BRP outlander 400

Del foruma, kjer lahko uporabniki predstavijo svoja vozila
Odgovori
Uporabniški avatar
kiwi
Obiskovalec
Reactions:
Kraj:: Haloze
Kraj: Haloze
Kontakt:

Re: BRP outlander 400

Odgovor Napisal/-a kiwi » 10 Avg 2015, 09:55

Zdravo Tadej!
Ravno to je bil po moje problem pri meni. Ko je ta "šalčka" oneway. Drugače pa je tako da 400 tka sploh nima te podložke kot jo ti navajaš. Sem tudi po shemah večkrat pregleda da nisem slučajno kaj izgubil ko sem razstavljal in sem na koncu prišel do ugotovitve da tega 400 tka enostavno nima. In ravno to razdaljo sem jaz moral povečati da mi ne stiska oneway ležaja.

Lp Boštjan

Uporabniški avatar
tadejmda
Obiskovalec
Reactions:
Kraj: Goriška Brda

Odgovor Napisal/-a tadejmda » 10 Avg 2015, 10:06

Meni se atv skoraj pelje, ker tako vleče sekundarno. Baje je tista plastična podložka z namenom ustvarjanja določenega oziroma nadzorovanega trenja na one way in posledično na sekundarno jermenico, zato da je helix vedno "napet", drugače bi ga še bolj zabijalo ob štartih. Razmišljam, da bi podloško na brus papirju stanjšal. :D

Fran
Obiskovalec
Reactions:

Odgovor Napisal/-a Fran » 10 Avg 2015, 21:13

Tadejmda točno tako kot pišeš. Jaz sem jo stanjšal omenjeno podlozko do te mere da več ne vleče, u nulo, problem pa je mogoče v tem, da je helix popolnoma razbremenjen in pri spelavanju prvo pobere lufte potem brez gre problema.

Uporabniški avatar
tadejmda
Obiskovalec
Reactions:

Odgovor Napisal/-a tadejmda » 11 Avg 2015, 10:08

Fran napisal/-a:Tadejmda točno tako kot pišeš. Jaz sem jo stanjšal omenjeno podlozko do te mere da več ne vleče, u nulo, problem pa je mogoče v tem, da je helix popolnoma razbremenjen in pri spelavanju prvo pobere lufte potem brez gre problema.
Sem po tujih forumih pogledal in je podložka zelo delikatna za uničenje. Ne vem kako bi se je lotil. Kakšen predlog? :?:

Uporabniški avatar
delorto1
Obiskovalec
Reactions:

Odgovor Napisal/-a delorto1 » 11 Avg 2015, 11:02

freshslo napisal/-a:Poizkusi lezaj naspricat z crown sprejem in bos presenecen kako lahko se bo zacel vrteti. S tem bos tudi umiril zadnjo jermenico v prostem teku.
Jaz sem tudi tako nekako kod pravi Freshslo. Odstranil prašno zaščito ležaja( previdno)ki še vedno nista tekla kod bi želel potem opral mast in ležaj je tekel kod puška na novo namazal preizkusil vrnil prašno zaščito zadeva deluje.

Uporabniški avatar
tadejmda
Obiskovalec
Reactions:

Odgovor Napisal/-a tadejmda » 11 Avg 2015, 11:24

Delorto1.
Ni težava v samih ležajih ker so novi in tečejo zelo gladko.
Ko dodaš plastično podloško se ustvari trenje med šalčko vzmeti, ki se vrti, ter zunanjim prstanom ležaja, ki miruje. Posledično dobiš silo na oneway. LP

Uporabniški avatar
tadejmda
Obiskovalec
Reactions:

Odgovor Napisal/-a tadejmda » 15 Avg 2015, 12:01

tadejmda napisal/-a:
Fran napisal/-a:Tadejmda točno tako kot pišeš. Jaz sem jo stanjšal omenjeno podlozko do te mere da več ne vleče, u nulo, problem pa je mogoče v tem, da je helix popolnoma razbremenjen in pri spelavanju prvo pobere lufte potem brez gre problema.
Sem po tujih forumih pogledal in je podložka zelo delikatna za uničenje. Ne vem kako bi se je lotil. Kakšen predlog? :?:
Fran, na kateri strani si pobrusil podložko?? Na tujih forumih navajajo, da so jo stanjšali na 1,8 mm in to na tisti strani kjer ni roba, ki sloni na prstan ležaja :?:

Uporabniški avatar
kiwi
Obiskovalec
Reactions:
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a kiwi » 09 Okt 2015, 12:19

No pa sem mu končno privoščil nove copatke :)

Jih treba samo še zmontirat. Nisem paše čisto ziher če jih bom sploh dobil gor brez distančnikov. Čeprav so enakih dimenzij kot so sedaj gor (25x8x12 in 25x10x12) so ceroske širše. Zadaj bo šlo spredaj pa nisem čisto ziher, ker je čisto blizu zglob in amortizer.

Lp Boštjan

Slika

Fran
Obiskovalec
Reactions:

Odgovor Napisal/-a Fran » 09 Okt 2015, 14:31

Bom odgovoril na predhodni post, ko me tadej sprašuje, s katere strani sem pobrusil podložko pri one way ležaju. Ker je že nekaj vode preteklo od brušenja se ne spomnim več, vem pa da sem pobrusil zadevo do te mere, da ni več v sklopu zavirala zadeve. To sem naredil na več variomatih in povsod je delovalo.

Pa če lahko še kiwijev post komentiram. Gune Ceroske so res kvalitetne ampak na 400 kubikov jih pa nebi dal. To sem enkrat že imel priložnost probat, preteška guma za švoh stroj in konec je vrtenja kolesa v prazno, no mogoče še kdaj uspe, drugače pa čim lažja guma.

Uporabniški avatar
kiwi
Obiskovalec
Reactions:
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a kiwi » 12 Okt 2015, 09:48

Pozdravljen Fran!

Guma je sicer res malo težja od konkurence vendar jaz ne čutim potrebe po vrtenju v prazno. Nekako mi je zaradi mojega načina vožnje to najbolj optimalna guma. Kolikor vidim pa imajo tudi na linhajih 400 bighornke enakih dimenzij, ki pa niso kaj lažje, motor pa ni nič močnejši. Sicer pa sem jih zdaj itak že kupil in kaj je je ;)
Ko jih zmontiram bom poročal kako in kaj se obnesejo na 400tki.

Lp Boštjan

Fran
Obiskovalec
Reactions:

Odgovor Napisal/-a Fran » 12 Okt 2015, 20:33

Vsekakorr kot rečeno gume so kvklitetne lepo peljejo in so tihe. Majhna obraba, torej bodo za dolgo. Nekak je potrebno spodrsavanje gum na ovinkih in to dosežeš z vrtenjem v prazno ali se reče driftanje. Težko gumo težko agregat hitro obrne. To je sicer nekako izživljanje nad gumami in neposredno tudi užitek in poanta vse vožnje z atv. No seveda če imaš pa umirjeno vožnjo bo pa kul izbira.

Uporabniški avatar
kiwi
Obiskovalec
Reactions:
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a kiwi » 13 Okt 2015, 06:51

Z boljšo polovico zadaj nekak ne upam glih počez čez ovinke, ker jih bom hitro dobil po čeladi :lol:
Veliki faktor je bil tudi, da jih ne mislim menjavat naslednje leto tako da je potem bila logična izbira, ker vse ostale se precej bolj obrabljajo. Razen cestnih seveda, teh pa nočem, ker potem bi rabil še en komplet za teren in mi ni do šraufanja gum pred vožnjo. No bomo videli. Jutri če bo šlo bom mogoče zadevo zamenjal. Najbolj me skrbi ker še nimam distančnikov in ne vem, če bojo gume sploh šle gor brez njih.

Lep pozdrav
Boštjan

Fran
Obiskovalec
Reactions:

Odgovor Napisal/-a Fran » 13 Okt 2015, 07:02

Kivi, kar se distančnikov tiče. Spredaj minimalno če ti to nujno, da ne drsa, drugače raje nič, kajti če spredaj razširiš trpi krmilo in posledično roke, ker vsaka ovira na kolesu jemlje krnilo iz rok, razen pri servu, pa tudi za tisto ni najbolje. Po mojih izkušnjah samo zadaj širše. Ena od možnosti razširitve je tudi kupiti feltne, ki imajo že v osnovi "ET" tak da pride kake 4 cm širše v eno stran.

Uporabniški avatar
kiwi
Obiskovalec
Reactions:
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a kiwi » 13 Okt 2015, 09:14

Zdravo Fran!

Ja distančnike če bom dal bojo minimalni to je 30mm. To pa že zato, da 4 kolesnik še vedno dobim na prikolico za transport. 129cm imam širino kesona in čez to ne smem :)

Lp Boštjan

Uporabniški avatar
tadejmda
Obiskovalec
Reactions:

Odgovor Napisal/-a tadejmda » 13 Okt 2015, 16:36

To pa že zato, da 4 kolesnik še vedno dobim na prikolico za transport.

Hja tudi moj je zadaj širok 135 in je kr problem za prikolico, še v ducato gre za par cm med blatniki. :mrgreen:

Uporabniški avatar
Rogi
Poznavalec
Reactions:
Kraj: Plave - Posočje
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Rogi » 15 Okt 2015, 22:10

Fran napisal/-a:Bom odgovoril na predhodni post, ko me tadej sprašuje, s katere strani sem pobrusil podložko pri one way ležaju. Ker je že nekaj vode preteklo od brušenja se ne spomnim več, vem pa da sem pobrusil zadevo do te mere, da ni več v sklopu zavirala zadeve. To sem naredil na več variomatih in povsod je delovalo.

Pa če lahko še kiwijev post komentiram. Gune Ceroske so res kvalitetne ampak na 400 kubikov jih pa nebi dal. To sem enkrat že imel priložnost probat, preteška guma za švoh stroj in konec je vrtenja kolesa v prazno, no mogoče še kdaj uspe, drugače pa čim lažja guma.
Sem imel ceroske na moji 400tkim pa je kljub teži gum, moji teži in še ženini še vedno lepo driftala okoli ovinkov tako na makedamu kot na asfaltu, je pa precej pomembno tudi kako imaš napumpane. :D Glede distančnikov pa nisem prepričan sem jih pač imel na razširjenih alu platiščih. Ceroska je prav v redu guma edino kakšenkrat več se je potrebno vitlat kot s kakšnimi Big horn ali podobnimi terenskimi gumami.

Uporabniški avatar
smitko
Obiskovalec
Reactions:

Odgovor Napisal/-a smitko » 19 Okt 2015, 10:07

Fran napisal/-a:Vsekakorr kot rečeno gume so kvklitetne lepo peljejo in so tihe. Majhna obraba, torej bodo za dolgo. Nekak je potrebno spodrsavanje gum na ovinkih in to dosežeš z vrtenjem v prazno ali se reče driftanje. Težko gumo težko agregat hitro obrne. To je sicer nekako izživljanje nad gumami in neposredno tudi užitek in poanta vse vožnje z atv. No seveda če imaš pa umirjeno vožnjo bo pa kul izbira.
dimenzije 25/8/12 25/10/12

Original Brp Carlise trail Wolf gume tehtajo prednje 7,3kg/kos, zadnje pa 9,4kg/kos. Maxsis ceros sprednja 7,85kg/kos zadnja pa 10,3kg. Torej je za NE-spodrsavanje lahko kriv samo oprijem ne pa teža gume.

Za primerjavo Maxsis bighorn v isti dimenziji tehta prednja 10,7kg zadnja pa 12,6kg.

Torej če gledamo prva dva para imajo Carlise vse skupaj 33,4kg , Ceroske pa 36,3 kg

Maxis bighorn imajo 46,6kg.
Maxis bighorn 2.0 pa 37,3kg

Uporabniški avatar
gmajnar
Obiskovalec
Reactions:
Kraj: Bločice pri Blokah

Odgovor Napisal/-a gmajnar » 19 Okt 2015, 10:26

Hvala za te podatke.
Kmalu bom moral tudi jaz zamenjati Big Hornce.
Prepričali ste me, da bodo naslednje Ceroske.

uros116
Obiskovalec
Reactions:
Kraj:: Mozirje
Kraj: Mozirje

Odgovor Napisal/-a uros116 » 19 Okt 2015, 17:11

Pravilno si se odloču :)

Uporabniški avatar
kiwi
Obiskovalec
Reactions:
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a kiwi » 20 Okt 2015, 07:29

No evo pa smo zmontirali :) edino za probat mi še ni blo v tem dežju #-o

Slika

Slika

Danes pa je baje na carino šrišel še LED Bar, ki sem ga naročil \:D/

Lp Boštjan

Uporabniški avatar
kiwi
Obiskovalec
Reactions:
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a kiwi » 20 Okt 2015, 07:31

Gume so šle gor brez problema. Je dovolj prostora še med amortizerjem ter gumo. Tako da bo čisto vredu tako. Mislim, da se je celotna širina povečala za dober centimeter ali 2. Trenutno sem na 117cm.

Lp Boštjan

GoranP
Obiskovalec
Reactions:
Kraj:: Slovenske Konjice

Odgovor Napisal/-a GoranP » 20 Okt 2015, 08:13

Kaj si iz kitajske naročal led bar? Kolko te bo prišel in kako močnega si vzel?

Uporabniški avatar
gregor.dolenec
Obiskovalec
Reactions:
Kraj: Kamnik okolica

Odgovor Napisal/-a gregor.dolenec » 20 Okt 2015, 08:18

No to pa tudi mene zanima. Počasi se bo potrebno pripravit na sneženje.

Uporabniški avatar
kiwi
Obiskovalec
Reactions:
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a kiwi » 20 Okt 2015, 08:20

Ja naročal sem iz kitajske ALIEXPRESS. Je 30W. Bomo videli kako se bo obnesel. Nisem hotel neke velike požrešne zadeve ampak samo toliko da mi res osvetli pred mano ko bom plužil in če bi slučajno v kakšnem mraku blodil kje po kakšnem gozdu :lol: .

http://www.aliexpress.com/item/7-8-inch ... 09920.html

Cena skupaj z poštnino in z stroški carine pa bo nekaj čez 30€ se mi zdi. Bom videl kaj bo sedaj carina rekla ker sem jim ravno danes poslal račun.

Lp Boštjan

Uporabniški avatar
gregor.dolenec
Obiskovalec
Reactions:
Kraj: Kamnik okolica

Odgovor Napisal/-a gregor.dolenec » 20 Okt 2015, 08:26

Sva na istem. Gume pa brp je pa lepo za videti. =D>

Odgovori