brp outy 800r xtp

Del foruma, kjer lahko uporabniki predstavijo svoja vozila
Odgovori
Uporabniški avatar
jay886
Obiskovalec
Reactions:
Kraj: Ruše

brp outy 800r xtp

Odgovor Napisal/-a jay886 » 06 Feb 2012, 12:50

....moj prvi atv je bil shineray 300, ki sem ga kupil junija od starejšega gospoda, kot iz škatlice. Kapo dol, motor mi je za svoj denar res služil do prodaje. Kar hitro sem ga prodal in začel brskat po forumih, dodajat prijatelje na fb, obisk sxc tekmovanja v Orehovi vasi itd. Ravno ta tekma me je pognala, da nisem tisti teden nič kaj dobro spal. Zvok zverin, sploh brpjevih (rb atv, jager...) me je čisto prevzel. Kasneje sem še pri MitjaP videl bolj podrobno 800LTD in je bila pika na i.

Zadnji mesec , dva sem vse možne kombinacije premleval. Zaradi ugodne cene sem šel gledat goesa 625i in me ni navdušil, v igri je še bil AC 700, ampak tudi ta je kasneje odpadel. Na koncu sem rekel, bo brp pa magari 400tka. Prijatelji (Jam in vulco team pa še kdo) so mi rekli: vzami raje rabljeno 650/800tko. Sam sem po vsej sili hotel nov atv (veš kaj imaš) zato sem gledal 400 in 500, je bila ravno v mojem rangu .
Kasneje sem šel na SS, Tipom, Špan in ko sem videl, da ti na tak velik denar dajo samo 4-5% popusta (pa še to so me naslendji dan komaj poklicali) sem rekel, "kurc" te pupuste 500tke se bom naveličal in hitro prodal... in res je, sem hvaležen prijateljem za nasvet "vzami 800 ali pa vsaj 650"! in to še kako drži. Res je za offroad ni potrebe po moči, ampak zaloga je le zaloga in ko jo potrebuješ jo tudi imaš.

Nakar začnem vsak dan ali pa bolje vsakih par ur pregledovat avto.net. Opazim močerada 800 za takratnih 13600eur. Kasneje mu še cena malo pade in na koncu 1.2.2012 nova cena 12500e kar je bila tudi zadnja brez centa gor in dol. Pokličem par prijateljev, pišem Marku Jagru in ko vsi potrdijo nimam več kaj razmišljat.

Ter kot bi BIF rekel, ob pogledu in testni se več nočeš na drug motor vsest. Točno tako je bilo v mojem primeru.. Motor praktično brez samega risa, podvozje čisto kot solza, 1500km, še v garanciji.

še slike, ker razpisal sem se preveč :) :

can am outlander 800r xt-p 2010
Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

od včeraj pa ni več toliko čist
Slika

še prvi video: http://www.youtube.com/watch?v=_rHeLrk8 ... ture=share

to bi bilo to.. "malo" se ga morem še navadit, ker moči je res ogromno (nisem niti polovico tega pričakoval), kakšnega extremnega offroada nebo videl, s punco rada potujema/ raziskujema .. Bolj v smeri Rogija me zanaša, ker njegove teme so 1A poleg vseh ostalih seveda. :)
tako da bi mi skoraj moral služit nekaj let ..

2011 Shineray 300 xy hitro prodan..
2012 Can Am outy 800r max..... bo kr nekaj časa ostal...

Slika

Uporabniški avatar
tdk
Obiskovalec
Reactions:

Re: brp outy 800r xtp

Odgovor Napisal/-a tdk » 06 Feb 2012, 13:05

Čestitke...naj ti dobro služi;veliko varnih in predvsem z užitkom narejenih km!!

lp tdk

dejan1992
Obiskovalec
Reactions:

Odgovor Napisal/-a dejan1992 » 06 Feb 2012, 14:05

Tudi jaz ti čestitam. Veliko veselja v vožnji in pa čim manj nevšečnosti in pa okvar. Upam da bom tudi jaz kmalu kaj nabavil takrat pa se slišimo in dogovorimo za kakšno vožnjo. :D

Uporabniški avatar
BIF
Obiskovalec
Reactions:
Kraj: http://goeasttour.com/
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a BIF » 06 Feb 2012, 14:15

Jaz pravzaprav nimam kaj dodati. Tak motor te ne more pustit hladnega....razen če si "topli"! Makina prava in kot rečeno...Tha ride says it all...!!!
Po pameti (gas ročica je kar nervozna) in uživaj(ta)! \:D/

Uporabniški avatar
borke
Obiskovalec
Reactions:

Odgovor Napisal/-a borke » 06 Feb 2012, 14:48

Oja
Postalo ti bo dolgcajt..........tukaj ni potrebe po sraufanju.Uzivaj max.
LP.Borke

Uporabniški avatar
schorpion75
Obiskovalec
Reactions:
Kraj:: tolmin
Kraj: tam kjer se neda z avtom
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a schorpion75 » 06 Feb 2012, 16:24

cestitke pa velik varnik kilometrov.. \:D/

Uporabniški avatar
rambo123
Obiskovalec
Reactions:
Kraj: Hrastnik

Odgovor Napisal/-a rambo123 » 06 Feb 2012, 19:05

Čestitke...ni kaj reči...je zelo lep in zverinski =D> ....veliko varnih kilometrov :mrgreen:

Street Fighter Quad Team Slovenia

Uporabniški avatar
Civava
Obiskovalec
Reactions:
Kraj: Škofa Loka
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Civava » 06 Feb 2012, 19:42

borke napisal/-a:Oja
LP.Borke
A se hecaš :twisted: :?:

Uporabniški avatar
borke
Obiskovalec
Reactions:

Odgovor Napisal/-a borke » 06 Feb 2012, 19:47

Iz lastnih izkusenj napisal.................mogoce kdo tud kaj popravlja. :D

Uporabniški avatar
jay886
Obiskovalec
Reactions:

Odgovor Napisal/-a jay886 » 06 Feb 2012, 19:53

Ni me strah popravil, bolj me je strah okvar, ki ti povročijo sive lase (napake, ki je ne moreš kar tako odpravit!) :) in tuhtaš, ter tuhtaš kaj zavraga mu je :lol:

Slika

Uporabniški avatar
borke
Obiskovalec
Reactions:

Odgovor Napisal/-a borke » 06 Feb 2012, 20:00

Jaz se vozim vsak dan neglede na vreme in temp.Naredil ze kar nekaj km.pa nobenih problemov.So pa servisi kar dragi,to je edina slabost.To so zgolj samo moje izkusnje z BRP.
Ti kar vozi in ne razmisljaj kaj se lahko pokvari :D .

Uporabniški avatar
MitjaP
Obiskovalec
Reactions:
Kraj: Selnica ob Dravi
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a MitjaP » 06 Feb 2012, 20:55

Bravo jay, čestitam =D> dober stroj in zgleda vunderšen :D
Pripelji se kaj naokoli, de preverimo profil in napumpamo gume :D
A to si se po fabiki vozo :?: :P

MAX je na dvorišču :D

Uporabniški avatar
Rogi
Poznavalec
Reactions:
Kraj: Plave - Posočje
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Rogi » 06 Feb 2012, 22:05

Civava napisal/-a:
borke napisal/-a:Oja
LP.Borke
A se hecaš :twisted: :?:
Ja Janez BRP-ja ne rabiš šraufat. Vse kar rabiš je servisna knjižica (in debela denarnica). To ni CF ali Kawasaki, da stalno šraufaš in da ti stalno crkuje, ne vžge, žre olje ... :lol:

Uporabniški avatar
rambo123
Obiskovalec
Reactions:
Kraj: Hrastnik

Odgovor Napisal/-a rambo123 » 06 Feb 2012, 22:42

Vsak jezdec hvali svojega konja....tudi BRP se pokvari in ko se to zgodi je potrebno tudi kar dobro seči v žep...
Vsak reče zdaj imam pa BRP-a, zdaj sem zakon....toda,najdražjega moraš tudi vzdrževati....če ti se pokvari in nimaš "keša" si pa v lepi kaši....in pol si rečeš ma..r imam pa res smolo.... :lol:

Street Fighter Quad Team Slovenia

Uporabniški avatar
BIF
Obiskovalec
Reactions:
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a BIF » 07 Feb 2012, 10:05

rambo123 napisal/-a:Vsak jezdec hvali svojega konja....tudi BRP se pokvari in ko se to zgodi je potrebno tudi kar dobro seči v žep...
Vsak reče zdaj imam pa BRP-a, zdaj sem zakon....toda,najdražjega moraš tudi vzdrževati....če ti se pokvari in nimaš "keša" si pa v lepi kaši....in pol si rečeš ma..r imam pa res smolo.... :lol:
Vsake oči imajo svojega malarja! Približno tako sem se nekoč tudi sam tolažil! #-o
Če primerjaš cene delov BRP-ja in drugih, recimo temu konkurenčnih proizvodov boš videl, da so več ali manj enaki oz. zelo podobni. Enkrat ima eden nekaj ceneje, drugič drugi. Veliko pa šteje tudi dostop do delov.
Kaj mi pomaga poceni motor če na dele čakam 3-4 tedne!
Jasno pa je, da kjer je mehanika so možne tudi okvare in to velja tudi za BRP....ampak velika razlika je kaj in koliko se kvari (če se). Osebno so me popravila (brez servisov) Kitajca koštala več (mnogo več) kot servis (popravil ni bilo) na BRP-ju!
Tako da, ko boš imel BRP-ja pod streho (ne tistih zgodbic..."moj kolega pa enga pozna"...."sem slišal, da je oni imel težave")..... takrat čevlje sodi naj kopitar! :-$
Da o razliki med cenenimi produkti in BRP-jem niti ne razpravljam v smislu, performas, ergonomije, kvalitete vožnje, vzdržljivosti, zmogljivosti itd!

Uporabniški avatar
Civava
Obiskovalec
Reactions:
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Civava » 07 Feb 2012, 10:20

To je res pomembno , da so deli takoj na voljo ,ko jih potrebuješ. Sam sem izkusil čakanje na dele tudi po več tednov in moram reči , da ni prijetno. Bif koliko se ti je nabralo kilometrov do sedaj ?

Uporabniški avatar
jay886
Obiskovalec
Reactions:

Odgovor Napisal/-a jay886 » 07 Feb 2012, 13:25

isto je mene doletelo pri servisiranju Shineraya. Sem hotel marsikaj popravit preden sem ga prodal, ampak delov od nikoder. "UVOZNIKI" so znali samo rečt: pride kontejner 1x poleti, pokliči onega, tretjega... je pa res, da je imel BUCO ds kr zalogo oz improvizacije delov, ampak cena je bila nehumana. (sprednje ploščice 85eur, oljni filter 25eur itd)

Pa ne se preveč pogovarjat o okvarah, treba se je vozit dokler gre! Morem pa rečt, da vžiga perfektno v tem minusu... v nulo. Motor ne čuti razlike med poletjem in zimo. Edina napaka, ki je verjetno vsem znana je prikazovalnik količine goriva. Ga kr dosti mimo pihne, ampak to me toliko ne moti, ker po terenu še meni želodec obrne kaj šele merilniku..

MitjaP: veš da bom prišo kaj naokoli, nimam še prave opreme pa se ne rad v tem mrazu in tej solni kopeli vozim naokoli :)
Slike pa so bile narejene v TDR-ju, kar zanimiva cona za vožnjo med opustošeno tovarno. :)

Slika

Uporabniški avatar
MitjaP
Obiskovalec
Reactions:
Kraj: Selnica ob Dravi
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a MitjaP » 07 Feb 2012, 14:04

Pridi, pa ne pozabi na :drinkers: :D

MAX je na dvorišču :D

Uporabniški avatar
BIF
Obiskovalec
Reactions:
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a BIF » 07 Feb 2012, 15:55

Civava napisal/-a:To je res pomembno , da so deli takoj na voljo ,ko jih potrebuješ. Sam sem izkusil čakanje na dele tudi po več tednov in moram reči , da ni prijetno. Bif koliko se ti je nabralo kilometrov do sedaj ?
Točno 19.496 km. Še kakšnih 200 (taman da splužim) in menjava "juhic"! :D
@Jay...prednje ploščice za BRP (Carbon Lorraine) komplet 47 EUR-ov (leve in desne....držijo že 6.000km z skoraj nično obrabo, filter olja 25 EUR-ov (K&N), za 800-ko zračni filter Twin-Air cca.60 EUR-ov...če ga vzržuješ ga boš težko zvozil, končniki (vsi štirje) 75 EUR-ov.....jaz jih bom mogoče zamenjal po skoraj 20.000 km....mehaniki pravijo, da ni treba, ampak mi je dolgčas :D ! Dobava...če se ti mudi danes, če ne pa jutri...in še marsikaj tako, če je treba...ampak do sedaj ni treba... :D
Tako da....ja uživaj in se ne obremenjuj z meglo!

Uporabniški avatar
Civava
Obiskovalec
Reactions:
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Civava » 07 Feb 2012, 19:56

Lepo število km se je nabralo. :D Kako pa kaj jermeni in stanje variomata po teh kilometrih. Lepo , da cene potrošnega materijala niso petirane.

Uporabniški avatar
BIF
Obiskovalec
Reactions:
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a BIF » 07 Feb 2012, 20:13

Jermen sem zamenjal eden...spet iz dolgčasa...Carlisle-zanič roba..original (rabljen a še dober) vozim za rezervo s seboj!
Na variomatu pa do sedaj ni videti nobenih sprememb ali težav. Čez kakšnih 3.000 km bom zamenjal helix (50 Eur) in za zdaj je glede variomata to vse!
Je pa res, da ga kot veš v glavnem vozim na terenu tako, da variomat (jermenice) ne trpijo! In pa vsakih cca 2.000 km odprem pokrov variomata, spiham prah od jermena, očistim jermenice...tako, da po mojih izkušnjah je ključ do dolge življenske dobe motorja brez okvar v rednem vzdrževanju.
Menim, da bi z malo več angažiranja mnogi vozili z bistveno manj težav...samo glancanje plastike (to namreč večino najbolj skrbi)ni vredno nič, če ne skrbiš za "dušo"....ampak vsak naj pač skrbi za svoj motor kot želi.
Jaz pač tako in motor mi je očitno hvaležen!

Uporabniški avatar
Civava
Obiskovalec
Reactions:
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Civava » 07 Feb 2012, 23:03

Lepo , da nimaš težav.Original jermen naj bi zdržal caa 12 000 km. Res je vse v vzdrževanju. Pri teh variomatih največ težav povzročajo tisti valjčki po katerih potujejo kladivca.

Uporabniški avatar
BIF
Obiskovalec
Reactions:
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a BIF » 08 Feb 2012, 07:59

Hja no....po navedvah "poznavalcev naj bi jermen na BRP-ju vzdržal okrog 6.000km. Ampak saj sam veš, da je to odvisno od mnogih faktorjev, predvsem pa od načina vožnje. Jaz pač gledam na zadeve tako, da ne čakam "do zadnjega", ko nekaj pokne in potem panično letaš okrog in iščeš rešitve. Novi jermen je 100 EUR (original) in ga bom po 6.000 zamenjal ne glede na to v kakšnem stanju je stari. Že zaradi tega, ker si ne morem privoščit, da mi nekje v "štajgi" poči jermen samo zato ker sem šlampast.
Valjčki na variomatu pa so bili zamenjani takoj, ko sem ga kupil. Kot veš sem ga kupil ko je imel prevoženih dobrih 13.000 km in jaz pač ničesar ne prepuščam naključju!

Uporabniški avatar
Civava
Obiskovalec
Reactions:
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Civava » 08 Feb 2012, 08:26

No 100€ je sprejemljiva cena pa tudi 6000 km je uredu. Roko na srce je pri teh močnih mašinah dobro jermen zamenjati pri 10 000 če seveda zdrži toliko, ker pri tej številki je že toliko obrabljen , da delaš samo še škodo motorju. Preventiva pa tako ali tako najmanj stane. No v glavnem uživaj še naprej v vožnji ob priliki pa greva na :drinkers: .

Uporabniški avatar
jay886
Obiskovalec
Reactions:

Odgovor Napisal/-a jay886 » 08 Feb 2012, 08:30

Civava napisal/-a: No v glavnem uživaj še naprej v vožnji ob priliki pa greva na :drinkers: .
:drinkers:

Slika

Odgovori