Nakup SYM QUADLANDER 300S

Odgovori
deniseek16
Začetnik
Reactions:
Kraj:: Slovenija

Nakup SYM QUADLANDER 300S

Odgovor Napisal/-a deniseek16 » 02 Jul 2017, 10:46

Pozdravljeni.

Odločam se za nakup mojega prvega štirikolesnika. Kupujem nekje do cene 2000€. Zanimajo me vaše izkušnje s SYM QUADLANDER 300S. Rad bi torej avtomatika pa neko zadevo, za kakšna potovanja v dvoje in tudi za kakšen blagi offroad (ne pretiran). V oci mi je padel naslednji motor: http://www.avto.net/Ads/details.asp?id= ... d%20lander. Prosil bi vas za mnenja, kako je s servisi, na splošno kako se obnesejo, koliko je končna hitrost, kaj so morebitne hibe in pa s koliko kilometri se izplača kupiti tak motor (ta jih ima okoli 6000 - a je to že dosti ali ni) ter na kolikšne intervale se dela servise in koliko te cenovno pride en osnovni servis (ter ali se da dobiti dele ali je problem). Hvala vam že v naprej za odgovore.

Uporabniški avatar
frm
Obiskovalec
Reactions:
Kraj:: Šmarje Sap
Kraj: Šmarje-Sap

Re: Nakup SYM QUADLANDER 300S

Odgovor Napisal/-a frm » 02 Jul 2017, 13:36

Če bo to tvoj prvi atv,naj bo,vse ostalo ti bodo povedale izkušnje,ki jih moraš sam preizkusiti,za začetek u vredu zadeva,

2012 Yamaha Raptor 700R

davorin88
Začetnik
Reactions:

Odgovor Napisal/-a davorin88 » 02 Jul 2017, 14:18

Pozdravljen!

Še do nedavnega sem si lastil SYM-a, sicer 250 kubičnega (ketna namesto kardana, brez L prestave, 1KM manj, drugače pa isti šmorn). Vredu zadeva, za prvi ATV. Od moči ga glih ne razganja, je pa odličen za vožnjo po makadamskih in stranskih cestah. Kar se končne tiče, moj je šel tam nekje malo čez 80km\h, 300 kubični gre recimo nekje do 85km\h. Je pa tako, da če ga boš mev namen skoz gonit na polno je bolje, da ga ne kupuješ. Potovalna hitrost je tam nekje 70 +/- 5km\h.
Kar se servisov tiče, tisto olje boš pa že sam menjal, valjčki in jermen na temu v oglasu bodo držali še vsaj 10000km v kolikor je bil normalno vožen. Zamenja pa ti jih vsak ki šravfa skuterje.
Je pa res, da je tajvanskega porekla in kvaliteta temu primerna. Seveda to ne pomeni, da je zanič, je pač treba na vsakih 500km treba it okoli motorja in preverit\zategnit šravfe (se včasih tut rad keri odlomi). V glavnem so malenkosti, ki se pojavijo s časom, kot posledica vibracij. Kar se tiče glavnih delov (mašina, bremze, menjalnik, prenos na kolesa) lahko rečem, da so kvalitetni in te ne bojo kar tako pustili na cedilu (vsaj mene niso)
Hiba teh ATV-jev so končniki (cena obnovljenih je okoli 100€).
Tako, da če nimaš nekih divjaških ali hudih off road ambicij in če znaš ločit križni šravfnceger od ploščatega potem je lahko to dober nakup, seveda, če je štirikolesnik res v takšnem stanju, kot obljublja prodajalec.

SYM Quadlander 250

opel
Začetnik
Reactions:
Kraj:: Ljubečna

Odgovor Napisal/-a opel » 03 Jul 2017, 21:10

Pozdravljen!

Tudi jaz sem že cele tri dni lastnik takega štirikolesnika,mogoče si ga videl,ker je bil prejšnji teden tudi na avto.netu in prvi vtisi so zelo pozitivni.Prej sem imel dve leti 150 kubičnega e-tona viperja, s katerim sem se naučil osnov vožnje s štirikolesniki,ta prehod na 300 ccm pa se mi zdi enkraten.Morda mi bo s časom tudi to,kolikor slišim od drugih,postalo premalo,vendar pustimo času čas.
Tudi sam sem z veseljem prebral zgornji članek,ker ugotavljam da so SYM-i za ta denar dobra naložba,malo pošraufat in poservisirat se bova pa že naučila a ne?Meni se fajn zdi,ker se bom sedaj lahko vsaj malo dlje peljal,tudi na kakšen nedeljski izlet,kar s prejšnjim e-tonom nisem mogel,ker ni smel videti večjega hriba.
Kakorkoli,če se odločiš za nakup,mislim da ne boš obžaloval,res pa je odvisno, kako je ohranjen in vzdrževan,mojega je prejšnji lastnik izredno lepo očuval,tako da, ko sem ga videl,sem takoj vedel da bo moj.Srečno!

Odgovori