CAN-AM 650 XT-P

Del foruma, kjer lahko uporabniki predstavijo svoja vozila
Odgovori
bugimajstr
Obiskovalec
Reactions:
Kraj: bela krajina

CAN-AM 650 XT-P

Odgovor Napisal/-a bugimajstr » 16 Maj 2015, 17:45

bugi ponovno u sedlu..zaenkrat z mopedom vse ok..občutki pa....začetniški.:) več kdaj drugič.:) ko bo kak kilometer več na števcu..

Uporabniški avatar
BIF
Obiskovalec
Reactions:
Kraj: http://goeasttour.com/
Kontakt:

Re: CAN-AM 650 XT-P

Odgovor Napisal/-a BIF » 16 Maj 2015, 18:25

Lepo. Optimalen stroj. Varno vozi in veliko uživaških kilometrov želim. :D

Uporabniški avatar
freshslo
Obiskovalec
Reactions:
Kraj: Menges
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a freshslo » 17 Maj 2015, 20:54

Cestitke, ceprav sem res upal, da se bos odlocil za Polarisa.

-CanAm Outlander 1000 XT
-CanAm Renegade 1000 XC ///Airdam CVTech & STM
-Suzuki Intruder M1800R
-Kawasaki Ultra 300X

bugimajstr
Obiskovalec
Reactions:

Odgovor Napisal/-a bugimajstr » 18 Maj 2015, 05:17

hmm..naslednji bo pa polaris.:) treba bo vse probat pa potem vidimo kaj je dejansko najbolš.:)

bugimajstr
Obiskovalec
Reactions:

Odgovor Napisal/-a bugimajstr » 05 Jun 2015, 04:22

no po prvih kilometrih in prvem terenu in prvem servisu.... motor ima moči skoraj preveč.ampak pustimo kakega konja v rezervi za stara leta ko bo že kak izdihnil.:) vožnja po cesti..hmm..ni za mene..se neznam peljat in mi je smotano.po terenu pa..vrhunsko.kvaliteta plastik je dobra tako da ni nič počilo..feltne so obtolčene..no ena je mal bol dobil obroč mal praske..če si jih kdo želi jih menjam za navadne lite feltne..emm..glede cene servisa pa..cena prvega servisa..je 286.18 evra..tako da nevem kako in zakaj eni pišejo da je drago..no urna postavka mehanika je mal draga..pa 4 ure servis..jebiga..je pa kvalitetno zrihtano in preverjeno vse. tako da jaz sem zelo zadovoljen.

Uporabniški avatar
freshslo
Obiskovalec
Reactions:
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a freshslo » 05 Jun 2015, 12:39

A so ti na prvem servisu delali generalko agregata, da je taka cena?!

Ali je cena servisa posledica stanja na biznode : "Po razpoložljivih podatkih je imel v preteklem obdobju poslovni subjekt težave s tekočim poslovanjem in slabše posluje."

-CanAm Outlander 1000 XT
-Suzuki Intruder M1800R
-Kawasaki Ultra 300X

Uporabniški avatar
Jam
Obiskovalec
Reactions:
Kraj: Selnica ob Dravi

Odgovor Napisal/-a Jam » 05 Jun 2015, 16:59

4x 40e+ddv za delo, pa nekaj za olje pa je toto ;)

Madox
Obiskovalec
Reactions:
Kraj: Šentjur

Odgovor Napisal/-a Madox » 05 Jun 2015, 19:38

Pri kolikih kilometrih si imel ta servis?
Koliko boš calal ko ti bodo menjali olje v prenosih ?

bugimajstr
Obiskovalec
Reactions:

Odgovor Napisal/-a bugimajstr » 05 Jun 2015, 21:05

urna postavka je res draga..menjali so olje in filtr na motorju in olje v menjalniku.pa podmazovanje.plus preverjanje ventilov in vsega ostalega. no meni se to ne zdi neka huda cena glede na to da je bil motor raskopan na skoraj prafaktorje da se vse preverili in pregledali.plus tega lepo opran in spucan.:) moje mnenje..za tak pregled je cena skoraj ok.edin urno postavko bi pa treba naredit mal bol realno..bi blo 20 evrov vrh kape.konc koncev ima delavc 5 evrov na uro plače..država polovico od cene..ostanek firma ki že tako nekaj zasluži z prodajo materiala..se pravi realna cena ure bi bla 20 evrov.5 delavc 10 država in 5 firma..

bugimajstr
Obiskovalec
Reactions:

Odgovor Napisal/-a bugimajstr » 05 Jun 2015, 21:06

aja..bil je pa prvi servis..300 km ali 10 ur..

Uporabniški avatar
BIF
Obiskovalec
Reactions:
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a BIF » 05 Jun 2015, 21:36

freshslo napisal/-a:A so ti na prvem servisu delali generalko agregata, da je taka cena?!
Ali je cena servisa posledica stanja na biznode : "Po razpoložljivih podatkih je imel v preteklem obdobju poslovni subjekt težave s tekočim poslovanjem in slabše posluje."
Noben pameten gospodar firme v Sloveniji ne izkazuje dobrih rezultatov...ker ti v tej požrešni državi več vzamejo... ;)
Madox napisal/-a:Pri kolikih kilometrih si imel ta servis?
Koliko boš calal ko ti bodo menjali olje v prenosih ?
Na net-u imaš številko od Ski&Sea...lahko pokličeš in vprašaš...ni razloga, da ti ne bi povedali.
Je pa servis, z urejeno delavnico in pravim orodjem ter znanjem seveda dražji od amaterjev v domačih kolarnicah.
In nenazadnje...zakaj pa bi bil servis 4kolesnika cenejši od šalajbazarskega pooblaščenca z enako ali višjo postavko ure neke avtomobilske znamke?
Na pooblaščen servisu (avto), sem za pol manj dela kot ga je bilo opravljenega pri Bugimajstru plačal 450EUR-ov...zakaj že?
Kdor nima za vzdrževanje 4kolesnika pa naj si omisli kolo.
Če bi pri Ski&Sea naredili servis zastonj, je tukaj kar nekaj delegatov, ki bi zahtevali, da jim še plačajo.... ](*,)
Sicer pa je na srečo še dovolj drugih znam na trgu, kjer so servisi najverjetneje zastonj...ko so...če so...
Pa še moja izkušnja:
Samo 1x sem 650-ko peljal na servis k nepooblaščenemu serviserju.
Menjava olja in filtra, ter olja v menjalniku in zadnjem diferencialu (material sem prinesel sam).
Delo: 100 EUR na roko brez računa seveda.
Rezultat: Po 10km. je puščalo olje pod pokrovom oljnega filtra, ker ni bil zamenjan priložen originalni O-ring, na vodni pumpi je rosilo, ker vijaki niso bili priviti, in na izpustu olja iz diff-a so bili kanti na pol pobrani.
Šola: 40EUR-ov/uro za kvalitetno opravljeno delo je korektna cena.
Zadnjič spremenil BIF, dne 06 Jun 2015, 08:18, skupaj popravljeno 1 krat.

Uporabniški avatar
freshslo
Obiskovalec
Reactions:
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a freshslo » 05 Jun 2015, 21:47

Pameten lastnik res dobicek spravi na minimum. Tukaj pa je bilo manj prometa in ta ocena pomeni to, da podjetje placuje racune oz obveznosti z veliko zamudo oz. po izterjavah. Ta ocena dokaj realno pove, da v podjetju ni vse tako roznato kot zgleda na zunaj.

Je pa na pooblascenem mercedes servisu urna postavka cenejsa, ampak ja BRP je ocitno bolj prestizna znamka in potrebujejo mehaniki vec znanja.

-CanAm Outlander 1000 XT
-Suzuki Intruder M1800R
-Kawasaki Ultra 300X

bugimajstr
Obiskovalec
Reactions:

Odgovor Napisal/-a bugimajstr » 05 Jun 2015, 22:03

ma za moje pojme.ko sem kmet..je to čist realna cena..servis za traktor sem plačal jurja..se pravi sorazmerno cena enega in drugega je to nekje tukaj..važno je samo to da je storitev korektno narejena in da je zadeva garantirana..noben polski mehanik ti nebo dal garancije za opravljeno storitev. (če bi slučajno..ker je mogu spit špricar..pozabu nalit olje u diferencial..) jebiga..tut to se zna zgodit..

Uporabniški avatar
BIF
Obiskovalec
Reactions:
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a BIF » 05 Jun 2015, 23:15

freshslo napisal/-a:Pameten lastnik res dobicek spravi na minimum. Tukaj pa je bilo manj prometa in ta ocena pomeni to, da podjetje placuje racune oz obveznosti z veliko zamudo oz. po izterjavah. Ta ocena dokaj realno pove, da v podjetju ni vse tako roznato kot zgleda na zunaj.

Je pa na pooblascenem mercedes servisu urna postavka cenejsa, ampak ja BRP je ocitno bolj prestizna znamka in potrebujejo mehaniki vec znanja.
Ta ocena realno pove, da so pametno razpršili zadevo na svoje firme v drugih republikah bivše yuge...
...verjemi, da niso amaterji.... ;)

bugimajstr
Obiskovalec
Reactions:

Odgovor Napisal/-a bugimajstr » 06 Jun 2015, 20:26

pubeci..to je tema o mojem peciklu..ne tema za prepucavanje kolk kera firma stoji in kolk je pametna da obdrži zaslušen denar..jaz sem z servisom zadovoljen..z motorjem pa še bolj.tako da..lahk komentirate sam moped če želite.ko bo pa kaj narobe boste pa tudi izvedeli..zaenkrat je pa vse brez problema..

Uporabniški avatar
BIF
Obiskovalec
Reactions:
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a BIF » 06 Jun 2015, 22:22

Prav imaš....in vesel sem, da je tako in si zadovoljen....še bolj pa, da si napisal to kar si doživel, ne le "slišal".
Naj ti dobro služi tudi naprej.
Kar pa se tiče naših debat...pač klasična forumska dejavnost....ki pa ni nič drugega kot...
Slika

;) ;) ;)

bugimajstr
Obiskovalec
Reactions:

Odgovor Napisal/-a bugimajstr » 09 Jun 2015, 19:45

no danes sem namontiral distančnike..tak da je moped širok 130 cm..sam moram pa pograjat..kako se to zmešano pelje po cesti..to opleta k koza..ovinke sem se z mačko dosti lepše peljal..pa kuri....matr..to je motor za sibirijo delan..diferencial pa itak ruži ko pr norcih..tak da na teh točkat..je bla mačka zakon.je pa res da se to vse pozabi ko si na terenu..tam je pa mačka daleč zadaj ostala.. tako da ima res vsaka znamka svoje pluse in minuse.

Uporabniški avatar
lakl
Obiskovalec
Reactions:

Odgovor Napisal/-a lakl » 09 Jun 2015, 21:54

Cesta?
Pa saj ni niti narejen za cesto :D
Ja, na cesti vse drugače poje kot na terenu #-o

bugimajstr
Obiskovalec
Reactions:

Odgovor Napisal/-a bugimajstr » 10 Jun 2015, 05:52

pa dobro..moral sem it 10 km daleč do črpalke po cesti.da sem natankal ker je bil prazen.nazaj sem itak šel po obvozu.ko sem vedel da je poln tank.:)

Uporabniški avatar
delorto1
Obiskovalec
Reactions:

Odgovor Napisal/-a delorto1 » 10 Jun 2015, 14:29

bugimajstr napisal/-a:no danes sem namontiral distančnike..tak da je moped širok 130 cm..sam moram pa pograjat..kako se to zmešano pelje po cesti..to opleta k koza..ovinke sem se z mačko dosti lepše peljal..pa kuri....matr..to je motor za sibirijo delan..diferencial pa itak ruži ko pr norcih..tak da na teh točkat..je bla mačka zakon.je pa res da se to vse pozabi ko si na terenu..tam je pa mačka daleč zadaj ostala.. tako da ima res vsaka znamka svoje pluse in minuse.
Tudi sam sem prešel z mačke na BRP in vsaka čast na račun moči in živahnosti.Se strinjam ,da je cestna vožnja pod pričakovanji,glede vožnje po terenu se pa tu ne strinjam bodi malo bolj natančen.

bugimajstr
Obiskovalec
Reactions:

Odgovor Napisal/-a bugimajstr » 10 Jun 2015, 20:40

pri čem naj bom bol natančen? pri terenski vožnji?na terenu se mi zelo dopadejo fox amortizerji..več moči..hmm,,mogoče še kaj pa se zdaj ne spomnim.:)

Uporabniški avatar
smitko
Obiskovalec
Reactions:

Odgovor Napisal/-a smitko » 30 Jun 2015, 08:50

bugimajstr napisal/-a:pubeci..to je tema o mojem peciklu..ne tema za prepucavanje kolk kera firma stoji in kolk je pametna da obdrži zaslušen denar..jaz sem z servisom zadovoljen..z motorjem pa še bolj.tako da..lahk komentirate sam moped če želite.ko bo pa kaj narobe boste pa tudi izvedeli..zaenkrat je pa vse brez problema..
Majo končniki krmila že kaj lufta? :) Pri meni sem opazil minimalno že pri 500km in zdaj pri 1450 je luft še večji.

Uporabniški avatar
BIF
Obiskovalec
Reactions:
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a BIF » 30 Jun 2015, 09:13

In bo tako ostalo naslednjih 30.000km. Preverjeno deluje.

Uporabniški avatar
brinovc
Obiskovalec
Reactions:
Kraj: za devetimi gorami in desetimi vodami
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a brinovc » 30 Jun 2015, 15:21

BIF napisal/-a:In bo tako ostalo naslednjih 30.000km. Preverjeno deluje.
Bo držalo. Na mojem grizzu se je v vpetju balance kmalu pojavilo malenkost >lufta<. Danes ga je komajda zaznati za odtenek več.
Pa je grizz do sedaj že kar nekaj sveta pobožal z kolesi.

ps: končniki so tudi še vsi originalni.

LP!

Socializem je odličen sistem, dokler ga financirajo kapitalisti.
Božo Dimnik:Oče me ni kaznoval zato, ker sem kradel, pač pa zato, ker so me pri tem dobili.

Uporabniški avatar
BIF
Obiskovalec
Reactions:
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a BIF » 30 Jun 2015, 16:27

Ti naši konjički...VSI po vrsti vozijo rumplaste gume, po rumplastih terenih...še slabše je na cesti.
Čisto VSAK ima luft v končnikih....kar je normalno....razlika je le med tistimi, ki ta "luft" obdržijo naslednjih 30-40-50.000km. in tistimi, ki jim končniki razpadejo zaradi materiala. Kateri pa so kateri, pa ni potrebe po naštevanju.
Torej ta minimalen luft v končniki ni nič nenavadnega in zaradi njega ni potrebno dvigat nobenega prahu.
To Ni avto...kdor pa ne verjame, pa naj natakne take kramparce na avto pa gre 2x po vlaki gor in dol...pa potem pogleda kako izgleda LUFT v končniku.

Odgovori