BRP outlander 400

Del foruma, kjer lahko uporabniki predstavijo svoja vozila
Odgovori
romanno
Obiskovalec
Reactions:

Re: BRP outlander 400

Odgovor Napisal/-a romanno » 14 Dec 2015, 12:53

kiwi napisal/-a:Gregor evo zate ko te zanima kako sveti LED Bar. Sem zelo presenečen nad svetilnostjo. Komaj zdaj sem lahko ocenil, ko sem primerjal originalne luči in dodatne. Razlika je enormna. Sem najprej probal z LED in potem ugasnil ter samo z serijskimi lučmi. Preklapljam dolge in kratke med sabo pa mi ni šlo v glavo ali mi delajo samo pozicije ali kaj. V glavnem ko prižgeš zraven LED, serijske luči kar požre. Pa so se mi prej zdele serijske dovolj močne. Zdaj pa zgledajo proti LED kot brlivke. V glavnem nadgradnja se je splačala. Edina pripomba ki jo imam je da bi rajši mel še širši snop zaradi že zgoraj omenjenih razlogov. Ampak pustimo malenkosti :)

Evo še slikovna primerjava. Vendar je na slikah razlika videti večja kot je resnično. Pač fotoaparat na teleofnu.

Vklopljen samo LED bar:
Slika

In pa samo serijske luči:
Slika

Lp Boštjan
A ta LED bar si naročil na aliexpres ali kje drugje?

Uporabniški avatar
Jam
Obiskovalec
Reactions:
Kraj: Selnica ob Dravi

Odgovor Napisal/-a Jam » 14 Dec 2015, 13:56

maš iz nemčije 36w po 32-36€ s poštnino, ebay.de

Uporabniški avatar
kiwi
Obiskovalec
Reactions:
Kraj:: Haloze
Kraj: Haloze
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a kiwi » 14 Dec 2015, 14:16

kiwi napisal/-a:Zdravo!

To je kombinirana verzija. Na linku je lepo označeno na eni slikici.
http://www.aliexpress.com/item/7-8-inch ... 09920.html

Stranski dve (levo, desno) led sta flod, sredinski dve pa spot. Za dlje in normalno vožnjo po cesti imam itak serijske luči saj teh niti ne bi smel uporabljati v prometu. Pri pluženju ali pa na terenu pa je meni bolj pomembno da dobro vidim recimo 5 - 10m pred sabo kot pa 50m.

Lp Boštjan

Ja na Aliexpress sem naročil.

Uporabniški avatar
kiwi
Obiskovalec
Reactions:
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a kiwi » 14 Dec 2015, 14:22

Jam napisal/-a:maš iz nemčije 36w po 32-36€ s poštnino, ebay.de
Zdravo!

Ja saj tudi mene je prišlo okoli 33 ali 34€ vse skupaj.

Saj tega je zdaj res že vse polno.

Lp

GoranP
Obiskovalec
Reactions:
Kraj:: Slovenske Konjice

Odgovor Napisal/-a GoranP » 14 Dec 2015, 14:43

Ja ampak iz nemčije dobiš v enem tednu :). Jaz sem pa zdaj dodatno namontiral še eno 96w, tako da je zdaj vse skupaj 150w. Ko gremo na nočno res vozim ponavadi kot prvi v koloni in vidiš ovire bolje , zadaj pa itak potem sledijo obvozom. Sem pa dal za 96w res smešen denar :D

Uporabniški avatar
kiwi
Obiskovalec
Reactions:
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a kiwi » 15 Dec 2015, 08:38

Sem nekaj časa tudi razmišljal o močnejši vendar nisem tudi ne hotel preveč obremenjevati elektrifikacije (Mislim, da imam samo 450W magneto - novejši imajo sicer okoli 625 če se ne motim.) in je potem prišla odločitev na nekje 30W. Zaenkrat sem s tem zelo zadovoljen. Več pa bo pokazal potem praksa ko bom začel plužit in ko bom šel prvič na nočno. Mogoče pa še dodatno nabavim kaki dve manjši "flood" ki bi jih usmeril bolj vstran, da bi pokril še širši kot spredaj ampak to je že picajzlanje.

Lp Boštjan

Uporabniški avatar
BIF
Obiskovalec
Reactions:
Kraj: http://goeasttour.com/
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a BIF » 15 Dec 2015, 08:51

W niso toliko relevantni...zato se ne preveč ubadat s tem.
Kar morate pri naročilu luči opazovat so Lumni....ti dajo svetilnost...torej tisto kar vas zanima.
Imate recimo luči z 70W in 900Lumni....potrata energije za malo svetilnost.
Dobite pa tudi 27W luč z 2.500Lumni...mala poraba in veliko svetlobe.
Lumni so tisto kar iščite ko kupujete luči...seveda pa iz razlogov kot jih navaja Kiwi...je fino če so nove luči čim manjši porabnik.
Za informacijo...V Outlanderju (stari model G1) imate 2x35W in le 1000Lumnov svetilnosti.
Jaz sem namontiral dve luči 2x27W in dobil 5000Lumnov svetilnosti (beli dan sredi noči)...torej manjši porabnik in veliko več svetlobe.
Je pa tudi res, da so na novih modelih (G2) znatno izboljšali luči, tako da ni potrebe po dodatnih.

romanno
Obiskovalec
Reactions:

Odgovor Napisal/-a romanno » 15 Dec 2015, 23:28

Jam napisal/-a:maš iz nemčije 36w po 32-36€ s poštnino, ebay.de
imas kak link, da je combo led bar?
Mogoce kakega userja oz trgovino, da se ve, da je vreden zaupanja?

Uporabniški avatar
Jam
Obiskovalec
Reactions:
Kraj: Selnica ob Dravi

Odgovor Napisal/-a Jam » 15 Dec 2015, 23:35

Nisem prej zasledil, da gre o combotu..kolk sem na hitro pogledal, še ni tolk tega v obtoku po eu. Nekaj je ampak je cena x2. Torej ti ostane samo china za taki denar.

Uporabniški avatar
kiwi
Obiskovalec
Reactions:
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a kiwi » 15 Jan 2016, 07:55

No pa sem spet našel malo časa in ustvarjal. Se da nekaj prišparat na ebayu hočejo met 60€ + poštnino zamontažno ploščo vitle. Kos pleha in 25cm flachejzla :) pa malo volje seveda.

Slika

Slika

Slika

Lp Boštjan

Fran
Obiskovalec
Reactions:

Odgovor Napisal/-a Fran » 15 Jan 2016, 08:27

Boštan, ja cenejša rešitev pa ravno tako deluje. In še moj nasvet, seveda neobvezno. V glavnem se malokdaj vitlaš čisto naravnost, da bi se zajla lepo navijala sredinsko in da ne izpade z bobna. V kolikor imaš poln boben vrvenice, pa se navijaš stransko ti navije vrv v eno stran, potem pa celo izpade in že je tu sranje, vitel pa neuporaben, pa še vrv uničiš. Tako sem prišel do zaključka, da prednje dva valjčka pomaknem proti sredini, zožam vhod vrvi. Po prvi probi stranskega vitlanja sem presenečen, če bi želel namerno ni mogoče navti vrv da izkoči i bobna. Upam, da sem razumljivo opisal zadevo.

Uporabniški avatar
kiwi
Obiskovalec
Reactions:
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a kiwi » 15 Jan 2016, 08:40

Hm.... težko bi premaknil valjčke na sredino, ker jih nimam ;) imam alu uvodnico. Drugače pa ideja ni slaba ampak v mojem primeru ne vem če lahko vrv izpade iz bobna, ker je sama konstrukcija ohišja vitle tako narejena in še tiste prečne povezave ima. Lahko pa se preveč navije na samo enem delu vitla in potem bi verjetno bil problem , ker bi zmanjkalo prostora za vrv. Vendar o tem še nisem razmišljal. Verjetno nikoli ne naviješ celih 15 metrov vrvi do konca na boben pri vitlanju. Drugače pa ja da se marsikaj prišparat če imaš malo tehnične žilice.

Aja Fran kot zanimivost ..... oba imama točno enako število postov na forumu he he :)

Lp Boštjan

Fran
Obiskovalec
Reactions:

Odgovor Napisal/-a Fran » 15 Jan 2016, 09:31

Kiwi pozdravljen. Ja zanimivo res, enako število komentarje. kje se najdeva. Mogoče bi jih lahko imel še več, vendar zaradi nekaterih protikomentarjev, včasih celo nesramnih raje zadeve kake rešitve ne dajem na forum, tako ostajam v ozadju bolj kot bralec in uporabnik z malo postov. Dostikrat pa raje pošljem samo ZS pa ne objavljam javno. Ne vem pa zakaj imam 7 odhajajočih ZS sporočil in ne grejo ven kljub posredovanju.

Uporabniški avatar
kiwi
Obiskovalec
Reactions:
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a kiwi » 25 Jan 2016, 14:36

No pa je blo spet malo časa. Saj sem razmišljal če bi sploh še kaj objavljal ampak mogoče bo pa komu še kaj prav prišlo. Nosilec sem pobarval in zmontiral vitlo. Ko pa sem začel delati elektrifikacijo vitle pa sem malo razmišljal kam bi sploh zmontiral rele. Sem ga nekaj časa mislil kar tako zašraufati v okvir kot je original potem pa sem si premislil in sem vse skupaj montiral še malo višje kot je mišljeno original. Odrezal sem 15cm dolg kos ploščatega železa. Na rele pa sem naredil še dva nosilca iz enakega železa za vsako stran enega, ki sem jih potem našraufal na rele. V sredini sem zvrtal luknje za M8 vijake in vse skupaj prišraufal od spodaj navzgor na šasijo, ki gre proti zgornjemu vpetju amortizerja. Tako nisem na šasiji rabil ničesar vrtat in predelovat. Vmes sem dal še gumo, da se vse skupaj res ne more nikamor premakniti.

Slika

Slika

Slika

Kabli, ki so bili priloženi so bili ravno dovolj dolgi od akumulatorja do releja. Dal pa sem jih rajši v cev da so malo zaščiteni. Sploh tam ko grejo blizu izpušne cevi.

Ker imam sedaj elektriko od akumulatorja tudi na sprednjem koncu 4 kolesnika, sem v sprednji predal zmontiral še podaljšek od releja da lahko tukaj polnim in kontroliram akumulator, če je seveda potreba.

Med motor vitle in rele pa sem dodatno zmontiral še 300A odklopnik s katerim je napajanje motorja od relejev ločeno v primeru, ko vitle ne potrebujem. To sem naredil predvsem varnostno. Lahko bi bilo tudi brez tega ampak ne morem iz svojega foha :)
V predalu na prednjem prtljažniku imam sedaj tudi konektor v katerega priključim komande za vitlo. Na balanco jih še nisem montiral, ker imam v planu še neko predelavo in bom takrat montiral stikalo za komando vitle.

Slika

Da kavelj ne opleta sem in tja imaste ponavadi tiste gumijaste vmesnike. V mojem primeru bi tudi z gumijastim delom čohal po cevi prednjega bulbar-a. Zato sem poiskal če stari kos sive odtočne cevi malo večjega premera in potegnil ven gumijasto tesnilo. To tesnilo sem potem zavezal na bulbar in zahaklal kavelj.

Slika

No to je to zaenkrat. Sledi pa še izdelava novega stikalnega bloka za na krmilo, kjer bom imel stikala za gretje ročic, led luči, žmigave in hupo ter vitlo.

LP Boštjan

Uporabniški avatar
lakl
Obiskovalec
Reactions:

Odgovor Napisal/-a lakl » 25 Jan 2016, 16:05

Bravo! Tale guma mi je dobra pogruntavščina ;)

Uporabniški avatar
freshslo
Obiskovalec
Reactions:
Kraj: Menges
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a freshslo » 25 Jan 2016, 20:35

Lepo si naredil.

A je kdo delal ali ima nosilec vitle, ki je hkrati tudi plosca za prednji priklop pluga? Kot ima reseno warn in koplin? Za outlander?

-CanAm Outlander 1000 XT
-CanAm Renegade 1000 XC ///Airdam CVTech & STM
-Suzuki Intruder M1800R
-Kawasaki Ultra 300X

Uporabniški avatar
kiwi
Obiskovalec
Reactions:
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a kiwi » 05 Feb 2016, 10:48

Freshslo.... maš kako sliko kako to zgleda? Nisem nič podobnega našel na netu. Predvidevam pa da je potem vitel montiran spodaj pod nosilcema in ne nad kot je original.

Drugače pa sem mel malo cajta pa sem se spravil spet nekaj delat kar sem že enkrat rekel, da bom predelal. Sem gledal če bi lahko gor spravi kake aftermarket zadeve pa ni placa in je treba improvizirat. Stikalo za žmigavce sem vzel od Yamahe ostalo pa bojo še stikala za LED bar, gretje ročk ter hupo.

Slika

Lp Boštjan

Uporabniški avatar
freshslo
Obiskovalec
Reactions:
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a freshslo » 05 Feb 2016, 11:00

Slika

Slika

Slika

Slika

-CanAm Outlander 1000 XT
-Suzuki Intruder M1800R
-Kawasaki Ultra 300X

Uporabniški avatar
freshslo
Obiskovalec
Reactions:
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a freshslo » 05 Feb 2016, 11:04

kiwi napisal/-a: Slika
To bi lahko resil z honeywell handlebar switchom... jaz sem ga za svojega nabavil, le zicke moras pravilno v konektorje postavit. Imas celo linijo razlicnih komand za balanco in stvar je res kvalitetna in robustna.

Slika

Link:
http://sensing.honeywell.com/products/c ... 308&N=3681

-CanAm Outlander 1000 XT
-Suzuki Intruder M1800R
-Kawasaki Ultra 300X

Uporabniški avatar
kiwi
Obiskovalec
Reactions:
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a kiwi » 05 Feb 2016, 14:27

Hm.... Ta sistem vpetja pluga mi je všeč zaradi pripenjanja, ker ni treba pod motor. Je pa mogoče malo več dela z izdelavo plošče.
Zdaj že imam za plug vse dele izrezane, tako da bom ostal na klasičnem vpetju pod motorjem. BIF hvala za izposojo pluga. Verjetno ga letos sploh ne bom mogel več sprobati bom pa ga vseeno dokončal da me ne bi naslednje leto sneg "presenetil" :)

Ta sistem stikal bi bil super samo vendar imam jaz še starejšo verzijo motorja in imam zaug. Zaug pa je montiran spodaj na stikalne komande. Bi moral preveriti če se da to ločiti in premontirati na drug sistem. Zanekrat pa bom naredil do konca tako kot sem si zamislil pa da vidim kako se bo to obneslo. Freshlo hvala vseeno. Mogoče pa bom še kdaj to rabil.

Lp Boštjan

Uporabniški avatar
freshslo
Obiskovalec
Reactions:
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a freshslo » 05 Feb 2016, 19:31

To prednje vpetje je tudi bolje, ker lahko plug visje dvignes, lazje vpetje in ne izgubis oddaljenosti atvja od tal zaradi nosilca.

-CanAm Outlander 1000 XT
-Suzuki Intruder M1800R
-Kawasaki Ultra 300X

Uporabniški avatar
kiwi
Obiskovalec
Reactions:
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a kiwi » 19 Feb 2016, 08:43

Evo spet sem mel malo casa pa sem vse skupaj zmontiral :) Dodatno imam sedaj stikalo za vklop dodatnih luči ter 2 stopenjsko gretje ročk. Vse skupaj sem zvezal raje preko releja. Tako da se mi otroci ne morejo igrati in vklapljati stikal če ni ključa. Za krmiljenje releja pa sem uporabil kar originalni priključek za gretje ročk. Stikalo za žmigavce pa je sedaj na dosti bolj dostopnem mestu in precej lažje dosegljivo kot prej.

Končani stikalni blok perajt za montažo:
Slika

Zadeva zmontirana na belanco vključno z stikalom za vitlo:
Slika

Solata :)
Slika

Uporabniški avatar
BIF
Obiskovalec
Reactions:
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a BIF » 19 Feb 2016, 09:06

Lepo si vse to porihtal.... :D
Me veseli da imaš zdaj vse lepo poštimano in da bo mir ko greš poleti z nami na jug.... ;)

Uporabniški avatar
kiwi
Obiskovalec
Reactions:
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a kiwi » 19 Feb 2016, 11:31

BIF napisal/-a:Lepo si vse to porihtal.... :D
Me veseli da imaš zdaj vse lepo poštimano in da bo mir ko greš poleti z nami na jug.... ;)
:) če me le vzemete poleg ;) Ja počasi pa je res poštimano skoraj vse. Skid plate še moram nareti pa zavorne obloge bo potrebno še menjati. Aja pa seveda plug bo počasi narejen :) še dobro da je bla zima mila.

Lp Boštjan

Uporabniški avatar
BIF
Obiskovalec
Reactions:
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a BIF » 19 Feb 2016, 11:39

Za takšne kot si ti je VEDNO plac.... ;)

Odgovori