Dinli by Rambo

Del foruma, kjer lahko uporabniki predstavijo svoja vozila
Odgovori
Uporabniški avatar
rambo123
Obiskovalec
Reactions:
Kraj: Hrastnik

Re: Dinli by Rambo

Odgovor Napisal/-a rambo123 » 18 Jun 2016, 09:03

frm napisal/-a:Rambo,enkrat ti bo sam pokadil... [-o< ,
Ne bo....ne skrbi...ne delam nobenih takih posegov...

Street Fighter Quad Team Slovenia

Uporabniški avatar
rambo123
Obiskovalec
Reactions:

Odgovor Napisal/-a rambo123 » 18 Jun 2016, 16:49

rambo123 napisal/-a:No pa se bom jaz malo razpisal, ko se itak nič ne dogaja :lol:
Pred nekaj dnevi sem se na svojem Dinliju 450 odločil zamenjati platišča z gumami. Sedaj imam spredaj platišča z gumami 165/70-10 in zadaj 225/40-10. Prej sem imel pa spredaj 175/80-10 in zadaj 255/55-9. Vozim se vedno samo po cesti zato sem se odločil za to zamenjavo zaradi boljše stabilnosti na cesti, ki je sedaj kot dan in noč na boljše...
S to zamenjavo pa so se seveda spremenile tudi razmerje pospeški/končna. Zaradi manjšega obsega gum od prejšnjih sem pridobil na večjih pospeških, visoki obrati in seveda manjša končna hitrost za cca 10km/h. Zaradi tega sem se odločil tudi za menjavo zobnikov. Prej sem imel 15/38 zobnike, sedaj imam pa 15/36. S to menjavo so se obrati znižali, pospeški zmanjšali in končna povečala za cca. 5km/h. Nekje sem prebral da z menjavo enega zoba več na sprednjem zobniku pridobiš 4-5km oziroma z menjavo zadnjega z enim zobom manj 2km.
Gre se za to da bi si želel ujeti enako razmerje kot sem imel pred to menjavo platišč in gum. Tudi števec sedaj laže in se ga baje ne da kalibrirati, edino, če je potrebno narediti kakšen štromarski poseg v sam števec...zna to kdo? Sedaj mi hitrost kaže manj za cca.10km/h prema GPS-u.
Zna kdo mogoče izračunati na podlagi teh podatkov koliko se mi je spremenila končna hitrost, koliko se mi je spremenilo razmerje zaradi zobnikov....itd. Rad bi videl kakšna je statistika...
Pa še ena malenkost, glede na to, da prej še nisem probal dati gas do konca končne hitrosti sem sedaj pred dnevi probal in se mi je zgodilo da je začel pri končni motor trokirati, tudi ko imam recimo v 3 ali 4 prestavi in pritisnem gas do konca, pa ko pridejo obrati do konca se zgodi enako...ali je to blokada v CDI ali kaj drugega, ker kot mi je znano motor ima odstranjene vse blokade in ima tudi tuning kit, špotrni filter K&N, edino kar nima je športni lonec.
Izgleda, da se ta forum res počasi potaplja kot potaplajajoča ladja, ki bo prej ko slej na dnu....nihče nič več ne pove kakšen dobrodošel nasvet ali da se nudi komu kakšno pomoč...forum sledim še dolgo časa in lahko rečem, da je trenutno res v bednem stanju...nič drugega se ne dogaja, ko nekdo povpraša ali naj si bo to novinec ali naj si bo to poznavalec, vedno naletijo ali na molk ali pa velikokrat dobijo odgovor, da smo vse to že predelali in naj malo poiščejo v določenih temah pod iskalnik...žalostno res...seveda se, da poiskati ampak ne najde se pa vsega....za tistih par besed, ki jih napišete, da smo to predelali ali pa da koga kritizirate, bi lahko napisali rešitev ali odgovor, ki bi mu pomagal, če že tipkate, več koristi bi s tem komu naredili in verjamem, da bi potem bil ta forum bolj prijaznejši in bolj všečen...pomislite malo, res si želite, da forum doseže dno...torej fantje nikomur ne želim slabega ali koga kritizirat bodimo bolj prijazni in pomagajmo kakor vemo in znamo....torej lep dan vam vsem želim še naprej in upam da forum ponovno zagleda luč svetlobe....

Uporabniški avatar
lakl
Obiskovalec
Reactions:

Odgovor Napisal/-a lakl » 18 Jun 2016, 18:23

Se strinjam z tabo Rambo!
Res je, da bi lahko novi uporabniki vsaj malo prebrali obstoječe teme in poste saj je že ogromno napisanega in povedanega.
Res je, da se včasih na silo vzdržuje forum z breveznimi posti.
Res je, da nam v več temah zavre kri zaradi vprašanj med dvema modeloma motorjev, ko že sam naslov teme pove, da je uporabnik odločen, kaj bo vzel.
Res je, da, ko odprem forum vidim na koncu, da forum prebira 22 uporabnikov- 8 registriranih, 7 gostov in 7 skritih...Bog ne daj kaj napisat na forum in zakaj se mora negdo "skrit"?
Res je, da zaradi organov pregona, inšpekcij... ni več nobenih opisov terenskih doživetij.
Res je, da tudi vi asvalterji ne objavite ničesar.
Res je, da ne more nihče-pa niti Bog podati odgovor na veliko glupih vprašanj, kadar nekomu nekaj zacvili, zaškrta, zamasti a ne zna niti opisat, da je to na štirikolesniku, še manj pa kje je težava.

Res je, da se tudi meni več ne DA.
Raje sedem na motor in se nekam odpeljem...

Uporabniški avatar
BIF
Obiskovalec
Reactions:
Kraj: http://goeasttour.com/
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a BIF » 18 Jun 2016, 19:11

lakl napisal/-a:Se strinjam z tabo Rambo!
...kam te greš?... :mrgreen:

Uporabniški avatar
rambo123
Obiskovalec
Reactions:

Odgovor Napisal/-a rambo123 » 18 Jun 2016, 19:25

Ja če vam je težko brati vse to, eno in iste zgodbe, pa odgovarjati na neumna vprašanja...potem pa lahko kar zaklenete forum za pisanje, ga bomo samo prebirali saj itak imate vse napisno...kot vsevedna knjiga.

Uporabniški avatar
rambo123
Obiskovalec
Reactions:

Odgovor Napisal/-a rambo123 » 18 Jun 2016, 19:27

BIF napisal/-a:
lakl napisal/-a:Se strinjam z tabo Rambo!
...kam te greš?... :mrgreen:
In še en primer nezrelosti in egoizma...

Uporabniški avatar
lakl
Obiskovalec
Reactions:

Odgovor Napisal/-a lakl » 18 Jun 2016, 20:09

rambo123 napisal/-a:Ja če vam je težko brati vse to, eno in iste zgodbe, pa odgovarjati na neumna vprašanja...potem pa lahko kar zaklenete forum za pisanje, ga bomo samo prebirali saj itak imate vse napisno...kot vsevedna knjiga.

Ne razumem zakaj kritike???
Tudi ti ne briljiraš v pisanju na forumu! Malce se moramo vsi-prav vsi posuti z pepelom za aktivnost foruma #-o

bugimajstr
Obiskovalec
Reactions:
Kraj: bela krajina

Odgovor Napisal/-a bugimajstr » 19 Jun 2016, 06:15

rambo ne se jezit.:) dejansko na vseh forumih te stare đombe skurcajo da uporabi iskalnik.:) treba je samo pristop najt da dobiš kak odgovor.:) da se pa tudi veliko najt.res pa da rabiš nekaj več časa.je pa dejansko res malo nadležno ker vsak novi nekako postavlja enaka uprašanja ki so že napisana.priznam tudi sam sem bil tak.no morda sem še zmeraj.glede pravopisa sem tudi v podnu.ampak..kdor me pozna ve da tak pač sem in neznam iz svoje kože.povem kar mislim in piši kao što govoriš..jebiga..treba vzet v zakup da te bo kdo tudi skritiziral.morda te tudi zbrišejo iz foruna..tak kot so mene. :evil: ampak..sem prilezel nazaj..kjer je volja tam je moč.:) objav slik in podvigov pa res ni..samo to je samo zaradi naših zakonov.ker se dejansko nesmeš vozit drugje kot po cesti..kar pa za večino resnih voznikov 4x4 ne pride u poštev.usaj jaz se mučim z vožnjo po cesti na polno..nikakor se neznam peljat..bo bolše..

Uporabniški avatar
rambo123
Obiskovalec
Reactions:

Odgovor Napisal/-a rambo123 » 09 Mar 2017, 20:47

Fantje, kdo ima na tem forumu še Dinlija 450? Naj se mi javi....zanima me namreč ena informacija.... :roll:

Uporabniški avatar
rambo123
Obiskovalec
Reactions:

Odgovor Napisal/-a rambo123 » 13 Mar 2017, 14:19

Imam eno prošnjo...glede števca. Namreč imam original števec, ki se ga ne da kalibrirat, ker se jih dajo samo do letnike 2010. Jaz imam pa že očitno novejšo verzijo števca. Do letnika 2010 se pa dajo števci kalibrirat. Jaz sem zamenjal platišča in gume, sedaj imam zadaj 10 colska platišča in nizek profil gum, original so bile pa 9 colska in seveda drugačne dimenzije gum.
Sedaj imam pa manjši obseg gum kot sem imel original in mi sedaj števec laže za 14%. Torej mi kaže večjo hitrost kot dejansko je in tudi kilometrino mi šteje več za 14%.
Zdaj me pa zanima, če bi bil kdo pripravljen števec zamenjati, če se njegov seveda da kalibrirat in da ima njegov dinli seveda original dimnezije gum, da bi mu potem moj števec delal točno, jaz bi si pa z njegovim lahko števec kalibriral in bi si lahko vnesel točno dimenzije gum, da bi mi števec delal točno.
Moj števec dela vse brezhibno in točno, ampak na originalnih dimenzijah gum.
Slika mojega števca...
Slika

Uporabniški avatar
frm
Obiskovalec
Reactions:
Kraj:: Šmarje Sap
Kraj: Šmarje-Sap

Odgovor Napisal/-a frm » 13 Mar 2017, 18:18

Zato so servisni predpisi,naroči gumo,kot jo je predvidel proizvajalec,in pol mogoče ne bo več problemov.
Vsaj mislim tako.
#-o

2012 Yamaha Raptor 700R

Odgovori