CAN-AM 650 XT-P

Del foruma, kjer lahko uporabniki predstavijo svoja vozila
Odgovori
Uporabniški avatar
BIF
Obiskovalec
Reactions:
Kraj: http://goeasttour.com/
Kontakt:

Re: CAN-AM 650 XT-P

Odgovor Napisal/-a BIF » 30 Jul 2016, 16:01

Tako na splošno bom napisal in ne ciljam na nobeno znamko ali lastnika....zgolj osebne izkušne po vseh kilometrih in prevoženih terenih in podlagah, ki jih ni bilo malo.
Miselnost povprečnega slovenskega kupca atv-ja (tudi moja je bila nekoč takšna) je, da smo z nakupom dobili tank. Vozilo ki gre kamorkoli, kakorkoli itd. In smo se kot vsi junci zaganjali v vsako lužo v vsako blato črka L na menjalniku je bila le ena nepotrebna zadeva na motorju. Najbolj srečni smo bili ko smo prišli domov usrani do vratu od blata. Nekoč pa smo bili povabljeni na vožnjo k nekomu, ki zdeve obvlada do potankosti in dlje...vsako lužo je obvozil, vsako blato je obvozil, vsako strmino je odpeljal z glavo in kontrolirano.
No potem smo šli na pohano kuro in nam je zadeve lepo razložil...kam vse se zarine pesek pomešan v blatni luži in kje vse ostane tudi ko motor na videz opereš, kako "koristno" je razgreti agregat šokirat v blatni luži, kam in čez katere luknje priteče svinjarija in kaj naredi z vrtečimi komponentami....in še in še. Seveda je vse to dovoljeno početi...če imaš voljo in predvsem denar.
In smo začeli vozit drugače...in smo vozili bolje in dlje in varneje....in veliko cekinov je ostalo v žepu.
Ampak je pać potreban kilometrina in zdrava pamet.
Zaradi mene lahko lastniki vozijo svoja vozila kakor želijo...kot tanke, traktorje...tudi letala če želijo....stroški in življenska doba njihovih vozil so vedno na njihovih plečih.

Uporabniški avatar
freshslo
Obiskovalec
Reactions:
Kraj: Menges
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a freshslo » 30 Jul 2016, 17:47

S tem se v celoti strinjam, sploh me srce boli, ko vidim s kaksnim veseljem namocijo na delovno temperaturo segret agregat v kaksen mrzel potok.

Ampak...zal se pri tej znamki dogaja vse vec napak z novejsimi stroji. Oglej si samo lansko serijo sparkov kako jim odpira agregate, kjer clovek oz. uporabnik res ni kriv.

Bugi je imel z arctic catom kup tezav, vendar so puse ostale dobre. Pa dvomim, da zdaj z BRPjem vozi bolj brezglavo kot prej z AC. Semering, ki je spustil za CVTjem tudi ni posledica voznika, saj do njega sploh ni dostopa, razen ce vzames dol zadnji pokrov cvtja, iz zunanje strani je semering zasciten z plastiko cvtja, tudi blato in pesek ni mogla priti zraven.

-CanAm Outlander 1000 XT
-CanAm Renegade 1000 XC ///Airdam CVTech & STM
-Suzuki Intruder M1800R
-Kawasaki Ultra 300X

Uporabniški avatar
BIF
Obiskovalec
Reactions:
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a BIF » 30 Jul 2016, 19:15

Ja ja...se strinjam. Nisem nič mislil na Bugijev motor. Tu se ni kaj pogovarjat. Če je kaj narobe (kar pa ne bi smelo prit) to ni v redu in se mora odpravit. Žal pa puše niso del garancije. Čeprav še vedno dvomim da bi bile glih hin no...pa kar vse...hmmm....
Kakorkoli...mislil sem na splošno. Nekateri res delajo z motorji kot prasice z drekom (ne mislim Bugija), vozijo kot konji brez občutka, na silo....pojebejo vsak kamen s polno hitrostjo itd....motorja od fure do fure komaj kaj pogledajo...potem pa ko je nekaj hin pa so krivi vsi in vse le oni ne. Kolikorat sem jih videl vozit z raztragnimi manšetami...skomignejo z rameni in dalje. Potem pa na forum pa pičkarijo da mu poka v aksah...pa tako drag motor.... filtri zabetonirani od prahu...kilerji zabasani od blata....v najboljšem primeru fejst nabrilajo plastiko da se sveti...pozimi pa vsranega pod kozolec....spomladi pa se čudijo ker ne vžge.....ne vem no...ali imajo ljudje toliko denarja, da z lahkoto kupujejo te igrače ali kaj?.....#-o

Uporabniški avatar
freshslo
Obiskovalec
Reactions:
Kraj: Menges
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a freshslo » 31 Jul 2016, 15:47

@bugi: predlog! Hitro svojega iz petkove izmene prodaj in nabavi od bifa ali lakla :D

-CanAm Outlander 1000 XT
-CanAm Renegade 1000 XC ///Airdam CVTech & STM
-Suzuki Intruder M1800R
-Kawasaki Ultra 300X

bugimajstr
Obiskovalec
Reactions:
Kraj: bela krajina

Odgovor Napisal/-a bugimajstr » 01 Avg 2016, 18:04

BIF napisal/-a:Lakl in Bif sta se z leti naučila vozit 4cikl vsepovsod na način, da ga ne uničiš...ne glede na znamko in dan ko je bil narejen.
So pa ljudje ki jim bi lahko sestavili 4cikl iz titana, ročno v rolls roycu pa bi ga v tednu dni fentali. ;)
ma dobro..sej če se res lepo pelješ tut kirajc nebo srknil.to je definitivno res.samo če pa pelješ motor usaj približno tako kot ga predstavljajo na promocijskih posnetkih pa verjetno niti najdražji nebo zdržal. no moj je spet nekaj zapel štrikat..komaj pride iz servisa če kliče na displeju da mu nekaj ne paše..pa nisem še 5km naredu :( da nebo zdaj štale kot sem jih mel z mačko..moram jutri najbrej preverit vse življenske tekočine upam da nič ne manjka..da so vse nalili na servisu..res me začenja počasi jezit ta moped..

beno5
Obiskovalec
Reactions:

Odgovor Napisal/-a beno5 » 03 Avg 2016, 13:31

Slika

bugimajstr
Obiskovalec
Reactions:

Odgovor Napisal/-a bugimajstr » 03 Avg 2016, 20:50

iščem enega poznavalca za brp-ja v beli krajini ali na dolenskem..da mi pregleda motor in da sem jaz zravn..me zanima nekaj detajlov v katere sem izgubil zaupanje..več nebom govoril..more se pa majster spoznat na zadeve..vozim se ne nič z motorjem tako da je v takem stanju moped prišel iz servisa.. vglavnem..očitno se neka nočna mora vrača..men se bo pa zmešalo.. hvala na odgovorih..

Uporabniški avatar
lakl
Obiskovalec
Reactions:

Odgovor Napisal/-a lakl » 03 Avg 2016, 21:43

bugimajstr napisal/-a:iščem enega poznavalca za brp-ja v beli krajini ali na dolenskem..da mi pregleda motor in da sem jaz zravn..me zanima nekaj detajlov v katere sem izgubil zaupanje..več nebom govoril..more se pa majster spoznat na zadeve..vozim se ne nič z motorjem tako da je v takem stanju moped prišel iz servisa.. vglavnem..očitno se neka nočna mora vrača..men se bo pa zmešalo.. hvala na odgovorih..
A, mogoče lahko podrobneje opišeš, kaj se mu dogaja?
Kot informacija tudi za druge voznike takšnih vozil!!!

bugimajstr
Obiskovalec
Reactions:

Odgovor Napisal/-a bugimajstr » 04 Avg 2016, 05:16

bom..ko vidim kaj je na stvari..upam samo da je za vse samo dobra razlaga in je vse to plod mojega nepoznavanja motorja..morda sem samo jaz čuden in preveč kompliciram..

beno5
Obiskovalec
Reactions:

Odgovor Napisal/-a beno5 » 04 Avg 2016, 06:15

Zelo me zanima kaj te matra,ce imaš cajt pelji ga v Domžale RB ATV.

Kart
Začetnik
Reactions:

Odgovor Napisal/-a Kart » 04 Avg 2016, 06:50

Upam da ni kaj hudega...
Me je kr strah da mene tudi kaj doleti, ker imam točno takega kot ti.

Uporabniški avatar
BIF
Obiskovalec
Reactions:
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a BIF » 04 Avg 2016, 19:22

Dajte no...saj so samo motorji.
Menda ne boste zdaj ustanovili še terapevtske skupine... :shock:

bugimajstr
Obiskovalec
Reactions:

Odgovor Napisal/-a bugimajstr » 04 Avg 2016, 22:05

dejansko..dokler dela mašina ga bom gonil..sicer ga bom začel malo bol šparat ker očitno ni narejen za teranje po terenu.:) bom pa šel na servis ob prvi priliki..trenutno nimam časa..in nič preveč resnega ni na stvari.motor useeno lepo laufa..in sam agregat ni kritičen..

lozinka
Obiskovalec
Reactions:
Kraj: Novo mesto
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a lozinka » 04 Avg 2016, 22:19

bugimajstr napisal/-a:dejansko..dokler dela mašina ga bom gonil..sicer ga bom začel malo bol šparat ker očitno ni narejen za teranje po terenu.:) bom pa šel na servis ob prvi priliki..trenutno nimam časa..in nič preveč resnega ni na stvari.motor useeno lepo laufa..in sam agregat ni kritičen..
Bugi kaj če bi ti išel na en servisni pregled :( . Odkadar imaš zamašen pretok spermatozoidov si mal čudn :?: :oops: :D :D :D

Uporabniški avatar
BIF
Obiskovalec
Reactions:
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a BIF » 05 Avg 2016, 00:09

bugimajstr napisal/-a:dejansko..dokler dela mašina ga bom gonil..sicer ga bom začel malo bol šparat ker očitno ni narejen za teranje po terenu.:) bom pa šel na servis ob prvi priliki..trenutno nimam časa..in nič preveč resnega ni na stvari.motor useeno lepo laufa..in sam agregat ni kritičen..
Samo ti vozi...če bo kaj resnega te bo že vrglo v limb-mode, da se privlečeš do doma.
Ostalo pa naj šraufajo...saj je v garanciji.

bugimajstr
Obiskovalec
Reactions:

Odgovor Napisal/-a bugimajstr » 05 Avg 2016, 04:59

ma sej bom res..bom zdaj na brzino naklepal nekaj cestnih kilometrov..na cesti se nebo pokvarlo nič..tudi puše bodo še za čez zimo mogoče ker nebojo trpele.. lozi ti se pa merkej ko skup pridemo :twisted:

lozinka
Obiskovalec
Reactions:
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a lozinka » 05 Avg 2016, 21:37

bugimajstr napisal/-a:ma sej bom res..bom zdaj na brzino naklepal nekaj cestnih kilometrov..na cesti se nebo pokvarlo nič..tudi puše bodo še za čez zimo mogoče ker nebojo trpele.. lozi ti se pa merkej ko skup pridemo :twisted:
Lahko že jutri! Pejt z mano v Bosno. Imel boš cestne kilometre ko pa pridemo tam pa juhuuuu \:D/ , makadama, hoste....ma svašta, kaka zaostala mina....nebo dolgčas :axe: :mrgreen: :mrgreen:

Uporabniški avatar
lakl
Obiskovalec
Reactions:

Odgovor Napisal/-a lakl » 06 Avg 2016, 07:13

Pa glej, da ti vozila ne ukradejo :mrgreen:

lozinka
Obiskovalec
Reactions:
Kontakt: