccm!
Malo me skrbi samo tistih 400ccm ampak kolikor sem pogledal filmcke na youtube niti ne gre tako slabo in bi mogoce za zacetek bilo!
Z nakupom se mi ne mudi , nekje marca, aprila bom kupoval tako da je se cas razmisliti kaj in kako :)

Lp

Uporabniški avatar
lakl
Obiskovalec
Reactions:

Odgovor Napisal/-a lakl » 03 Jan 2016, 12:03

Naj te ne prevara 400 ccm proti rumenim 600-700 ccm. Boš presenečen!
Najdi nekoga kateri ga ima in se malo zapelji za probo. Če ti ne odgovarja še vedno lahko nabaviš kaj drugega.

Uporabniški avatar
frm
Obiskovalec
Reactions:
Kraj:: Šmarje Sap
Kraj: Šmarje-Sap

Odgovor Napisal/-a frm » 03 Jan 2016, 15:13

Proti katerim rumenim to laki govoriš

2012 Yamaha Raptor 700R

Uporabniški avatar
lakl
Obiskovalec
Reactions:

Odgovor Napisal/-a lakl » 03 Jan 2016, 15:36

Ne proti, ampak o njih-Kitajska, Taiwan.
Ne govorim o Japoncih!

Odgovori