Treningi & ostalo

Kje, kdaj, kako ....

Moderator: Enx

Odgovori
meznaric
Začetnik
Reactions:

Treningi & ostalo

Odgovor Napisal/-a meznaric » 14 Sep 2009, 20:41

Mam kar nekaj vprašanj sem začetnik in se opravičujem če sem dal v narobno sekcijo:
1. Kje trenirate?(Čim bližje MB/PTUJ-a če se da)
2. Kako poteka trening(Pridete tja se vozite po progi prosto, se zmenite z kolegi naredite tak mini dirko :P pač nasplošno prosim)
3. Tekmovanja:
----Koliko kubične štirikolesnike uporabljajo oz kakšne kategorije so?
----Koliko moreš bit star?
----Kakšne druge zahteve?
----Rabiš posebaj neki super štirikolesnik al recimo bi šlo z Hondo TRX250?
----Je v sloveniji dosti tekmovanj/prog za treniranje?
4.Včeraj mi je guma počla oziroma je bla prazna kaj naj naredim, peljem vulkanizerju da mi menja je treba kaj posebaj vedet zato?
5. Če še me bo kaj zanimalo bom vprašal

Hvala za odgovore že v naprej!

LP

Uporabniški avatar
morski
Obiskovalec
Reactions:
Kraj: Prevalje

Odgovor Napisal/-a morski » 14 Sep 2009, 22:20

1. Treniraš lahko načeloma na vsaki kros progi. Vzemi pa v obzir, da s štirikolesniki vsepovsod nismo dobrodošli, oz. lahko pridemo trenirat po predhodnem dogovoru z lastnikom proge. Poleg tega ima vsaka kros proga svoj urnik obratovanja. Večina je odprta kvečjemu dan ali dva v tednu. V tvoji bližini imaš Orehovo vas, malo dlje pa še Slovenske konjice.
3. Pri nas je zaenkrat samo kategorija open (če se ne motim od 350ccm navzgor), medtem ko ima hrvaško prvenstvo razdeljeno v štiri kategorije:
Q1: do 50ccm 2 taktni oz. do 100ccm 4 taktni - starostna omejitev 13let
Q2: do 100ccm 2 taktni oz do 150ccm 4 taktni - starostna omejitev 18let
Q3: do 250ccm 2 taktni oz. do 300ccm 4 taktni - ni starostne omejitve
Q4: open - ni starostne omejitve
Ostale zahteve: quad mora imeti nerf bare, kill switch ter nobenih steklenih delov oz. vsaj prelepljene luči. Voznik pa mora nositi čelado in ostalo zaščitno opremo. Ostala oprema je omejena samo s tvojim proračunom :)
V sloveniji je žal zelo malo tekmovanj (letos sta bili samo dve tekmi), zato nas večina vozi na hrvaškem, vse več pa jih hodi tekmovat v druge države (Nemčija, Bolgarija, Srbija...). Seveda je obvezna licenca.
3. in 4. oktobra bo na Otočcu potekala enduro quad dirka (sobota) ter mx quad dirka (nedelja) tudi za voznike brez licenc. To je najboljša (in pri nas bolj ali manj edina) priložnost za vse "novince" da pridejo in se preiskusijo. Toplo priporočam. Ker dokler ne probaš, ne veš kako je.

LT-R 450

Odgovori