Brute Force 750ccm

Odgovori
Ghoul
Obiskovalec
Reactions:
Kraj:: primorska

Re: Brute Force 750ccm

Odgovor Napisal/-a Ghoul » 15 Nov 2016, 20:11

to vem da naknadna ni mogoča, če pa ima kar je potrebno (ACI dokument,prometno, itd..) pa mislim da naj nebi bilo težav? isto kot bi ga sam šel iskat v tujino, ali se motim?
Bif: to sem tudi sam imel v mislih da ga gre on oziroma greva skupaj kakorkoli na homologacijo (pred nakupom seveda)

hehe kar se tiče pnevmatik sem pa tudi sam opazil ja, sem imel tudi namen vprašat pri ogledu ker si neznam razjasnit najbolje...skratka vaše mnenje-> obvoz? ali vseeno it pogeldat zadevo?

hvala Vama za odgovor

Uporabniški avatar
BIF
Obiskovalec
Reactions:
Kraj: http://goeasttour.com/
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a BIF » 15 Nov 2016, 21:15

Ma tista opomba o pnevmatikah je bil hec. Sicer je res malo čudno, da so tako obrnjene...kar po moje kaže na nesposobnost lastnika...ampak ok...gume se obrnejo in je zadeva rešena. Kar bi mene bolj skrbelo je to, kaj je lastnik o tem motrju in nasploh o atv-jih sploh vedel in najpomembneje, kako je s tem svojim neznanjem vzdrževal motor.
Mogoče se pa motim.
Kakorkoli...vse kar jaz lahko povem o tem je sledeče:
Yamaha mi je bila prva zelo všeč...vozil sem jo 2km...torej nič in me je navdušila do te mere, da sem na njo pozabil. Potem sem imel veliko več možnosti preživeti z Suzukijem in se bom zaradi "politične" korektnosti vzdržal komentarja. Kawasaki pa kot sem opisal...v tistih prevoženih...recimo 20-ih kilometrih mi je bil kar všeč...deloval je kompaktno...predvsem pa me je navdušil kot dvovaljnik. Vsa leta pa sem bil pač na brp-ju...zakaj?...zato.
V kategoriji ki je še morda omembe vredna je še Artic Cat...poizkusil sem TRV550, ki bi ga najbližje opisal kot zgornji kitajski razred...in pa Polaris o katerem nimam mnenja ker je to motor, ki zame preprosto ne obstaja...zakaj?...zato.
Ne glede pa na moje subjektivno mnenje mislim, da ima vsak svoje dobre lastnosti in svoje muhe...eni bolj drugi manj....moje mennje pa je nepomembno.
Pomemben si ti in tvoj občutek. Če je ta pravi, potem je tudi motor pravi.
Osebno bi zadevo šel pogledat, dobro preverit, poizkusit in pač vzet v zakup da kupuješ motor z verjetno nejasno preteklostjo vzdrževanja. Tako pač to je. Ne bi pa v naprej negiral ali slabšalno ocenjeval zadeve, ki je morda čisto v redu.
Eto..zdaj sem ti povedal vse in nič...ker drugače pri teh stvareh ne gre.

Uporabniški avatar
lakl
Obiskovalec
Reactions:

Odgovor Napisal/-a lakl » 15 Nov 2016, 21:23

OK! Pol pa tak.
Plačaš, odpelješ, homologiraš, registriraš, servisiraš, malo popraviš.. in si zapravil??? Je, to še vedno top nakup 9 let starega vozila???
Pri teh letih sigurno ni več v vrhunski kondiciji ne glede na to, da, če ima realne kilometre bo začel kazati zobe zaradi starosti, ko se bo začel obremenjevati.
Mogoče se pa motim in bo nakup vrhunski :D (do prvih težav) #-o

Ghoul
Obiskovalec
Reactions:

Odgovor Napisal/-a Ghoul » 15 Nov 2016, 21:46

Bif: se strinjam glede vzdrževanje in servisiranja, vendar je to pri skoraj ponavljam skoraj vsakem nakupu rabljenega vozila. Sepravi sigurnosti ni. Kar se tiče tvojih izkušnej z ostalimi zadevami pa neke določene smernice pa si mi le dal, in to cenim-hvala. Saj glede na to da sem v tem še amater mi pride vsak tak in podoben podatek prav, da si ustvarim neko svoje mnenje. Sicer me osebno zanimajo tudi polarisi in bi "rad" izvedel še kaj o njih, vendar če zakaj/zato potem nebom drezal :) hvala

Lakl:hmm..:) kot sem že rekel, vem da sigurnosti ni pri nakupiu rabljenega (razen npr če poznaš lastnika), in ja strinjam se tudi da niso ravno novi tej motorji, vendar žal so moje finance prekratke za nakup novega ATV-ja, in tudi mislim da za prvega bi bil ok tudi rabljen (seveda po možnosti čimbolje ohranjen).

razen če:...bolje novi npr: acess oziroma CF kot starejši Grizz, brute force, kingquad? mnenje?

Hvala :)

matjaz67
Obiskovalec
Reactions:
Kraj:: Cerknica
Kraj: Cerknica

Odgovor Napisal/-a matjaz67 » 16 Nov 2016, 07:23

Jaz mislim, da je karkoli boljše od nehomologiranega.
Bolše malo počakati, saj kupiš z lahkoto, prodati nato...
Motorji se vedno prodajajo in se tudi še bodo.
Meni se zdi bojši naslednji nakup, letnik tam-tam, je pa registriran.
http://www.avto.net/Ads/details.asp?ID=11487179&show=2

Uporabniški avatar
gmajnar
Obiskovalec
Reactions:
Kraj: Bločice pri Blokah

Odgovor Napisal/-a gmajnar » 16 Nov 2016, 08:13

Tudi jaz menim, da je bistveno boljši ta, kot tvoj prvotni izbor. Prodaja ga pa moj sosed. Odlično ohranjen in zadnji dve leti se sploh ni vozil z njim. On kilometrov sigurno ni nižal, prvi lastnik pa po moje tudi ne. Prvega lastnika bolj pozna Brinovc pa ga pobaraj, če boš tudi ta motor dal v ožji izbor.

Tak stroj vozim tudi sam že kakšnih 5 let. Na cedilu me še ni pustil, ima pa nekaj muh, ki sem jih že opisal nekaj prispevkov nazaj v tej temi.
Mnogo se piše, da rabi veliko olja. Moj na srečo ne. Količina je vedno enaka.
Poraba me pa moti. Pa ne zato, ker si ne bi mogel privoščiti tistih 20 € na mesec za bencin, ampak zato, ker moram po prevoženih 100 km že gledati kje je črpalka.
Pri nakupu bodi pozoren na zadnjo zavoro. Meni jo je enkrat že uspelo uničiti. Ni poceni.
Skuril sem pa tudi že motorček za preklop na 4kolesni pogon. Tudi ta stane kakih 300€.
Težave imam tudi z žmigovci. Italijani so to zelo slabo naredili. Vsaka veja, ki jo povoziš, utrga tiste tanke žičke, ki so jih uporabili. Že dvakrat se mi je to zgodilo.

To ni stroj za dolga potovanja in vožnjo po asfaltu. Odlično se obnese na makadamu, v snegu in na brezpotjih. Je tudi zvest pomočnik pri opravilih na njivah in v gozdu. Če ga boš rabil za to, ga toplo priporočam.

Ghoul
Obiskovalec
Reactions:

Odgovor Napisal/-a Ghoul » 16 Nov 2016, 17:52

Najlepša hvala za odgovore in informacije. Tudi sam sem planiral kontaktirati tudi lastnika tega rdečega.

Odlično se obnese na makadamu, v snegu in na brezpotjih. Je tudi zvest pomočnik pri opravilih na njivah in v gozdu. Če ga boš rabil za to, ga toplo priporočam....točno v te namene ga imam namen uporabljati, cesta pa bo sigurno v manjšini.

V soboto planiram narediti "športni dan" in si ogledati nekaj teh mašin (BF, sportsman, grizzly) s seboj bom za vsak slučaj vzel tudi prikolico :) Zanima me še eno vprašanje (mogoče malo bedasto pa vendar), in sicer kar se tiče cene. Koliko so po vašem mnenju vredni omenjeni in seveda podobni ATV-ji (letnik nekje do 2008, prevoženih nekje od 5 do 15000 km) seveda v kar se da za svoja leta dobrem stanju (brez luftov, olja po vsej mašini itd.). 4, 5000€ več? ker cene dokaj varirajo. Upam da ni preveč bedasto vprašanje saj, razumem da vsak drugače svojega oceni, vendar tako...čez palec.

še enkrat vsem NAJLEPŠA HVALA
lep pozdrav

TOMASZ
Obiskovalec
Reactions:

Odgovor Napisal/-a TOMASZ » 17 Nov 2016, 19:29

Jaz sem septembra za BF750 letnik 2009 ; 7200km in poleg še nove gume Bighorn dal 5200eur. So pa plastike opraskane, kar pa me ne moti in izpušni lonec bo potrebno popraviti. Sem ga pa takoj peljal k sosedu Tonetu, da ga je malo pregledal in poštimal( kardanska os, ki gre v zadnji prenos se je premikala, ker je menda popustila matica ), zamenjal je olje v prenosih in ker je bilo že odprto je zamenjal še semeringe. Cena zanemarljiva. Upam, da mi bo dobro služil.Na pomlad ga čaka gozdarsko delo. Je pa poraba kar velika. Tako pač je, veliko konjičkov, dva valja in pospeševanje v neskončnost.

Ghoul
Obiskovalec
Reactions:

Odgovor Napisal/-a Ghoul » 17 Nov 2016, 20:13

Hvala Tomazs. Drugače si zadovoljen z nakupom?

Ghoul
Obiskovalec
Reactions:

Odgovor Napisal/-a Ghoul » 17 Nov 2016, 21:19

Danes sem si ogledal zgoraj omenjenega kawasakija. Zadeva zgleda za svoja leta lepo ohranjena, brez nekih večjih "napak" glede na moje amatersko mnenje in napram prejšnjima dvema ki sem jih šel pogledat. Zanimajo me pa dve stvari in sicer:

-ko se pelješ motor "cvili/piska" gmajnar pravi da je to jermen in da ni razloga za skrb, sepravi je tako pri vseh?
- po vožnji je motor stal prižgan še nekaj minut (skupaj z vožnjo recimo 15-20min) po tem ko smo ga ugasnili pa je začel delati ventilator. normalna zadeva slučajno? ker je stal? motor ni bil pregret, vsaj po mojem ne, saj ni bilo nobenih ekstremov izvajanih. Nekako mi ne gre v račun...

Hvala in lep pozdrav

Uporabniški avatar
BIF
Obiskovalec
Reactions:
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a BIF » 17 Nov 2016, 21:33

[quote="Ghoul"
-ko se pelješ motor "cvili/piska" gmajnar pravi da je to jermen in da ni razloga za skrb, sepravi je tako pri vseh?
Hvala in lep pozdrav[/quote]
...drži kot pravi Gmajnar...
In tudi to da se je prižgal ventilator kot se je je normalno...
Zaradi teh dveh zadev naj te nič ne skrbi....

Uporabniški avatar
gmajnar
Obiskovalec
Reactions:

Odgovor Napisal/-a gmajnar » 18 Nov 2016, 06:23

Ja, pozabil sem ti omeniti, da imajo ti motorji naštiman ventilator na zelo sigurno in velikokrat teče. Posebno če stoji prižgan, se zelo rad vklaplja. Tudi poleti skoraj stalno dela.
Skratka, jermen in ventilator naj te ne skrbita. Tako mora biti.
Osredotoči se zdaj na druge možne pomanjkljivosti, če sploh so.
Moje mnenje: za ta denar se boljše mašine ne da dobiti.

Uporabniški avatar
jerebtomy
Obiskovalec
Reactions:
Kraj: Žiri

Odgovor Napisal/-a jerebtomy » 18 Nov 2016, 10:49

Slabo bi bilo če se ventilator nebi prižgal... ;)

2011-2013 Shineray XY 300 STE- z veseljem prodan
2014-2015 KTM 640 LC4 SM -na žalost prodan
2013-2017 Access SP 450 R - žal prodan
2018- BRP BAJA DS650X

TOMASZ
Obiskovalec
Reactions:

Odgovor Napisal/-a TOMASZ » 18 Nov 2016, 17:04

Tudi pri meni je slišat jermen in tudi ventilator se hitro prižge. Bolje , da se prižge, kot pa če se ne kot pri mojem drugem ATV-ju Linhaju. Je pač zakuhal, potem pa nova tesnila....Nisem naredil še veliko kilometrov a zaenkrat je vse OK. Če si že bil v Grahovem, bi se lahko ustavil še v Cerknici pri mehaniku in vulkanizerju Tonetu Šegi in bi verjetno dobil še drugo mnenje o omenjenem motorju. Sva s Tonetom soseda v 100 metrih tik ob glavni cesti in če je potrebna pomoč je on prvi, ki lahko kaj pomaga. Ko sem jaz ogledoval BF-ja sem ga poklical po telefonu in mi je preko zraka naročal, kaj naj pogledam.

Uporabniški avatar
jevi
Obiskovalec
Reactions:
Kraj: Kozjanski park
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a jevi » 20 Nov 2016, 18:18

Pri Kawasakiju nimaš kaj veliko falit, samo pravega izberi.
Leta 2009 sem ga jaz kupil novega in dal skoraj 9 jurjev za njega in ga lastil dobrih šest let. Vmes sem imel dva večja izredna servisa (menjava izpuha in menjava pumpe za gorivo), vse ostalo samo potrošni material (filter, olje, kakšna manšeta).
Prijatelj je istočasno kupil (ker je imel več denarja na razpolago kot jaz, čeprav je bil meni tudi zelo všeč) bolj prestižno znamko, 800 kubičnega za nekaj jurjev dražjega... Redni servisi, nekaj izrednih servisov... Po 6 letnem izračunu, koliko sva porabila in koliko koristila, tudi ceno 6 let starih sva primerjala.... Kawasaki kapo dol.

Zdaj je minilo skoraj leto dni brez in iščem drugega. Najraje dve ali tri leta starega, kawasakijev skoraj ni, kakšen Polaris me tudi zelo mika, ampak težko je kaj pametnega najti.

LP Jevi

-------------------------------------------------
2009-2015 Kawasaki Brute Force 750 4x4
2016-2017 Polaris sportsman 570
2017-? Polaris sportsman 850
------------------------------------------

Ghoul
Obiskovalec
Reactions:

Odgovor Napisal/-a Ghoul » 20 Nov 2016, 21:26

No, zadevo sem po premisleku, še enkratnem ogledu z kolegom mehanikom v petek rešil. In sicer sem postal novi lastnik Kawasaki-ja BF (tistega oranžnega zgoraj omenjenega). Včeraj mi je žal vreme zagodlo zato sem mašino bolj ali ne "pucal" v garaži (filter zraka, nožno stikalo za zavoro in še nekaj malenkosti), danes pa sem naredil cca 80 makadamskih kilometrov. Nimam kaj reči kot edino to, da upam da bo ostalo vse tako kot je, ker pelje se odlično! :) In ja BRUTALNA zadeva (zame ker sem zaenkrat še amater).

Rad bi se še enkrat zahvalil vsem kateri ste mi pomagali in podali mnenja in uporabne informacije.

LP

Uporabniški avatar
gmajnar
Obiskovalec
Reactions:

Odgovor Napisal/-a gmajnar » 21 Nov 2016, 06:49

Čestitam in ti želim, da ne bo nobenih težav.
Ti samo uživaj!

Uporabniški avatar
BIF
Obiskovalec
Reactions:
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a BIF » 21 Nov 2016, 07:36

Čestitke in varno vožnjo želim... :D

Uporabniški avatar
brinovc
Obiskovalec
Reactions:
Kraj: za devetimi gorami in desetimi vodami
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a brinovc » 21 Nov 2016, 13:31

Tudi z moje strani ti želim veliko varnih ur in km. v sedlu kawlna.

LP!

Socializem je odličen sistem, dokler ga financirajo kapitalisti.
Božo Dimnik:Oče me ni kaznoval zato, ker sem kradel, pač pa zato, ker so me pri tem dobili.

TOMASZ
Obiskovalec
Reactions:

Odgovor Napisal/-a TOMASZ » 21 Nov 2016, 17:00

Srečno vožnjo. Pa palec pod kontrolo.

tomas03
Začetnik
Reactions:

Odgovor Napisal/-a tomas03 » 21 Nov 2016, 19:28

Srečno vožnjo. Kawln je zakon.

Ghoul
Obiskovalec
Reactions:

Odgovor Napisal/-a Ghoul » 23 Nov 2016, 21:34

hvalaaa! \:D/ :lol: :D

Ghoul
Obiskovalec
Reactions:

Odgovor Napisal/-a Ghoul » 13 Dec 2016, 17:20

pozdravljeni

pojavila se je prva težava in sicer sumim EBS motorček. Zadeva je pa sledeča: motor na klancu ne bremza več samosotjno (če se prav spomnim po prebranem na forumu bi mogel pod 5kmh sam začeti bremzati) temveč leze vzvratno (oz naprej kakorkoli). Lučke 2WD in 4WD mi ne utripata, pravtako sem probal z resetom EBS-ja (varovalko ven, kontakt on-kontakt off, varovalko noter) in na mojo žalost ni pomagalo. Sumim pa motorček, saj ko se na klancu ustavim slišim kako bi vilica oz. motorček hotela aktivirati zavoro vendar se nakako ne vklopi (lahko se 1x na 15 poizkusov), tudi iz motorčka prihajajo nekakšni "čudni" zvoki. Danes sem snel pokrov jermena (tudi jermen bo kmalu za menjat) v slučaju če bi bilo kaj preveč umazano vendar je zadeva zgledala ok, sem spihal in spet sestavil.

Sedaj se obračam na vas če je slučajno kdo imel že podobno izkušnjo. Razmišljal sem da bi razdrl motorček ga spucal in namazal če bi slučajno kaj pomagalo... Upam da nebo potrebno novega kot ga je Civava menjal, če pa bo pač bo :? Sklepam da to na samo vožnjo in delovanje motorja nima neke velike povezave in se lahko vozim? Se motim??(seveda čimprej zadevo urediti)

Kar se pa jermena tiče kje ga naročujete? sklepam da original sevis?

HVALA za odgovore

Uporabniški avatar
el.presidento
ON™®
Reactions:
Kraj:: Ivančna Gorica
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a el.presidento » 17 Dec 2016, 08:18

Če ti pri večjih hitrostih normalno bremza sam motor in imaš problem le pri manjših hitrostih (recimo pod 5 km/h), je problem običajno samo venem delu v CVT-ju. Ne morem se spomnit kako se pravilno reče, izgleda kot ene vrste ležaj le da je kar velik.

www.atv.si
2019 - Access 850
2015 - SMC Jumbo 720R
2014 - Cectek 600, Aeon Cobra S 330
2013 - Access Outback 400, Adly 400xs
2012 - SMC Jumbo 720R
2011 - CF Moto Z6, SMC Jumbo 720R
2010 - SMC Jumbo 360R, Dinli 700 Monster
2009 - SMC Stinger 520RR
2008 - Adly 300xs
2007 - SMC Captain 300 Tuning
2006 - Barossa Silverhawk 250R Tuning
2005 - Barossa Cheetah 250

Ghoul
Obiskovalec
Reactions:

Odgovor Napisal/-a Ghoul » 19 Dec 2016, 18:43

ja, motor dela drugače vse BP, samo kot rečeno na klancu se ne ustavi, in na mestu "sili naprej" kot bi imel previsoko naštelan prosti tek (pa še to ne vedno)...hmm no če se slučajno spomniš prosim sporoči :) in HVALA

Čeprav jaz ševedno sumim EBS motorček. Sicer sem ga danes razdrl spucal in namazal vendar je ševedno isto :evil: in nevem kaj naj še naredim, saj motorček deluje (obrača)... je bil pa ta motorček enkrat že razdrt je bilo vidno. Poleg tega pa naj bi bila to tudi ena izmed "bolezni" BF-jev, zato jih veliko američanov kar odklopi kolikor sem prebral na tujih forumih. Jutri pokličem v cerknico če je narobe če se vseeno vozim dokler ne rešim oziroma nabavim drugi motor kateri pa ni ravno poceni :S

Pa še eno vprašanje, za lastnike (tudi drugi seveda če veste :)) pri menjavi jermena če sem prav razumel v prejšnjih objavah v tej temi ni potrebno vzemati prve (primerne če se ne motim??) jermenice dol, je izvedljivo z "nategovanjem" jermena čez zadnjo (sekunadarno?)jermenico?
hvala lp

Odgovori