Apač rlx 450CF Super Moto

Del foruma, kjer lahko uporabniki predstavijo svoja vozila
Odgovori
Uporabniški avatar
zinko
Obiskovalec
Reactions:

Re: Apač rlx 450CF Super Moto

Odgovor Napisal/-a zinko » 06 Mar 2015, 20:05

Fantje,lep pozdrav:)

Da se malo javim,po dolgem času...glede mojih vseh težav, zaradi katerih ima tema 9 strani,o skoraj samih problemih.

Kot se vidi iz postov,sem imel na apaču počen nosilec,na katerega pride nihajka...iz te razpoke je teklo olje,zato sem dal agregat varit.
Vsi vemo,da sem imel po varjenju agregata probleme z motorjem...Še enkrat...upam da zadnjič :mrgreen: ..obrati mi počasi padajo,iz airboxa sedaj seka nazaj...ko vgasnem motor,se bencin vžge v izpuhu po končani vožnji....ko agresivno speljem,ali po vožnji ko obstojim,agregat komaj laufa(padejo obrati naa 700-800 ali vgasne) Če povišam prosti tek,potem obrati počasi padajo na prosti tek,skratka mislim da bi še lahko našteval.

Ker je bilo rečeno da je agregat 100% ok,sem seveda iskal težavo na uplinjaču sam...bilo kaj sem naredil je bilo drugače..vendar nikoli tako kot bi moralo biti!
Po vaših nasvetih sem motor vozil od sevisa do servisa,plačeval velike € dobival odgovore da je v motorju vse ok,motor ne gre. Ja pa kaj hudiča ste zmešani?
Prvi servis je bil (ne vem ali lahko objavim*****) kjer so mi zamenjali dizo za prosti tek(dali so večjo dizo za prosti tek) motor ne gre...spet obupan domov, motor je šel še slabše....se peljem proti domu,voham benin...obstojim in gledam v motor...vidim fergazer da čudno stoji..ja vtrgali so mi novo gumo med fergazerjem in cilindrom(prerezali z objemko,ker jo je serviser tako zategnil da me čudi da ni vtrgal objemke! spravim motor domov,pogledam kaj so čarali,pol vijakov je manjkalo za plastiko,vijaki za tank priviti za en obrat....mislim pop*****!
Naročim novo gumo,peljem drugemu mehaniko,zamenja tisto kapico ki jo potem natakneš na svečko(NGK) očisti tank,nastavi plovec..motor dela za mene dokaj ok,proti temu kako je delal pred tem...še vedno ni bilo to to,ampak sem bil že toliko sit tega sranja,da sem si mislil waw sej je super!

Prejšni teden sem dobil novo dizo za prosti tek (original 45) sem mislil,da dam nazaj tako kot je bilo ko sem kupil motor (
na servisu naj bi jo zamenjali z večjo) in ko grem zamenjati dizo...sem videl da je notri originalna diza,torej je sploh niso zamenjali! (Luknje niso bile povrtane če bi kdo mislil da so jo povrtali)
Nastavim vijak za gorivo/zrak na tovarniške nastavitve(prej je bil skoraj 3 ali več obratov ven,če je bil manj je sekalo nazaj v airbox)...sestavim nazaj in seveda seka v airbox...ja jebat ga,kaj sem pa pričakoval,glede na to da sem že v enem in pol letu vse 1000x poskusil.

In včeraj ZAGNJAVIM :lol: Kriglo (Hvala ti še enkrat),in mu napišem če mi prosim pove kaj bi se spremenilo če bi dvignil ali spustil glavno iglo,in privijal vijak za gorivo/zrak...in na kakšni višini mora biti šplenta na igli.
In mi reče prvo mi povej če ste preverili ventile...odgovor je bil ja seveda kar nekaj mehanikov in so ok!!!
Nakar me prosi naj še sam preeverim ventile...in mi pošlje sliko,točen opis..skratka vse kar moraš vedeti..in naj SAM preverim!
Pridem domov,in takoj grem šravfati....ja krigl....bil sem presenečen....ko zareze na magnetu in na ventilih nikakor niso štimale glede na sliko....ja kaj hudiča....Krigl....ne štima mi to tukaj....dobim nove informacije kako naprej....porihtam cajhne,parkrat preverim če je ziher OK..sestavim vse nazaj...in ja... =D> =D> =D> Motro deluje tako kot ko sem ga prvi dan pripeljal domov:)

Naj povem,da sem agregat poslal Jaku,brez pokrova ki pride na magnet,ker je bila elektronika not,in nisem odklapljal. In seveda je bila to največja napaka,ker ni mogel točno trofiti cajhne na magnetu( zamaknjeno je bilo za dva zoba)

Tako,v tej zgodbi sem se marsi česa naučil in marsi kaj novega izvedel...in to mi veliko pomeni,in tudi v prihodnje mi bo zelo pomagalo!

Prejšni teden sem zamenjal olje in filter,agregat je sedaj TOP,tako da semo tankam in vozim!

Krigl,in vsi ostali ki ste mi svetovali in me prenašali :finga:...Pomagali..še enkrat HVALA! :drinkers: :drinkers:

Upam da gremo sedaj skupaj na kakšno turo:)

Pravopis pa ja...je že kaj narobe :finga:

Lep pozdrav:)

Uporabniški avatar
jerebtomy
Obiskovalec
Reactions:
Kraj: Žiri

Odgovor Napisal/-a jerebtomy » 07 Mar 2015, 08:30

Glavno je da si zrihtal in da se lahko voziš 8) ,na te težave boš ščasoma pozabil,bojo pa verjetno prišle nove :whistle:
Krigl je tudi meni pomagal ko sem bil v navidez brezizhodni situaciji in me rešil iz težav =D> ,
zato se mu tudi jaz še enkrat zahvaljujem.

2011-2013 Shineray XY 300 STE- z veseljem prodan
2014-2015 KTM 640 LC4 SM -na žalost prodan
2013-2017 Access SP 450 R - žal prodan
2018- BRP BAJA DS650X

Uporabniški avatar
rambo123
Obiskovalec
Reactions:
Kraj: Hrastnik

Odgovor Napisal/-a rambo123 » 07 Mar 2015, 10:05

=D> =D> Sam,da si zrihtal Zinko, Krigl je pa res mehanik na mestu in res vsakemu poriskoči na pomoč z nasveti....Tudi meni je že veliko svetoval za kar sem mu zelo hvaležen...

Street Fighter Quad Team Slovenia

Uporabniški avatar
zupi
Obiskovalec
Reactions:
Kraj: Škofljica

Odgovor Napisal/-a zupi » 09 Mar 2015, 21:47

Ja tole je bila pa cela Kalvarija za moped poštimat.
No samo da si zrihto

LP Zupy

Adly 500s Forever

Uporabniški avatar
zinko
Obiskovalec
Reactions:

Odgovor Napisal/-a zinko » 18 Mar 2015, 12:04

Ja,tako pač je:)

Tommy,ti sploh veš,da je ta prekleti mopet, tvojo besedo prekleto resno vzel (bodo pa verjetno prišle nove) :axe: :axe:

In tako je tudi mene doletelo,zariban ojnični ležaj.. :ANAL: Izgleda da je tole že serijsko na teh motorjih,saj opažam da nisem edini:)

Prevoženih je bilo 26000KM in je izdahnil. :evil:

Motor je že v prafaktorih,in tudi novi deli so naročeni:)

Kaj čmo....upam da bo vsaj potem mir!

Uporabniški avatar
zinko
Obiskovalec
Reactions:

Odgovor Napisal/-a zinko » 29 Mar 2015, 18:57

Sem še jaz razdrl....:)

Izgleda precej grdo...

http://shrani.si/f/7/Y0/3FqCwIWn/1.jpg

Uporabniški avatar
zinko
Obiskovalec
Reactions:

Odgovor Napisal/-a zinko » 01 Apr 2015, 21:41

Zdravo!

Zanima me,če lahko v motor nalijem olje motil 5100 10w50?
Sedaj sem uporabljal 10w40. Ali bi delal škodo motorju?
Hvala:)

Uporabniški avatar
freshslo
Obiskovalec
Reactions:
Kraj: Menges
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a freshslo » 01 Apr 2015, 22:29

Brez problema

-CanAm Outlander 1000 XT
-CanAm Renegade 1000 XC ///Airdam CVTech & STM
-Suzuki Intruder M1800R
-Kawasaki Ultra 300X

Uporabniški avatar
zinko
Obiskovalec
Reactions:

Odgovor Napisal/-a zinko » 01 Apr 2015, 22:47

Hvala! ;)

Uporabniški avatar
zinko
Obiskovalec
Reactions:

Odgovor Napisal/-a zinko » 09 Apr 2015, 15:35

Tako,v torek so prispeli deli za motor:

Včeraj pozno zvečer sem ga sestavil do konca,in danes nalil bencin....in prvi kilometri so za mano:)

Upam da bom to sezono imel mir,in samo tankal in vozil:)

Še enkrat hvala kriglo za nasvete in pomoč ki sem jo potreboval! HVALA!

Lep pozdrav,sedaj pa grem sosedom kravzljati živce :mrgreen: :twisted:

Uporabniški avatar
zinko
Obiskovalec
Reactions:

Odgovor Napisal/-a zinko » 11 Apr 2015, 17:56

Zdravo!

Mi lahko kodo pove,če bi xenon kit povzroçal kakršne koli težave na motorju? Potreboval bi malo boljšo osvetlitev ponoči...

Hvala.

krigl
Obiskovalec
Reactions:
Kraj:: Kamnik

Odgovor Napisal/-a krigl » 11 Apr 2015, 18:39

Verjetno bi ti tablica ob cesti odpadla, v roke tamodrim, drugace pa ob pravilni vgradnji naj nebi, nisi prvi, ki bi to naredil.

GoranP
Obiskovalec
Reactions:
Kraj:: Slovenske Konjice

Odgovor Napisal/-a GoranP » 12 Apr 2015, 09:15

Namontiraj dodatne delovne led luči pa je, boš mel vredu osvetlitev ;)

Uporabniški avatar
zinko
Obiskovalec
Reactions:

Odgovor Napisal/-a zinko » 12 Apr 2015, 09:27

Tudi to sem razmišljal,to je pa dovoljeno? Je potrebno homologirati,kot pri avtu?

Na e-bayu je kar nekaj variant..bi bila res dobra opcija:)

Uporabniški avatar
lakl
Obiskovalec
Reactions:

Odgovor Napisal/-a lakl » 12 Apr 2015, 13:54

Ravno danes me je ustavila modra kontrola in ga je vse drugo zanimalo, kot dodatna luč :D

Uporabniški avatar
zinko
Obiskovalec
Reactions:

Odgovor Napisal/-a zinko » 12 Apr 2015, 18:00

Kakšne pa imajo želje ta plavi?

Moraš imeti,trikotnik,prvo pomoč...še kaj kontrolirajo?

Po menjavi,se je z današnjim dnem obrnilo 350Km..dela ko šus:D :twisted:

Uporabniški avatar
lakl
Obiskovalec
Reactions:

Odgovor Napisal/-a lakl » 12 Apr 2015, 20:33

Hmmmm!
Rokavice, podkapo, škornje, kolenčnike, komolčnike, torbo, senvič, pijačo, šminko in maskaro za sopotnico...
Kaj se še vedno vozniške dajo kupiti, da vozite štrikolesnike in ne veste kakšna je predpisana obvezna oprema zanje?
(Že velikokrat opisano pri uporabi forumskega iskalnika)

#-o #-o #-o

Uporabniški avatar
zinko
Obiskovalec
Reactions:

Odgovor Napisal/-a zinko » 12 Apr 2015, 20:42

Saj to vem..mislil sem,çe ti pregledajo celoten motor,svetila..številke.,gume..homologacijo.niso me še ustavili,tako da ne vem kako to poteka..
Sem imel problempri avtu,ki nima rezerve in ima kompresor,ter polnilo za krpanje pnevmatik..in je gnjavil da moram imeti rezervno gumo!
Ali pa pri xenonu,kje imam rezervne žarnice??

Uporabniški avatar
lakl
Obiskovalec
Reactions:

Odgovor Napisal/-a lakl » 12 Apr 2015, 21:21

Nič nista komplicirala. Zanju je bila to atrakcija, enako sta gledalia, kot otroci iz vrtca :mrgreen:

Uporabniški avatar
zinko
Obiskovalec
Reactions:

Odgovor Napisal/-a zinko » 12 Apr 2015, 21:22

:D

Uporabniški avatar
zinko
Obiskovalec
Reactions:

Odgovor Napisal/-a zinko » 07 Maj 2015, 19:56

Mi lahko kod pove, če je možno dvigniti apača da bi bil višji in mehkejši(vzmetenje). Z zamenjavo amortizerjev?

In lastniki apačov,mi lahko poveste,koliko obratov imate pri hitrosti 90km? Jaz jih imam 6000...kar se mi zdi veliko,sploh pri višjih hitrostih... Bi se veliko poznalo če bi zamenjal zobnike,da bi imel manjše obrate pri višji hitrosti?

krigl
Obiskovalec
Reactions:

Odgovor Napisal/-a krigl » 08 Maj 2015, 08:07

Če original montizerji niso višinsko nastavljivi, je najbolje da jih menjaš... ni poceni investicija.
Pomoje komplet najbolje manjati, ker dvomim, da dobiš za original mehkejše in daljše fedre...

Za znižanje obratov daj zadaj manjši zobnik, kolikor se mi zdi spredaj večji ne bi prišel v poštev, ker se mi zdi da imaš ketno v originalu prekratko, če bi spredaj dal večjega, če je sploh prostor pri agregatu za to.

Uporabniški avatar
jerebtomy
Obiskovalec
Reactions:
Kraj: Žiri

Odgovor Napisal/-a jerebtomy » 08 Maj 2015, 09:44

zinko napisal/-a:Mi lahko kod pove, če je možno dvigniti apača da bi bil višji in mehkejši(vzmetenje). Z zamenjavo amortizerjev?

In lastniki apačov,mi lahko poveste,koliko obratov imate pri hitrosti 90km? Jaz jih imam 6000...kar se mi zdi veliko,sploh pri višjih hitrostih... Bi se veliko poznalo če bi zamenjal zobnike,da bi imel manjše obrate pri višji hitrosti?

To se ti mora skoz čez 6 jurjev vrtet da lepo poje :finga: Drgač pa pr tak brzin jest nimam časa gledat kolk je obratov-
sem pa tud jaz dal zadaj manjši zobnik,da se motor na daljših turah ko je dalj časa večja hitrost manj matra 8)

2011-2013 Shineray XY 300 STE- z veseljem prodan
2014-2015 KTM 640 LC4 SM -na žalost prodan
2013-2017 Access SP 450 R - žal prodan
2018- BRP BAJA DS650X

Uporabniški avatar
zinko
Obiskovalec
Reactions:

Odgovor Napisal/-a zinko » 08 Maj 2015, 16:12

Ja,meni se tudi gre zato,da da se bi manj matral :D Ker sem večinoma na asfaltu,in je tud skoz na obrateh_)

Imam pa spredaj zobnik 14 zadaj pa 40.

*Krigl hvala! Višina od tal me še ne moti toliko,ampak na makedamu,kljub mehkejši nastavitvi feder ruka ko 100 hudičev...

Imam pa še eno vprašanje oz.problem...in to so kolesni ležaji,pred kratkim sem na desnem sprednjem kolesu dobil "luft".
Zadevo razdrem,kupim nova ležaja..nakar ugotovim,da ima sedišče ležaja "luft" ležaj gre z lahkoto v (pesto?) in miga v samem pestu. Se pravi sedišče ležaja je izrabljeno in sam ležaj miga v pestu in s tem vred celotno kolo.
Se da to kako rešiti,ali mi preostane samo nakup nove peste?

Hvala,lp

krigl
Obiskovalec
Reactions:

Odgovor Napisal/-a krigl » 08 Maj 2015, 16:38

Daj jo "rondirat", kar pomeni, da narežejo površino, da dobiš tistih nekaj stotink premera nazaj.

http://forum.alfa-klub.com/viewtopic.ph ... start=1155
tu si pogledi, nekje na sredini spletne strani je slika.

Odgovori