Zamenjava multifunkcijskega stikala na balanci

Odgovori
Uporabniški avatar
cuvaj
Obiskovalec
Reactions:
Kraj:: Sevnica
Kraj: Sevnica

Zamenjava multifunkcijskega stikala na balanci

Odgovor Napisal/-a cuvaj » 16 Maj 2018, 10:47

Zanima me, če je še kdo menjal omenjeno stikalo na balanci. Ker je original stikalo v slabem stanju (zaradi soli) sem se odločil, da ga zamenjam z novim. Kupil sem stikalo od mlajšega letnika (od 2012, moj pa je 2010), ker mi je veliko bolj uporaben. Opozorjen sem bil, da je potrebna manjša predelava. Ker mi elektrika ni domače področje prosim za nasvete koga, ki je to že počel (morda kakšna navodila, fotografije?)
Dobil sem že nekaj informacij od uporabnika Freshslo, za katere sem mu zelo hvaležen!
Torej, se je še kdo ukvarjal s tem?
Hvala in lep pozdrav.
Silvo
Slika

Slika

Slika

Slika

Uporabniški avatar
frm
Obiskovalec
Reactions:
Kraj:: Šmarje Sap
Kraj: Šmarje-Sap

Re: Zamenjava multifunkcijskega stikala na balanci

Odgovor Napisal/-a frm » 16 Maj 2018, 17:02

Jas sem ga menjal,prvotni podoben,kot je ta na kolešček,mi je s časoma raspadel.
Sedaj mam kitajskega,sam je bilo treba prevezavo narest,zaenkrat dela.

2012 Yamaha Raptor 700R

Uporabniški avatar
freshslo
Obiskovalec
Reactions:
Kraj: Menges
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a freshslo » 17 Maj 2018, 13:47

A si ze poizkusil vstekati novega? Kaj ti ne deluje?

-CanAm Outlander 1000 XT
-CanAm Renegade 1000 XC ///Airdam CVTech & STM
-Suzuki Intruder M1800R
-Kawasaki Ultra 300X

Uporabniški avatar
cuvaj
Obiskovalec
Reactions:

Odgovor Napisal/-a cuvaj » 21 Jun 2018, 13:48

Se opravičujem za pozen odgovor, ker sem bil nekaj časa odsoten. Stikalo sem prvotno mislil menjat zaradi težav z izklaplanjem DPS-ja in naj bi bilo krivo stikalo. Potem pa se je izkazalo, da je bila težava v odviti masi na akumulatorju. Ko sem jo zategnil, dela vse ok. Ker lokalni avtoelektrikar takrat ni imel časa, je sedaj novo stikalo še vedno na polici :D

Uporabniški avatar
freshslo
Obiskovalec
Reactions:
Kraj: Menges
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a freshslo » 22 Jun 2018, 09:17

za nedelovanje DPS med voznjo pri visji brzini sta ponavadi kriva kabla, ki gresta na svecke in sicer jih je treba speljati cim dlje stran od DPS modula. Glede tega je BRP izdal tudi servisno obvestilo.

-CanAm Outlander 1000 XT
-CanAm Renegade 1000 XC ///Airdam CVTech & STM
-Suzuki Intruder M1800R
-Kawasaki Ultra 300X

bugimajstr
Obiskovalec
Reactions:
Kraj: bela krajina

Odgovor Napisal/-a bugimajstr » 22 Jun 2018, 17:04

freshslo napisal/-a:za nedelovanje DPS med voznjo pri visji brzini sta ponavadi kriva kabla, ki gresta na svecke in sicer jih je treba speljati cim dlje stran od DPS modula. Glede tega je BRP izdal tudi servisno obvestilo.
dobro da poveš.. ker meni je enkrat dps zablokiral med vožnjo..sem se komaj ustavil do jarka..na srečo ni bilo nikogar nasproti.drugače bi mel kiper..

Uporabniški avatar
cuvaj
Obiskovalec
Reactions:

Odgovor Napisal/-a cuvaj » 25 Jun 2018, 11:51

Meni se je DPS izklapljal popolnoma naključno. Pri hitri vožnji, pri počasni, po 300 metrih, po 3 kilometrih, ali sploh ne. Ko sem motor ugasnil in ponovno startal, je bilo spet ok. Pri googlanju sem našel podobno okvaro in rešitev. DPS je velik porabnik in ko pade napetost elektronika prvo izklopi velike porabnike. Prejšnji lastnik mi je zagotovil, da se mu to ni nikoli dogajalo, je pa pred kakim mesecem menjal akumulator. Ko sem šel preverit kleme na akumulatorju sem opazil, da je masa losana. Odkar sem jo zategnil, se ni DPS nikoli več izklopil.
Mogoče pride komu prav :!:

brpigi
Začetnik
Reactions:
Kraj:: Metlika

Odgovor Napisal/-a brpigi » 24 Okt 2018, 12:45

Pozdravljeni,
Tudi jaz sem pred kratkim postal lastnik Bombarderja 800 :D in na njem je potrebnih nekaj lepotnih popravkov. Problem imam s stikalom na balanci. Delajo samo dolge luči. Ko preklopim na kratke luči ne svetijo. Če stikalo malenkost zamaknem v levo se prižgejo tudi kratke vendar kmalu ugasnejo. Uporabnik "cuvaj" ali si zamenjal omenjeno stikalo?
Napisal si, da si odkril napako brez zamenjave stikala. Če imaš še vedno viška stikalo bi ga odkupil če ga ne potrebuješ?
Ima kdo kako drugo rešitev kako rešiti problem? Imam problem tudi z zadnjo stop lučjo. Zavoro je potrebno pritisniti do konca da posveti stop luč. Je to normalno oziroma kako naj se lotim iskanja napake.
Najlepša hvala za odgovor in lep pozdrav,

Uporabniški avatar
frm
Obiskovalec
Reactions:
Kraj:: Šmarje Sap
Kraj: Šmarje-Sap

Odgovor Napisal/-a frm » 24 Okt 2018, 18:32

Za stop luč,pomoje nebi smel biti problem,imaš sigurno tipalo pri zavornem cilindru,ali tam nekje,ponoje bi ga moral sam malce nastavit,
Stikalo je pa če ga boš iskal,firma,LEONELLI,španija,sam teško ga je dobiti,jas ga nisem mogek dobiti,kot takega.
http://www.dtk-moto.si/stikala-releji.html
https://www.google.com/search?q=leonell ... BXoECAUQBg#
,Ga moram naročit,in tisto kopijo ven vrečt,me moti,ko pozabim ugasniti žmigovce,te ta opozarja,pri onem pa sovozniki.

2012 Yamaha Raptor 700R

Uporabniški avatar
cuvaj
Obiskovalec
Reactions:

Odgovor Napisal/-a cuvaj » 01 Jan 2020, 12:54

brpigi napisal/-a:
24 Okt 2018, 12:45
Pozdravljeni,
Tudi jaz sem pred kratkim postal lastnik Bombarderja 800 :D in na njem je potrebnih nekaj lepotnih popravkov. Problem imam s stikalom na balanci. Delajo samo dolge luči. Ko preklopim na kratke luči ne svetijo. Če stikalo malenkost zamaknem v levo se prižgejo tudi kratke vendar kmalu ugasnejo. Uporabnik "cuvaj" ali si zamenjal omenjeno stikalo?
Napisal si, da si odkril napako brez zamenjave stikala. Če imaš še vedno viška stikalo bi ga odkupil če ga ne potrebuješ?
Ima kdo kako drugo rešitev kako rešiti problem? Imam problem tudi z zadnjo stop lučjo. Zavoro je potrebno pritisniti do konca da posveti stop luč. Je to normalno oziroma kako naj se lotim iskanja napake.
Najlepša hvala za odgovor in lep pozdrav,
Oprosti, šele sedaj se videl post. Motor se naložil in odpeljak k strokovnjaku, kateri mi je naredil predelavo, da sem lahko montiral omenjeno stikalo na starejši letnik. Svtujem ti, da pokličeš RB-ja in ti naroči novo stikalo.
Lp
Silvo

Odgovori