Access SP 450 R

Del foruma, kjer lahko uporabniki predstavijo svoja vozila
Odgovori
Uporabniški avatar
freshslo
Obiskovalec
Reactions:
Kraj: Menges
Kontakt:

Re: Access SP 450 R

Odgovor Napisal/-a freshslo » 26 Feb 2015, 09:56

BIF napisal/-a:
freshslo napisal/-a:Kaj ti bo voltmeter na balanci? Pri vzganem motorju z voltmetrom pomeris akumulator in ce kaze cez 13V ga fila in je stvar zakljucena. Akumulator se bo spraznil, ko motor miruje dlje casa in ne med voznjo. To bos pa itak slisal pri vzigu s kaksno mocjo starter zavrti.

Glede varnosti bi bilo najbolj smiselno montirati prikazovalnik pritiska olja v agregatu, to je kljucni podatek agregata.
Ne vem sicer če je to dovolj?
Kakorkoli....Voltmeter, ki stane par Eurov nikakor ni odveč. Poznam nekaj motoristov, ki so tako morali zamenjati kar nekaj zadev na motorju, ker niso pravočasno zaznali napake na reglerju, ki pa jo Voltmeter pokaže.
Nazadnje sem to doživel lani na meji med Srbijo in Romunijo, ko je žena od kolega na F650 skurila regler in potem še na ta račun akumulator...z veliko sreče so ostale cele ostale komponente. Če bi imela Voltmeter bi pravočasno zaznala zadeve in ukrepala...tako pa sta ves dan ugotavljala zakaj motor crkuje, ga vžigala na poriv itd, itd...kar nikakor ni bilo koristno.
Kakor je komu volja sicer....vendar Voltmeter ni kar nekaj na bilanci...če veš za kaj ga uporabljaš.
Katere ostale komponente bi pa se lahko skurila poleg akumulatorja?

Kaj bi videla na voltmetru na balanci med voznjo? Regler polni akumulator do dolocene mere, potem ustavi polnenje in ponovno zacne polniti. Voltaza na voltmetru med voznjo niha med 12,5V do 14V. V primeru, da bi crknil regler bi voltaza pocasi zacela padati, napako bi zaznal ko bi voltaza padla pod 12V, takrat je pa akumulator ze na zadnjih vzdihljajih za zagon.

Se za nejeverne Tomazke specifikacija baterije:
http://www.totalmotorcycle.com/maintenance/battery.htm

Se mi pa zdi zanimivo, da sta ta dva z F650 toliko casa diagnosticirala napako in porivala ter vzigala motor, ce bi samo pri kontaktu prizgala luci, bi ugotovila, da je nekaj na stromu in ce je bil akumulator ze cist prazen niti lucka za kontakt ne bi zasvetila. Ob pritisku na gumb za start bi pa tudi samo v najboljsem primeru slisala rele.

-CanAm Outlander 1000 XT
-CanAm Renegade 1000 XC ///Airdam CVTech & STM
-Suzuki Intruder M1800R
-Kawasaki Ultra 300X

Uporabniški avatar
BIF
Obiskovalec
Reactions:
Kraj: http://goeasttour.com/
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a BIF » 26 Feb 2015, 10:10

Sploh se ne mislim poglabljat v zadeve. Zame je dejstvo, da Voltaža, ki nenadoma spreminja parametre v večje odlkone pomeni neko dogajanje na reglerju...kar je dovolj, da se obrnem na nekoga, ki se na to spozna, preden crkne kaj resnega.
Kaj sta ona dva delala ne vem, ker sta mi to pripovedovala. Dejstvo pa je, da sta začela težave opažat prej a nista odreagirala...vmes sta celo uničila en aku in kupila drugega...šele, ko sta razjebala še tega sta pogruntala, da nekaj ne bo v redu. Obrnila sta se na lokalni moto-klub, kjer jima je mehanik ugotovil okvarjen regler.
Vsekakor bi z Voltmetrom lahko pravilno odreagirala prej.
Kakorkoli....čisto neizkušena nista...sta prevozila vse Stan-e vključno z Pamirjem.
Je pa dejstvo, da je zelo mala verjetnost, da ti bo šel regler kar tako k vragu...govorim o priznanih znamkah...je pa dejstvo, da mu namakanje v vodi, blatu in prahu ne koristi ravno najbolj.
V glavnem...tistih par eurov na bilanci me prav nič ne moti...mi pa daje nek boljši občutek.

Uporabniški avatar
zinko
Obiskovalec
Reactions:

Odgovor Napisal/-a zinko » 26 Feb 2015, 18:37

Pozdravljeni!

Tudi sam sem namestil : http://www.ebay.co.uk/itm/391013209795? ... EBIDX%3AIT

In to iz razloga,zaradi katerega sem ostal na cesti!
Regulator je crknil,akomulator je polnilo neprestano z 18-19V,nakar se mi je akomulator stopil med vožnjo,in motor je ugasnil.(seveda bi lahko bile posledice dosti večje)
Seveda se tole ne bi zgodilo,če bi vsake toliko pomeril voltažo,če je vse ok.

Lep pozdrav:)

Uporabniški avatar
BIF
Obiskovalec
Reactions:
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a BIF » 26 Feb 2015, 18:48

No..o tem sem govoril, da tistih nekaj Eurov na belanci ni tak strošek...lahko pa marsikaj prišpara.
In roko na srce....kdo pa gre vsake toliko merit kaj se dogaja na omrežju...nihče.

Uporabniški avatar
jerebtomy
Obiskovalec
Reactions:
Kraj: Žiri

Odgovor Napisal/-a jerebtomy » 26 Feb 2015, 20:22

Tudi jaz bom namontiral to zato, ker mi je nekoč skurilo glavno varovalko
pred tem pa še skoraj stopilo podnožje varovalke in se je motor kar na lepem ustavil.
Sicer nisem ugotovil kaj je bilo vzrok,
lahko tudi samo slab kontakt na varovalki saj se podobna težava potem ni več ponovila.
Ker se mi je to zgodilo daleč(kakor za koga) od doma sem namesto varovalke - ker seveda nisem imel rezervne :whistle:
(od tedaj jo imam pa vedno)- uporabil kar kos prve žice ki mi je prišla pod roke :roll: in zadeva je delovala do prve
črpalke.Me je pa bilo malo strah da se mi ne bi kaj vžgalo tam pod ritjo :mrgreen:

2011-2013 Shineray XY 300 STE- z veseljem prodan
2014-2015 KTM 640 LC4 SM -na žalost prodan
2013-2017 Access SP 450 R - žal prodan
2018- BRP BAJA DS650X

Uporabniški avatar
freshslo
Obiskovalec
Reactions:
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a freshslo » 28 Feb 2015, 17:34

?! Ocitno sem premalo casa vozil kitajce. Pri renomiranih znamkah nisem nikoli imel potrebe po konstantnem merjenju voltaze.

-CanAm Outlander 1000 XT
-Suzuki Intruder M1800R
-Kawasaki Ultra 300X

Uporabniški avatar
lakl
Obiskovalec
Reactions:

Odgovor Napisal/-a lakl » 28 Feb 2015, 18:18

Točno!
Znamko motorja zamenjaš. Strah pa za vedno ostane :mrgreen:

Tomok
Obiskovalec
Reactions:
Kraj: Lj-Šentvid

Odgovor Napisal/-a Tomok » 28 Feb 2015, 20:11

Takole bom rekel.
Če hočeš bit siguren v napajanje je voltmeter na balanci ali kje drugje kar obveznen in edini pokazatelj kaj se z elektriko dogaja. Je to stvar sigurnosti in boljšega občutka pa tudi kak evro ti zna prihraniti. Regler je elektronska komponenta, ki skrbi edino za to, da iz njega ven ne pride več kot 14v. Ne glede na vrtljaje motorja ki spreminjajo voltažo. Če regler vzame konec potem ne zmanjša napajanje ampak vse volte spusti naprej v akumulator in ostalim porabnikom. Posledično le tega speče oziroma uniči kar je doživel Zinko in še kdo. Možne okvare se lahko pojavijo še na kaki drugi komponenti ki rabijo 12v in ne 19.
katere so to si lahko vsak sam predstavlja so pa v glavnem vse ki dobijo malico po kablu žal.
Torej regler pa lahko vzame konec pa če ga je naredil kitajc ali pa američan iz kar nekaj tudi kitajskih elementov.
Od stotih pač en odneha. Pa naj bo renomiran ali pa ne nima veze.
Kdor hoče dat voltmeter gor naj ga da, kdor ne pa ne jaz sem za pa nimam kitajca pa tud renomirane znamke ne.
Prepir in prepričevanje je pa čist brez veze. Radi se imejte pa vozit se pejte.

l. P.

Smc ram 520 rr
Smc Jumbo 301
Ligier be four 220

Uporabniški avatar
zinko
Obiskovalec
Reactions:

Odgovor Napisal/-a zinko » 28 Feb 2015, 22:40

: :bravo:

Uporabniški avatar
lakl
Obiskovalec
Reactions:

Odgovor Napisal/-a lakl » 01 Mar 2015, 07:34

To ni prepir. Pač je forumska debata, da se nekaj dogaja.
Ker sem na elektriki bolj >bos< mi naj poznavalci malo razširijo znanje.
Med vožnjo imam podatke o delovanju električnega sistema in vsako odstopanje pomeni, da nekaj ni v redu. Če vklopim samo kontakt mi voltmeter pokaže stanje napetosti akumulatorja? Ali regler takrat že deluje, oziroma prikazuje voltmeter takrat napetost akumulatoraja?
Torej, če razmišljam v pravi smeri, mi voltmeter prikaže stanje akumulatorja, ko dodam kontakt in pri prižganem agregatu potem kontroliram odklone polnjenja akumulatorja?
Med samo vožnjo mi podzavestno skoči pogled na armaturno ploščo da se preveri delovanje kontrolnih lučk tudi v avtomobilu. Mislim, da vi tudi v nekih intervalih spustite pogled na njo.
Tudi sam sem montiral voltmeter.
Zakaj?
Če pa tak lepo svetijo tiste številke v modri led svetlobi :D

Uporabniški avatar
jerebtomy
Obiskovalec
Reactions:

Odgovor Napisal/-a jerebtomy » 01 Mar 2015, 10:01

lakl napisal/-a:To ni prepir. Pač je forumska debata, da se nekaj dogaja.
Ker sem na elektriki bolj >bos< mi naj poznavalci malo razširijo znanje.
Med vožnjo imam podatke o delovanju električnega sistema in vsako odstopanje pomeni, da nekaj ni v redu. Če vklopim samo kontakt mi voltmeter pokaže stanje napetosti akumulatorja? Ali regler takrat že deluje, oziroma prikazuje voltmeter takrat napetost akumulatoraja?
Torej, če razmišljam v pravi smeri, mi voltmeter prikaže stanje akumulatorja, ko dodam kontakt in pri prižganem agregatu potem kontroliram odklone polnjenja akumulatorja?
Med samo vožnjo mi podzavestno skoči pogled na armaturno ploščo da se preveri delovanje kontrolnih lučk tudi v avtomobilu. Mislim, da vi tudi v nekih intervalih spustite pogled na njo.
Tudi sam sem montiral voltmeter.
Zakaj?
Če pa tak lepo svetijo tiste številke v modri led svetlobi :D
:dober

2018- BRP BAJA DS650X

Uporabniški avatar
brinovc
Obiskovalec
Reactions:
Kraj: za devetimi gorami in desetimi vodami
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a brinovc » 01 Mar 2015, 10:50

Hmmm :-k ...a pol imam jaz dober regler na grizzu, ker imam že 9 let star akumulator (originalni) not in še vedno ne kaže znakov popuščanja?

Samo vprašam, ker pač nisem električar.

LP!

Socializem je odličen sistem, dokler ga financirajo kapitalisti.
Božo Dimnik:Oče me ni kaznoval zato, ker sem kradel, pač pa zato, ker so me pri tem dobili.

Uporabniški avatar
freshslo
Obiskovalec
Reactions:
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a freshslo » 01 Mar 2015, 13:39

brinovc napisal/-a:Hmmm :-k ...a pol imam jaz dober regler na grizzu, ker imam že 9 let star akumulator (originalni) not in še vedno ne kaže znakov popuščanja?

Samo vprašam, ker pač nisem električar.

LP!
:lol: =D>

Drugace pa zastopim, da je voltmeter potreben na vseh ATVjih ki niso japonskega porekla :twisted:
V 20 letih kar vozim taksne in drugacne motorje tega se nikoli nisem rabil... razmisljam, da po razlagah bo potrebna montaza na CanAm za vsak slucaj, da mi med voznjo ne zgori rit?!

-CanAm Outlander 1000 XT
-Suzuki Intruder M1800R
-Kawasaki Ultra 300X

galu
Obiskovalec
Reactions:
Kraj: Il. Bistrica

Odgovor Napisal/-a galu » 01 Mar 2015, 15:31

Daj no, kaj se hecaš Can-Am ne rabi tega...

Uporabniški avatar
zinko
Obiskovalec
Reactions:

Odgovor Napisal/-a zinko » 01 Mar 2015, 17:25

Hm...kako ste nekateri smešni:)

Kaj vam gre v nos če si nekateri to pač namontirajo/mo?
Pol si pa odmontirajte kazalnik goriva,saj lahko odpreš tank in pogledaš koliko ga še je not :)
Ali gretje ročk zakaj hudiča jih rabiš? Nimaš rokavic?
Hvala bogu da si si montiral,če si si hotel!
Lahko imaš katrco ali pa porscheja,pa lahko imaš z njim več težav kot z katro.
Brinovc...sem imel v avtu,original akomulator..kimje držal 6.let....ko je crknil,sem šel na pooblaščen servis po novega..držal je 3leta. Povej, je bil slab akomulator,ali kajti?
Ti bo novi ko ga zamenjaš tudi držal toliko? In če bo crknil prvo leto?

Pustite folku naj si montira kaj si hoče,izjave da to razne renomirane znamke ne rabijo,pa obdržite zase!

Tipični slovenci! Jaz mam več,ne jaz mam boljše... :finga: :finga: :finga:

Pa lp!

Uporabniški avatar
brinovc
Obiskovalec
Reactions:
Kraj: za devetimi gorami in desetimi vodami
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a brinovc » 01 Mar 2015, 17:28

zinko napisal/-a:Hm...kako ste nekateri smešni:)

Kaj vam gre v nos če si nekateri to pač namontirajo/mo?
Pol si pa odmontirajte kazalnik goriva,saj lahko odpreš tank in pogledaš koliko ga še je not :)
Ali gretje ročk zakaj hudiča jih rabiš? Nimaš rokavic?
Hvala bogu da si si montiral,če si si hotel!
Lahko imaš katrco ali pa porscheja,pa lahko imaš z njim več težav kot z katro.
Brinovc...sem imel v avtu,original akomulator..kimje držal 6.let....ko je crknil,sem šel na pooblaščen servis po novega..držal je 3leta. Povej, je bil slab akomulator,ali kajti?
Ti bo novi ko ga zamenjaš tudi držal toliko? In če bo crknil prvo leto?

Pustite folku naj si montira kaj si hoče,izjave da to razne renomirane znamke ne rabijo,pa obdržite zase!

Tipični slovenci! Jaz mam več,ne jaz mam boljše... :finga: :finga: :finga:

Pa lp!
As na kapsl stopu?

He, he, ni panike. KO bo moj aku. crknil, bom kupil drugega. Ravno takega, kot je original. In bo mir. Seveda če bo grizz še vozen takrat.

LP!

Socializem je odličen sistem, dokler ga financirajo kapitalisti.
Božo Dimnik:Oče me ni kaznoval zato, ker sem kradel, pač pa zato, ker so me pri tem dobili.

Uporabniški avatar
jerebtomy
Obiskovalec
Reactions:

Odgovor Napisal/-a jerebtomy » 01 Mar 2015, 18:16

Pi****a ste eni prtegnjeni.
Jaz si lahko obesim gor kravji zvonc če mi paše,(a ga rabim al ne je moja stvar)če pa komu ne paše pa kar naj pove svoje mnenje,ni pa nobene potrebe da svoje mnenje usiljuje drugim.
Vozt se pejte ker vam je očitno že orng dolgčas.

2018- BRP BAJA DS650X

GoranP
Obiskovalec
Reactions:
Kraj:: Slovenske Konjice

Odgovor Napisal/-a GoranP » 01 Mar 2015, 18:42

Forum je za debatiranje in hvala bogu da so različni pogledi na določene stvari saj se tako kdo kaj nauči. Nikjer nisem zasledil da bi kdo komu vsiljeval ali pa strogo branil voltmeter. Itak se vsak sam odloči. Sam sem razmišljal o njem pa nevem kam bi ga zmontiral.

Glede nominiranih znamk da kao nerabjo tega (med zadnjimi komentarji), sem pa jaz v tem komentarju videl samo sarkazem, ne pa komentarja ki bi ga avtor resno mislil.

Hvala bogu da se kaj dogaja na forumu. ](*,)

galu
Obiskovalec
Reactions:
Kraj: Il. Bistrica

Odgovor Napisal/-a galu » 01 Mar 2015, 18:58

:D

Uporabniški avatar
BIF
Obiskovalec
Reactions:
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a BIF » 01 Mar 2015, 19:50

Mah..stvar okusa pač. Rabim ga ne...tako kot nihče in nobena znamka...dokler je vse ok in upam, da tako ostane.
Moti me pa tudi ne...pač še en podatek, ki vsaj meni daje dober občutek.

Uporabniški avatar
freshslo
Obiskovalec
Reactions:
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a freshslo » 01 Mar 2015, 20:06

jerebtomy napisal/-a:Pi****a ste eni prtegnjeni.
Jaz si lahko obesim gor kravji zvonc če mi paše,(a ga rabim al ne je moja stvar)če pa komu ne paše pa kar naj pove svoje mnenje,ni pa nobene potrebe da svoje mnenje usiljuje drugim.
Vozt se pejte ker vam je očitno že orng dolgčas.
:roll: :roll:

Sorry, bom naslednjic napisal: hec in dal v narekovaje, da bos vedel kje se hec konca. Upam, da bos potem lazje dojel smisel napisanega.

Osebno mi je pa vseeno ce iz turna snames uro in si jo namontiras na balanco.

-CanAm Outlander 1000 XT
-Suzuki Intruder M1800R
-Kawasaki Ultra 300X

Uporabniški avatar
Titan
Obiskovalec
Reactions:
Kraj:: Slovenija

Odgovor Napisal/-a Titan » 02 Mar 2015, 17:21

GoranP napisal/-a:Forum je za debatiranje in hvala bogu da so različni pogledi na določene stvari saj se tako kdo kaj nauči. Nikjer nisem zasledil da bi kdo komu vsiljeval ali pa strogo branil voltmeter. Itak se vsak sam odloči. Sam sem razmišljal o njem pa nevem kam bi ga zmontiral.

Glede nominiranih znamk da kao nerabjo tega (med zadnjimi komentarji), sem pa jaz v tem komentarju videl samo sarkazem, ne pa komentarja ki bi ga avtor resno mislil.

Hvala bogu da se kaj dogaja na forumu. ](*,)
:dober

Tomok
Obiskovalec
Reactions:
Kraj: Lj-Šentvid

Odgovor Napisal/-a Tomok » 02 Mar 2015, 17:35

Ja tale preklican voltmeter sem jaz nabavil kar takega, ki ga vtakneš v farajcajg vtičnico in mi takoj ko dam kontakt pokaže koliko je aku pri sebi pol ko se pa žrebci oglasijo pa kaže koliko polni.
To sem nabavil pri Konradu v Lj in to zato, ker je vpričo mene en regler frendu aku spohal in sva imela potem malo bolj pester povratek.
Moj pa tudi čudno dela takoj po prvem zagonu polni tudi 15v ene 5 sekund potem pa se umiri.
Tako, da mislim, da bom tudi jaz nabavil takega kot ga ima mojster Čivava in to prav kmalu.
Sveti pa lepo rdeče in ko ga imam zadost gre v torbo in je mir

Smc ram 520 rr
Smc Jumbo 301
Ligier be four 220

Uporabniški avatar
zinko
Obiskovalec
Reactions:

Odgovor Napisal/-a zinko » 02 Mar 2015, 17:52

8)

Uporabniški avatar
jerebtomy
Obiskovalec
Reactions:

Odgovor Napisal/-a jerebtomy » 01 Apr 2015, 20:36

No takole ,po zamenjavi glavne gredi narejenih 500 km ter prva menjava olja opravljena.
Tudi akumulator je nov 8) saj je bilo očitno z starim(cca. 2 leti)očitno nekaj narobe :( ker se sploh ni več
napolnil razen z polnilcem pa še to se je potem zelo hitro izpraznil.(verjetno posledica dolgotrajne neuporabe ter
nevzdrževanja med čakanjem od maja lani do letos :?: ).Nabavljeni tudi ležaji ter semeringi prednjih koles,ki pa še čakajo na montažo.
Skratka razna srečanja vključno z blagoslovi motorjev so pred vrati tko da bo čas za akcijo.
:sanke1:

2018- BRP BAJA DS650X

Odgovori